مهاجرت سرمایه گذاری در انگلستان

سرمایه گذاری در انگلستان

سرمایه گذاری در انگلستان

تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله قصد دارد به تشریح طرق سرمایه گذاری در انگلستان در سال 2023 مطابق با آخرین قوانین روز بپردازد. این کشور توانسته است در رتبه بندی بانک های جهانی اروپا رتبه 1 را اخذ نماید. از میان کسب و کار تجاری در جهان رتبه 6 را به خود اختصاص دهد. اقتصاد برتر و بسیاری شاخصه های دیگر همچون اخذ اقامت سبب سرمایه گذاری در این کشور از سوی شهروندان خارجی شده است. سرمایه گذاری یکی از روش های مهاجرت به این کشور و کسب اقامت های بلند مدت، دائم و تابعیت این کشور محسوب می گردد. متقاضیانی که شرایط و توان مالی کافی و توانایی های مدیریت و سرمایه گذاری مورد نیاز را دارا می باشند. همچنین می توانند اقدام به سرمایه گذاری در این کشور نمایند. سرمایه خود را توسعه دهند.

در این مطلب میخوانید پنهان

این کشور از بهترین مقاصد برای سرمایه گذاری در زمینه های مختلف از جمله تاسیس کمپانی، اوراق بهادار، ملک و سایر موارد به شمار می رود. با همراهی کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شما عزیزان می توانید از شرایط سرمایه گذاری در کشور انگلستان به صورت کامل مطلع شوید. با تولید ناخالص داخلی 2.8 تریلیون $ (دلار) در سال 2018 و جمعیت بیش از 66 میلیون نفر، انگلیس پس از آمریکا، چین، ژاپن و آلمان، انگلیس یکی از بزرگترین اقتصادهای دنیا را در اختیار دارد.

اینفوگرافی سرمایه گذاری در انگلستان

چرا سرمایه گذاری در انگلستان؟

این سوالی است که هر ساله ذهن سرمایه گذاران زیادی را به سمت خود سوق می دهد که در ادامه بررسی این موضوع می پردازیم. بریتانیا توانسته در سال های متوالی رتبه برتر در خصوص سرمایه گذاری را به خود اختصاص دهد. انگلستان محیطی قوی و مناسب برای کسب و کار و توسعه تحارت در باب سرمایه گذاری قابل اعتماد است. بریتانیا دارای بازار بالغ با اقتصادی آزاد و استعدادهای مطرح جهانی برای تجارت است.

از سایر موارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سیستم حقوقی مطرح
 • محیط مالی
 • فقدان تشریفات
 • امکان توسعه و گسترش کسب و کار
 • امکان ثبت سرمایه از طریق ثبت شرکت
 • ثبت ایده های نوآورانه

تمامی موارد ذکر شده عواملی هستند که  کمک می کند که بریتانیا به یکی از آسان ترین بازارها در خصوص توسعه کسب و کار تبدیل شود.

برای مشاوره رایگان سرمایه گذاری در بریتانیا فرم زیر را تکمیل کنید:


انواع ویزای مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

هیچ قانون خاصی برای محدود کردن سرمایه گذاری های خارجی وجود ندارد. با افراد خارجی یا شرکت های تحت کنترل خارجی دقیقاً به عنوان مشاغل متعلق به انگلیس رفتار می شود. ممکن است در انگلستان در اکثر اشکال فعالیت های اقتصادی شرکت کنند. با این حال، برخی از صنایع متعلق به دولت یا تحت کنترل آژانس های دولتی هستند. اینها شامل برخی مناطق حمل و نقل و انرژی است.

سرمایه گذاران خارجی و انگلیسی نیز به طور یکسان باید قوانین انحصار و ادغام را رعایت کنند. انواع ویزاهای مختلفی جهت روش های سرمایه گذاری در انگلستان در نظر گرفته شده است، که به شرح زیر می باشد:

 • ویزای سرمایه گذاری 50000£ (پوند)
 • ویزای سرمایه گذاری 200000£ (پوند)
 • ویزای سرمایه گذاری 1000000£ (پوند)

شرایط سرمایه گذاری در انگلستان

لندن از پیشرفته ترین شهرهای دنیا می باشد. تولید ناخالص داخلی در این شهر رتبه بسیار بالایی در بین شهرهای مختلف دنیا دارد. این موضوع این کشور را به یک مرکز مالی بسیار مهم برای سرمایه گذاران بین المللی تبدیل می کند. شرکت های بین المللی زیادی در انگلستان وجود دارند که این کشور را به بازار بزرگ سرمایه گذاری تبدیل کرده است. طبق یک مطالعه جهانی، ایجاد یک تجارت در انگلستان فقط 13 روز زمان می برد. انگلیس به دلیل پیوندهای حمل و نقل در سطح جهانی شناخته شده است. دولت برای بهبود امکانات هوایی، شبکه ریلی و زیرساخت های حمل و نقل ریلی اقدامی کرده است. اقتصاد متنوع این کشور مکان مناسبی برای کسب و کار برای کشف پتانسیل تجارت بین المللی خود است. انگلیس دومین صادرکننده بزرگترین خدمات تجاری و هفتمین صادرکننده بزرگ کالا است. روش ارائه طرح تجاری برای ثبت شرکت جزء بهترین روش ها است.

در خصوص سرمایه گذاری در این کشور نیازمند کسب اطلاعات کافی درباره این کشور می باشید، که بدین شرح می باشد:

جزئیات کلی کشور انگلستان

انگلستان در صدر 10 کشور برتر برای سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در اروپا اجازه می دهد تا شرکت ها بتوانند بدون هیچگونه موانع تجاری به بازار های اتحادیه اروپا دسترسی پیدا کنند. لازم به ذکر می باشد که نیروی کار و منابع لازم که برای دستیابی به موفقیت بلند مدت مورد نیاز است. از این رو به راحتی در دسترس هستند. بریتانیا بهترین منطقه سرمایه گذاری های خارجی در اروپا است. انگلستان فعالیت مهمی برای سرمایه گذاری های خارجی در اروپا، به ویژه از شرکت های آمریکایی است. انگلستان فرصت های شغلی گسترده ای برای سرمایه گذاران فراهم می کند. هزینه های پایین کار و بازده بالا آن را به یک مقصد جذاب سرمایه گذاری تبدیل کرده است. انگلیس در سال 2008 موفق به حفظ جایگاه برتر خود از نظر سرمایه گذاری خارجی در اروپا شد. البته شرایط کنونی خروج انگلستان از اتحادیه اروپا شرایط سرمایه گذارای در این کشور را تغییر داده است.

انگلستان یکی قدرتمندترین کشورهای دنیا در جذب سرمایه گذاران خارجی است. نمودار زیر میزان ورود سرمایه خارجی به 10 کشور برتر جهان را به تصویر کشیده است.

انگستان و 10 کشور برتر برای سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری انگلستان

بر اساس آخرین قوانین در سال 2023 انواع مختلفی از برنامه های سرمایه گذاری در این کشور را برای شهروندان خارجی پیشبینی نمود است. به طور کلی افراد در زیر شاخه های ویزاهای کاری می توانند برای ایجاد یک سرمایه گذاری در انگلستان اقدام نمایند و ویزای کار دریافت نمایند.

در این برنامه ها افراد می توانند به عنوان:

 • Investor
 • Business development
 • Talent visas

این افراد می توانند برای ویزاهای مختلفی اقدام نمایند که در دسته بندی ها زیر تعریف شده است:

 • Innavator visa
 • Start-up visa
 • (Entrepreneur visa (Tier1
 • Global Talent visa
 • (Exceptional Talent visa (Tier1
 • (Graduate Entrepreneur visa (Tier1
 • (Investor visa (Tier1

همان گونه که می بینید برنامه ها کاملا تفکیک شده و مشخص هستند. این برنامه ها در ادامه بررسی کامل می شوند. در اکثر این برنامه ها میزان سرمایه، سن، تحصیلات، ایده بیزینسی و سایر شاخثه ها برای ویزا تاثیرگذار است. موضوع مهاجرت از طریق سرمایه گذاری از جمله راه هایی است که افراد نباید در انتخاب مسیر اشتباه داشته باشند.

فرصت های سرمایه گذاری در انگلستان

تقریباً هیچ محدودیتی برای سرمایه گذاری خارجی در بریتانیا، گزینه ها و فرصت های سرمایه گذاری زیادی برای سرمایه گذاران در هر دو بخش دولتی و خصوصی وجود دارد. از جمله فرصت های سرمایه گذاری در انگلستان:

 • سرمایه گذاری در مشاغل خصوصی – شرکت های بریتانیایی را که طرح های تجاری چشمگیر و چیز خاصی را در محصول یا خدمات خود ارائه می دهند، پشتیبانی می کند.
 • پروژه های دولت بریتانیا – دولت بریتانیا به طور فعال پروژه ها را در بخش هایی مانند انرژی، توسعه املاک و زیرساخت ها تامین می کند.
 • طرح‌های سرمایه‌گذاری منطقه‌ای – هر منطقه بریتانیا پروژه‌های سرمایه‌گذاری محلی را در صنایع مختلف ارائه می‌دهد.
 • سهام – سرمایه گذارانی که به دنبال رویکرد مستقیم تری هستند می توانند سهام را در بورس اوراق بهادار لندن (LSE) نیز خریداری کنند.
 • سرمایه گذاری های جایگزین – اگر به دنبال دارایی های مالی غیر متعارف هستید.

اهداف مالی و میزان تحمل ریسک شما هرچه که باشد، و اینکه آیا به دنبال سرمایه گذاری در سرمایه، املاک، وجوه یا سهام هستید، همه سرمایه گذاران باید سیستم مالیات را نیز در نظر بگیرند.

فرصت های سرمایه گذاری در انگلستان

ویزای استارت آپ جهت سرمایه گذاری در انگلستان

ویزای استارت آپ اساسا برای کارآفرینانی است که می خواهند با راه اندازی یک کسب و کار جدید، به سرمایه گذاری در انگلستان بپردازند. زیرا برای راه اندازی کسب و کار جهت سرمایه گذاری در انگلستان، نیازی به فارغ التحصیل شدن از دانشگاه یا داشتن بودجه اولیه ندارید. اما سرمایه گذاران باید یک ایده تجاری نوآورانه را نشان دهند که توسط یک نهاد تایید کننده تایید شده است. به این نکته نیز توجه فرمایید که متقاضیان ویزای استارت آپ باید اثبات کنند که قبلا یک کسب و کار در بریتانیا ایجاد نکرده اند. البته لازم به ذکر است که افرادی که قصد سرمایه گذاری در انگلستان را دارند باید حداقل 18 سال سن داشته باشند.

علاوه بر این برای اینکه، یک فرد حق دریافت ویزای استارت آپ جهت سرمایه گذاری در انگلستان را داشته باشد باید واجد شرایط موارد زیر باشد:

 • متقاضیان باید نشان دهند که تایید نامه آنها بیش از 3 ماه قبل از تاریخ درخواست ویزای استارت آپ آنها صادر نشده است.
 • شما قصد واقعی برای انجام هرگونه فعالیت تجاری در انگلستان را نشان می دهید، و می توانید انجام دهید.
 • شما صلاحیت زبان انگلیسی را در حداقل سطح B2 نشان می دهید. این مدرک معادل آیلتس 5 در نوشتن، خواندن، گوش دادن و صحبت کردن است.
 • می توانید از نظر مالی از خود حمایت کنید. این بدان معنا است که اگر خارج از بریتانیا هستید، یا کمتر از یک سال در انگلستان بوده اید، حداقل 1450£ (پوند) دارید.

در نهایت اینکه، الزامات ویزای استارت آپ برای سرمایه گذاری در انگلستان برای هر فرد یکسان نیست. اما به شرایط مورد فردی شما بستگی دارد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری در انگلستان

جهت درخواست ویزای سرمایه گذاری انگلستان، باید چندین سند را به عنوان بخشی از روند درخواست خود به کنسولگری انگلستان ارسال کنید. بر اساس این اسناد ذکر شده در قسمت زیر، مقامات انگلستان، در مورد درخواست ویزای سرمایه گذاری شما تصمیم خواهند گرفت. اسناد و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری در انگلستان، به شرح زیر می باشد:

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری در انگلستانتوضیحات
سند مسافرتیارائه پاسپورت معتبر ملی که باید حداقل 1 صفحه خالی داشته باشد.
ارائه گواهی سابقهگواهی سابقه کیفری شما باید از هر کشوری که در 10 سال گذشته حداقل یک سال در آن اقامت داشته اید دریافت کنید.
ارائه نتیجه آزمایش سلبررسی کنید که که آیا نیاز به انجام آزمایش سل دارید، زیرا فقط اتباع خارجی برخی از کشورها به ارائه این آزمایش نیاز دارند.
تمکن مالیشواهدی مبنی بر داشتن وجوه مورد نیاز، و ارائه مدارکی دال بر اینکه آن پول را از کجا آورده اید.

فرآیند سرمایه گذاری در انگلستان

بریتانیا یکی از ساده ترین کشورهای جهان برای انجام تجارت است، با مقررات شفاف، سیستم قانونی محترمانه و موانع کم ورود. کارآفرینی ارزش گذاری و ترویج می شود. علیرغم این محیط خوشایند و فقدان تشریفات اداری، انتخاب ها و تصمیمات پیچیده باید در مراحل اولیه اتخاذ شود. فرآیند راه اندازی یک کسب و کار ممکن است گیج کننده به نظر برسد، بنابراین مشاوره حقوقی متخصص مورد نیاز است. مشاوره صحیح از نظر استراتژیک و تجاری به شما کمک می کند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می‌تواند به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید که چگونه کسب‌ و کارتان را ساختار دهید و سرمایه‌ گذاری کنید، کجا قرار دهید، چه نوع ترتیباتی را برای محل کسب و کار انجام دهید، چگونه با سهامداران، مدیران، کارمندان، مشتریان، تامین‌کنندگان، نمایندگان و رقبای تجاری و موارد دیگر رفتار کنید.

یک تصمیم ضعیف در روزهای اولیه ممکن است عملکرد شما را در سال های آینده به خطر بیندازد. بنابراین، چه می‌خواهید یک کسب‌ و کار جدید در بریتانیا راه‌اندازی کنید یا در یک کسب ‌و کار موجود سرمایه‌گذاری کنید، چه کارآفرینی باشید که اولین قدم‌ های خود را برمی‌دارد یا یک شرکت چند ملیتی در حال گسترش کسب ‌و کار انگلستان می تواند بر هر 2 نوع کارآمد و موثر واقع شود. شرایط کار در انگلستان به طور کامل در مقاله مذکور شرح داده شده است.

خرید سهام در انگلیس

برای شروع خرید سهام در انگلیس، باید یک حساب معاملاتی سهام باز کنید. پس از راه‌ا ندازی، می‌ توانید تصمیم بگیرید کدام سهام را می‌خواهید بخرید و درباره شرکت و صنعت آن تحقیق کنید و سپس اولین موقعیت خود را باز کنید. هنگام خرید سهام در انگلیس، مالیات به طور خودکار دریافت می شود، بنابراین نیازی به انجام کار دیگری در مورد مالیات خود ندارید. در هنگام خرید سهام به صورت الکترونیکی SDRT 10% شارژ می شود. اگر به شما سهام بی پول داده شود، نیازی به پرداخت مالیات ندارید

خرید بیزینس و سرمایه گذاری در بریتانیا

در میان انواع روش های سرمایه گذاری در این کشور، خرید بیزینس در سال 2023 یکی دیگر از روش های رایج این کشور می باشد. طبق آخرین اطلاعات به دست آمده در این خصوص جهت خرید بیزینس در این کشور مبلغ مورد نیاز 2000000£ (پوند) نیاز خواهد بود. نکته مهم درباره سرمایه گذاری در این کشور، امکان اخذ اقامت و تابعیت برای متقاضی خواهد بود. به طور کلی متقاضی پس از خرید بیزینس مورد نظر در این کشور و اقامت متوالی به صورت 2 الی 5 سال امکان اخذ اقامت صورت خواهد گرفت.

رشد سرمایه گذاری در این کشور در نمودار زیر بیان شده است:

رشد سرمایه گذاری در صنایع مختلف در انگلستان

سرمایه گذاری در انگلستان با Innavator visa

این ویزا به عنوان ویزای مبتکران شناخته می شود. برای افرادی قابل درخواست است که بتوانند در انگلیس یک بیزینس جدید ایجاد نمایند. از شروطی که برای اخذ این ویزا نیاز است این است که، شما خارج از منطقه اقتصادی اروپا هستید. همچنین شما با فراهم نمودن مدارک و شرایط مورد نیاز واجد شرایط هستید. ایده تجاری یا کسب و کار شما توسط یک نهاد معتبر در انگلستان تأیید شده باشد.

چنانچه بیزینس جدیدی را مد نظر دارید حداقل باید £50000 (پوند) بودجه سرمایه گذاری در این برنامه داشته باشید. البته اگر تجارت شما قبلاً تأسیس شده است. ویزای شما قبلا تائید شده باشد دیگر نیازی به بودجه به این مبلغ ندارید. بیزینسی که ایجاد می شود باید تائید نوآورانه بودن را از نهاد مربوطه دریافت نماید. این ویزا به مدت 3 سال اجازه اقامت در انگلستان را به شما می دهد. همچنین تا 3 سال دیگر قابل تمدید است.

سرمایه گذاری در انگلیس با ویزای استارت آپ

این ویزا نیز همانند ویزای قبلی نیاز به تعهد شما برای ایجاد یک بیزینس در انگلستان دارد. به همین ترتیب شما برای درخواست این ویزا بایستی تابعیت و اقامت خارج از منطقه اروپا را دارا باشید. این بیزینس باید یک بیزینس جدید باشد. شما نمی توانید رد بیزینسی که آنجا در حال فعالیت است بپیوندید. لیست برنامه های قابل رشد را در بازار بایستی رصد نمائید. در آن برنامه ها ایجاد کار نمائید. این ویزا به شما فرصت می دهد تا برای 2 سال در انگلستان اقامت داشته باشید. همچنین باید خاطر نشان کرد که این ویزا قابلیت تمدید را ندارد. منتهی می توان این ویزا را به نوع دیگری از برنامه های سرمایه گذاری با عنوان (Entrepreneur visa (Tier1 که در پاراگراف بعدی بررسی می کنیم تبدیل نمائید.

ویزای (Entrepreneur visa (Tier1 انگلستان

برای این ویزا افرادی می توانند اقدام نمایند که قصد کارآفرینی در انگلستان را دارند. این ویزا برای ایجاد یک بیزینس در انگلستان قابل درخواست است. به شرطی که فرد واجد شرایط این ویزا باشد. به طور کلی می توان گفت این ویزا را افرادی درخواست می نمایند که در یک کدام از 2 ویزای قبلی که معرفی شده اقدام نموده اند. در صورتی می توان برای این ویزا درخواست نمود که حداقل به میزان 50000£ الی 200000£ (پوند) در این کشور سرمایه گذاری کرده باشید. همچنین بایستی برای 2 نفر از اتباع انگلستان ایجاد شغل تمام وقت حدقال برای 1 سال کرده باشید. این ویزا به مدت 3 سال صادر می شود. بدین ترتیب تا 3 سال دیگر نیز قابل تمدید می باشد.

سرمایه گذاری در انگلستان با Global Talent visa

این نوع ویزا را به عنوان یک ویزای کاری می توان معرفی نمود. چون نیازی به هیچ مبلغی برای سرمایه گذاری در انگلیس نیست. منتهی سرمایه شخص استعداد و توانایی اوست که در سطح دنیا شناخته شده باشد. این ویزا شامل حال افرادی می شود که در زمینه های هنری، ورزشی، دانشمند و سایر افراد شناخته شده مخصوصا در زمینه های دیجیتال فعالیت می نمایند. هزینه درخواست این ویزا حدود 623£ (پوند) می باشد.

این افراد می توانند به صورت خود اشتغال در این کشور مشغول به کار شوند. آنها نمی توانند برای شخصی یا کمپانی کار نمایند. این ویزا به آنها اجازه می دهد تا برای خود در کمپانی یا شرکت خود و یا بیزینس خود فعالیت نماید. مدتی که می توان این ویزا را درخواست نمود فرصت اقامت 1 تا 5 سال را دارد. قابلیت تمدید را نیز دارد. در ادامه در مورد 2 ویزای پر درخواست برای سرمایه گذاری در انگلستان صحبت خواهیم کرد.

سرمایه گذاری در انگلستان با (Graduate Entrepreneur visa (Tier1

این ویزا شامل حال افرادی است که در انگلستان فارغ التحصیل شده اند. با اراده یک طرح جدید اقتصادی در این کشور به اقامت از این طریق یا استارت آپ رسیده اند. برای مدت 1 سال می توان با این ویزا در انگلستان اقامت نمود. منتهی برای تمدید این ویزا دیگر نمی شود اقدام نمود. بایستی برای تبدیل آن به نوع ویزای (Entrepreneur visa (Tier1 اقدام نمائید. این ویزا در صورتی که شرایط آن را داشته باشید تبدیل و پس از چند سال در انگلستان قابلیت تبدیل به اقامت دائم را دارد. در مورد شرایط این ویزا در بخش مربوطه اطلاعات مورد نیاز را بازگو کرده ایم. در مورد روش های سرمایه گذاری در انگلستان می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره نمائید.

سرمایه گذاری در انگلستان با (Graduate Entrepreneur visa (Tier1

ویزای سرمایه گذاری انگلستان (Investor visa (Tier1

تنها ویزایی که می توان در انگلیس آن را ویزای سرمایه گذاری نامید همین ویزا است. این ویزا به شما اجازه می دهد برای سرمایه گذاری به انگلستان بیائید. شما باید به ارزش حداقل 2 میلیون £ (پوند) در انگلستان سرمایه گذاری نمائید. این سرمایه گذاری در برنامه های خاصی قابل درخواست است که از سوی مراجع مشخص و اداره مهاجرت تائید گردد. با این ویزا می توان برای مدت 3 سال 4 ماه در انگلستان اقامت گرفت. علاوه بر سرمایه گذاری شما می توانید با این ویزا برای کار و یا تحصیل هم در انگلستان اجازه داشته باشید.

همچنین شما برای اخذ اقامت می توانید تحت این شرایط اقدام نمائید:

 • با 10 میلیون £ (پوند) سرمایه گذار پس از 2 سال درخواست اقامت نمائید.
 • با 50 میلیون £ (پوند) سرمایه گذاری پس از 3 سال برای اقامت اقدام نمائید.
 • با 2 میلیون £ (پوند) سرمایه گذاری توانسته بعد از 5 سال درخواست اقامت نمائید.

این اقامت شامل اعضاء خانواده یعنی (همسر و فرزندان زیر18 سال) متقاضی نیز می شود. چنانچه فرد متقاضی در این کشور اقامت دریافت نماید. سپس به اعضاء خانواده اقامت داده می شود.

اقامت سرمایه گذاری در انگلستان

این فرصت 3 سال و 4 ماهه ابتدایی برای اقامت جهت این است که شما تعهد خود را جهت سرمایه گذاری به سرانجام رسانید. همچنین اگر موفق باشید می توانید برای 2 سال دیگر نیز این اقامت را تمدید نمائید. این ویزا بعد از 5 سال قابلیت تبدیل به اقامت دائم را نیز دارد. البته همانطور که مشاهده فرمودید می توان به ازای سرمایه گذاری بیشتر بعد از 2 سال برای گرفتن اقامت انگلستان اقدام نمایند. پس از اخذ اقامت این کشور درصورتی که متقاضی چند سال در این کشور به کار و زندگی بپردازد، می تواند تابعیت این کشور را نیز اخذ نماید.

برای دریافت این ویزا شما بایستی حداقل شرایط ذیل را دارا باشید:

 1. سن شما بیشتر از 18 سال باشد.
 2. دارایی مالی شما در کشور متعلق به شما، همسر یا شریک زندگی باشد.
 3. بتوانید در انگلستان یک حساب بانکی افتتاح نمائید.
 4. از طریق شرکت های قانونی این کشور، سرمایه خود را به ثبت برسانید.

هزینه درخواست ویزای اقامت در این کشور حدود 2402£ (پوند) در نظر گرفته شده است. همچنین می توانید مادامی که در انگلستان در حال تحصیل هستید برای تبدیل ویزای تحصیلی به این ویزا نیز اقدام نمائید. عموما راهی که شهروندان ایرانی برای ورود به انگلستان در این ساله درخواست نموده اند. ویزای تحصیلی انگلستان است که قابلیت تمدید و تبدیل به انواع اقامت های کاری را دارد.

مزایای سرمایه گذاری در انگلستان

سرمایه گذاری ممکن است از بسیاری از بازارهای نوظهور و مرزی امن تر باشد. اما هنوز خطرات زیادی وجود دارد که سرمایه گذاران باید آن ها را در نظر بگیرند. سرمایه گذاری در این کشور مسبب اخذ اقامت دائم می شود. اکثر شهروندان خارجی با این نیت وارد انگلستان می شود توصیه می گردد در موارد ویزاهای سرمایه گذاری حتما از پیش با وکلای اداره مهاجرت به انگلستان که در این زمینه متخصص هستند مشورت نمائید. لندن دارای یکی از پیشرفته ترین بازارهای مالی در کنار نیویورک است که باعث می شود بازار اوراق بهادار برای سرمایه گذاران به دنبال قرار گرفتن در معرض خارج از ایالات متحده، بازار پایداری و نقدینگی باشد. از مزایای شاخص سرمایه گذاری در این کشور امکان تحصیل رایگان برای فرزندان خواهد بود.

مهم ترین دلیل سرمایه گذاری در انگلستان را می توان در شاخص امنیت سرمایه گذاری در جهان یافت که در نمودار زیر به تصویر کشیده شده است.

شاخص امنیت در انگلستان

خطرات سرمایه گذاری در انگلیس

همچنین برخی از خطرات سرمایه گذاری در بریتانیا عبارتند از:

خدمات اقتصادی: بیش از 70% اقتصاد انگلیس از خدمات تشکیل شده است. در بین کشورهای توسعه یافته متداول است. اگرچه این می تواند به معنای ثبات بیشتر باشد، تغییر در اعتبار مصرف کننده و قیمت کالاها می توانند به سرعت مشکلاتی را ایجاد کنند.

خطرات سیاسی: انگلیس تهدید کرد که در سال 2016 اتحادیه اروپا را ترک خواهد کرد. این امر ریسک سیاسی بالایی را برای اقتصاد خود وارد کرده است. اسکاتلند تهدید های مشابه برای ترک انگلستان انجام داده است.

جهت مهاجرت و زندگی در این کشور می توانید از طریق مطالعه مقاله هزینه زندگی در انگلستان و بررسی نمودار زیر اطلاعات بیشتری را کسب نمایید:

توزیع هزینه زندگی در انگلستان

انواع سرمایه گذاری در کشور انگلستان

افراد با ویزای Investor visa می توانند در موارد ذیل اقدام به سرمایه گذاری نمایند که عبارتند از:

پارامترشرح
سهامخرید سهام یک شرکت یا تاسیس یک شرکت
وجه نقدقرار دادن پس انداز در بانک یا فعالیت های مختلف
ملک سرمایه گذاری در ملک، ساختمان تجاری یا مسکونی
اوراق بهادار بهره ثابتوام دادن به یک بخش دولتی یا یک کمپانی معتبر

همچنین می توان در زمینه های دیگر نیز سرمایه گذاری نمود که عبارتند از:

 • ارز خارجی
 • مجموعه هایی مانند هنر و عتیقه ها
 • کالاهایی مانند روغن، قهوه، ذرت، لاستیک یا طلا
 • قراردادها برای اختلاف (سهام)

جهت انجام سرمایه گذاری در این کشور میزان دارایی ها بایستی متعلق به سرمایه گذار باشد. مواردی که می توان در آن سرمایه گذاری نمود هر ساله از سوی اداره مهاجرت انگلستان و در وب سایت های دولتی اعلام می شود. در همین بین آنچه که خواندید شما نمی توانید با خرید ملک در این کشور اقامت بگیرید. بلکه با خرید سهام برخی ملک های کلان می توانید اقدام به سرمایه گذاری در انگلیس نمائید.

ثبت شرکت در انگلستان

یکی از راه های سرمایه گذاری که البته منجر به اقامت نخواهد شد، ثبت شرکت در بریتانیا است. افرادی که شرکت خود را در کشور انگلستان ثبت می کنند، نیازی به ورود به خاک این کشور نخواهند داشت. یک وکیل می تواند با وکالتنامه قانونی، شرکتی را در انگلستان به نام فرد به صورت کاملا قانونی به ثبت برساند. از طرفی امکان ثبت برند نیز در انگلستان وجود دارد. ثبت برند در انگلستان می تواند به بین المللی شدن تجارت فرد کمک شایانی کرده و سود اقتصادی فراوانی برای فرد داشته باشد.

از طرفی ثبت شرکت نیازمند سرمایه اولیه بالایی نیست و گاها نیازی به مکان ثابت برای شرکت نیز وجود ندارد. برخلاف بسیاری از کشورهای جهان، شرکت ثبت شده در انگلستان، الزامی را برای استخدام نیروی کار انگلیسی ایجاد نمی کند. از طرفی نرخ مالیات در این کشور نیز 19% است. به نسبت بسیاری از کشورهای اروپایی نرخ بسیار متعادلی به حساب می آید. همچنین ثبت شرکت برای متقاضیان بین المللی با محدودیتی همراه نخواهد بود. در خصوص اطلاع از شرایط کار در روسیه می توانید مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا نوآفرینی کشور انگلستان به شرح زیر است:

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا کارآفرینی کشور انگلستان

نکات کلیدی برای سرمایه گذاری در انگلستان

بریتانیا یکی از قدیمی ترین و بزرگترین مراکز مالی در جهان است. بسیاری از شرکت های بزرگ در اقتصاد این کشور فعالیت می کنند. این عوامل آن را به یک مقصد سرمایه گذاری جذاب برای سرمایه گذاران بین المللی تبدیل می کند. در شرایط کنونی و تقاضای بالای مهاجرت برای سرمایه گذاران و کارآفرینان به دنبال گزینه ای هستند که خیلی ایمن و حتی کم هزینه تر بشود اقامت گرفت. متقاضیان در خصوص سرمایه گذاری در این کشور می باید مطابق با قوانین کشور مورد نظر پیش روند. در نظر داشته باشید که پس از سرمایه گذاری قانونی در این کشور می توانید به اخذ اقامت این کشور نیز امیدوار باشید.

کشور برتر برای سرمایه گذاری

در میان روش های سرمایه گذاری در این کشور روش خرید ملک نیز پیشنهاد داده می شود. در این روش نیز می باید متقاضی از تمکن مالی مناسبی برخوردار باشد. از این رو ما به شما عزیزان توصیه می کنیم که برای سرمایه گذاری و کارآفرینی در کانادا و در استان های مختلف این کشور اقدام نمائید. در این خصوص نیز می توانید از مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره ای تخصصی دریافت نمائید.

سوالات متداول در خصوص سرمایه گذاری در انگلستان

در انتها مفتخر به پاسخگویی سوالات شما در باب سرمایه گذاری در انگلستان هستیم:

 • چرا سرمایه گذاری در انگلستان ارزشمند است؟ انگلستان یک مرکز مالی مهم برای سرمایه گذاران بین المللی محسوب می شود زیرا تولید ناخالص داخلی بسیار بالایی به خصوص در لندن دارد. ایجاد تجارت در این کشور در کمترین زمان صورت می گیرد و اقتصاد پویای این کشور پتانسیل بالایی برای ارائه خدمات تجاری متنوع دارد.
 • انواع ویزاهای سرمایه گذاری در انگلستان کدام اند؟ انواع ویزاهای مختلفی برای سرمایه گذاری و کار در این کشور در نظر گرفته شده که با توجه به نیاز افراد متفاوت است مثل، ،Entrepreneur visa، Global Talent visa، Startup Visa، Exceptional Talent visa، Graduate Entrepreneur visa و Investor visa که اغلب زیر مجموعه ویزاهای Tier1 انگلستان هستند
 • حداقل شرایط برای سرمایه گذاری در انگلستان چیست؟ سن مناسب، تحصیلات، ارائه ایده تجاری جذاب به طور کلی مورد توجه است. اما هر نوع ویزا شرایط اختصاصی خود را هم دارد. میزان سرمایه قابل سرمایه گذاری که حداقل آن مبلغ 50000€ (یورو) است.
 • آیا اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در کشور انگلستان امکان پذیر است؟ اکثر اقامت ها در امر سرمایه گذاری در ابتدا 3 ماهه تا 1 ساله است. در صورت موفق بود پروژه سرمایه گذاری ویزای 2 ساله و پس از آن با تمدید آن پس از 5 سال اقامت دائم برای فرد سرمایه گذار و خانواده وی (شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال) خواهد شد.
5/5 - (1 امتیاز)

4 دیدگاه برای “سرمایه گذاری در انگلستان

 1. ماهان بارانی گفت:

  سلام وقت بخیر
  من ۴۰ سالمه – دو فرزند ۱۲ ساله دارم -شنیدم از طریق سرمایه گذاری در انگلستان میشه اقامت دائم گرفت
  واسم خیلی مهمه با سرمایه گذاری در انگلستان دو فرزندم بتونن رایگان درس بخونن
  میخواستم بدونم اگه بخوام از طریق خرید ملک اقدام کنم پروسه به چه صورته
  چقد هزینه داره
  چه مدت طول میکشه من اقامت بگیرم
  ممنون میشم راهنماییم کنین.

  1. صادقی گفت:

   سلام خدمت شما. پروسه سرمایه گذاری در انگلستان شما با یک اقتصادی قوی آشنا میکنه. با سرمایه گذاری میشه فرزندان شما رایگان درس بخونند. در خصوص مشاوره می توانید با شماره 02191003232 تماس بگیرید.

 2. اتابک گفت:

  سلام فرانچایز تو انگلیس چه شرایطی داره و چقدر سرمایه می خواد؟

  1. صادقی گفت:

   با سلام در خصوص سرمایه گذاری در انگلستان می توانید با شماره 02191003232 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *