ویزای مسافرتی انگلستان

درمان در انگلستان

درمان در انگلستان

بیماران بسیاری در کشورهای مختلف وجود دارند که برای مداوا راه درمان در انگلستان را در پیش می گیرند.  چراکه بیماری آنها حاد بوده و در کشور خودشان قابل درمان نیست. برای بررسی های بیشتر در این مورد ادامه مقاله را مطالعه بفرمایید. کشور انگلستان سابقه طولانی چند صد ساله در امور پزشکی و تحقیقاتی و پژوهشی دارد. از این رو از اقصی نقاط جهان برای درمان های پزشکی عازم این کشور می شوند. ویزای درمان در انگلستان، نوعی ویزای کوتاه‌مدت است که مدت آن با توجه به دوره درمان تعیین می‌گردد.

شرایط اخذ ویزای پزشکی انگلیسMedical issues(MED UK)

بیمارانی که نسبت به اخذ ویزای پزشکی” اقدام می نمایند، می‌بایست واجد شرایط بوده و قوانین ذیل را رعایت فرمایند:

 • هر شخص بیمار مجاز است فقط یک نفر را به عنوان همراه جهت درمان در انگلستان وارد این کشور کند.
 • رعایت شرایط، ضوابط و مقررات کلی در قانون مهاجرت توسط بیمار الزامی است.
 • مدت زمان دوره درمان فرد بیماری نبایستی بیش از حد طولانی باشد.
 • فرد بیمار می بایست با پزشک معالج خود در ارتباط بوده و فرآیند نوع درمان را با وی هماهنگ نماید.
 • فرد بیمار دارای توانایی و تمکن مالی جهت پرداخت هزینه های بیمارستان باشد. در واقع باید مدارکی را ارائه نماید تا ثابت شود نیاز به حمایت های مالی دولت انگلستان ندارد. این مدت زمان در حساب کوتاه مدت بانکی بیمار، به مدت 6 ماه تعیین گردیده است.
 • ارائه نامه کارفرما مبنی بر این که به دلیل درمان های پزشکی، کارمند بیمار اخذ مرخصی نموده است.
 • ارائه اوراق و اسناد مالی شرکت از سوی کارفرمای بیمار که فعالیت شرکت او ثابت گردد.
 • ارائه مدارک مربوط به مستغلات مانند زمین، مسکن و… که نشان از مالکیت فرد بیمار باشد.
 • ارائه مدارکی و اسنادی که ثابت نماید هماهنگی لازم جهت اموری مانند رزرو هتل و… انجام گردیده است.
 • بازگشت بیمار به کشورش پس از یافتن دوره درمان الزامی است. چنانچه مدت درمان طولانی شود، می تواند به مدت 11 ماه دیگر ویزا را تمدید نماید. مشروط بر این که گواهی تاییدیه پزشک معالج مبنی بر ادامه روند درمان ارائه گردد. ذکر شدن نام پزشک یا متخصص معالج در گواهی از الزامات است.

روش‌های اخذ ویزای درمان انگلیس

افرادی که دارای بیماری های خاص هستند، از دو طریق می توانند ویزای درمان در انگلستان را دریافت کنند:

 • فردی که دارای دعوت نامه از سوی پزشک معالج خود است. در واقع پزشک با معاینه های لازم تشخیص می دهد که ادامه درمان می بایست در انگلستان انجام گردد؛ در این صورت با صدور دعوت نامه پزشکی، او را به بیمارستان های انگلستان معرفی می نماید.
 • فردی که خود به طور مستقیم و بدون واسطه به وکلای بین المللی مراجعه نموده و تقاضای وقت بیمارستان دارد. بدین ترتیب دعوت نامه و گواهی معرفی وی به بیمارستان های انگلیس از سوی وکلای بین المللی صادر می گردد.

شرایط ورود به انگلستان جهت درمان

هر فردی که قصد اقامت بیش از 6 ماه در انگلیس را دارد می بایست مورد معاینات پزشکی قرار گیرد. این تصمیم طبق بند 36 قانون مهاجرت اتخاذ گردیده است. بیماران جهت درمان و معالجات پزشکی نیز از این قانون مستثنی نیستند. بنابراین کلیه افراد به افسر ترخیص (entry clearance officer) یا ECO ارجاع می‌گردند تا ثابت گردد عاری از هرگونه بیماری مسری و واگیردار هستند. چراکه سلامت جامعه کشور مقصد به خطر می افتد. این بیماری ها می تواند سل، وبا و سایر بیماری ها باشد.

دلایل زیادی وجود دارد که یک فرد بیمار ترجیح می دهد در خارج از کشور درمان شود. یکی از دلایلی که متقاضی درمان در انگلستان را انتخاب می کند، عدم تجربه کافی پزشکان معالج است. دلیل دیگر می تواند عدم امکانات کافی و تجهیزات مناسب در بیمارستان های کشور مبدا جهت درمان بیمار باشد.

نقش افسر ترخیص (ECO) چیست؟

افسر پزشکی اجازه هر قضاوت پزشکی حرفه ای و تخصصی را ندارد. در اینجا داور پزشکی تصمیم گیرنده است که ارجاع پزشکی را در پرونده بیمار ذکر می کند. (برای مثال: متقاضی یا بیمار نیاز به گواهی TB دارد) ECO برای بیمارانی که دارای ترخیص پزشکی نیستند، اجازه ورود صادر نمی کند. همچنین افسر پزشکی برای معاینه زنان باردار، حق پرسیدن این که در هنگام آمیزش، رابطه جنسی داشته‌اند را ندارند. انجام رادیوگرافی قفسه سینه برای زنان باردار دشوار خواهد بود. چراکه ممکن است سلامتی آنها به خطر بیفتد. به همین دلیل اگر تاریخ رادیوگرافی گرفته شده حداکثر تا 3 ماه گذشته باشد، مورد قبول است. همچنین در عکس برداری‌ها با اشعه ایکس، از پوشش و محافظ دور ناف استفاده می گردد.

انجام رادیوگرافی قفسه سینه برای کودکان کمتر از 11سال مجاز نیست. به‌جز کودکانی که علائم بیماری سل فعال در بدنشان دیده شود و یا بیماری‌های تنفسی داشته باشند. از این قبیل بیماری ها می توان به نارسایی تنفسی، سیستیک و فیبروز اراشه نمود. یا اینکه با اشخاصی در ارتباط بوده و زندگی کرده‌اند که دارای بیماری سل و در فضای بسته قرار گرفته‌اند. به طور کلی برای کودکانی که شامل موارد فوق الذکر باشند، رادیوگرافی انجام می گردد.

مسئولیت  افسر پزشکی و داور پزشکی چیست؟

افسر پزشکی (ECO) انجام دهنده معاینات پزشکی برای بیماران است. داور پزشکی در زمینه معاینات توصیه های لازم را به افسر پزشکی ارائه می نماید. هدف از این توصیه ها این است که مشخص گردد فرد بیمار شرایط پزشکی برای ورود به انگلیس را دارد یا خیر.

اما داور این امکان را دارد که بررسی های تخصصی تری انجام دهد:

 • در فرم PQ بی نظمی هایی مشاهده گردد.
 • بررسی‌های لازم در فرم PQ انجام‌گردد تا مشخص شود بیمار به دلایل پزشکی قصد ورود به انگلیس را دارد یاخیر.

داور پزشکی این اجازه به تعویق انداختن توصیه های پزشکی برای بیمار را دارد. به طور مثال شاید لازم باشد برای حصول نتیجه دوره های درمانی، مدت انتظار سپری گردد. این مورد برای بیماری های حاد و یا مسری اتفاق می افتد. داور پزشکی این اختیار دارد که تاریخ معاینات بعدی را تعیین نماید. همچنین می تواند تصمیم بگیرد که تا مراجعه بعدی بیمار در انگلیس بماند یا به کشورش بازگردد.

هزینه های معاینات پزشکی چقدر است؟

معایناتی که توسط افسر نگهبان ارجاع می شوند، هزینه هایی را در بر دارند. در این معاینات پزشکی که از نوع ارجاعی هستند، پرداخت هزینه ها بر عهده فرد بیمار است. مطالب این مقاله مختص مقوله های پزشکی و درمان در انگلستان ارائه گردیده است. چنانچه هرگونه سوالی در این خصوص دارید، با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید. کسب مشاوره از طریق مشاوره حضوری یا تماس تلفنی رایگان امکان پذیر خواهد بود.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *