انگلستان

تحصیل در انگلستان

تحصیل درانگلستان

در دنیای امروز پیشرفت علمی یکی از بزرگترین دغدغه های بشریت محسوب می شود.چرا که ما به سرعت در حال مدرنیته شدن و استفاده از دست اوردهای علمی در همه زمینه ها می باشیم. این در حالی ست که برای دستیابی به چنین اهدافی انتخاب بهترین مراکز اموزشی و علمی می تواند قدم بزرگ و مهمی برای افراد مشتاق در این راستا باشد. طبق تمام بررسی ها تحصیل در انگلستان می تواند یکی از مناسب ترین انتخاب ها از نظر سطح کیفیت اموزش برای دانش اموزان و دانشجویان باشد. این انتخاب دلایل زیادی همچون رتبه بندی  دانشگاه های انگلستان در میان ده دانشگاه برتر دنیا/رتبه پنجم در میان پنج کشور برتر از نظر همکاری میان دانشگاه و صنعت/رضایت دانشجویان از دوره های تحصیلی ارائه شده در بالاترین سطح/ دارا بودن بیشترین مقالات که حرف اول را در زمینه تحقیقات می زند/ رتبه دوم از نظر کیفیت موسسات تحقیقاتی و علمی و همچنین نکته قابل توجه اخر در مورد تحصیل در انگلستان می توان از  پرورش برندگان  107 جایزه نوبل نام برد. به علاوه انگلیسی زبان بودن این کشور و سیستم اموزشی ان بسیار مورد توجه متقاضیان برای می باشد.

قابل ذکر است که تحصیل در انگلستان  بیشترمورد توجه برای رشته های پزشکی/دندانپزشکی و دامپزشکی می باشد.چرا که نظام برتر اموزشی ان و برخورداری از بالاترین سطح کیفی باعث تاییده همه کشورها بر فارغ التحصیلان این دانشجویان می باشد.

پذیرش برای تحصیل در انگلستان

متقاضیان باید یک پذیرش غیرمشروط(un conditional) از موسسات اموزشی که مورد تایید می باشند برای گرفتن ویزای تحصیلی داشته باشند. که عنوان این نامه پذیرش CAS است.(confirmation of acceptance for studies)

که با دارا بودن این نامه و گرفتن ویزای دانشجویی می توان برای مدارس شبانه روزی Boarding school))ودانشگاه ها و کالج ها اقدام کرد.

ویزای تحصیلی

در ابتدا به بررسی انواع ویزای تحصیلی در انگلستان می پردازیم که قطعا مورد توجه متقاضیان می باشد.

عنوان این ویزا tier 4 است. (student visa) که خود به دو دسته child  و General تقسیم بندی می شوند:

1.ویزای  child شامل متقاضیان 17 سال و 6 ماه به پایین می باشد که دارا بودن  مدرک ایلتس برای ان ضروری نمی باشد.

2.ویزای General که شامل متقاضیان 17 سال و 6 ماه به بالا می باشد که دارا بودن مدرک ایلتس برای ان ضروری می باشد.

که حداقل نمره تعیین شده ان 5 می باشد.

به صورت کلی گرفتن ویزای تحصیلی از سوی اداره مهاجرت انگلستان دارای یک سیستم امتیازی می باشد. که دارا بودن CAS برای ویزای tier 4 child امتیاز 20 را کسب می کند. که در صورت داشتن تمکن مالی و توانایی پرداخت هزینه زندگی و شهریه و اثبات ان 10 امتیاز به ان می افزاید. و همچنین ویزای tier 4 General امتیاز 40 را به دلیل اختصاص داشتن 10 امتیاز مدرک IELTS بدست می اورد.

باید در نظر داشت که متقاضی حتما 1 ماه قبل از شروع ترم وارد انگلستان بشود. و همچنین مدت اعتبار ویزای تحصیلی متناسب با دوره تحصیلی انتخابی دانشجو می باشد.

اقدام کردن برای تحصیل در انگلستان و دریافت ویزا باید حداقل 3 ماه قبل از شروع دوره تحصیلی انجام شود که به طور تقریبی 3 هفته به درخواست طرح شده پاسخ می دهند.

 

ویزای همراه

به صورت کلی تحصیل در انگلستان برای همراهان دانش اموزان تا سال 2014 دارای یک ویزای خاصی به اسم گاردین داشت.که در واقع همان ویزای قیمومت محسوب می شدو و اختصاص به همراهان دانش اموزان زیر 18 سال داشت که باید حتما قیم معرفی می کردند. از مزایای این ویزا می توان به اجازه تحصیل و کار اشاره کرد. ولی از سال 2014 به بعد این ویزا تبدیل به همان ویزای توریستی شد. زیرا در حال حاضراکثر کالج ها به صورت شبانه روزی(Boarding School) هستند.

دانشجویان دوره لیسانس از امتیاز ویزای همراه برخوردار نمی باشند ولی برای مقطع فوق لیسانس از این امتیاز برا ی همسر و فرزندان زیر 18 سا ل برخوردار می باشند. که همراهان اجازه کار و تحصیل نیز دارند.

هزینه ویزا و تحصیل در انگلستان

هزینه درخواست ویزا 328 پوند+150 پوند به منظور بیمه درمانی

هزینه درخواست ویزا برای همراه 328 پوند

هزینه دوره GCSE سالیانه از 30 هزار پوند(شامل تمامی هزینه می باشد.)

هزینه دوره های کالج از 30 هزار تا 45 هزار پوند می باشد.

هزینه دوره های bachelor و master بین 12 تا 25 هزار پوند سالیانه(شامل هزینه های تحصیل و زندگی می باشد.)

نکته بسیار مهم در مورد هزینه تحصیل در انگلستان fully paid بودن است. و همچنین شایان ذکر است که انگلستان برای اتباع خارجی نظام اموزشی رایگان ندارد.

دوره های اموزشی تحصیل در انگلستان:

GCSE: این دوره اختصاص به دانش اموزان رده سنی 12 تا 17 سال دارد که به نوعی دوره متوسطه محسوب می شود. شروع این دوره در دو بازه زمانی سپتامبر و زانویه می باشد. دانش اموزان پس از پایان این دوره می توانند یکی از دوره های کالج Foundation یا A level را بسته به نوع رشته مورد علاقه خود انتخاب کنند.

EPP : این دوره مناسب برای دانش اموزانی ست که نیاز به تقویت زبان انگلیسی خود دارند.

A level : دوره های 2 ساله A level توصیه شده برای متقاضیان رشته های پزشکی می باشد.(pre medical)

Foundation : دوره های1 ساله Foundation توصیه شده برای متقاضیان رشته های مهندسی  می باشد. نا گفته نماند که گاها متقاضیان رشته های دندان پزشکی نیز می توانند این دوره را بگذرانند.

نکته حایز اهمیت برای تحصیل در انگلستان شرط سنی می باشد که تنها تا 21 سال می توان برای کالج اقدام کرد.

Top up course  : این دوره اختصاص به متقاضیانی دارد که دارای مدرک فوق دیپلم می باشد که در صورت گذراندن این دوره می توانند دارد مقطع فوق لیسانس بشوند.

IELTS  

برای تحصیل در انگلستان ایلتس مورد تایید دانشگاه های انگلستان باید از نوع ukvi number باشد. که در حال حاضر در ایران در موسسات خاصی برگزار می شود.

و همچنین برای مقطع لیسانس ایلتس 6 اکادمیک و برای مقطع ارشد نمره 5/6 اکادمیک مورد قبول می باشد.

به صورت کلی برای تحصیل در انگلستان سپری کردن دوره های قبل از دانشگاه فرصت زمانی خوبی در اختیار متقاضیان قرار می دهد تا با بهره مندی از زمان کافی و همچنین بازدید از دانشگاه های مختلف و همچنین مشورت گرفتن از مشاوران حرفه ای و با تجربه ما که مهارت لازم را جهت در اختیار گذاشتن اطلاعات بسیار ارزشمند خود که حاصل بازخورد سال ها فعالیت در این زمینه می باشد را جویا شوند. زیرا که وسعت بریتانیا و تعداد زیاد دانشگاه های ان گاها موجب سوالات زیادی در این انتخاب سر نوشت ساز می شود.

و در اخر می توان به مهم ترین امتیاز تحصیل در انگلستان اشاره کرد و ان به دست اوردن فرصت های تحصیلی و کاری بسیار مناسب در امریکا و استرالیا می باشد. که نیازمند اطاعات دقیق تر و جامع تری از دانشگاه های دارای لینک می باشد که با مراجعه به مشاورین ما می توانید با اطمینان انتخاب درستی داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *