مهاجرت کاری انگلستان

ویزای کار انگلستان

ویزای کار انگلستان

در این نوشتار به بررسی شرایط ویزای کار انگلستان بر اساس آخرین قوانین سال 2020 پرداخته ایم که از فرآیند انواع ویزای کاری این کشور مطلع گردید. اگر به عنوان یک شهروند ایرانی به دنبال این هستید که در انگلستان مشغول بکار شوید بایستی برای ویزای کار انگلستان اقدام نمائید. فرآیند دریافت ویزای کار در انگلستان بابت اینکه این کشور ویزاهای کاری متنوعی دارد متفاوت است. عمومی ترین نوع ویزای کار این کشور معروف به ویزای Tire 2 است که با ارائه یک پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان در انگلستان می­ توان دریافت نمود.

انواع ویزاهای کاری انگلستان چگونه تعریف شده است؟

آیا می توان بدون دریافت پیشنهاد کاری برای اخذ ویزای کار انگلستان اقدام نمود؟

با چند سال کار کردن در انگلستان می توان برای اخذ اقامت دائم اقدام نمود؟

ویزای کار انگلستان انواع مختلفی دارد و متقاضیان با توجه به حرفه و هدف کاری خود ملزم به اخذ یکی از آنها هستند. ناگفته نماند عمومی ترین ویزا برای افرادی است که دارای مهارت ها و مشاغل خاصی هستند، صادر می ­گردد. زیرا کشور انگلستان به نیروهای کم مهارت و معمولی نیازی ندارد و اکثرا درخواست ویزا برای کارهای معمولی پذیرفته نمی ­شود. در این زمینه بهتر است ابتدا با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نموده و با کسب اطلاعات لازم در این زمینه اقدام نمایید.

ویزای کار انگلستان 2020

بر اساس آخرین قوانینی که کشور انگلستان دارد همچنان تایپ متعددی از ویزاهای کاری در سال 2020 در این کشور وجود دارد. ویزاهای بلند مدت و کوتاه مدت کلی ترین تقسیم بندی ویزاهای کاری انگلستان است. اگر شما بخواهید برای اشتغال به انگلستان بروید می توانید برای خود به عنوان یک کارآفرین و یا سرمایه گذار کار کنید، همچنین می توانید برای سرمایه گذاری و خرید سهام یک بیزینس ویزای کار داشته باشید. اما عموم افراد به دنبال اشتغال در یک کمپانی انگلیسی می باشند. تا با حداقل هزینه وارد انگلستان شده و درآمد داشته باشند.  ویزای کار در چنین شرایطی حالت های متفاوتی دارد که هم کوتاه مدت است و هم بلند مدت. در ادامه شرایط این ویزاها را بیشتر آنالیز می کنیم.

شرایط عمومی اخذ ویزای کار انگلستان

دولت انگلستان شرایطی را برای صدور ویزای کاری این کشور تعیین نموده است و طبق شرایط تعیین شده امتیازاتی را برای داشتن یک شاخصه هایی قرار داده است. از همین رو متقاضیان می­ بایست با برخورداری از شرایط زیر نسبت به کسب امتیاز لازمه اقدام نمایند:

 • مهارت شغلی
 • مدارک آموزشی یا تحصیلی
 • پیشنهاد کاری که منحیث حامی کاری ایفای نقش می­ نماید
 • تمکن مالی متقاضی برای ماهه ای نخست زندگی در این کشور
 • دانش و یا ارائه مدرک زبان

البته بنا به نوع ویزای کاری برخی شهروندان می توانند از داشتن پیشنهاد کار محروم باشند. شهروندان ایرانی متاسفانه در اکثر ویزاهای کاری انگلستان نیاز به یک پیشنهاد کاری از خاک انگلستان دارند. اکثر شهروندان ایرانی در این سالها جهت اشتغال در انگلستان ابتدا با ویزای تحصیلی وارد این کشور شده و سپس با بدست آوردن موقعیت شغلی اقدام به اخذ ویزای کاری نموده اند. با ویزاهای کاری انگلستان بیشتر آشنا شوید.

انواع ویزای کار انگلستان

افرادی که قصد مهاجرت کاری به انگلستان را دارند، بسته به هدف و نوع مشاغل خود می­ توانند یکی از ویزاهای کاری این کشور را دریافت نمایند. انواع ویزاهای کاری عبارتند از:

انواع ویزای کاری کشور انگلستان اهداف
ویزای Tire 1 این ویزا برای متخصصین حوزه های علوم انسانی، مهندسی پزشکی، فناوری دیجیتال و هنر صادر می ­گردد که دارای 5 سال اعتبار است و قابلیت تمدید دوباره را نیز دارا می­ باشد.
ویزای Tire 2 این ویزا برای افراد با مهارت های خاص صادر می ­گردد که دارای پیشنهاد کاری هستند و حداقل حقوق درج شده در قرارداد کاری 25000£ (پوند) تعیین شده باشد. این ویزا دارای اعتباری 6 ساله می­ باشد.
ویزای Tire 2 (انتقال نیروهای درون شرکتی) این ویزا برای افرادی که قصد انتقال شعبه­ شرکت خود را به انگلستان دارند و دارای اعتباری بین 6 ماه تا 9 سال می ­باشد.
ویزای Tire 2 (ورزشکاران) این ویزا دارای اعتباری 3 ساله و با قابلیت تمدید دوباره می باشد و برای ورزشکاران و مربیان صادر می­ گردد.
ویزای Tire 5 (ویزای موقت) این ویزا برای افرادی که قصد انجام کارهای موقت در انگلستان را دارند، صادر می ­گردد و دارای حامی و پشتوانه هستند. اعتبار این ویزا با توجه به اهداف متقاضیان بمدت 1 الی 2 سال اعتبار است.

همانطور که خواندید اخذ عموم ویزاهای کاری نیازمند داشتن یک پیشنهاد شغلی است. پس در ابتدا بایستی به دنبال یک موقعیت کاری در انگلستان بود. همچنین برخی ویزاهای خاص دیگر نیز وجود دارد که برای کار به عنوان مشاغل مذهبی و یا کارهای داوطلبانه نیز قابل درخواست است. البته عموما یک فرد عادی برای دریافت ویزاهای کاری پروسه ای خیلی سخت را از خاک ایران پیش روی خود دارد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار انگلستان

متقاضیان ویزای کاری انگلستان با ارائه مدارک زیر به سفارت این کشور می­ توانند ویزای کاری انگلستان را دریافت نمایند:

 • داشتن پیشنهاد کاری
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • پاسپورت معتبر
 • عکس
 • تمکن مالی متقاضی برای تأمین هزینه های زندگی خود در این کشور
 • اثبات برخورداری از مهارت زبان انگلیسی
 • بیمه سلامت
 • گواهی عدم سوء سابقه کیفری

ناگفته نماند متقاضیان انجام کار در انگلستان امکان مهاجرت بهمراه اعضای خانواده خود به این کشور را دارند و بدین ترتیب م­ی باید ویزای همراه را نیز اخذ نمایند. همراهان در انگلستان اجازه انجام کار را نخواهند داشت و برای انجام کار نیازمند دریافت مجوز کاری این کشور می­ باشند. هزینه ویزای کاری کشور انگلستان با توجه به اعتبار و نوع آن متفاوت است و به قرار زیر می­ باشد:

اعتبار ویزا هزینه ویزا به £ (پوند)
ویزا با اعتبار بیش از 3 سال 1220
ویزا با اعتباری بین 1 الی 3 سال مشاغل مورد نیاز انگلستان 646
ویزای با اعتبار 3 ساله 610
ویزا با اعتبار بیش از 3 سال و مشاغل مورد نیاز انگلستان 928

همراهان نیز به همسر و فرزندان زیر 18 سال متقاضی گفته می شود. همسر او می تواند برای تحصیل در انگلستان اقدام نماید. او اجازه کار هم دارد اما همانطور که خواندید زمانی که ابتدا یک پیشنهاد کاری قانونی دارا باشد و کارفرما برای اخذ مجوز کاری او اقدام نماید. تحصیل فرزندان زیر 18 سال نیز می تواند در این کشور با داشتن ویزای کار والدین رایگان در مدارس دولتی انجام شود.

ویزاهای خاص کاری انگلستان

همانطور که کفته شد در این کشور ویزاهای خاصی نیز برای برخی شهروندان و برخی افراد پیش بینی شده استو از جمله ویزاهای خاص این کشور می توان به ویزای اجداد یا تبار اشاره داشت. نوعی ویزای کاری در انگلستان وجود دارد که اگر شما از شهروندان یکی از 54 کشور مورد نظر در رابطه با انگلستان باشید می توانید برای این ویزای کار اقدام نمائید. در لیت این کشورها نیز کشورهایی از آسیا نیز وجود دارد که نامی از ایران متاسفانه در آن دیده نمی شود. نوع دیگری از ویزا نیز به شهروندان کشورهای مشترک المنافع انگلستان تعلق می گیرد که اگر شما از سوی دولت این کشور به عنوان یک فرد دیپلمات و یا غیره دعوت به کار شود می توانید برای اخذ این ویزا اقدام نمائید.

ویزای استارت آپ انگلستان

نوع دیگری از ویزای کار در انگلستان شامل حال افرادی می شود که قصد ایجاد یک کار جدید و نوآورانه را در این کشور دارند. این ویزا برای ملیت ها محدودیتی ندارد. اما شرایط خاصی برای این نوع ویزا وجود دارد که باید در مورد اطلاعات بیشتری کسب نمائید. شما باید شرایط اولیه را برای استارت آپ در انگلستان دارا باشید:

 • باید از نهادی که مایل به ایجاد کار در آن هستید ابتدا مجوز دریافت نمائید
 • سازمان تجاری در انگلستان شما را تائید نماید
 • ایده جدید داشته باشید
 • یک سرمایه گذاری در انگلستان انجام نمائید و یا در آن شراکت داشته باشید
 • این برنامه خاص، جدید و قابل رشد در انگلستان باشید

این ویزا اجازه می دهد تا شما برای مدت 2 سال در انگلستان بمانید. البته این ویزا قابلیت تمدید ندارد و بعد از این مدت تنها می توان این ویزا را به ویزای کارآفرینی تبدیل کرد. با اخذ ویزای کارآفرینی می توان پس از گذشت 3 سال دیگر و یعنی جمعا 5 سال انجام تعهدات به اقامت دائم این کشور دست یابید. البته اگر شخص بتوانند بعد از مدت 2 سال دیگر یک بیزینس جدید افتتاح نماید و تائبدات جدید بگیرد می تواند اقامت جدیدی را برای مدت 2 سال مجددا به عنوان همان اقامت استارت آپ درخواست نماید.

ویزای کاری انگلستان برای کارآفرینی

نوعی دیگر از اقامت های کاری در انگلستان شامل حال افرادی می شود که برای کارآفرینی به این کشور می روند. اقامت کارآفرینی مختص افرادی است که به عنوان یک مبتکر در این کشور بتوانند یک بیزینس راه اندازی نمایند. این بیزنیس اگر یک بیزینس جدید باشد بایستی حداقل 50.000£ (پوند) در آن سرمایه گذاری نمود. همچنین شما نمی توانید در بیزینسی که قبلا تاسیس شده است ورود نمائید این بیزینس باید متعلق به خود شما باشد. با راه اندازی این بیزینس شما می توانید حداقل 3 سال در این کشور اقامت داشته باشید. همچنین بعد از 3 سال می توانید این اقامت را به مدت 3 سال دیگر تمدید نمائید . در سال پنجم می توانید برای اخذ اقامت دائم انگلستان اقدام نمائید.

مشاغل مورد نیاز کشور انگلستان

همانطور که بیان نمودیم ویزای کار انگلستان برای افراد با مشاغل معمولی صادر نمی ­گردد. اما افرادی که دارای مهارت های خاصی هستند با دریافت پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان در این کشور براحتی برای دریافت این ویزا می­ توانند اقدام نمایند. از جمله مهمترین مشاغل مورد نیاز کشور انگلستان عبارتند از:

 • توسعه دهنده نرم افزار
 • آرشیتکت
 • استخدام کننده
 • توسعه دهنده وب
 • دستیار اجرایی
 • مهندسی نرم افزار
 • تحلیلگر اجرایی
 • مدیر طراحی
 • مدیر اجرائی

این مهارت ها در برخی شهرها بیشتر مورد نیاز است. همچنین لیست به روز شده هر ساله از سوی اداره مهاجرت معرفی می شود. شما می توانید با مراجعه به Shortage list انگلستان از آخرین مهارت های مورد نیاز در سال 2020 انگلستان آگاه شوید.

نرخ بیکاری و شرایط انجام کار در انگلستان

نرخ بیکاری در انگلستان در سال 2020 کمتر از 4% است. با این توصیف شرایط اشتغال در این کشور بسیار مناسب است. قوانین اشتغال در انگلستان بگونه ای است که انجام کار برای افراد کمتر از 16 ساله جرم محسوب می­ شود و سن قانونی برای انجام کار در این کشور 18 سال به بالا است. میزان ساعات کاری 48 ساعت می ­باشد. علاوه بر این افراد اجازه انجام اضافه کاری را نیز دارند و دارای یک ماه مرخصی با حقوق می­ باشند. میزان ساعات کاری برای دانشجویانی که قصد انجام کار حین تحصیل را دارند 20 ساعت در هفته با حقوق بیان شده می ­باشد. اما اکثر اساتید دانشگاه های این کشور به دانشجویان 16 ساعت کار را توصیه می­ نمایند تا بتوانند تمرکز بیشتری بر روی مباحث درسی داشته باشند.

موسسات کاریابی در انگلستان

یافتن کارفرما در انگلستان جهت دریافت پیشنهادی کاری به طرق مختلف امکان پذیر است. یکی از معروفترین راه های جستجوی کار در انگلستان مراجعه به موسسات معتبر کاریابی در انگلستان است. اکثر این موسسات دارای وب سایت هایی می­ باشند که امکان جستجوی شغل را بصورت آنلاین میسر نموده است. در برخی از موارد متقاضیان با ارائه رزومه های کاری خود به این موسسات از فرصت های شغلی موجود در این کشور مطلع می­گردند.

از مهمترین موسسات کاریابی در انگلستان می ­توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • Addeco
 • Adzuna
 • Indeed
 • Reed
 • TotalJobs
 • Monster

این موسسات را با آگاهی و شناخت به شما معرفی می نمائیم. خاطرتان باشد با هر موسسه ای برای کاریابی اقدام نکنید، زیرا امکان این است که برخی افراد سودجو به شما وعده های دروغ بدهند. پیشنهاد می شود قبل از هر اقدامی برای انجام مشاوره کامل در مورد تمامی راه های مهاجرتی به انگلستان و آگاهی بیشتر در زمینه های مختلف مهاجرت کاری به دیگر کشورها می­ توانید با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نموده و از پیشنهادات و نظرات مفید آنان نیز مطلع گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *