ویزای مسافرتی انگلستان

ویزای توریستی انگلستان

ویزای توریستی انگلستان

صنعت توریسم در انگلستان یکی از صنعت های پویا و فعال در این کشور است. ویزای توریستی انگلستان به منظور سفر و بازدید از مناطق گردشگری این کشور صادر میگردد و لازم بذکر است که در این ویزا مجوز کار و یا تحصیل را ندارد. پس از پایان اعتبار ویزا اشخاص می بایست خاک این کشور را ترک نمایند. این ویزا دارای قابلیت یکبار ورود و دو بار ورود می­ باشد.

افرادی که برای اولین بار جهت دریافت ویزای توریستی انگلستان اقدام نموده اند، ویزایی با 6 ماه اعتبار به آنان تعلق خواهد گرفت. اما افرادی که در طی 10 سال گذشته این ویزا را اخذ نموده اند، جهت دریافت ویزای چند بار ورود می ­توانند اقدام نمایند، این ویزا دارای اعتباری 2 ساله می­ باشد. همچنین افرادی که در گذشته ویزای توریستی 2 ساله انگلستان را اخذ نموده اند، ویزای توریستی 5 ساله این کشور را می­ توانند دریافت نمایند.

انگلستان به یکی از قطب های گردشگری در جهان معروف است که از تاریخ و فرهنگی متنوع با جاذبه های گردشگری بسیار برخوردار است. جالب است بدانید صنعت گردشگری در انگلستان با صنایع دیگری همچون کشاورزی، موزه، هنر، حمل و نقل و ورزش ترکیب گردیده و باعث بوجود آمدن فرصت های شغلی بسیاری شده است. مشاورین و کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با معرفی جاذبه های گردشگری در این کشور متقاضیان عزیز را در تمامی مسیر یاری و همراهی می­نمایند.

بررسی ویزای توریستی انگلستان

علاوه بر اینکه ویزای توریستی انگلستان به دو نوع یکبار ورود و دوبار ورود تقسیم می­گردد، انواع مختلفی نیز دارد و افراد بسته به اهداف سفر خود به این کشور می­توانند نسبت به اخذ یکی از آنها اقدام نمایند. انواع ویزاهای توریستی انگلستان به قرار زیر می­باشند:

 • اخذ ویزای توریستی با هدف بازدید از خانواده در انگلستان: این ویزا برای افرادی که قصد بازدید از خانواده خویش در این کشور را دارند، صادر می­ گردد. لازمه اخذ این ویزا دریافت دعوتنامه ای از جانب خانوده در انگلستان است.
 • اخذ ویزای توریستی با اهداف توریستی: تمامی افرادی که قصد گردشگری و بازدید از انگلستان را دارند، می­ توانند نسبت به اخذ این ویزا اقدام نمایند زیرا جهت دریافت این ویزا نیازی به ارائه دعوتنامه از سوی اسپانسر و یا بستگان در انگلستان ندارد.
 • ویزای توریستی کشور انگلستان با اهداف تجاری: افرادی که قصد شرکت در همایش ها، سمینارها و یا نمایشگاه ها در انگلستان را دارند، با اخذ ویزای توریستی تجاری انگلستان می­توانند به این کشور سفر نمایند. البته برای اخذ این ویزا متقاضی می­ بایست دارای دعوتنامه ای از سوی برگزار کنندگان همایش ها و… باشند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی انگلستان

متقاضیان با ارائه مدارک زیر به سفارت انگلستان در کشور مبدأ خویش می­توانند نسبت به دریافت ویزای توریستی این کشور اقدام بنمایند:

 • پاسپورت معتبر
 • ارائه شناسنامه به همراه ترجمه آن به زبان انگلیسی
 • ارائه موجودی حساب بانکی متقاضی در 6 ماه اخیر
 • تکمیل فرم ویزای توریستی
 • گواهی ازدواج (در صورت تأهل)
 • ارائه مدارک شغلی فرد
 • ارائه گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان و دانش­آموزان
 • ارائه­ برنامه و اهداف متقاضی برای سفر به انگلستان

لازم بذکر است افرادی که ملزم به ارائه دعوتنامه از سوی افرادی در انگلستان هستند، می­ بایست مدارک مربوطه اثبات کننده توانایی افراد برای تأمین هزینه های اقامتی وی باشد. صدور این ویزا بمدت 20 روز طول خواهد کشید و هزینه های آن به شرح زیر می­باشد:

انواع ویزاهای توریستی انگلستان هزینه ویزا به £ (پوند)
ویزای توریستی انگلستان برای یک نفر 95
ویزای توریستی 2 ساله انگلستان برای یک نفر 361
ویزای توریستی 5 ساله انگلستان برای یک نفر 655
ویزای توریستی 10 ساله انگلستان 822
ویزای درمانی 11 ماهه 190
ویزای همراه یک ساله 190

تمدید ویزای توریستی انگلستان

افرادی که با دریافت ویزای توریستی به انگلستان سفر نموده اند، امکان تمدید این ویزا را تحت شرایطی خواهند داشت. بطور مثال افرادی که با هدف درمان به این کشور سفر نموده اند، در صورتی که طول دوره­ درمانی آنها بیش از 6 ماه نیاز به زمان داشته باشد، با ارائه­ نامه ای از سوی پزشک معالج خود امکان تمدید اعتبار ویزای خود را خواهد داشت. البته توجه داشته باشید مدت زمان اعتبار مجدد کمتر از اعتبار فعلی فرد خواهد بود. درخواست تمدید ویزای توریستی بصورت آنلاین انجام می­گیرد و هزینه تمدید این ویزا 993£ (پوند) می­ باشد. علاوه بر این فرد با پرداخت 20.90£ (پوند) ملزم به ثبت اطلاعات بیومتریکی خود خواهد بود. پروسه تمدید این ویزا معمولاً بمدت 2 ماه طول خواهد کشید و در موارد اضطراری افراد می­توانند با پرداخت 800£ (پوند) در کمترین زمان این ویزا را تمدید نمایند.

تمدید ویزای توریستی انگلستان

معرفی جاذبه های گردشگری در انگلستان

همانطور که در بخش های قبل بیان نمودیم، انگلستان از جاذبه های گردشگری فوق العاده ای برخوردار است و در این بخش به پیشرفت های قابل توجهی دست یافته است. برخی از معروفترین جاذبه های توریستی در این کشور را در ادامه معرفی خواهیم نمود.

لندن: این شهر علاوه بر اینکه پایتخت انگلستان است، یکی از شهرهای پرجمعیت و توریستی این کشور بشمار می­ رود. رودخانه پرآب تایمز که از مرکز این شهر عبور می­ کند، برج ساعت بیگ بن و کلیسای مینستر از معروفترین جاذبه های گردشگری در این شهر است که مورد بازدید گردشگران خارجی قرار می­گیرد.

آکسفورد: این شهر یکی از قدیمی ترین شهرهای این کشور است. قلعه نورمن و کلیسای جامع از معروفترین مناطق دیدنی این شهر هستند. همچنین دانشگاه آکسفورد انگلستان نیز در این شهر واقع شده است.

استون هنج: یکی دیگر از قدیمی ترین مناطق دیدنی در انگلستان استون هنج است که دارای قدمتی در حدود 1600 سال قبل از تاریخ می­باشد. این مکان یکی از پر بازدید ترین مناطق گردشگری در انگلستان می­ باشد. از دیگر مکان های گردشگری در این کشور می­توان ساحل ژوراسیک، شهر یورک، شهر کمبریج را نام برد. هر یک از شهرهای فوق دارای قدمتی کهن با جاذبه های گردشگری متنوع و جالبی هستند که موجب جذب هر ساله گردشگران خارجی شده است.

ریجکتی ویزای انگلستان

در برخی موارد ممکن است متقاضیان اخذ ویزای توریستی انگلستان با رد شدن درخواست ویزای خود روبرو گردند. ریجکت شدن ویزا توریستی این کشور دلایل مختلفی دارد که از مهمترین دلایل ریجکتی این ویزا موارد زیر هستند:

 • ارائه مدارک اشتباه و غیر واقعی
 • ارائه مدارکی که بیان کننده عدم تمکن مالی فرد برای تأمین هزینه زندگی در انگلستان است.
 • عدم مشخص نمودن نوع ویزای توریستی

دوستان و متقاضیان عزیز می­ توانند با مشاورین و کارشناسان با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در زمینه مهاجرت به انگلستان و تحصیل در انگلیس ارتباط برقرار نموده و با بهره­مندی از تجارب مفید این مجموعه از ریجکت شدن ویزای خود جلوگیری نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *