مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » انگلستان » مهاجرت به انگلستان

مهاجرت به انگلستانمهاجرت به انگلستان به دلیل شرایط رفاهی بسیار بالای این کشور ، وجود دانشگاه های فراوانی که همگی جزو صد و حتی 10 دانشگاه برتر جهان هستند و وجود شرایط کاری بسیار مناسب در طول دهه گذشته بسیار مورد توجه متقاضیان مهاجرت بوده و اگر بحث مقایسه هزینه های مهاجرتی را فاکتور بگیریم هر شخصی که قصد مهاجرت داشته باشد با شرایط فوق العاده اقتصادی ، اجتماعی که در انگلستان حاکم است قطعا مهاجرت به انگلستان را گزینه اول انتخاب های خود قرار میدهد به همین جهت ما در این مقاله شما را با شرایط زندگی در انگلستان آشنا خواهیم کرد و اطلاعاتی در خصوص راه های مهاجرت به انگلستان نیز ارائه خواهیم کرد.

 

_ چند سطری از انگلستان و زندگی در آن : 

کشور انگلیس به عنوان یکی از چهار ایالت متحده بریتانیا با ولز و اسکاتلند هم مرز است و مهم ترین عضو بریتانیای کبیر میباشد. شهر بزرگ لندن پایتخت انگلستان می باشد. از دیگر شهر های مهم انگلستان : بیرمنگام ، منچستر ، لیورپول ، لیدز ، ناتینگهام ، کمبریج ، برایتون ، ساوت همپتون ، دوور ، شفیلد ، یورک ، بریستول ، نیوکاسل و هال است.

جمعیت انگلستان چیزی حدود 54 میلیون نفر است و آب هوای این کشور برای زندگی بسیار مساعد بوده و معمولا زمستان های انگلستان دمای زیر 0 درجه را  کمتر تجربه میکند و همچنین تابستان های این سرزمین نیز خیلی گرم نیست و دما هیچگاه از مرز 35 درجه تجاوز نمیکند به همین جهت نام گزاری آب و هوای معتدل مطلوب برای این سرزمین برازنده است.

یکی از نکات مثبت مهاجرت به انگلستان این است که برای زندگی در این کشور و برای اخذ ویزای انگلستان نیازی به فراگیری زبان دیگری غیر از انگلیسی نیست ( این در حالیست که شما برای اخذ ویزای آلمان ، ایتالیا ، فرانسه ، باید زبان آن کشور را نیز در کنار زبان انگلیسی فرا بگیرید ) و همین که اکثریت جمعیت انگلیس به زبان انگلیسی صحبت می کنند کار را تا حد زیادی برای علاقه مندان به مهاجرت به انگلستان راحت می کند .

کشور انگلستان از رفاه اجتماعی و خدمات رفاهی بالایی برخوردار است تا جایی که در رنکینگ رفاه اجتماعی کشور های جهان ،  جزو 10 کشور برتر است و دارای هشتمین اقتصاد برتر جهان از لحاظ قدرت خرید میباشد.

 

البته انگلستان در کنار تمامی نکات مثبت و نقاط قوتی که دارد اما  باید این را هم پذیرفت که هزینه زندگی در انگلستان برای افرادی که به این کشور مهاجرت می کنند و منابع درآمدی در انگلستان ندارند سنگین و بسیار قابل توجه است. برای مثال هزینه تهیه مسکن در حد اقل ترین حالت ممکن در حواشی شهر لندن برای یک واحد کوچک یک خوابه از 300پوند در ماه شروه شده و با توجه به کیفیت خانه و موقعیت جغرافیایی و متراژ خانه تا حدود ماهی 1000پوند نیز وجود دارد. از طرفی هزینه مواد غذایی در انگلستان نیز با توجه به نوع برنامه غذایی افراد متغیر است اما برای مثال هزینه یک وعده غذا در رستوران سطح متوسط حدود 15 پوند می باشد  و به طور کل هر شخصی که مقیم انگلستان باشد در ماه حدود 1000 پوند هزینه برای زندگی نیاز دارد.

 

_ شرح هفت روش مهاجرت به انگلستان :

به طور معمول برای مهاجرت به انگلستان از روش های گوناگونی می توان اقدام کرد تا ویزای کشور انگلستان را دریافت کنید.  برای مهاجرت به کشور انگلستان میتوان از طرق زیر اقدام کرد :

*مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

*مهاجرت به انگلستان از طریق کار

*مهاجرت به انگلستان از طریق مهارت و تخصص خاص

*مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گزاری

* مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج

*مهاجرت به انگلستان از طریق دعوت نامه

*مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی 

یکی از روش های مهاجرت به انگلستان ، مهاجرت از طریق پناهندگی می باشد که البته این راه کاملا غیر قانونی بوده و حتی شما درصورت موفقیت اخذ ویزا هیچگاه امکان بازگشت به کشور خود را ندارید و از همه مهم تر میزان ریسک و خطر موجود در این نوع شیوه بسیار بالاست و این که خیلی از افرادی که از این طریق اقدام نمودند ، با کمپ های زندگی دسته جمعی و شرایط بسیار سخت و رفتار های بسیار زننده مواجه شدند به همین جهت روش پناهندگی به هیچ عنوان شیوه مناسبی برای مهاجرت نیست و خطر های بسیار فراوانی را به همراه دارد.

یکی دیگر از راه های مهاجرت به انگلستان ، مهاجرت از طریق تحصیل بوده. با توجه به این که اکثر دانشگاه های این کشور در رنکینگ بهترین دانشگاه های علمی جهان قرار دارند و مدارک اعطا شده بعد از فارغ التحصیلی از سوی دانشگاه های انگلستان اعتبار بالایی دارد ، تحصیل در حوزه بریتانیای کبیر انتخاب مناسبی میباشد. همچنین دانشجویان در دانشگاه های انگلیس معمولا در مدت زمان کوتاه تری می توانند فارغ التحصیل شوند. اکثر دانشگاه های انگلیس در مدت زمان 3 سال مدرک کارشناسی و مدت 1 سال یا 1سال و نیم مدرک کارشناسی ارشد را اعطا میکند. اما متاسفانه هزینه های شهریه ی ترمیک در دانشگاه های بین الملل انگلیس بسیار سنگین تر از دیگر کشور ها بوده و برای پذیرش در دانشگاه های انگلستان حد اقل برای هر سال مبلغ 35000هزار پوند تنها جهت پرداخت شهریه نیاز است و با احتساب این که هر دانشجو در انگلیس برای هرماه حد اقل 800پوند برای مخارج زندگی نیاز دارد می توان گفت انگلیس در لیست گران قیمت ترین مقصد های تحصیلی است.

 

همچنین مهاجرت از طریق کار یا مهاجرت از طریق سرمایه گذاری از روش های مهاجرتی است که بیشتر مورد استقبال علاقه مندان و متقاضیان مهاجرت قرار میگیرد ، چرا که با توجه به هزینه های سنگین زندگی در کشور انگلستان قطعا نیاز به یک منبع درآمد برای تامین هزینه ها بیشتر از دیگر کشور ها حس میشود و از طرفی اگر اشخاص موفق به استخدام در یکی از شرکت ها و بنگاه های اقتصادی انگلیس بشوند از حقوق و مزایای بسیار خوبی برخوردار خواهند بود و میتوانند با درآمدی که کسب می کنند به راحتی در انگلیس زندگی کنند و از سطح بالای رفاه و خدمات فوق العاده اجتماعی و امکانات لوکس و مبلمان فوق العاده شهری در لندن و سایر شهر های ایالت پادشاهی بریتانیای کبیر استفاده کنند.

 

در پایان مقاله مفتخریم اعلام نماییم در صورت علاقه مندی به مهاجرت به انگلستان می توانید از خدمات موسسه حقوقی بین المللی سفیران سروش سعادت بهره مند گردید و ضمنا جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هفت روش مهاجرتی به انگلیس می توانید سایر مقالات مندرج در سایت های وابسته به موسسه سفیران سروش سعادت را مطالعه نمایید.

موسسه سفیران سروش سعادت معتقد است “بیشتر از یک نفر ، بیش تر از یک مجموعه و بیشتر از یک سازمان حامی موکلین خود در داخل و خارج از کشور می باشد” .  1. ریحانه گفت:

    عالی بود و پرمحتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *