مهاجرت تحصیلی انگلستان

شرایط پذیرش در دانشگاه اکسفورد

شرایط پذیرش دانشگاه آکسفورد

دانشگاه آکسفورد برای کسانی که قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه را دارند و می خواهند در بخش آموزش زبان انگلیسی ادامه تحصیل بدهند مناسب می باشد. این دانشگاه هر ساله فرم هایی را برای بورس در رشته آموزش زبان انگلیسی در اختیار دانشجویان قرار می دهد. متقاضیان می توانند از شرایط پذیرش در دانشگاه اکسفورد که در ادامه به آنها اشاره شده مطلع شوند.

 

الزامات و شرایط پذیرش در دانشگاه اکسفورد

کسانی می توانند بورسیه تحصیلی آکسفورد را بگیرند که بسیار حائز شرایط باشند و تمام موارد مورد نیاز دانشگاه را داشته باشند. معیار های پذیرش دانشگاه آکسفورد به چند دسته توانایی و پتانسیل اثبات شده آکادمیک تقسیم می شوند. کسانی که جهت تحصیل در انگلستان برای بورسیه در دانشگاه آکسفورد اقدام کرده اند، باید بهترین درجه را در دانشگاه خودشان در رشته های ادبیات زبان انگلیسی و یا رشته های مرتبط با آن داشته باشند. برای کسب پذیرش دانشگاه آکسفورد در رشته های ادبیات زبان انگلیسی و رشته های مرتبط به آن باید معدل کسب شده از سوی دانشجویان بالا باشد و توانایی کار گروهی در فعالیت های آکادمیک و پژوهشی را دارا باشند.

 

تحصیل در دانشگاه آکسفورد

توصیه نامه Letter of Recommendation، که برای دانشگاه فرستاده می شوند حتما باید ذکر شود که شخص مورد نظر توانایی های فکری، انگیزه و توانایی کار گروهی را دارد. متقاضیان باید متنی شامل بر ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ کلمه بنویسند و در آن از حوزه مورد نظر خود و موضوعی که قصد پژوهش روی آن را دارند به خوبی دفاع کنند. توانایی ارائه موضوع، دفاع از حوزه خود و هوش تحلیلی متقاضیان از این متن استنباط می شود.

شرایط پذیرش دانشگاه آکسفورد

تحصیل در دانشگاه آکسفورد

پروپوزال ارسالی شما به دانشگاه آکسفورد باید حدود ۲ صفحه باشد و شامل ارائه طرح کلی پژوهش متقاضی باشد. اعتبار Validity، پیوستگی مطالب، اصل بودن و جدید بودن موضوع پروژه، امکان پذیر بودن پروژه می تواند در قبول یا رد شدن پروژه بسیار موثر باشد.

 

هزینه تحصیل در دانشگاه آکسفورد

معمولا مصاحبه حضوری جزء شرایط گرفتن پذیرش از دانشگاه آکسفورد به حساب نمی آید. موارد دیگری همچون تعداد دانشجویان مورد نیاز، تهیه مکان برای دانشجویان و کادر علمی می تواند در پذیرش دنشگاه آکسفورد موثر باشند. کسانی که زبان اول آنها انگلیسی نیست باید در آزمون های معتبر زبان انگلیسی شرکت کنند. نمره مورد نظر دانشگاه معمولا در آزمون آیلتس ۷ و یا آیلتس ۷٫۵ می باشد و در آزمون تافل ibt 100 و یا تافل ibt 110 می باشد. اگر چه بعد از تایید دانشگاه آکسفورد هزینه مکان و دیگر هزینه ها پوشش داده می شوند اما توانایی مالی متقاضیان حداقل تا زمان تایید دانشگاه، مهم می باشد.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *