مهاجرت سرمایه گذاری در انگلستان

سرمایه گذاری در انگلستان

سرمایه گذاری در انگلستان

سرمایه گذاری در انگلستان یکی از بهترین و سریع ترین روش های مهاجرت به این کشور و کسب اقامت و تابعیت در این کشور محسوب می گردد. متقاضیانی که شرایط و توان مالی کافی و توانایی های مدیریت و سرمایه گذاری مورد نیاز را دارا می باشند می توانند اقدام به سرمایه گذاری در کشور انگلستان کنند و سرمایه خود را توسعه دهند. این کشور از بهترین مقاصد برای سرمایه گذاری در زمینه های مختلف از جمله تاسیس کمپانی، اوراق بهادار، ملک و سایر موارد در بین سرمایه گذاران و متقاضیان خارجی به شمار می رود. با همراهی کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شما عزیزان می توانید از شرایط سرمایه گذاری در کشور انگلستان به صورت کامل مطلع شوید.

با تولید ناخالص داخلی 2.8 تریلیون $ (دلار) در سال 2018 و جمعیت بیش از 66 میلیون نفر، انگلیس پس از آمریکا، چین، ژاپن و آلمان پنجمین اقتصاد بزرگ را در اختیار دارد.

شرایط سرمایه گذاری در انگلستان

انگلستان ممکن است ششمین اقتصاد بزرگ جهان باشد؛ اما بزرگترین مرکز مالی جهان در کنار نیویورک می باشد. پایتخت کشور انگلستان، شهر لندن، از پیشرفته ترین شهر های دنیا می باشد که تولید ناخالص داخلی در این شهر رتبه بسیار بالایی در بین شهر های مختلف در کشور های گوناگون دنیا دارد. این موضوع انگلستان را به یک مرکز مالی بسیار مهم برای سرمایه گذاران بین المللی تبدیل می کند. شرکت های بین المللی زیادی در کشور انگلستان وجود دارند که باعث شده اند این کشور به یک بازار بزرگ سرمایه گذاری تبدیل شود.

این کشور آسان ترین مکان برای ایجاد و اداره یک تجارت اروپا است. طبق یک مطالعه جهانی، ایجاد یک تجارت در انگلستان فقط 13 روز زمان می برد. انگلیس به دلیل پیوند های حمل و نقل در سطح جهانی شناخته شده است. دولت برای بهبود امکانات هوایی، شبکه ریلی و زیرساخت های حمل و نقل ریلی اقدامی کرده است. اقتصاد متنوع انگلستان مکان مناسبی برای کسب و کار برای کشف پتانسیل تجارت بین المللی خود است. انگلیس دومین صادرکننده بزرگترین خدمات تجاری و هفتمین صادرکننده بزرگ کالا است. همه این عوامل آن را به کانون توجه سرمایه گذاری مستقیم خارجی تبدیل می کند.

چرا انگلستان؟

رهبران کسب و کاری که به دنبال گسترش کسب و کار خود هستند، سعی می کنند بازار های اروپا را که نشانه هایی از رشد و توسعه را نشان می دهد، برای کسب و کار انتخاب کنند. سرمایه گذاری در اروپا اجازه می دهد تا شرکت ها بتوانند بدون هیچگونه موانع تجاری به بازار های اتحادیه اروپا دسترسی پیدا کنند و لازم به ذکر می باشد که نیروی کار و منابع لازم که برای دستیابی به موفقیت بلند مدت مورد نیاز است، به راحتی در دسترس هستند.

بریتانیا بهترین منطقه سرمایه گذاری های خارجی در اروپا است. انگلستان فعالیت مهمی برای سرمایه گذاری های خارجی در اروپا، به ویژه از شرکت های آمریکایی است. انگلستان فرصت های شغلی گسترده ای برای سرمایه گذاران فراهم می کند. هزینه های پایین کار و بازده بالا آن را به یک مقصد جذاب سرمایه گذاری تبدیل کرده است. انگلیس در سال 2008 موفق به حفظ جایگاه برتر خود از نظر سرمایه گذاری خارجی در اروپا شد.

مزایا و معایب سرمایه گذاری در بریتانیا

سرمایه گذاری در انگلستان ممکن است از بسیاری از بازار های نوظهور و مرزی امن تر باشد؛ اما هنوز خطرات زیادی وجود دارد که سرمایه گذاران باید آن ها را در مورد سرمایه گذاری در انگلستان در نظر بگیرند. برخی از مزایای سرمایه گذاری در انگلستان عبارتند از:

  • مرکز مالی: لندن دارای یکی از پیشرفته ترین بازار های مالی در کنار نیویورک است که باعث می شود بازار اوراق بهادار برای سرمایه گذاران به دنبال قرار گرفتن در معرض خارج از ایالات متحده، بازار پایداری و نقدینگی باشد.
  • سهام تراشه های آبی: انگلیس بسیاری از بزرگترین شرکت های تراشه آبی در جهان را در خود جای داده است، از ریو تینتو تا BP گرفته تا GlaxoSmithKline، که باعث می شود سرمایه گذاری در منطقه نسبت به سایر بازار های مالی در سراسر جهان از ریسک کمتری برخوردار باشد.

همچنین برخی از خطرات سرمایه گذاری در بریتانیا عبارتند از:

  • خدمات اقتصادی: بیش از 70% اقتصاد انگلیس از خدمات تشکیل شده است که در بین کشور های توسعه یافته متداول است. اگرچه این می تواند به معنای ثبات بیشتر باشد، تغییر در اعتبار مصرف کننده و قیمت کالاها می توانند به سرعت مشکلاتی را ایجاد کنند.

خطرات سیاسی: انگلیس تهدید کرد که در سال 2016 اتحادیه اروپا را ترک خواهد کرد، این امر ریسک سیاسی بالایی را برای اقتصاد خود وارد کرده است. اسکاتلند تهدید های مشابه برای ترک انگلستان انجام داده است.

انواع سرمایه گذاری در کشور انگلستان

روش های اصلی سرمایه گذاری در کشور انگلستان عبارتند از:

پارامتر شرح
سهام خرید سهام یک شرکت یا تاسیس یک شرکت
وجه نقد قرار دادن پس انداز در بانک یا فعالیت های مختلف
ملک  سرمایه گذاری در ملک، ساختمان تجاری یا مسکونی
اوراق بهادار بهره ثابت وام دادن به یک بخش دولتی یا یک کمپانی معتبر

سایر روش های سرمایه گذاری در بریتانیا عبارتند از:

  • ارز خارجی
  • مجموعه هایی مانند هنر و عتیقه ها
  • کالاهایی مانند روغن، قهوه، ذرت، لاستیک یا طلا
  • قراردادها برای اختلاف (سهام)

دارایی های مختلف متعلق به یک سرمایه گذار، نمونه کار های وی محسوب می شوند.

نکات کلیدی برای سرمایه گذاری در انگلستان

بریتانیا یکی از قدیمی ترین و بزرگترین مراکز مالی در جهان است که بسیاری از شرکت های بزرگ در اقتصاد این کشور فعالیت می کنند. این عوامل آن را به یک مقصد سرمایه گذاری جذاب برای سرمایه گذاران بین المللی تبدیل می کند. با در نظر گرفتن بزرگی کشور انگلستان، این کشور با برخی از خطرات اساسی روبرو است که شایسته توجه آنهاست. به عنوان مثال، اقتصاد آن بسیار وابسته به مصرف کنندگان است و بنابراین می تواند تحت تأثیر تغییر در اعتبار مصرف کننده یا قیمت کالاها باشد. سرمایه گذاران می توانند با استفاده از روش های مختلفی در انگلیس از ETF های آسان و استفاده از ADR تا سرمایه گذاری مستقیم پیچیده تر در بورس اوراق بهادار لندن سرمایه گذاری کنند.

هموطنان گرامی برای مطلع شدن از شرایط اقامت دائم انگلستان و  قوانین انگلستان در زمینه های مختلف مهاجرتی از جمله تحصیل، اشتغال، سرمایه گذاری و سایر موارد، می توانید با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *