مهاجرت به کشور انگلستان

مهاجرت به انگلستان

مهاجرت به انگلستان

از سال 2010 میلادی تا به امروز شمار افراد خارجی که با قصد مهاجرت به انگلستان از طرق مختلفی اقدام می نمایند، افزایش یافته است. چراکه انگلستان یک کشور ارورپایی بوده و از اقتصاد پیشرفته ای بهره می برد. برای مثال اتباع خارجی که به منظور کار در انگلستان راهی این کشور می شوند، تصمیم ایده آلی را اتخاذ نموده اند. راه های قانونی مختلفی برای مهاجرت به این کشور قدرتمند وجود دارد که در بخش های مختلف این مقاله مطالعه خواهید نمود. زبان رسمی انگلیسی دلیل محکمی است که برای مهاجرت افراد خارجی به این کشور وجود دارد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بخش های مختلفی را در این مقاله قرار داده است که هر یک از آنها حاوی مطالب مفیدی هستند. بنابراین ضروری است برای مهاجرت به انگلستان به مطالعه آنها بپردازید.

مراحل فرآیند مهاجرت به انگلستان

هریک از اتباع خارجی به منظور مهاجرت به انگلستان بایستی 3 مرحله اصلی را پشت سر بگذارند که شامل مراحل زیر می گردد:

 • اخذ ویزای درخواستی
 • اقدام به افتتاح حساب بانکی در یکی از بانک های انگلیسی
 • اخذ شماره بیمه ملی با علامت اختصاری (NI)

این مراحل برای کلیه مهاجران مشترک بوده و بایستی مرحله به مرحله انجام گردد. برای اطلاع از جزئیات بیشتر این امر ادامه مقاله را مطالعه بفرمایید.

طرق ویزای مهاجرت به انگلستان

در راستای مهاجرت به انگلستان، دلایل و اهداف مختلفی وجود دارد که افراد خارجی نسبت به آن اقدام می نمایند. از این رو مهاجرت به این کشور اروپایی بر مبنای هدف متقاضیان از طریق گزینه های ذیل صورت می پذیرد:

 • مهاجرت با هدف کار در انگلستان
 • مهاجرت با هدف تحصیل در انگلستان
 • مهاجرت با هدف ازدواج با شهروند انگلیسی
 • مهاجرت با هدف تجارت و سرمایه گذاری در انگلستان
 • مهاجرت با هدف پناهندگی
 • مهاجرت موقت با هدف ملاقات با اقوام و خویشاوندان یا سفرهای تفریحی و گردشگری به منظور بازدید از مکان های توریستی و گردشگری در انگلستان

انواع ویزاهای مهاجرتی انگلستان

دولت انگلستان بر اساس هدف فرد خارجی از مهاجرت به انگلستان، ویزاهای مختلفی را معین نموده است که با توجه به شرایط متقاضی صادر می گردد. با توجه به روش هایی که در بالا ذکر گردید، انواع ویزاهای مهاجرتی انگلستان به صورت زیر دسته بندی می شوند:

 • ویزای کار Tier2
 • ویزای کار  Tier5
 • ویزای تحصیلی Tier4
 • ویزای نامزدی
 • ویزای ازدواج
 • ویزای کارآفرینی Tier1
 • ویزای سرمایه گذاری Tier1
 • ویزاهای توریستی
 • ویزای پناهندگی
 • ویزای استارت آپ (جایگزین ویزای Tier1)

کلیه ویزاهایی که از سوی دولت این کشور صادر می گردد، در نهایت منجر به اخذ اقامت دائمی و تابعیت متقاضی پس از گذشت 5 سال می گردد. اقامت دائمی انگلستان تحت عنوان ILR خوانده می شود و مدت اقامت هر فردی در این کشور به نوع ویزای درخواستی وی بستگی خواهد داشت.

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

در حال حاضر مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل در دانشگاه های این کشور، ایده آل ترین و مناسب ترین روش مهاجرتی محسوب می گردد. انگلستان به عنوان یک کشور اروپایی، بیشتر از هر کشور دیگری دارای دانشگاه های عالی رتبه است که از بالاترین سطح علمی و کیفیت آموزشی برخوردار هستند. دانشگاه هایی مانند آکسفورد و کمبریج زبانزد خاص و عام و در تمام دنیا مشهور هستند. دانشجویانی که از دانشگاه های این کشور فارغ التحصیل می شوند، به آسانی می توانند با کوله باری از تجربه، مهارت و تخصص وارد بازار کار انگلستان و سایر کشورهای اروپایی شده و به فعالیت شغلی بپردازند. به منظور تحصیل در انگلستان ملزم به پرداخت شهریه هستید که میانگین آن تقریبا بین 10.000 الی 32.000£ (پوند) برآورد شده است. کاهش یا افزایش مبلغ شهریه ارتباط مستقیمی با نوع رشته، مقطع و دانشگاه انتخابی دانشجو خواهد داشت.

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه‌گذاری

سرمایه گذاری در انگلستان نیز از دیگر روش های مهاجرت به انگلستان به شمار می رود که افرادی که دارای پشتوانه مالی بوده و از لحاظ اقتصادی وضعیت مناسبی دارند، از این طریق اقدام به مهاجرت می نمایند. در این زمینه شرایطی لازم است که شرح آنها در ذیل آمده است:

 • فرد سرمایه گذار خارجی، جهت سرمایه گذاری در این کشور بایستی حداقل 1 میلیون £ (پوند) در نظر بگبرد.
 • وی بایستی 750.000£ (پوند) از سرمایه اصلی خود را در یک شرکت خصوصی یا ارگان معتبر سرمایه گذاری نماید.
 • مابقی مبلغ سرمایه اولیه که معادل 250.000£ (پوند) می باشد، می بایست در سایر حوزه ها سرمایه گذاری گردد.
 • فرد سرمایه گذار نباید توسط مقامات و افراد مختلف در کشور انگلستان استخدام و به کار گرفته شود.
 • فرد سرمایه گذار بایستی حداقل نیمی از مدت زندگی خود را در انگلستان سپری کرده باشد.
 • فردی که اقدام به سرمایه گذاری در انگلستان می نماید، می بایست دانش کافی و لازم در زبان انگلیسی را داشته باشد که این امر با اخذ نمره مورد نظر در آزمون آیلتس به اثبات می رسد.

اتباع خارجی که از این طریق موفق به دریافت ویزای سرمایه گذاری انگلستان می شوند، می توانند برای مدت 3 سال در این کشور اقامت داشته باشند. پس از گذشت 3 سال، مجاز به تمدید ویزای خود برای 2 سال دیگر خواهند بود.

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه‌گذاری

انواع ویزاهای تجارت در انگلستان

جذب کارگران دارای تخصص و مهارت در سطح بالا از اهداف دولت انگلستان در صدور انواع ویزاهای تجارت و کسب و کار در این کشور است. افرادی که خواسته آنها کار و زندگی در انگلستان است می توانند از طریق اخذ یکی از ویزاهای ذیل اقدام نمایند:

شهروندان خارجی که مهارت و تخصص بالایی دارند.

ویزای Tier1 (استعداد استثنایی) ویزای Tier1 (سرمایه گذار)
ویزای Tier1 (کارآفرین) ویزای Tier1‌ (دانشجویان فارغ التحصیل به عنوان کارآفرین)

کارگران خارجی ماهری که دارای پیشنهاد کاری در مشاغل کمبود نیرو در انگلستان، هستند. 

ویزای Tier2 (عمومی) ویزای Tier2 (نقل و انتقال درون شرکتی)
ویزای Tier2 (ورزشکاران) ویزای Tier2‌(کشیش ها)

طرح تحرک جوانان و کارگران خارجی موقت

ویزای Tier5 (کارگران موقتی) ویزای Tier5 (طرح تحرک جوانان)

صدور ویزای استارت آپ انگلستان

امروزه نوعی ویزا از سوی دولت انگلستان برای افراد خارجی صادر می گردد که با نام ویزای استارت آپ انگلستان شناخته می شود که به نوعی جایگزین ویزای Tier1 شده است. برای گرفتن این نوع ویزا بایستی این شرایط را داشته باشید: اول این که نباید شهروندی کشورهای اتحادیه اروپا یا سوئیس را داشته باشید و دوم این که با هدف راه اندازی کسب و کار جدید در انگلستان، می بایست یک ارگان یا نهاد معتبر و مجاز از فرد کارآفرین حمایت های لازم را به عمل آورد.

مدت زمانی که برای صدور این نوع ویزا طول می کشد، تقریبا 3 هفته خواهد بود. فرد متقاضی بایستی حداقل 18 سال کامل را داشته باشد. ارزیابی و بررسی ایده تجارت متقاضی یا همان بیزینس پلان توسط نهاد یا ارگان مورد تایید و معتبر الزامی است. از الزامات زبانی مورد نظر برخوردار باشید و مدارکی را ارائه نمایید که تمکن مالی شما را در تامین هزینه های زندگی در انگلستان به اثبات برساند.

ویزای نامزدی و ازدواج در انگلستان

از دیگر ویزاها و روش های مهاجرتی که برای افراد خارجی واجد شرایط وجود دارد، ویزای نامزدی و ازدواج با تبعه انگلیسی است. مدت اعتباری که برای این نوع ویزا در نظر گرفته شده است، 33 ماه می باشد. پس از گذشت این مدت، در صورتی که زوجین شرایط لازم را دارا باشند، می توانند ویزای خود را برای مدت 33 ماه دیگر تمدید نمایند. در نهایت با گذشت 5 سال اقامت و زندگی در انگلستان، اقامت دائمی به زوجین تعلق می گیرد.

ویزای نامزدی مختص زوجینی است که در حال گذراندن دوره نامزدی بوده و هنوز به صورت رسمی و قانونی ازدواج نکرده اند. مدت اعتبار برای این نوع ویزا 6 ماهه می باشد. در واقع آنها به مدت 6 ماه فرصت دارند که ازدواج خود را به رسمی و قانونی برگزار و ثبت نمایند. در غیر این صورت فرد خارجی موظف از پس از انقضای این مهلت، به کشور مبدا بازگردد. آنها الزاما باید ثابت نمایند که درآمد سالیانه به میزان 18600£ (پوند) و توانایی مالی در پرداخت هزینه های یک زندگی مشترک را دارند. برای آگاهی از شرایط انواع ویزاها مانند ویزای تحصیلی انگلستان با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

یک دیدگاه برای “مهاجرت به انگلستان

 1. ریحانه گفت:

  عالی بود و پرمحتوا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *