مهاجرت به کشور انگلستان

ویزای انگلستان

ویزای انگلستان

انگلیس کشوری در بریتانای کبیر می­باشد، که سالانه مهاجران زیادی به این کشور مراجعت می­نمایند. ویزای انگلستان انواع مختلفی دارد که تفصیل آنها خواهیم پرداخت. کشور انگلیس یکی از زیباترین کشورهای جهان و دارای آثار تاریخی و جاذبه های طبیعی بسیاری است. این کشور دارای آب و هوای سرد و از جمله کشورهای سرسبز در دنیا بحساب می­آید. پایتخت کشور انگلیس لندن است. این کشور دارای 9 ایالت که هر ایالت به بخش های کوچکتری تقسیم می­شود، می­باشد. این کشور 51 میلیون جمعیت دارد و مردم این کشور به زبان انگلیسی صحبت می­کنند. افراد برای اینکه بتوانند به کشور انگلستان سفر نمایند باید ویزای این کشور را اخذ نماید. دولت انگلیس ویزای های مختلفی را برای مهاجرین قرار داده است

از جمله ویزای های کشور انگلیس عبارتند ازویزای تحصیلی- ویزای کاری و ویزاهایی که مخصوص پناهندگان و مهاجران می­باشد. افراد برای اخذ ویزای انگلستان با اهداف مختلفی وارد این کشور می­شوند:

 • – دریافت ویزای انگلستان جهت ادامه تحصیل در این کشور
 • – دریافت ویزای انگلستان برای انجام کار
 • – دریافت ویزا جهت دریافت اقامت
 • – دریافت حقوق شهروندی کشور انگلستان

اخذ ویزای انگلستان

شهروندان اتحادیه اروپا که به کشور انگلیس مسافرت می­کنند باید در مدت سه ماه که به این کشور وارد می­شوند جهت دریافت مجوز اقامت به مقامات این کشور مراجعه نمایند. اما شهروندان خارج از اتحادیه اروپا بایستی قبل از ورود به انگلیس ویزای این کشور را اخذ و مجوز اقامت این کشور را دریافت نمایند. شهروندان خارج از اتحادیه اروپا برای مهاجرت به کشور انگلیس بایستی از طریق یکی از ویزاهای کاری و یا تحصیلی ویا درخواست شهروندی این کشور اقدام نمایند.

ویزای کاری انگلستان

این نوع ویزای کاری کشور انگلستان برای آن دسته از افرادی است که قصد انجام کار و ایجاد کسب و کار در این کشور را دارند. این ویزا انواع مختلفی دارد که عبارتند از :

 1.  کشور انگلیس ویزایی برای افرادی که دارای مهارت های ویژه و یا سرمایه گذاران خارجی و همچنین دانشجویانی که از دانشگاههای انگلیس فارغ التحصیل شده اند قرار داده است. این ویزا نیازی به سوابق کاری در گذشته ندارد و تنها افراد مورد ارزیابی مقامات این کشور قرار خواهند گرفت.
 2.  اشخاصی که دارای تخصص های خاصی هستند. ین ویزا برای افرادی صادر می­شود که دارای پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان در انگلیس هستند.
 3.  افرادی که قصد انجام کار بطور موقت در انگلیس را دارند. این ویزا برای افرادی صادر خواهد شد که کارفرمایان در انگلیس از وی حمایت خواهند کرد.
 4.  سایر موارد: کشور انگلیس ویزایی برای سایر افراد که با اهداف دیگری قصد انجام کار در این کشور را دارند صادر می­نماید. بطور مثال کارگر خانگی، نماینده­ی شرکت خارجی- نماینده­ روزنامه خارجی و …

اخذ ویزا از طریق بستگان

کشور انگلستان دارای ویزاهای دیگری نیز می­باشد که افراد به قصد انجام کار وارد این کشور نمی­شوند. این نوع ویزاها عبارتند از:

 • شریک زندگی

این نوع ویزا برای افرادی است که همسر آنها در انگلیس اقامت دارد و برای ملحق شدن به آنها این ویزا را می­تواند دریافت نماید.

 •  فرزند

اگر افراد در کشور انگلیس دارای اقامت موقت ویا اقامت دائم این کشور باشند می­توانند فرزندان خود را به این کشور دعوت نمایند.

 • اقوام وابسته سالمند

افراد می­توانند بستگان خود از جمله مادر، پدر، مادربزرگ و پدربزرگ خود را که سالمند هستند به این کشور بیاورند.

 • ازدواج

افرادی که برای ازدواج به کشور انگلیس مراجعت می­نمایند، ممکن است برای اقامت موقت ویا دائم به این کشور سفر نمایند.

 •  دیدار پناهجویان با افراد خانواده

کشور انگلیس اجازه اینکه پناهجویان بتوانند با خانواده های خود دیدار کنند را به آنها داده است. از این رو خانواده های پناهجویان می­توانند با دریافت ویزای مربوطه با فرد موردنظر دیدار نمایند.

ویزای انگلستان

کشور انگلستان سیستم ویزاهای خود را بروز رسانی نموده و طبق این سیستم، ویزاهای این کشور به سه دسته تقسیم می­شوند:

 ویزای Tire1

این ویزا خود به سه دسته دیگر تقسیم بندی می­گردد:

1-1 ویزای سرمایه گذاری در انگلستان

این ویزا برای افرادی است که قصد مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در انگلیس را دارند. شخص سرمایه گذار بایستی ابتدا 750 هزار پوند را در یکی از موسسات و یا شرکت های سرمایه گذاری شده انگلستان قرار داده و سرمایه 50هزار پوند دیگر فرد بعنوان نقدینگی داشته باشد.

این فرد باید 50% اوقات زندگی خود را در این کشور بگذراند. از مزایای این نوع ویزا این است که فرد از همان ابتدا می­تواند به همراه خانواده خود به این کشور سفر نماید. این ویزا به مدت 2 سال دارای اعتبار است و پس از اتمام تاریخ اعتبار فرد می­تواند به مدت 3 سال دیگر آن را تمدید نماید. در نهایت فرد پس از تمدید 3 ساله می­تواند نسبت به درخواست اقامت دائم انگلستان اقدام نماید. ناگفته نماند برای دریافت این ویزا فرد بایستی دارای مدرک زبان با حداقل نمره6.5 را کسب نموده باشد.

1-2 ویزا برای تأسیس شرکت در انگلستان

افراد برای دریافت این نوع ویزا بایستی فرمی را پر نموده و تمامی اطلاعات شخصی خود را بر روی آن قید نماید و دولت انگلستان نیز ارزیابی فرد را از طریق همین تکمیل فرم انجام می­دهد. فرد برای دریافت این ویزا بایستی مبلغی حدود 200هزار پوند برای شروع فعالیت های اقتصادی خود در این کشور داشته باشد. همچنین در صورتیکه فرد دارای مدرک زبان آیلتس با نمره 10 باشد شانس بیشتری برای دریافت این ویزا خواهد داشت. 

1-3 ویزای Post- study- work

افراد برای دریافت این نوع ویزا بایستی جهت ورود به این کشور تحصیلات دانشگاهی خود را در این کشور بپایان رسانده باشند.

 ویزای Tier2 (ویزای مهارت شغلی)

افراد برای دریافت این ویزا نیاز به یک پشنهاد کاری کوتاه مدت از سوی کارفرمایی در انگلیس دارد. همچنین برای دریافت این ویزا فرد احتیاج به یک اسپانسر مالی دارد وفرد بایستی به هنگام درخواست این ویزا مبلغ 800000 پوند برای خود فردو مبلغ5300 پوند برای هر یک از همراهانش در حساب بانکی داشته باشد.

ویزای Tier3

ویزای موقت برای افرادی که علاقمند به مهاجرت کاری بصورت موقت هستند.

 ویزای Tire4

این ویزای دانشجویی انگلستان می­باشد که به دو دسته تقسیم میشود: دانشجویان جنرال که بالای 17 سال هستنند و دانشجویان چایلد(child) که کمتر از 17 سال هستند.

شهروندی انگلستان چگونه می­باشد؟

افرادی که سن آنها بالاتر از 18 سال باشد و به مدت 5 سال در این کشور زندگی کرده باشند می­توانند برای دریافت شهروندی انگلستان اقدام نمایند. همچنین افرادی که همسرانشان به مدت 3 سال در این کشور زندگی نموده باشند نیز برای دریافت شهروندی انگلستان می­توانند درخواست دهند.

ویزای تحصیلی انگلستان چگونه است؟

 • این نوع ویزا برای دانشجویان صادر می­گردد و فرد قبل از درخواست این ویزا بایستی دارای نامه CAS باشد.
 • نامهCAS تنها به مدت 6 ماه اعتبار دارد و فرد بایستی در این مدت اقدام به مهاجرت تحصیلی به این کشور را انجام دهد.
 • افرادی که این نوع ویزا را دریافت می­کنند بایستی علاوه بر پرداخت هزینه های زندگی در انگلستان قادر به پرداخت 600-800 پوند به ازای هر یک از اعضای خانواده خود به کشور انگلیس باشد.
 • مدت اقامت توسط این ویزا 6-16 ماه است و تنها پزشکان و دندانپزشکان می­توانند این ویزا را تا 3 سال تمدید نمایند.

اخذ اقامت در انگلستان چگونه است؟

افراد پس از اینکه بمدت2-5 سال در کشور انگلیس زندگی نمودند می­توانند جهت دریافت اقامت این کشور اقدام نمایند. درخواست اقامت افراد به نوع ویزای انگلستان که در حال حاضر دارند بستگی دارد:

 1.  افرادی که دارای ویزای کاری در انگلستان هستند. این افراد کسانی هستند که در کشور انگلیس سرمایه گذاری نموده اند و یا مشغول به کاری هستند که بمدت 5 سال طول کشیده است.
 2.  همسران و اعضای خانواده، افرادی که همسران ویا فرزندانشان در کشور انگلیس به مدت 5 سال زندگی کرده اند قادر به درخواست اقامت این کشور می­باشند.
 3. پناهندگان

افرادی که قصد مهاجرت به کشور انگلستان را دارند ممکن است با سوالات زیادی از جمله:

 • برای دریافت ویزای کشور انگلستان چه مدارکی نیاز است؟
 •  آیا با دریافت اقامت انگلستان از تمامی حقوق شهروندی برخوردار خواهیم شد؟
 •  آیا برای دریافت اقامت دائم این کشور بایستی بمدت 5 سال بطور مستمر در این کشور حضور داشت؟

روبرو خواهند شد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت علاقمند به پاسخگویی به سوالات عزیزان می­باشد. افراد می­توانند جهت مشاوره و راهنمایی در این زمینه با کارشناسان این مجموعه ارتباط برقرار نمایند.

Related Posts

12 دیدگاه برای “ویزای انگلستان

 1. hiva گفت:

  با سلام و تشکر از سایت خوبتون
  ایا برای ویزای انگلستان داشتن نامه تمکن مالی الزامیست؟

 2. سحر گفت:

  سلام

  کشور انگلستان خییلی گرونه!
  کانادا بهتر نیست برای اقامت؟

 3. میرصادقی گفت:

  ویزای انگلستان خیلی سخته

 4. امیرحسین گفت:

  با تشکر از مقاله خیلی خوبتون

 5. میرصانعی گفت:

  بهترین نوع مهاجرت به انگلیس چیه؟تحصیلی؟

 6. نرگس گفت:

  ممنون بابت اطلاعات خوبتون

 7. amir abbas گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد ویزای انگلستان تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد ویزای کاری انگلستان هم مطلب بذارید.

 8. ارشاد گفت:

  برای کار در انگلستان و کشورهایی از این دست یعنی بریتانیا میشه از موسسه شما کمک گرفت؟

 9. لیدا گفت:

  خیلی مفید و کاربردی بود اطلاعاتتون با سپاس

 10. دنیز گفت:

  دعوت نامه برای اخذ روادید انگلستان لازم است یا نه

 11. leilakk گفت:

  سلام. دور مورد توریست و گردشگری انگلستان مطلب بذارین. انگلستان کشور قشنگیه.
  ممنون از شما

 12. امید گفت:

  برای دریافت ویزای انگلیس از طریقی میتوان اقدام کرد؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *