مهاجرت تحصیلی انگلستان

دوره های A-Level , Foundation , GCSE

دوره های A-Level , Foundation , GCSE

دوره ی ” سطح آ ” اصلی ترین دوره برای ورود به دانشگاه های معتبر می باشد، شرایط این دوره : این دوره در دو سال تمام می شود؛ شناخته شده است.AS سال اول این دوره به اسم  می نامند و A2 سال دوم آن را داشتن 16 سال سن برای ورود به این دوره. را تمام کردند و سن آنها حداقل ۱۶ سال و حداکثر زیر ۱۷ سال باشد باید این دوره را   GCSEدانش آموزانی که دوره آن دسته از سپری کنند. دانش آموزان در سال اول و دوم به ترتیب قادر به انتخاب 5 و 4 درس می باشند. نتایج آزمون های این دوره بسیار پر اهمیت می باشند.

برای ورود به دانشگاه های معتبر، متقاضیان باید نمرات کافی در درس های مهمی چون بیولوژی، ریاضی ، شیمی و فیزیک کسب کنند. این دوره برای دانشجویانی می باشد که می خواهند در رشته ی پزشکی، دامپزشکی و دندان پزشکی  در دانشگاه های معتبر به ادامه ی تحصیل بپردازند و برای این کار باید در امتحان های مربوطه شرکت کنند و نمره ی قبولی را کسب کنند.

پذیرش برای دانشگاههای برتر

برای ورود به دانشگاه های سطح بالا مانند کمبریج، آکسفورد و یو سی ال سپری کردن این دوره ضروریست. دانش آموزانی که تا کلاس دهم درس خوانده اند به راحتی می توانند وارد این دوره ها شوند. دانش آموزانی که مدرک دیپلم دارند، برای ادامه تحصیل در رشته های دامپزشکی، دندان پزشکی و پزشکی باید دوره ی “پایه” یا “فاندیشن” را سپری کنند.

دوره ی “سطح آ” به صورت یک ساله نیز برگزار می شوند و متقاضیان برای ورود به این دوره ها نیاز به مدرک زبان آیلتس 4 دارند. شروع این دوره ها از دی ماه و شهریور ماه صورت می گیرد. کسانی که این دوره را سپری می کنند، وارد دوره ی کارشناسی  می شوند.

درباره کشور پادشاهی انگلستان

انگلستان کشوری اروپایی می باشد که همسایه های آن در قسمت غربی ولز و در بخش شمالی این کشور اسکاتلند می باشند. انگلستان یکی از اعضای اتحادیه پادشاهی می باشد که پایتخت آن لندن نام دارد. جمعیت این کشور تقریبا به شصت و پنج میلیون نفر می رسد. واحد پول انگلیس پوند می باشد.

این کشور در رشته های مختلف ورزش از اواخر قرن نوزدهم تا کنون پیشرفت چشمگیری داشته است. منچستر، لیورپول و شفیلد از شهر های مهم انگلستان هستند. این کشور به دلیل داشتن جاذبه های توریستی طبیعی، مانند سواحل و جنگل های زیبا، آب و هوای بسیار خوب و داشتن فرهنگ و تاریخ معاصر و کلیسا ها و همچنین رود معروف تایمز که از وسط پایتخت انگلستان عبور می کند باعث جذب توریست های زیادی شده است.

اقتصاد این کشور

انگلستان در بین قدرت های تجاری و بازرگانی جهان قرار دارد و از نظر تولیدات، صادرات و صنایع مختلف یکی از پنج کشور برتر دنیا می باشد. زبان اصلی این کشور انگلیسی می باشد که لهجه ی خاص خودش را دارد و با زبان انگلیسی آمریکایی بسیار متفاوت می باشد. اگر به فکر کار پس از تحصیل در انگلستان هستید، لازم به ذکر است که شما باید گواهی سکونت در این کشور و روادید کاری مورد نظر خود را دریافت کنید.

روادید شما بستگی به کاری که انجام می دهید دارد. همچنین رشته ی تحصیلی دانشگاهی شما و توانایی ها و مهارت شما تاثیر زیادی در پیدا  کردن شغل مناسب و مورد نظر شما دارد. شما باید بر اساس علاقه ی خود رشته ی دانشگاهی انتخاب کنید و پس از فارق التحصیل شدن، کار مربوط به این رشته را پیدا کنید.

در انگلستان  GCSE

  • در این دوره دانش آموزان با فرهنگ و زبان انگلیسی بیشتر آشنا می شوند.
  • این دوره که به عنوان دوره ی متوسطه شناخته می شود، سال های اول و دوم دبیرستان را در بر می گیرد.
  • مدرک این دوره برای دانش آموزان متوسطه بسیار مهم است و در سطح جهان معتبر می باشد.
  • این دوره در ماه های شهریور و دی شروع می شود و دو سال ادامه دارد و برای متقاضیان 14 تا 16 سال می باشد.
  • بعد از اتمام این دوره، دانش آموزان وارد دوره ” سطح آ ” می شوند که برای سوم دبیرستان برنامه ریزی شده است.

Foundation students

این دوره به عنوان دور ه پیش دانشگاهی محسوب می شود که 9 ماهه می باشد و در ماه های ژانویه، آپریل و سپتامبر شروع می شود و در این دوره دانش آموزانی که دیپلم دارند برای دوره ی کارشناسی آماده می شوند.

دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد در انگلستان

دوره ی کارشناسی در دانشگاه های معتبر انگلستان سه سال طول می کشد. مدرک این دوره لیسانس می باشد که در رشته های مختلف امکان گرفتن فوق لیسانس به صورت چهار ساله نیز ممکن می باشد. در بعضی از دانشگاه های انگلیس می توانید با داشتن مدرک آکادمیک، دوره ی کارشناسی را دو ساله تمام کنید.

دوره دکترا در کشور انگلستان

Phd students

این دوره طبق تحقیقات صورت می گیرد. دانشجویان باید طبق دانسته های خود و اطلاعاتی که در مقطع های قبلی کسب کرده اند با علایق و سلیقه خود و با داشتن آمادگی کامل، به کشف مجهول جدید بپردازند. برای این دوره، مدرک زبان معتبر آیلتس لازم است. همچنین درخواست کنندگان باید آموزش های آکادمیک دیده باشند و کاملا آماده باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *