مهاجرت کاری انگلستان

ویزای کار انگلستان

ویزای کار انگلستان

ویزای کار انگلستان یکی از بهترین ویزاهای کاری در جهان است. این ویزا با عنوان Tire2 شناخته می شود. امکان اقامت انگلستان را فراهم می آورد. اگر به عنوان یک شهروند ایرانی به دنبال این هستید که در انگلستان مشغول به کار شوید بایستی برای ویزای کار انگلستان اقدام نمائید. فرآیند دریافت ویزای کار بابت اینکه این کشور ویزاهای کاری متنوعی دارد متفاوت است. عمومی ترین نوع ویزای کار این کشور معروف به ویزای Tire 2 است. با ارائه یک پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان در انگلستان می­ توان دریافت نمود. در میان روش های مهاجرتی به این کشور روش تحصیلی و کاری از اهمیت بیشتری برخوردار می باشند.

 • انواع ویزاهای کاری انگلستان چگونه تعریف شده است؟
 • آیا می توان بدون دریافت پیشنهاد کاری برای اخذ ویزای کار انگلستان اقدام نمود؟
 • با چند سال کار کردن در انگلستان می توان برای اخذ اقامت دائم اقدام نمود؟
 • آیا دانشجویان در انگلستان می توانند ویزای کاری دریافت کنند؟

ویزای کار انگلستان انواع مختلفی دارد. متقاضیان با توجه به حرفه و هدف کاری خود ملزم به اخذ یکی از آنها هستند. ناگفته نماند عمومی ترین ویزا برای افرادی است که دارای مهارت ها و مشاغل خاصی هستند، صادر می ­گردد. زیرا این کشور به نیروهای کم مهارت و معمولی نیازی ندارد. اکثرا درخواست ویزا برای کارهای معمولی پذیرفته نمی ­شود. در این زمینه بهتر است ابتدا با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نموده و با کسب اطلاعات لازم در این زمینه اقدام نمایید.

مهاجرت به انگلستان

بر اساس آخرین قوانین این کشور همچنان نوع متعددی از ویزاهای کاری در سال 2022 در این کشور وجود دارد. ویزاهای بلند مدت و کوتاه مدت کلی ترین تقسیم بندی ویزاهای کاری است. اگر شما بخواهید برای اشتغال به این کشور بروید می توانید برای خود به عنوان یک کارآفرین و یا سرمایه گذار کار کنید. همچنین می توانید برای سرمایه گذاری و خرید سهام یک بیزینس ویزای کار داشته باشید. اما عموم افراد به دنبال اشتغال در یک کمپانی انگلیسی می باشند. تا با حداقل هزینه وارد انگلیس شده و درآمد داشته باشند. ویزای کار در چنین شرایطی حالت های متفاوتی دارد که هم کوتاه مدت است و هم بلند مدت. در ادامه شرایط این ویزاها را بیشتر آنالیز می کنیم.

روش های مهاجرت به این کشور از طرق زیر نیز میسر خواهد بود:

۵ طرق مهاجرتی به انگلستان

شرایط اخذ ویزای کار انگلستان

بریتانیا شرایطی را برای صدور ویزای کاری این کشور تعیین نموده است. طبق شرایط تعیین شده امتیازاتی را برای داشتن یک شاخصه هایی قرار داده است.

از همین رو متقاضیان بایستی با برخورداری از شرایط زیر نسبت به کسب امتیاز لازمه اقدام نمایند:

 • مهارت شغلی
 • مدارک آموزشی یا تحصیلی
 • پیشنهاد کاری که حامی کاری ایفای نقش می­ نماید.
 • تمکن مالی متقاضی برای ماهه ای نخست زندگی در این کشور
 • دانش و یا ارائه مدرک زبان
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
 • ارائه گواهی سلامت
 • سن مناسب متقاضی
 • ارائه گواهی پرداخت هزینه ویزا

البته بنا به نوع ویزای کاری برخی شهروندان می توانند از داشتن پیشنهاد کار محروم باشند. شهروندان ایرانی متاسفانه در اکثر ویزاهای کاری انگلستان نیاز به یک پیشنهاد کاری از خاک انگلستان دارند. اکثر شهروندان ایرانی در این سال ها جهت اشتغال در انگلستان ابتدا با ویزای تحصیلی وارد این کشور شده است. سپس با بدست آوردن موقعیت شغلی اقدام به اخذ ویزای کاری نموده اند. با ویزاهای کاری انگلستان بیشتر آشنا شوید.

انواع ویزای کار انگلستان

افرادی که قصد مهاجرت کاری به انگلستان را دارند، بسته به هدف و نوع مشاغل خود می­ توانند یکی از ویزاهای کاری این کشور را دریافت نمایند.

انواع ویزاهای کاری عبارتند از:

انواع ویزای کاری کشور انگلستان اهداف
ویزای Tire 1 این ویزا برای متخصصین حوزه های علوم انسانی، مهندسی پزشکی، فناوری دیجیتال و هنر صادر می ­گردد که دارای 5 سال اعتبار است و قابلیت تمدید دوباره را نیز دارا می­ باشد.
ویزای Tire 2 این ویزا برای افراد با مهارت های خاص صادر می ­گردد که دارای پیشنهاد کاری هستند و حداقل حقوق درج شده در قرارداد کاری 25000£ (پوند) تعیین شده باشد. این ویزا دارای اعتباری 6 ساله می­ باشد.
ویزای Tire 2 (انتقال نیروهای درون شرکتی) این ویزا برای افرادی که قصد انتقال شعبه­ شرکت خود را به انگلستان دارند و دارای اعتباری بین 6 ماه تا 9 سال می ­باشد.
ویزای Tire 2 (ورزشکاران) این ویزا دارای اعتباری 3 ساله و با قابلیت تمدید دوباره می باشد و برای ورزشکاران و مربیان صادر می­ گردد.
ویزای Tire 5 (ویزای موقت) این ویزا برای افرادی که قصد انجام کارهای موقت در انگلستان را دارند، صادر می گردد. دارای حامی و پشتوانه هستند. اعتبار این ویزا با توجه به اهداف متقاضیان بمدت 1 الی 2 سال اعتبار است.

ویزای کاری انگلستان بر حسب مدت اقامت

ویزاهای کاری انگلیس را می توان به 2 دسته کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم بندی کرد. بدیهی است که اعتبار انواع ویزای کاری این کشور نقش ویژه ای در اقامت بلند مدت فرد خواهد داشت. انواع ویزای کاری انگلستان عبارتند از:

انواع ویزای بند مدت انگلستان انواع ویزای کوتاه مدت انگلستان
ویزای عمومی کار در انگلستان ویزای کار امور خیریه در انگلستان
ویزای کار پزشکان در انگلستان ویزای کار ماموران دولتی سایر کشورها
انتقال نیروی کار بین شرکتی ویزای ورزشکاری موقت
ویزای نیروی کار مذهبی ویزای کار موقت نیروهای مذهبی
ویزای کار ورزشکاران ویزای کار موقت و فصلی
ویزای کاری توافقات بین المللی

باید به این نکته اشاره کرد که ویزاهای کار موقتی در انگلستان منجربه اقامت دائم نخواهد شد و تنها دارندگان ویزای کار دائمی می توانند موفق به گرفتن اقامت انگلستان شوند.

پیشنهاد شغلی در بریتانیا

همانطور که خواندید اخذ عموم ویزاهای کاری نیازمند داشتن یک پیشنهاد شغلی است. پس در ابتدا بایستی به دنبال یک موقعیت کاری در انگلستان بود. همچنین برخی ویزاهای خاص دیگر نیز وجود دارد که برای کار به عنوان مشاغل مذهبی و یا کارهای داوطلبانه نیز قابل درخواست است. البته عموما یک فرد عادی برای دریافت ویزاهای کاری پروسه ای خیلی سخت را از خاک ایران پیش روی خود دارد. روند استخدام متقاضیان ابتدا با استخدام متقاضیان مقیم این کشور می باشد. در صورتی که کارفرما موفق به استخدام کارمند مقیم این کشور نشد، می تواند کارمند خارجی استخدام نماید.

روند اخذ پیشنهاد کاری در این کشور ابتدا با ارسال رزومه معتبر به کارفرمای این کشور می باشد. کارفرما پس از بررسی های لازم و در صورت مناسب دیدن متقاضی برای موقعیت شغلی مذکور، تاییده را از طریق ایمیل ارسال خواهد نمود. متقاضی پس از اخذ تاییده از جانب کارفرمای این کشور می تواند اقدامات لازم در خصوص اخذ ویزای کار این کشور را پیش گیرد. در نظر داشته باشید که میزان پرداختی در پایتخت این کشور نسبت به سایر شهرها بیشتر خواهد بود.

ایا می توان بدون پیشنهاد کاری برای کار در کشور انگلیس اقدام نمود؟

فارغ التحصیلان دانشگاه های برتر جهان برای اخذ روادید، تحت عنوان  برنامه دولت برای تقوین نوآوری دیگر نیازی به پیشنهاد کاری ندارند.

ویزای همراه انگلستان

ناگفته نماند متقاضیان انجام کار در انگلستان امکان مهاجرت به همراه اعضاء خانواده خود به این کشور را دارند و بدین ترتیب م­ی باید ویزای همراه را نیز اخذ نمایند. همراهان در انگلستان اجازه انجام کار را نخواهند داشت و برای انجام کار نیازمند دریافت مجوز کاری این کشور می­ باشند. هزینه ویزای کاری کشور انگلستان با توجه به اعتبار و نوع آن متفاوت است و به قرار زیر می­ باشد:

اعتبار ویزا هزینه ویزا به پوند
ویزا با اعتبار بیش از 3 سال 1220£
ویزا با اعتباری بین 1 الی 3 سال مشاغل مورد نیاز انگلستان 646£
ویزای با اعتبار 3 ساله 610£
ویزا با اعتبار بیش از 3 سال و مشاغل مورد نیاز انگلستان 928£

همراهان نیز به همسر و فرزندان زیر 18 سال متقاضی گفته می شود. همسر او می تواند برای تحصیل در انگلستان اقدام نماید. او اجازه کار هم دارد اما همانطور که خواندید زمانی که ابتدا یک پیشنهاد کاری قانونی دارا باشد. کارفرما برای اخذ مجوز کاری وی اقدام نماید. تحصیل فرزندان زیر 18 سال نیز می تواند در این کشور با داشتن ویزای کار والدین رایگان در مدارس دولتی انجام شود.

ویزاهای خاص کاری انگلستان

همانطور که گفته شد در این کشور ویزاهای خاصی نیز برای برخی شهروندان و برخی افراد پیش بینی شده است و از جمله ویزاهای خاص این کشور می توان به ویزای اجداد یا تبار اشاره داشت. نوعی ویزای کاری در انگلستان وجود دارد که اگر شما از شهروندان یکی از 54 کشور مورد نظر در رابطه با انگلیس باشید می توانید برای این ویزای کار اقدام نمائید. در لیست این کشورها نیز کشورهایی از آسیا نیز وجود دارد که نامی از ایران متاسفانه در آن دیده نمی شود. نوع دیگری از ویزا نیز به شهروندان کشورهای مشترک المنافع انگلستان تعلق می گیرد که اگر شما از سوی دولت این کشور به عنوان یک فرد دیپلمات و یا غیره دعوت به کار شود می توانید برای اخذ این ویزا اقدام نمائید.

استارت آپ و ویزای کار انگلستان

ویزای کار انگلستان برای استارت آپ

نوع دیگری از ویزای کار در انگلیس شامل حال افرادی می شود که قصد ایجاد یک کار جدید و نوآورانه را در این کشور دارند. این ویزا برای ملیت ها محدودیتی ندارد. اما شرایط خاصی برای این نوع ویزا وجود دارد که باید در مورد اطلاعات بیشتری کسب نمائید. شما باید شرایط اولیه را برای استارت آپ در انگلستان دارا باشید:

 • باید از نهادی که مایل به ایجاد کار در آن هستید ابتدا مجوز دریافت نمائید.
 • سازمان تجاری در انگلستان شما را تائید نماید.
 • ایده جدید داشته باشید.
 • یک سرمایه گذاری در انگلستان انجام نمائید و یا در آن شراکت داشته باشید.
 • این برنامه خاص، جدید و قابل رشد در انگلستان باشید.

این ویزا اجازه می دهد تا شما برای مدت 2 سال در انگلستان بمانید. البته این ویزا قابلیت تمدید ندارد و بعد از این مدت تنها می توان این ویزا را به ویزای کارآفرینی تبدیل کرد. با اخذ ویزای کارآفرینی می توان پس از گذشت 3 سال دیگر و یعنی جمعا 5 سال انجام تعهدات به اقامت دائم این کشور دست یابید. البته اگر شخص بتوانند بعد از مدت 2 سال دیگر یک بیزینس جدید افتتاح نماید و تائبدات جدید بگیرد می تواند. فرد بایستی اقامت جدیدی را برای مدت 2 سال مجددا به عنوان همان اقامت استارت آپ درخواست نماید.

ویزای کاری انگلستان برای کارآفرینی

نوعی دیگر از اقامت های کاری در بریتانیا شامل حال افرادی می شود که برای کارآفرینی به این کشور می روند. اقامت کارآفرینی مختص افرادی است که به عنوان یک مبتکر در این کشور بتوانند یک بیزینس راه اندازی نمایند. این بیزنیس اگر یک بیزینس جدید باشد بایستی حداقل 50000£ (پوند) در آن سرمایه گذاری نمود. همچنین شما نمی توانید در بیزینسی که قبلا تاسیس شده است ورود نمائید این بیزینس باید متعلق به خود شما باشد. با راه اندازی این بیزینس شما می توانید حداقل 3 سال در این کشور اقامت داشته باشید. همچنین بعد از 3 سال می توانید این اقامت را به مدت 3 سال دیگر تمدید نمائید . در سال پنجم می توانید برای اخذ اقامت دائم انگلستان اقدام نمائید.

مشاغل مورد نیاز کشور انگلستان 2022

همانطور که بیان نمودیم ویزای کار بریتانیا برای افراد با مشاغل معمولی صادر نمی ­گردد. اما افرادی که دارای مهارت های خاصی هستند با دریافت پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان در سال 2022 در این کشور براحتی برای دریافت این ویزا می­ توانند، اقدام نمایند.

از جمله مهمترین مشاغل مورد نیاز کشور انگلستان عبارتند از:

 • توسعه دهنده نرم افزار
 • آرشیتکت
 • استخدام کننده
 • توسعه دهنده وب
 • دستیار اجرایی
 • مهندسی نرم افزار
 • تحلیلگر اجرایی
 • مدیر طراحی
 • مدیر اجرائی
 • مدیر مالی
 • مشاغل مربوط به فناوری و اطلاعات
 • رشته های مربوط به پزشکی و پیراپزشکی

این مهارت ها در برخی شهرها بیشتر مورد نیاز است. همچنین لیست به روز شده هر ساله از سوی اداره مهاجرت معرفی می شود. شما می توانید با مراجعه به Shortage list انگلستان از آخرین مهارت های مورد نیاز در سال 2022 انگلستان آگاه شوید.

درآمد در انگلستان

میزان میانگین درآمد سالانه در این کشور 29600£ (پوند) و برای هر ماه به میزان 1950£ (پوند) می باشد. در جدول زیر به بررسی درآمد در مشاغل برتر اشاره خواهد شد:

مشاغل درآمد سالانه به پوند
دندانپزشک 72000£
مهندس 48000£
داروساز 40250£
لوله کش 32000£
پرستار 31000£
تکنسین کامپیوتر 23000£
منشی 22000£

ویزای جست و جوی کار انگلستان

در خصوص اطلاع از شرایط کاریابی قانونی در سال 2022 در خصوص این کشور می توانید ابتدا از طرق جست و جوی کار در این کشور به شغل مورد نظر خود دست یابید. همچنین جهت دریافت ویزای کار این کشور نیازمند دریافت یک پیشنهادکاری معتبر از کارفرما این کشور می باشید. بدین ترتیب پس از اخذ دعوتنامه رسمی از کارفرما این کشور می توانید به اشغال زایی در این کشور امیدوار باشید. متقاضیان جهت قبولی در مصاحبه این کشور می باید از دانش زبان انگلیسی در حد متوسط نیز برخوردار باشند. روز به روز به تعداد متقاضیان جویای کار در این کشور نیز افزوده خواهد شد.

از این رو تعداد متقاضیانی که در سال های اخیر در این کشور مشغول به کار و فعالیت شده اند در نمودار زیر شرح داده شده است:

میانگین تعداد متقاضیان مشغول به کار در انگلستان

نرخ بیکاری در انگلستان

نرخ بیکاری در انگلستان در سال 2022 کمتر از 4% است. با این توصیف شرایط اشتغال در این کشور بسیار مناسب است. قوانین اشتغال در بریتانیا به گونه ای است که انجام کار برای افراد کمتر از 16 ساله جرم محسوب می­ شود. سن قانونی برای انجام کار در این کشور 18 سال به بالا است. میزان ساعات کاری 48 ساعت می ­باشد. علاوه بر این افراد اجازه انجام اضافه کاری را نیز دارند و دارای یک ماه مرخصی با حقوق می­ باشند. بر اساس داده های آماری، نرخ بیکاری در این کشور به صورت چشمگیری در 5 سال گذشته کاهش پیدا کرده است اما در سال 2022 به دلیل روبرویی با بحران کرونا، برخی از مشاغل در این کشور نیز بسان بسیاری از کشورهای جهان از بین رفته است.

نمودار زیر به وضوح این نکته را نشان می دهد:

نرخ بیکاری در انگلستان

میزان ساعات کاری برای دانشجویانی که قصد انجام کار حین تحصیل را دارند 20 ساعت در هفته با حقوق بیان شده می ­باشد. اما اکثر اساتید دانشگاه های این کشور به دانشجویان 16 ساعت کار را توصیه می­ نمایند تا بتوانند تمرکز بیشتری بر روی مباحث درسی داشته باشند.

موسسات کاریابی در انگلستان

یافتن کارفرما در انگلستان جهت دریافت پیشنهادی کاری به طرق مختلف امکان پذیر است. یکی از معروفترین راه های جستجوی کار در انگلستان مراجعه به موسسات معتبر کاریابی در انگلیس است. اکثر این موسسات دارای وب سایت هایی می­ باشند که امکان جستجوی شغل را به صورت آنلاین میسر نموده است. در برخی از موارد متقاضیان با ارائه رزومه های کاری خود به این موسسات از فرصت های شغلی موجود در این کشور مطلع می­گردند.

از مهمترین موسسات کاریابی در انگلستان می ­توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • Addeco
 • Adzuna
 • Indeed
 • Reed
 • TotalJobs
 • Monster

این موسسات را با آگاهی و شناخت به شما معرفی می نمائیم. خاطر باشد با هر موسسه ای برای کاریابی اقدام نکنید، زیرا امکان این است که برخی افراد سودجو به شما وعده های دروغ بدهند. در میان روش های مهاجرتی به این کشور تحصیل در انگلستان یکی از بهترین روش ها شناخته شده است، که در مقاله مذکور اطلاعات کافی در این خصوص در اختیار شما قرار داده شده است.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار انگلستان

شرایط ویزای کار انگلستان و دریافت این نوع ویزا، مستلزم ارائه مدارکی است که به شرح زیر هستند:

 • اصل مدارک ملکی شامل سند مالکیت یا اجاره ‌‌نامه به صورت ترجمه رسمی
 • پرینت حساب بانکی متقاضی در 6 ماه اخیر (صرفا بانک ‌های پاسارگاد و پارسیان مورد قبول می باشند.)
 • اصل و ترجمه مدارک شغلی (مانند گواهی اشتغال به کار، روزنامه رسمی، جواز کسب و فیش حقوقی متقاضی)
 • تعداد 2 قطعه عکس 6*5 با پس زمینه سفید
 • تکمیل و ارائه فرم اینترنتی درخواست ویزا همراه با تاییدیه وقت سفارت
 • در روز مصاحبه، یکسری کپی از تمامی مدارک فوق بایستی همراه متقاضی باشد.
 • پرداخت مبلغ هزینه مصاحبه
 • اصل شناسنامه همراه با ترجمه رسمی
 • اسناد مربوط به اسپانسر یا کارفرمای انگلیسی
 • دعوتنامه‌ ای که از سوی کارفرما برای متقاضی ارسال گردیده است.
 • اسناد و مدارک شغلی اسپانسر
 • فیش حقوقی به علاوه گردش حساب بانکی اسپانسر
 • اجاره نامه یا سند مالکیت محل زندگی اسپانسر در کشور انگلیس
 • آخرین برگه مالیات پرداختی اسپانسر به انگلیس
 • چند نمونه قبوض پرداختی اسپانسر مانند آب، برق، تلفن و سایر
 • گواهي اشتغال به کار همراه با میزان درآمد سالانه
 • مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره بالای 6
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه

پیشنهاد می شود قبل از هر اقدامی برای انجام مشاوره کامل در مورد تمامی راه های مهاجرتی به انگلستان و آگاهی بیشتر در زمینه های مختلف مهاجرت کاری به دیگر کشورها می­ توانید با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نموده و از پیشنهادات و نظرات مفید آنان نیز مطلع گردید.

سوالات پرتکرار در خصوص ویزای کار انگلستان

در این بخش از مقاله به بررسی پاسخ سوالات پرتکرار ویزای کار انگلستان می پردازیم:

 • شرایط اخذ ویزای کار انگلستان برای ایرانیان چیست؟ ویزای کار انگلستان برای ایرانیان با نام Tier2 صادر می گردد که ایرانی ها ابتدا باید از طریق سایت های بین المللی کاریابی یا با ورود تحصیلی به این کشور اقدام به یافتن Job Offer یا همان کارفرمای انگلیسی اقدام نمایند.
 • مدارک مورد نیاز ویزای کار انگستان چیست؟ پس از پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای انگلیسی فرد با ارائه مدارک هویتی، ترجمه مدارک تحصیلی و فنی حرفه ای و مدرک زبان می تواند به سفارت مراجعه کند.
 • آیا ایرانیان می توانند ویزای جستجوی کار انگلستان دریافت نمایند؟ خیر این امکان وجد ندارد. افراد برای مهاجرت کاری به انگلستان حتما باید از قبل از سوی یک کارفرمای انگلیسی قرارداد کاری دریافت کنند.
 • هزینه ویزای کار انگلستان چقدر می باشد؟ هزینه این ویزا از سوی سفارت این کشور اخذ می شود و به عواملی مانند نوع ویزا، مدت زمان ویزا و شرایط شخص بستگی دارد مثلا ویزای Tier2 هزینه 610£ (پوند) می باشد.
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *