مهاجرت کاری انگلستان

کار در انگلستان

کار در انگلستان

در این مطلب به بررسی آخرین قوانین حاکم در سال 2020 جهت کار در انگلستان پرداخته ایم، این مسیر یکی از بهترین راه های مهاجرت به این کشور می باشد. کشور انگلستان به سبب اقتصاد مطلوبی که دارد یک فرصت عالی برای مهاجرت کاری در سال های 2021-2020 به شمار می آید. برای مهاجرت جهت کار در این کشور شما می توانید به عنوان کارآفرین، نیروی کار و یا خود اشتغال وارد انگلستان شوید. بازار کار در این کشور به سبب کارآفرینی ها و سرمایه گذاری ها همواره نیازمند نیروی کار است. ما در این نوشتار به بررسی شرایط استغال یک نیروی کار خارجی در این کشور پرداخته ایم. در این مقاله که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تدوین گردیده است،به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

انواع ویزای کار در انگلستان و دسته بندی ها به چه صورت است؟

شرایط اخذ یک پیشنهاد کاری از انگلستان چگونه است؟

مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری و اقامت در انگلستان چیست؟

در ابتدا برای ورود به خاک انگلستان بایستی یه عنوان یک خارجی ویزا دریافت نمود. سلسله مراتب برای بدست آوردن ویزای کار بستگی به نوع اشتغال و درخواست شما دارد. اگر بخواهید با سرمایه خود برای کار در این کشور اقدام نمائید برای برنامه های گارآفرینی بایستی اقدام نمائید. عموم افراد مشتاق به کار زیر نظر یک کارفرمای انگلیسی دارند که با حداقل هزینه مهاجرت نمایند. در ادامه شرایط کار برای یک نیروی کاری خارجی را بیشتر بررسی نموده ایم.

ویزاهای کاری انگلستان

همانطور که در مقدمه به آن اشاره شد چنانچه به عنوان یک شهروند ایرانی مشتاق به اقامت در انگلستان و اشتغال در این کشور می باشد بایستی ویزای کاری داشته باشید. این ویزای کار را کشور انگلستان و اداره مهاجرت بنا به اهداف شما دسته بندی نموده است. پس در ابتدا بهتر است نسبت به این ویزا و دسته بندی ها شناخت داشته باشید.

در دسته بندی کلی از سوی اداره مهاجرت انگلستان دو نوع ویزا معرفی می شود:

 1. ویزای بلند مدت
 2. ویزاهای کوتاه مدت

در نوع ویزاهای بلند (Long term visa) همچنین تقسیم بندی ها از این قبیل هستند:

 • General work visa Tier 2
 • Intra-company transfer visa Tier 2
 • Minister of Religion visa Tier 2
 • Sportsperson visa Tier 2

همچنین ویزاهای کوتاه مدت (Short term visa) انگلستان شامل موارد ذیل می شود:

 • Temporary worker – Charity worker visa tier 5
 • Temporary worker – Crative and Sportoing visa tier 5
 • Temporary worker – Government Authorized Exchange visa tier 5
 • Temporary worker – International Agreement visa tier 5
 • Temporary Worker- Religious Worker visa tier 5
 • Temporary Worker – Seasonal worker visa tier 5
 • Yout Mobility scheme visa tier 5

این ویزاها با اهداف متفاوت با داشتن پیشنهاد کار از انگلستان قابل درخواست است. البته در نوع اقامت های بلند مدت نیاز ب داشتن یک پیشنهاد کار ز سوی موسسات یا کمپانی های تائید شده دولت انگلستان است. در نوع ویزاهای کوتاه مدت بایستی پذیرش و یا دعوت به همکاری داشت.

ویزا جهت کار در انگلستان

از آنجاییکه موضوع این نوشتار اشتغال در انگلستان است موظف دانستیم شما را با شرایط و انواع ویزاهای کاری در این کشور آشنا سازیم. اما با توجه به اینکه اکثر این مسیرها در ابتدا نیاز به اخذ یک پیشنهاد و یا پذیرش از اورگان و یا مجموعه خاصی دارد، باسیتی در ابتدا به دنبال فراهم کردن این شرایط باشید. سپس امکان درخواست ویزا می باشد. به طور کلی شهروند ایرانی برای اشتغال در انگلستان بایستی به دنبال موقعیت کاری باشد. ارتباط مستقیم با کارفرما از ایران دشوار است. کارفرمایان ترجیخ می دهند برای اشتغال با افرادی کار کنند که اعتبار پاسپورت آنها بالا بوده و زبان انگلیسی آنها بسیار خوب باشد.

اخذ مجوز کاری انگلستان

با وجود تقاضا برای استخدام نیروی کار بین المللی در این کشور، انگلستان قوانینی برای استخدام آنها تنظیم نموده است. برای کار در این کشور متقاضیان بین المللی به مجوز کار احتیاج دارند. این مجوز برای متقاضیان کشورهای اروپایی الزامی نمی باشد. این مجوز براساس سیستم امتیازدهی می باشد.

درصورتی که قصد اخذ مجوز را دارید باید با شرایط زیر اقدام نمایید:

 • مهارت زبانی سطح بالا
 • پیشنهاد کار از سوی کارفرما

همانطور که گفته شد اخذ مجوز به دو شاخصه نامبرده نیاز دارد. همچنین متوجه شدید که تابعیت شما نقش عمده ای در اخذ ویزای کاری یک کشور برتر همچون انگلستان دارد. برخی شهروندان به دلایل روابط دیپلماتیک با انگلستان به مراتب شرایط آسانی را برای اشتغال در انگلستان دارا هستند. مسیر دستیابی به ویزای کار انگلستان به ندرت از ایران پیش می آید. چرا که در ابتدا بایستی به دنبال یک موقعیت شغلی در انگلستان بود.

پیدا کردن کار در انگلستان

برای پیدا کردن شغل در انگلستان می توان از منابع مختلفی استفاده نمود. این منابع عبارتند از: روزنامه ها که آگهی روزنامه از سنتی ترین روش های کاریابی می باشد:

روزنامه گاردین بهترین منبع روزنامه ای برای یافتن کار در انگلستان است که تمام کارفرمایان معتبر در این روزنامه آگهی نیروی کار موردنظر خود را منتشر می نمایند. این روزنامه هر روز در زمینه خاصی آگهی شغلی منتشر می نماید، مثلا 1 روز مشاغل خدمات عمومی و روز دیگر مشاغل رسانه ای و…
اینترنت امروزه اینترنت و سایت ها منبع خوبی در زمینه جست و جو هستند اما قبل از اعتماد کامل، باید از اعتبار سایت اطمینان حاصل شود
سایت Jobs in UK در این سایت موقعیت مشاغل محلی برای افراد مسلط به انگلیسی ثبت می شود که متقاضیان کار نیمه وقت محلی می توانند به این سایت مراجعه نمایند. متقاضیان کار در زمان محدود، قادر هستند در سازمان استخدام متخصص در زمینه های مختلف کاری ثبت نام نمایند.

اینها منابعی هستند که برای دستیابی به یک موقعیت کاری در انگلستان می توان از آنها کمک گرفت. ضمن اینکه در ابتدا شخص باید خود مدارک و شرایط اولیه را دارا باشد. بنا به نوع ویزای درخواستی باید از مشاورین یا وکلا و یا مراجعه به سایت اداره مهاجرت انگلستان از شرایط اولیه مورد نیاز آگاه بود.

فرآیند کار در انگلستان

برای رسیدن به کار، نیاز است تا از یک کارفرمای انگلیسی پیشنهاد کاری دریافت شود. ارائه پیشنهاد کاری در ابتدا مستلزم ارائه درخواست کار از طرف نیروی کار متقاضی است. کارفرمای مربوطه در ابتدا باید پیشنهاد شغلی مورد نظر را طبق قانون حمایت از نیروی کار داخلی، در روزنامه های رسمی کشور خود آگهی کند. و در انتها اگر نیروی کار موردنظر را نیافت، با کسب اجازه از وزارت کار و اداره مهاجرت کشور خود می تواند، پیشنهاد کاری را به متقاضی کار در خارج از اتحادیه اروپا ارسال نماید. اکثر نیروهای کار بین المللی شاغل در این کشور به بیش از 1 زبان تسلط دارند. بنابراین نوع و میزان دانش زبانی در این کشور برای یافتن کار یک مزیت محسوب می شود. علاوه بر آن برخورداری از رزومه کاری و تحصیلی قوی هم موجب می شود تا امکان کاریابی تخصصی و اخذ ویزای کار در انگلستان افزایش یابد.

مدارک لازم ویزای کار در انگلستان

متقاضی کار در کشور انگلستان با اخذ پیشنهاد شغلی قانونی و معتبر می تواند با آماده کردن و ارائه مدارکی که به آن اشاره می گردد به سفارت کشور انگلستان مراجعه کرده و درخواست ویزای کاری خود را اعلام نماید.

مدارک لازم برای ویزای کار انگلستان به شرح زیر است:

 • تکمیل فرم تقاضا
 • گذرنامه معتبر
 • ارائه پرینت حساب بانکی که استطاعت مالی متقاضی را ثابت نماید
 • ارائه پیشنهاد کاری اخذ شده
 • اثبات گذراندن دوره قانونی آگهی در کشور مقصد توسط کارفرما و نیافتن نیروی کار مورد نظر
 • ارائه رزومه کاری
 • ارائه رزومه تحصیلی
 • و…

چنانچه میزان درآمد شما بتواند هزینه های خانواده شما را ساپورت نماید نیز می توانید برای اعضای خانوده خود درخواست اقامت نمائید. بهترین نوع ویزا برای اخذ اقامت در انگلستان ویزای کاری است. هم کم هزینه است هم شخص در ابتدا با درآمد وارد انگلستان می شود.

مشاغل موردنیاز و میزان درآمد کار در انگلستان

طبق جدیدترین آمارهای به دست آمده، موقعیت شغلی تحت عنوان مدیر پروژه در بین متقاضیان کار، از بیشترین تقاظا و هچنین درآمد برخوردار است. در ارتباط با صنایع متنوعی مانند ساخت و ساز، یک مدیر پروژه مسئولیت نظارت بر تکالیف خاص را دارد که اهداف، مهلت ها و محدودیت های هزینه را تعیین کرده است.

وظایف آنها شامل موارد زیر می باشد:

 • تفویض مشاغل
 • مدیریت خطرات ناشی از یک پروژه
 • اطمینان از اجرای آنها به موقع
 • میزان بودجه

سایت جهانی مشاغل Glassdoor از 10 شغلی که بیشترین تقاضا را در ایالات متحده دارند ، رونمایی کرد و مدیر پروژه در صدر این لیست قرار گرفت. همچنین می توان گفت که برای 90٪ از محبوب ترین مشاغل، بالاتر از میانگین ملی هم حقوق پرداخت می شود. طبق دفتر آمار ملی ایالات متحده ، درآمد متوسط ​​هفتگی در ایالات متحده در سال گذشته £569 (پوند) در هفته یا £29.588 (پوند) در سال بود.

برترین مشاغل و شرح درآمدها

ذیلا به عناوین شغلی برتر در کشور انگلستان و میزان حدودی درآمد آن ها می پردازیم:

مشاغل متوسط حقوق پایه به £ (پوند)
مدیر پروژه 41808
تحلیلگر کسب و کار 39127
دانشمند داده 46،665
مهندس نرم افزار 41100
مهندس مکانیک 33765
حسابدار 36171
طراح گرافیک 25،543
توسعه دهنده نرم افزار 35247
تحلیلگر داده 30323
دستیار اجرایی 39163

میزان درآمد در گروه درمانی و پزشکی نیز حداقل £30.000 تا £130.000 پوند سالیانه می باشد.

مزایای کار در انگلستان

با اخذ این ویزا می توان با خانواده به انگلستان مهاجرت نمود. در صورتی که فرزند با ویزای تحصیلی مقیم این کشور باشد تحت پوشش این ویزا نیز قرار می گیرد و هزینه تحصیل او تا 18 سالگی رایگان می گردد. اقدام برای اخذ اقامت دائم این کشور بعداز 5 سال زندگی مداوم در این کشور مقدور خواهد بود. طبق آنچه گفته شد کشور انگلستان گزینه مناسبی برای مهاجرت کاری می باشد. مهاجرت به انگلستان از راه های دیگر نیز امکان پذیر می باشد. برای یافتن بهترین راه مهاجرت با شرایط خود می توانید با موسسه سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایید. با مراجعه به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از راهنمایی های مفید و راه گشای آنان بهره مند گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *