مهاجرت تحصیلی انگلستان

راهنمای مهاجرت تحصیلی به کشور انگلستان

راهنمای مهاجرت تحصیلی به کشور انگلستان

این مقاله می تواند برای شما راهنمای مهاجرت تحصیلی به کشور انگلستان باشد. پس توصیه می نماییم تا انتهای مقاله را با دقت مطالعه بفرمایید. تحصیل در مقاطع مختلف در کشور انگلستان همواره مشتاقان بسیاری را در سراسر جهان مجذوب خود نموده است.

مهاجرت تحصیلی به کشور انگلستان

توجه داشته باشید که در برخی دانشگاه های این کشور تحصیل بدون مدرک زبان میسر است. اما سفارت انگلستان جهت صدور ویزا، ارائه مدارک زبان را الزامی تعیین نموده است. دانشجو در صورتی که دارای فاند تحصیلی یا بورسیه تحصیلی باشد می تواند به صورت رایگان ادامه تحصیل دهد.

تحصیل درمقطع دبستان در انگلستان(Primary Education)

بر طبق راهنمای مهاجرت تحصیلی به کشور انگلستان، سن آغاز به تحصیل کودکان در انگلستان، سن 5 سالگی است. با توجه به این که سن 5سالگی سن بسیار پایینی است، از این رو امنیت کودکان مهمترین مساله برای خانواده‌هاست. امنیت از طریق نصب دوربین های مدار بسته در کشور به طور کامل تحت کنترل دولت است. هزینه های تحصیل در کالج های مختلف ، متغیر است. بنابراین قبل از اقدام اطلاعات کافی در این مورد به دست آورید.

دوره تحصیلی ابتدایی در انگلستان در دو مرحله ارائه می گردد:

 • سن 5 تا 7 سالگی
 • سن 7 تا 11 سالگی

دوره تحصیلی آموزش ابتدایی کودکان در انگلیس از ماه سپتامبر آغاز و تا اواخر ماه ژوئن ادامه خواهد داشت.

تحصیل درمقطع متوسطه درانگلستان (Secondary Education)

تحصیلات دوره متوسطه در انگلستان نیز در دو مرحله انجام می پذیرد:

 • سن 11 تا 14 سالگی
 • سن 14 تا 16 سالگی

طبق قوانین انگلستان، دانش آموزان در سن 11 سالگی تحصیل دوره متوسطه را آغاز می نمایند. اما تحصیل در سن 14 تا 16 سالگی مهمترین مقطع تحصیلی آنها محسوب می گردد. از سن 16 سالگی به بعد، در خصوص تحصیل در انگلستان مختار به تصمیم گیری هستند. در این حالت دانش آموز هم می تواند مستقیما وارد بازار کسب و کار شود و هم می تواند به تحصیلات خود ادامه دهد.

دروس آموزشی در این مقطع

دروس اصلی و تخصصی در این دوره شامل ریاضیات، علوم زیست شناسی، شیمی، فیزیک، انگلیسی و … می گردد. اگر دانش آموز در ولز مشغول تحصیل باشد، آموزش زبان ولزی نیز به دروس آموزشی اضافه می شود. دروس پایه شامل تاریخ، هنر، موسیقی، جغرافیا، مطالعات تجاری، فناوری اطلاعات، ورزش و جغرافیا است. این دروس بر اساس رشته تحصیلی انتخابی فرد در دانشگاه (در آینده) تدریس می گردد.

در مجموع، در برنامه تحصیلی دانش آموزان می بایست تعداد 10 الی 11 درس وجود داشته باشد و گذرانده شود. در نهایت روند تحصیلی دانش آموز مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد. در صورت تایید، دانش آموز مدرک GCSE را با موفقیت اخذ می نماید. طول دوره تحصیلی GCSE به مدت دو سال تعیین گردیده است. ضمنا مدرک تحصیلی GCSE در اسکاتلند با نام SCE شناخته شده است.

تحصیل در دوره‌های تکمیلی انگلستان (Further Education)

دانش آموزان ابتدا بایستی دوره هایGCSE  را بگذرانند. پس از آن برای ورود به دانشگاه ملزم به گذراندن دوره های
A-Level وFoundation  هستند. دوره های تکمیلی  A-Levelهمانند دوره های GCSE به صورت 2 ساله ارائه می گردند. دانش آموزان طی این مدت از 2 تا 4 ماده درسی را پشت سر می گذارند. دوره های تکمیلی A-Level Full دارای 6 بخش و دوره های AS-Level از 3 بخش تشکیل شده اند.

دوره هایFoundation  نیز به صورت یک ساله ارائه می گردند. دانش آموز در این دوره هزینه بسیار کمی را نسبت به دوره های فوق الذکر می پردازد. دانش‌آموز پس از سپری نمودن هر 3دوره بر حسب نمره دریافتی مجاز به ورود به دانشگاه در رشته موردنظر می‌باشد. ویزای Tier4 ویزایی که دانش آموزان سن بیشتر از 17 سال می بایست برای گذراندن دوره ها اخذ نمایند. ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس نمره 5 از جمله شرایط لازم برای ورود به دانشگاه های انگلیس است.

تحصیل پزشکی ودندانپزشکی درانگلستان چگونه است؟

متدهای مورد استفاده در نظام آموزشی انگلستان موجب استقبال بسیاری از دانشجویان در سراسر دنیا گردیده است. امکانات ویژه‌ ای مانند پیشرفته ترین تجهیزات پزشکی در دانشگاه های پزشکی کشور انگلیس وجود دارد. از لحاظ رتبه بندی و رنکینگ، دانشگاه های پزشکی این کشور جزو 100 دانشگاه برتر دنیا شناخته شده اند.

دوره تحصیلی رشته پزشکی در انگلستان 5 سال تعیین گردیده است. این مدت زمان کوتاه تر از سایر کشورها از جمله ایران می باشد. ناگفته نماند که شرایط سنی در این دوره ها سن 23 سال در نظر گرفته شده است. هزینه تحصیلی دانشجویان در دوره های پزشکی و دندانپزشکی حداقل بین 18000 تا 20000 پوند می باشد. گذراندن دوره های تکمیلی A-level در کالج های این کشور لازمه ورود به دانشگاه در رشته پزشکی است. البته دانشگاه های مختلف شرایط مختلفی را هم جهت پذیرش دانشجو دارند.

تحصیل در انگلستان چه مزایایی دارد؟

در مبحث راهنمای مهاجرت تحصیلی به کشور انگلستان قصد داریم درخصوص مزایای تحصیل در انگلستان صحبت کنیم. دانشجوی فارغ التحصیل از دانشگاه های انگلستان دارای موقعیت شغلی خوبی در آینده می‌ گردد.

 • تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان بسی آسان تر از تحصیل در کشورهای سایر زبان ها است.
 • دوره های تحصیلی در انگلستان کمتر از دوره های تحصیلی در سایر کشورها می باشد.
 • متد آموزشی کشور انگلستان کاملا نوین و به روز است. در نتیجه تحصیل در این دانشگاه ها موجب ارتقای سطح علمی و آموزشی شما می گردد.

از سویی دیگر، مدرک تحصیلی شما در همه جای دنیا از جمله وزارت علوم ایران مورد تایید و معتبر است.

 • هیچ گونه آزمون ورودی و کنکور جهت پذیرش در دانشگاه های این کشور وجود ندارد. این خود به تنهایی می تواند مهمترین و مناسب ترین ویژگی دانشگاه های انگلستان برای دانشجویان باشد.
 • چنانچه به مدت 6ماه ازحضور دانشجو در این‌کشور بگذرد، او مجاز به استفده رایگان از خدمات بهداشتی ودرمانی می‌گردد.

مدارک‌لازم جهت پذیرش دردانشگاه‌های انگلستان چیست؟

متقاضیان ویزای دانشجویی و اخذ پذیرش در دانشگاه های کشور انگلستان می بایست مدارک ذیل را ارائه نمایند:

 • ارائه کلیه مدارک تحصیلی در مقاطع مختلف و ریز نمرات همراه با ترجمه آنها به زبان انگلیسی
 • ارائه اصل پاسپورت متقاضی
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس
 • ارائه نامه سلامت پزشکی
 • تعداد 4 قطعه عکس
 • ارائه انگیزه نامه به زبان انگلیسی
 • ارائه گردش حساب بانکی متقاضی در 28 روز گذشته جهت تمکن مالی

چنانچه از طرفداران پر و پا قرص مهاجرت و یا تحصیل در انگلستان هستید، قطعا سوالات بسیاری در ذهن دارید. سوالاتی در خصوص چگونگی تحصیل در مقاطع مختلف، هزینه تحصیلی و… که پاسخی برای آنها نیافته اید. توصیه می نماییم پاسخ سوالات خود را از موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بخواهید. از طریق تماس تلفنی رایگان و یا مراجعه حضوری، از مشاوره های تخصصی کارشناسان و وکلای ما بهره مند شوید. مشاورین این موسسه برای شما بهترین راهنمای مهاجرت تحصیلی به کشور انگلستان محسوب می گردند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *