مهاجرت تحصیلی انگلستان

راهنمای مهاجرت تحصیلی به کشور انگلستان

راهنمای مهاجرت تحصیلی به کشور انگلستان

همه افراد بلاشک برای مهاجرت تحصیلی نیاز به یک راهنمای مهاجرت تحصیلی به کشور انگلستان خواهند داشت تا پروسه موفقی داشته باشند. پس توصیه می نماییم تا انتها مقاله را با دقت مطالعه بفرمایید. تحصیل در مقاطع مختلف در کشور انگلستان همواره مشتاقان بسیاری را در سراسر جهان مجذوب خود نموده است. اما اینکه یک دانش آموز یا دانشجوی ایرانی چگونه بتواند وارد یک کشور درجه یک همچون انگلستان شود شرایط متفاوتی را این پروسه داراست.

 • شرایط اخذ پذیرش از مدارس و دانشگاه های انگلستان به چه صورت می باشد؟
 • آیا می توان برای مهاجرت تحصیلی به انگلستان همراه با اعضای خانواده اقدام نمود؟

یکی از اصول اولیه در طی نمودن یک پروسه مهاجرتی اخذ مشاوره و کمک از افرادی است که در این زمینه تخصص دارند، شما می توانید در این راستا از مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره اخذ نمائید. توجه داشته باشید که در برخی دانشگاه های این کشور تحصیل بدون مدرک زبان میسر است. اما سفارت انگلستان جهت صدور ویزا، ارائه مدارک زبان را الزامی تعیین نموده است. دانشجو در صورتی که دارای فاند تحصیلی یا بورسیه تحصیلی باشد می تواند به صورت رایگان ادامه تحصیل دهد.

راهنمای مهاجرت تحصیلی به کشور انگلستان در مقطع دبستان

بر طبق راهنمای مهاجرت تحصیلی به کشور انگلستان، سن آغاز به تحصیل کودکان در انگلستان، سن 5 سالگی است. با توجه به این که سن 5 سالگی سن بسیار پایینی است، از این رو امنیت کودکان مهمترین مساله برای خانواده ‌ها است. امنیت از طریق نصب دوربین های مدار بسته در کشور به طور کامل تحت کنترل دولت است. هزینه های تحصیل در کالج های مختلف ، متغیر است. بنابراین قبل از اقدام اطلاعات کافی در این مورد به دست آورید.

دوره تحصیلی ابتدایی در انگلستان در 2 مرحله ارائه می گردد:

 • سن 5 تا 7 سالگی
 • سن 7 تا 11 سالگی

دوره تحصیلی آموزش ابتدایی کودکان در انگلیس از ماه سپتامبر (September) آغاز و تا اواخر ماه ژوئن (June) ادامه خواهد داشت.

تحصیل در مقطع متوسطه در انگلستان

بین 11 تا 16 سالگی، سنینی است که مقطع متوسطه در کشور انگلستان برگزار می شود. افرادی که در این سنین هستند شانس بالایی برای دریافت ویزای کشور انگلستان را خواهند داشت. تحصیلات دوره متوسطه در انگلستان نیز در 2 مرحله انجام می پذیرد:

 • سن 11 تا 14 سالگی
 • سن 14 تا 16 سالگی

طبق قوانین انگلستان، دانش آموزان در سن 11 سالگی تحصیل دوره متوسطه را آغاز می نمایند. اما تحصیل در سن 14 تا 16 سالگی مهمترین مقطع تحصیلی آنها محسوب می گردد. از سن 16 سالگی به بعد، در خصوص تحصیل در انگلستان مختار به تصمیم گیری هستند. در این حالت دانش آموز هم می تواند مستقیما وارد بازار کسب و کار شود و هم می تواند به تحصیلات خود ادامه دهد.

دروس آموزشی در مقطع متوسطه انگلستان

دروس اصلی و تخصصی در این دوره شامل ریاضیات، علوم زیست شناسی، شیمی، فیزیک، انگلیسی می گردد. اگر دانش آموز در ولز مشغول تحصیل باشد، آموزش زبان ولزی نیز به دروس آموزشی اضافه می شود. دروس پایه شامل تاریخ، هنر، موسیقی، جغرافیا، مطالعات تجاری، فناوری اطلاعات، ورزش و جغرافیا است. این دروس بر اساس رشته تحصیلی انتخابی فرد در دانشگاه (در آینده) تدریس می گردد. در مجموع، در برنامه تحصیلی دانش آموزان می بایست تعداد 10 الی 11 درس وجود داشته باشد و گذرانده شود. در نهایت روند تحصیلی دانش آموز مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد. در صورت تایید، دانش آموز مدرک GCSE را با موفقیت اخذ می نماید. طول دوره تحصیلی GCSE به مدت 2 سال تعیین گردیده است. ضمنا مدرک تحصیلی GCSE در اسکاتلند با نام SCE شناخته شده است.

از اینرو در این بخش به بررسی دلایل انتخاب کشور انگلستان برای تحصیل می پردازیم:

دلایل انتخاب کشور انگلستان برای تحصیل

تحصیل در دوره‌های GCSE، A-Level، Foundation در بریتانیا

دانش آموزان ابتدا بایستی دوره های GCSE را بگذرانند. پس از آن برای ورود به دانشگاه ملزم به گذراندن دوره های A-Level و Foundation هستند. دوره های تکمیلی A-Level همانند دوره های GCSE به صورت 2 ساله ارائه می گردند. دانش آموزان طی این مدت از 2 تا 4 ماده درسی را پشت سر می گذارند. دوره های تکمیلی A-Level Full دارای 6 بخش و دوره های AS-Level از 3 بخش تشکیل شده اند.

دوره های Foundation نیز به صورت 1 ساله ارائه می گردند. دانش آموز در این دوره هزینه بسیار کمی را نسبت به دوره های فوق الذکر می پردازد. دانش‌ آموز پس از سپری نمودن هر 3 دوره بر حسب نمره دریافتی مجاز به ورود به دانشگاه در رشته موردنظر می‌باشد. ویزای Tier4 ویزایی که دانش آموزان سن بیشتر از 17 سال می بایست برای گذراندن دوره ها اخذ نمایند. ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس نمره 5 از جمله شرایط لازم برای ورود به دانشگاه های انگلیس است.

هزینه ویزای دانشجویی Tier 4 برتانیا

هزینه این ویزا بدین شرح است:

پارامتر هزینه به پوند
ویزای خارح از انگلستان £335
وابسته به این ویزا £335

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان را مطالعه بفرمائید.

راهنمای مهاجرت تحصیلی به کشور انگلستان در مقطع کارشناسی

ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی بین 3 تا 4 سال به طول می‌ انجامد. مدارکی که در این دوره اعطاء می گردد شاملBEd ، BSc ،BA ،BEng خواهد بود. سپس با توجه به نوع نمره قبولی در این دوره ها مجاز به انتخاب رشته در مقطع کارشناسی می باشد. چنانچه متقاضی قصد تحصیل در دانشگاه هایی مانند آکسفورد را دارد، گذراندن دوره A-level الزامی است. هزینه تحصیل در این مقطع به طور سالیانه به مبلغ £7000 الی 15000£ (پوند) تخمین زده شده است.

راهنمای مهاجرت تحصیلی به کشور انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد

راهنمای مهاجرت تحصیلی به کشور انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد

راهنمای مهاجرت تحصیلی به کشور انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد بایستی به این موارد اشاره داشت:

پارامتر شرح
طول دوره 1 سال
مدرک زبان مورد نیاز 6.5
زمان پذیرش در سال 1 بار

برخی دوره های کارشناسی ارشد در این دانشگاه ها نیاز به تجارب کاری دارد که به ‌عنوان پیش ‌نیاز محسوب می گردد، به طور مثال، متقاضی شرکت در دوره های MBAs بایستی حداقل 2 الی 3 سال سابقه کاری داشته باشد.

راهنمای مهاجرت تحصیلی به کشور انگلستان در مقطع دکترا

این دوره مختص دانشجویانی است که هیچ گونه تجربه ای در خصوص پروپوزال نداشته و ننوشته اند. در نتیجه تجربه و اطلاعات کاری در این زمینه و مقاله نویسی ندارند. این دسته از دانشجویان با گذراندن دوره مقدماتی دکترا تجربه مفیدی را جهت بهتر گذراندن دوره دکترا کسب می کنند. ارائه مدرک کارشناسی ارشد اجباری است. علاوه بر آن چنانچه دوره زبان انگلیسی 9 ماهه گذرانده باشند، بایستی نمره آیلتس 5.5 را داشته باشند. اما اگر دوره 6 ماهه را سپری نموده باشند، بایستی نمره 6 آیلتس زبان انگلیسی را ارائه نمایند.

آخرین مقطع تحصیلی در دانشگاه ها دوره دکترا است. این مقطع تحصیلی بر پایه پژوهش بنا نهاده شده است. از این رو مقطع دکترا را می توان به صورت تمام وقت یا پاره وقت پشت سر گذاشت. دانشجویانی که نسبت به ثبت نام در دوره ‌های دکترای 3 ساله اقدام می نمایند، ارائه پایان ‌نامه آنها در سال چهارم انجام می‌ گیرد. در این مقطع نیز ارائه مدرک آیلتس 7 زبان انگلیسی از الزامات به شمار می رود. تحصیل دکترا در انگستان در مقاله مذکور شرح داده شده است.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

متدهای مورد استفاده در نظام آموزشی انگلستان موجب استقبال بسیاری از دانشجویان در سراسر دنیا گردیده است. امکانات ویژه‌ ای مانند پیشرفته ترین تجهیزات پزشکی در دانشگاه های پزشکی کشور انگلیس وجود دارد. از لحاظ رتبه بندی و رنکینگ، دانشگاه های پزشکی این کشور جزء 100 دانشگاه برتر دنیا شناخته شده اند.

دوره تحصیلی رشته پزشکی در انگلستان 5 سال تعیین گردیده است. این مدت زمان کوتاه تر از سایر کشورها از جمله ایران می باشد. ناگفته نماند که شرایط سنی در این دوره ها سن 23 سال در نظر گرفته شده است. هزینه تحصیلی دانشجویان در دوره های پزشکی و دندانپزشکی حداقل بین £18000 تا 20000£ (پوند) می باشد. گذراندن دوره های تکمیلی A-level در کالج های این کشور لازمه ورود به دانشگاه در رشته پزشکی است. البته دانشگاه های مختلف شرایط مختلفی را هم جهت پذیرش دانشجو دارند.

مزایای تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلستان مزایای بسیاری را برای دانشجو به همراه دارد، موارد ذیل از جمله آنها است:

 • کار حین تحصیل
 • ارتقاء رزومه کاری
 • اخذ مدرک معتبر بین المللی
 • تجربه زندگی در یک کشور اروپایی متمدن و پیشرفته
 • زندگی در جامعه انگلیسی زبان

مدارک‌ لازم جهت پذیرش در دانشگاه‌های انگلستان

متقاضیان ویزای دانشجویی و اخذ پذیرش در دانشگاه های کشور انگلستان بایستی مدارک ذیل را ارائه نمایند:

 • ارائه کلیه مدارک تحصیلی در مقاطع مختلف و ریز نمرات همراه با ترجمه آنها به زبان انگلیسی
 • ارائه اصل پاسپورت متقاضی
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس
 • ارائه نامه سلامت پزشکی
 • تعداد 4 قطعه عکس
 • ارائه انگیزه نامه به زبان انگلیسی
 • ارائه گردش حساب بانکی متقاضی در 28 روز گذشته جهت تمکن مالی

چنانچه از طرفداران پر و پا قرص مهاجرت و یا تحصیل در دانشگاههای مهندسی انگلستان هستید، قطعا سوالات بسیاری در ذهن دارید. سوالاتی در خصوص چگونگی تحصیل در مقاطع مختلف، هزینه تحصیلی و سایر که پاسخی برای آنها نیافته اید. توصیه می نماییم پاسخ سوالات خود را از موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بخواهید. ما به طور کلی شرایط مهاجرت به انگلستان را برایتان تبیین خواهیم کرد. از طریق تماس تلفنی رایگان و یا مراجعه حضوری، از مشاوره های تخصصی کارشناسان و وکلای ما بهره مند شوید. مشاورین این موسسه برای شما بهترین راهنمای مهاجرت تحصیلی به کشور انگلستان محسوب می گردند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.