انگلستان

کار در انگلستان

کار در انگلستان:

کار در انگلستان یکی از راه های مهاجرت به این کشور می باشد. کار در انگلستان به سبب اقتصاد قوی که دارد یک فرصت عالی به شمار می آید. این کشور شرایط رفاهی مناسبی دارد و همین نشان دهنده بازار کار خوب و فعال در این کشور می باشد.

با توجه به این که کشور انگلستان علاقمند به جذب کارآفرینان و سرمایه گذاران بین المللی می باشد. بازار کار در این کشور به سبب کارآفرینی ها و سرمایه گذاری ها همواره نیازمند نیروی کار می باشد. از این رو بازار کار در انگلستان شرایط خوبی دارد.

در این مقاله به سوالات زیر پاخ خواهد داد:

 • برای کار در انگلستان نیاز به مجوز است؟
 • چگونه مجوز کار در انگلستان را اخذ نماییم؟
 • شرایط کار در انگلستان چگونه است؟
 • چگونه می توان در انگلستان کار پیدا کرد؟
 • مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری و اقامت در انگلستان چیست؟

 

در این کشور شرکت های چند ملیتی در حال تاسیس می باشند. این موضوع بیانگر این است که به زودی در این کشور نیاز به نیروی کار بین المللی افزایش می یابد.

 

اخذ مجوز کار در انگلستان

 

با وجود تقاضا برای استخدام نیروی کار بین المللی در این کشور انگلستان قوانینی برای استخدام آنها تنظیم نموده است. برای کار در این کشور متقاضیان بین المللی به مجز کار احتیاج دارند. این مجوز برای متقاضیان کشورهای اروپایی الزامی نمی باشد.

این مجوز براساس سیستم امتیازدهی می باشد. درصورتی که قصد اخذ مجوز را دارید باید با شرایط زیر اقدام نمایید:

 • مهارت زبانی سطح بالا
 • پیشنهاد کار از سوی کارفرما

 

مدارس زبان و دانشگاه ها برای افراد متقاضی شغل که دانش زبانی بالایی ندارند؛ دوره های زبان انگلیسی برگزار می نمایند. این دوره ها به صورت حضوری و غیر حضوری (آنلاین) برگزار می گردند.

دانشگاه کمبریج در سطح بسیار گسترده برنامه ESOL را اجرا می نماید. سپس با برگزاری آزمون ها گواهی های مختلفی نظیر BES (گواهی تجارت انگلیسی) ارائه می نماید.

دانشگاه عالی نیز به متقاضیان گواهی  CIELT ارائه می نماید. همچنین نهاد هایی از جمله شورای انگلستان به برگزاری آزمون آیلتس و تافل می پردازد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ اقامت از این طریق می توانید به مقاله «شرایط اقامت انگلستان 2019» مراجعه نمایید.

پیدا کردن کار در کشور انگلستان

برای پیدا کردن شغل در انگلستان می توان از منابع مختلفی استفاده نمود. این منابع عبارتند از:

 

روزنامه ها:

آگهی روزنامه از سنتی ترین روش های کاریابی می باشد.

 • روزنامه گاردین:

بهترین منبع روزنامه ای برای یافتن کار در انگلستان می باشد. تمام کارفرمایان معتبر در این روزنامه آگهی نیروی کار مورد نظر خود را منتشر می نمایند. این روزنامه هر روز در زمینه خاصی آگهی شغلی منتسر می نماید. برای نمونه یک روز مشاغل خدمات عمومی روز دیگر مشاغل رسانه ای و… می باشد.

 

اینترنت:

امروزه اینترنت و سایت ها منبع خوبی در زمینه جسجو به حساب می آیند. قبل از اعتماد کامل از اعتبار سایت اطمینان حاصل نمایید.

 • سایت Jobs in UK

در این سایت موقعیت های شغل های محلی برای افراد مسلط به انگلیسی ثبت می شود. متقاضیان کار نیمه وقت محلی می توانند به این سایت مراجعه نمایند.

متقاضیان کار در زمان محدود، قادر هستند در سازمان استخدام متخصص در زمینه های مختلف کاری ثبت نام نمایند.

 

کار در انگلستان:

 

اکثر نیروهای کار بین المللی شاغل در این کشور به بیش از 1 زبان تسلط دارند. بنابراین نوع و میزان دانش زبانی در این کشور برای یافتن کار یک مزیت محسوب می شود.

 

مدارک لازم برای اقامت از طریق ویزای کاری:

 • تکمیل فرم تقاضا
 • گذرنامه معتبر
 • ارائه پرینت حساب بانکی که استطاعت مالی متقاضی را ثابت نماید.

 

با اخذ این ویزا می توان با خانواده به انگلستان مهاجرت نمود. در صورتی که فرزند با ویزای تحصیلی مقیم این کشور باشد تحت پوشش این ویزا نیز قرار می گیرد.

اقدام برای اخذ اقامت دائم این کشور بعداز 5 سال زندگی مداوم در این کشور مقدور خواهد بود.

 

نتیجه گیری:

 

طبق آنچه گفته شد کشور انگلستان گزینه مناسبی برای مهاجرت کاری می باشد. مهاجرت به انگلستان از راه های دیگر نیز امکان پذیر می باشد.

برای یافتن بهترین راه مهاجرت با شرایط خود می توانید با موسسه سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایید. با مراجعه به موسسه سفیران سروش سعادت از راهنمایی های مفید و راه گشای آنان بهره مند گردید.

 

 

 

یک دیدگاه برای “کار در انگلستان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *