مهاجرت کاری انگلستان

شرایط اخذ ویزای کار انگلستان

ویزای کار انگلستان

ویزای کار انگلستان یکی از بهترین ویزاهای کاری در جهان است. این ویزا با عنوان Tire2 شناخته می شود. امکان اقامت انگلستان را فراهم می آورد. اگر به عنوان یک شهروند ایرانی به دنبال این هستید که در انگلستان مشغول به کار شوید بایستی برای ویزای کار انگلستان اقدام نمائید. فرآیند دریافت ویزای کار بابت اینکه این کشور ویزاهای کاری متنوعی دارد متفاوت است. عمومی ترین نوع ویزای کار در انگلیس معروف به ویزای Tire 2 است. با ارائه یک پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان در انگلستان می­ توان دریافت نمود.

در میان روش های مهاجرتی به این کشور روش تحصیلی و کاری در سال 2023 از اهمیت بیشتری برخوردار می باشند.

 • انواع ویزاهای کاری انگلستان چگونه تعریف شده است؟
 • آیا می توان بدون دریافت پیشنهاد کاری برای اخذ ویزای کار انگلستان اقدام نمود؟
 • با چند سال کار کردن در انگلستان می توان برای اخذ اقامت دائم اقدام نمود؟
 • آیا دانشجویان در انگلستان می توانند ویزای کاری دریافت کنند؟

ویزای کار انگلستان انواع مختلفی دارد. متقاضیان با توجه به حرفه و هدف کاری خود ملزم به اخذ یکی از آنها هستند. ناگفته نماند عمومی ترین ویزا برای افرادی است که دارای مهارت ها و مشاغل خاصی هستند، صادر می ­گردد. زیرا این کشور به نیروهای کم مهارت و معمولی نیازی ندارد. اکثرا درخواست ویزا برای کارهای معمولی پذیرفته نمی ­شود. در این زمینه بهتر است ابتدا با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نموده و با کسب اطلاعات لازم در این زمینه اقدام نمایید.

اینفوگرافی ویزای کار انگلستان

مهاجرت به انگلستان

بر اساس آخرین قوانین این کشور همچنان نوع متعددی از ویزاهای کاری در سال 2023 در این کشور وجود دارد. ویزاهای بلند مدت و کوتاه مدت کلی ترین تقسیم بندی ویزاهای کاری است. اگر شما بخواهید برای اشتغال به این کشور بروید می توانید برای خود به عنوان یک کارآفرین و یا سرمایه گذار کار کنید. همچنین می توانید برای سرمایه گذاری و خرید سهام یک بیزینس ویزای کار داشته باشید. اما عموم افراد به دنبال اشتغال در یک کمپانی انگلیسی می باشند. تا با حداقل هزینه وارد انگلیس شده و درآمد داشته باشند. ویزای کار در چنین شرایطی حالت های متفاوتی دارد که هم کوتاه مدت است و هم بلند مدت. در ادامه شرایط این ویزاها را بیشتر آنالیز می کنیم.

روش های مهاجرت به این کشور از طرق زیر نیز میسر خواهد بود:

۵ طرق مهاجرتی به انگلستان

شرایط اخذ ویزای کار انگلستان

بریتانیا شرایطی را برای صدور ویزای کاری این کشور تعیین نموده است. طبق شرایط تعیین شده امتیازاتی را برای داشتن یک شاخصه هایی قرار داده است.

از همین رو متقاضیان بایستی با برخورداری از شرایط زیر نسبت به کسب امتیاز لازمه اقدام نمایند:

 • مهارت شغلی
 • مدارک آموزشی یا تحصیلی
 • پیشنهاد کاری که حامی کاری ایفای نقش می­ نماید.
 • تمکن مالی متقاضی برای ماهه ای نخست زندگی در این کشور
 • دانش و یا ارائه مدرک زبان
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
 • ارائه گواهی سلامت
 • سن مناسب متقاضی
 • ارائه گواهی پرداخت هزینه ویزا

البته بنا به نوع ویزای کاری برخی شهروندان می توانند از داشتن پیشنهاد کار محروم باشند. شهروندان ایرانی متاسفانه در اکثر ویزاهای کاری انگلستان نیاز به یک پیشنهاد کاری از خاک انگلستان دارند. اکثر شهروندان ایرانی در این سال ها جهت اشتغال در انگلستان ابتدا با ویزای تحصیلی وارد این کشور شده است. سپس با بدست آوردن موقعیت شغلی اقدام به اخذ ویزای کاری نموده اند. با ویزاهای کاری انگلستان بیشتر آشنا شوید. همچنین شرایط و هزینه زندگی در انگلستان جزء مباحث مهم جهت مهاجرت به این کشور می باشد.

انواع ویزای کار انگلستان

افرادی که قصد مهاجرت کاری به انگلستان را دارند، بسته به هدف و نوع مشاغل خود می­ توانند یکی از ویزاهای کاری این کشور را دریافت نمایند.

انواع ویزاهای کاری عبارتند از:

انواع ویزای کاری کشور انگلستاناهداف
ویزای Tire 1این ویزا برای متخصصین حوزه های علوم انسانی، مهندسی پزشکی، فناوری دیجیتال و هنر صادر می ­گردد که دارای 5 سال اعتبار است و قابلیت تمدید دوباره را نیز دارا می­ باشد.
ویزای Tire 2این ویزا برای افراد با مهارت های خاص صادر می ­گردد که دارای پیشنهاد کاری هستند و حداقل حقوق درج شده در قرارداد کاری 25000£ (پوند) تعیین شده باشد. این ویزا دارای اعتباری 6 ساله می­ باشد.
ویزای Tire 2 (انتقال نیروهای درون شرکتی)این ویزا برای افرادی که قصد انتقال شعبه­ شرکت خود را به انگلستان دارند و دارای اعتباری بین 6 ماه تا 9 سال می ­باشد.
ویزای Tire 2 (ورزشکاران)این ویزا دارای اعتباری 3 ساله و با قابلیت تمدید دوباره می باشد و برای ورزشکاران و مربیان صادر می­ گردد.
ویزای Tire 5 (ویزای موقت)این ویزا برای افرادی که قصد انجام کارهای موقت در انگلستان را دارند، صادر می گردد. دارای حامی و پشتوانه هستند. اعتبار این ویزا با توجه به اهداف متقاضیان به مدت یک الی 2 سال اعتبار است.

ویزای کاری انگلستان بر حسب مدت اقامت

ویزاهای کاری انگلیس را می توان به 2 دسته کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم بندی کرد. بدیهی است که اعتبار انواع ویزای کاری این کشور نقش ویژه ای در اقامت بلند مدت فرد خواهد داشت. انواع ویزای کاری انگلستان عبارتند از:

انواع ویزای بند مدت انگلستانانواع ویزای کوتاه مدت انگلستان
ویزای عمومی کار در انگلستانویزای کار امور خیریه در انگلستان
ویزای کار پزشکان در انگلستانویزای کار ماموران دولتی سایر کشورها
انتقال نیروی کار بین شرکتیویزای ورزشکاری موقت
ویزای نیروی کار مذهبیویزای کار موقت نیروهای مذهبی
ویزای کار ورزشکارانویزای کار موقت و فصلی
ویزای کاری توافقات بین المللی

باید به این نکته اشاره کرد که ویزاهای کار موقتی در انگلستان منجربه اقامت دائم نخواهد شد و تنها دارندگان ویزای کار دائمی می توانند موفق به گرفتن اقامت انگلستان شوند.

پیشنهاد شغلی در بریتانیا

همانطور که خواندید اخذ عموم ویزاهای کاری نیازمند داشتن یک پیشنهاد شغلی است. پس در ابتدا بایستی به دنبال یک موقعیت کاری در انگلستان بود. همچنین برخی ویزاهای خاص دیگر نیز وجود دارد که برای کار به عنوان مشاغل مذهبی و یا کارهای داوطلبانه نیز قابل درخواست است. البته عموما یک فرد عادی برای دریافت ویزاهای کاری پروسه ای خیلی سخت را از خاک ایران پیش روی خود دارد. روند استخدام متقاضیان ابتدا با استخدام متقاضیان مقیم این کشور می باشد. در صورتی که کارفرما موفق به استخدام کارمند مقیم این کشور نشد، می تواند کارمند خارجی استخدام نماید.

روند اخذ پیشنهاد کاری در این کشور ابتدا با ارسال رزومه معتبر به کارفرمای این کشور می باشد. کارفرما پس از بررسی های لازم و در صورت مناسب دیدن متقاضی برای موقعیت شغلی مذکور، تاییده را از طریق ایمیل ارسال خواهد نمود. متقاضی پس از اخذ تاییده از جانب کارفرمای این کشور می تواند اقدامات لازم در خصوص اخذ ویزای کار این کشور را پیش گیرد. در نظر داشته باشید که میزان پرداختی در پایتخت این کشور نسبت به سایر شهرها بیشتر خواهد بود. جهت اطلاع از بازار کار رشته Java Developer در انگلیس، مطالعه مقاله مذکور خالی از لطف نخواهد بود.

ویزای همراه انگلستان

ناگفته نماند متقاضیان انجام کار در انگلستان امکان مهاجرت به همراه اعضاء خانواده خود به این کشور را دارند و بدین ترتیب م­ی باید ویزای همراه را نیز اخذ نمایند. همراهان در انگلستان اجازه انجام کار را نخواهند داشت و برای انجام کار نیازمند دریافت مجوز کاری این کشور می­ باشند. هزینه ویزای کاری کشور انگلستان در سال 2023 با توجه به اعتبار و نوع آن متفاوت است و به قرار زیر می­ باشد:

اعتبار ویزاهزینه ویزا به پوند
ویزا با اعتبار بیش از 3 سال1300£
ویزا با اعتباری بین 1 الی 3 سال مشاغل مورد نیاز انگلستان656£
ویزای با اعتبار 3 ساله640£
ویزا با اعتبار بیش از 3 سال و مشاغل مورد نیاز انگلستان958£

همراهان نیز به همسر و فرزندان زیر 18 سال متقاضی گفته می شود. همسر او می تواند برای تحصیل در انگلستان اقدام نماید. او اجازه کار هم دارد اما همانطور که خواندید زمانی که ابتدا یک پیشنهاد کاری قانونی دارا باشد. کارفرما برای اخذ مجوز کاری وی اقدام نماید. تحصیل فرزندان زیر 18 سال نیز می تواند در این کشور با داشتن ویزای کار والدین رایگان در مدارس دولتی انجام شود.

ویزاهای خاص کاری انگلستان

همانطور که گفته شد در این کشور ویزاهای خاصی نیز برای برخی شهروندان و برخی افراد پیش بینی شده است و از جمله ویزاهای خاص این کشور می توان به ویزای اجداد یا تبار اشاره داشت. نوعی ویزای کاری در انگلستان وجود دارد که اگر شما از شهروندان یکی از 54 کشور مورد نظر در رابطه با انگلیس باشید می توانید برای این ویزای کار اقدام نمائید. در لیست این کشورها نیز کشورهایی از آسیا نیز وجود دارد که نامی از ایران متاسفانه در آن دیده نمی شود. نوع دیگری از ویزا نیز به شهروندان کشورهای مشترک المنافع انگلستان تعلق می گیرد که اگر شما از سوی دولت این کشور به عنوان یک فرد دیپلمات و یا غیره دعوت به کار شود می توانید برای اخذ این ویزا اقدام نمائید.

استارت آپ و ویزای کار انگلستان

ویزای کار انگلستان برای استارت آپ

نوع دیگری از ویزای کار در انگلیس شامل حال افرادی می شود که قصد ایجاد یک کار جدید و نوآورانه را در این کشور دارند. این ویزا برای ملیت ها محدودیتی ندارد. اما شرایط خاصی برای این نوع ویزا وجود دارد که باید در مورد اطلاعات بیشتری کسب نمائید. شما باید شرایط اولیه را برای استارت آپ در انگلستان دارا باشید:

 • باید از نهادی که مایل به ایجاد کار در آن هستید ابتدا مجوز دریافت نمائید.
 • سازمان تجاری در انگلستان شما را تائید نماید.
 • ایده جدید داشته باشید.
 • یک سرمایه گذاری در انگلستان انجام نمائید و یا در آن شراکت داشته باشید.
 • این برنامه خاص، جدید و قابل رشد در انگلستان باشید.

این ویزا اجازه می دهد تا شما برای مدت 2 سال در انگلستان بمانید. البته این ویزا قابلیت تمدید ندارد و بعد از این مدت تنها می توان این ویزا را به ویزای کارآفرینی تبدیل کرد. با اخذ ویزای کارآفرینی می توان پس از گذشت 3 سال دیگر و یعنی جمعا 5 سال انجام تعهدات به اقامت دائم این کشور دست یابید. البته اگر شخص بتوانند بعد از مدت 2 سال دیگر یک بیزینس جدید افتتاح نماید و تائبدات جدید بگیرد می تواند. فرد بایستی اقامت جدیدی را برای مدت 2 سال مجددا به عنوان همان اقامت استارت آپ درخواست نماید.

ویزای کاری انگلستان برای کارآفرینی

نوعی دیگر از اقامت های کاری در بریتانیا شامل حال افرادی می شود که برای کارآفرینی به این کشور می روند. اقامت کارآفرینی مختص افرادی است که به عنوان یک مبتکر در این کشور بتوانند یک بیزینس راه اندازی نمایند. این بیزنیس اگر یک بیزینس جدید باشد بایستی حداقل 50000£ (پوند) در آن سرمایه گذاری نمود. همچنین شما نمی توانید در بیزینسی که قبلا تاسیس شده است ورود نمائید این بیزینس باید متعلق به خود شما باشد. با راه اندازی این بیزینس شما می توانید حداقل 3 سال در این کشور اقامت داشته باشید. همچنین بعد از 3 سال می توانید این اقامت را به مدت 3 سال دیگر تمدید نمائید . در سال پنجم می توانید برای اخذ اقامت دائم انگلستان اقدام نمائید.

ویزای کار انگلستان جهت کار داوطلبانه

دولت بریتانیا انواع ویزای کار انگلستان را برای افرادی که با هدف کار وارد این کشور می شوند ارائه می دهد. افرادی که برای کار داوطلبانه به این کشور سفر می کنند نیز می توانند برای ویزای کار انگلستان درخواست دهند. به طور کلی دو ویزای کار برای داوطلبی و تجربه کار در انگلستان به متقاضیان ارائه می شود. این نوع از ویزاها برای داوطلب شدن در بخش خیریه و ویزای مجاز مبادله دولتی برای تجربه کاری یا موقعیت های آموزشی هستند. به این نکته نیز توجه فرمایید که، برای این دو نوع ویزا، به حمایت مالی از یک حامی دارای مجوز نیاز دارید. همچنین باید شرایط پس انداز شخصی برای ویزای کار انگلستان را برآورده کنید. هزینه ویزای کار انگلستان جهت کار داوطلبانه 245£ (پوند) به اضافه هزینه خدمات درمانی در این کشور است.

در نمودار زیر می توانید هزینه درخواست ویزای کار کشورهای مختلف برای کار داوطلبانه را مشاهده فرمایید:

هزینه درخواست ویزای کار کشورهای مختلف برای کار داوطلبانه

شرایط رد درخواست ویزای کار انگلستان برای متقاضیان

همانند اغلب کشورهای اروپایی و ایالت متحده آمریکا، متقاضیان در صورت رد درخواست ویزای کار انگلستان می توانند درخواست برررسی اداری تصمیم را داشته باشند. علاوه بر این می توانند برای بررسی آنلاین درخواست دهند که هزینه بالغ بر 90£ (پوند) را به همراه خواهد داشت. اگر به متقاضیان اطلاع داده شود که، واجد شرایط بررسی کامل نیستید، ممکن است بتوانید درخواست تجدید نظر را به مهاجرت بریتانیا ارائه دهید. البته لازم به ذکر است که، بررسی اداری رد درخواست ویزای کار شما می تواند یک فرآیند طولانی باشد. همچنین می تواند تا 6 ماه نیز به طول بی انجامد. اگر در نتیجه راضی نیستید می تواند درخواست بررسی اضافی را داشته باشید، که می تواند تا یک ماه دیگر طول بکشد. پس از آن می توانید در صورت نارضایتی موضوع را به بازپرس خدمات بهداشتی و درمانی مجلس شورای اسلامی در ایران ببرید.

ویزای کار انگلستان برای استعدادهای جهانی

به طور کلی، ویزای کار انگلستان برای استعدادهای جهانی، یک ویزای کاری بدون حمایت بریتانیا است. که برای رهبران بالقوه در زمینه های دانشگاهی، پژوهشی، هنر و فرهنگ یا فناوری دیجیتال طراحی شده است. همچنین هزینه درخواست ویزای کار برای استعدادهای جهانی 610£ (پوند) می باشد که در صورت لزوم 50£ (پوند) کاهش می یابد. برای واجد شرایط شدن جهت اخذ ویزای استعدادهای جهانی، متقاضی باید با موفقیت برای تایید درخواست کند. تا ثابت کند که در زمینه تخصصی خود یک رهبر بالقوه است. یا برنده جایزه واجد شرایط باشد در این صورت می تواند مرحله تایید ویزای کار انگلستان را دور بزند. ویزای کار انگلستان، به استعدادهای جهانی اجازه می دهد تا حداکثر تا 5 سال در یک زمان به انگلستان سفر کنند. تا به فعالیت مورد نظر خود، بدون اینکه به یک حامی خاص نیاز داشته باشند بپردازند.

مشاغل مورد نیاز کشور انگلستان 2023

همانطور که بیان نمودیم ویزای کار بریتانیا برای افراد با مشاغل معمولی صادر نمی ­گردد. اما افرادی که دارای مهارت های خاصی هستند با دریافت پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان در سال 2023 در این کشور براحتی برای دریافت این ویزا می­ توانند، اقدام نمایند.

از جمله مهمترین مشاغل مورد نیاز کشور انگلستان عبارتند از:

 • توسعه دهنده نرم افزار
 • آرشیتکت
 • استخدام کننده
 • توسعه دهنده وب
 • دستیار اجرایی
 • مهندسی نرم افزار
 • تحلیلگر اجرایی
 • مدیر طراحی
 • مدیر اجرائی
 • مدیر مالی
 • مشاغل مربوط به فناوری و اطلاعات
 • رشته های مربوط به پزشکی و پیراپزشکی

این مهارت ها در برخی شهرها بیشتر مورد نیاز است. همچنین لیست به روز شده هر ساله از سوی اداره مهاجرت معرفی می شود. شما می توانید با مراجعه به Shortage list انگلستان از آخرین مهارت های مورد نیاز در سال 2023 انگلستان آگاه شوید.

درآمد در انگلستان

میزان میانگین درآمد سالانه در این کشور 29600£ (پوند) و برای هر ماه به میزان 1950£ (پوند) می باشد. در جدول زیر به بررسی درآمد در مشاغل برتر اشاره خواهد شد:

مشاغلدرآمد سالانه به پوند
دندانپزشک72000£
مهندس48000£
داروساز40250£
لوله کش32000£
پرستار31000£
تکنسین کامپیوتر23000£
منشی22000£
بر اساس داده های رسمی، روسای کسب و کار، وکلا و مدیران بازاریابی و فروش پردرآمدترین مشاغل سال 2023 هستند. بزرگترین درآمدهای تمام وقت بریتانیا مدیران اجرایی هستند که به طور متوسط ​​سالانه £130734 (پوند) حقوق می گیرند که در مقایسه با سال 2020 7.6% افزایش یافته است.

مشاغل مورد نیاز انگلیس 2023

لیست مشاغل مورد نیاز انگلیس در سال 2023 به شرح زیر است:
 • مدیر منابع انسانی
 • مهندس نرم افزار
 • تحلیلگر کسب و کار
 •  مدیر پروژه مدیر فروشگاه
 • دیجیتال مارکتینگ
 • مدیر عملیات
 • درایور تحویل
 • مدیر حساب.
 • دستیار مشتری

بررسی هزینه ویزای کار انگلستان

یکی از مهمترین ویزاهای انگلیس که افراد زیادی سعی بر دریافت آن دارند ویزای Tier2 می ­باشد. هزینه این ویزا به این گونه است که برای دریافت این ویزا افراد علاوه بر پرداخت هزینه ویزا بایستی هزینه هایی را نیز به بخش دولتی و سفارت این کشور پرداخت نمایند. افراد برای دریافت ویزای کاری هزینه را بابت بیمه مسافرتی خود به دولت بریتانیا باید پرداخت نمایند.

در صورتی که فرد به صورت آنلاین درخواست این ویزا را داده باشد، بایستی مدارک بیمه مسافرتی خود را نیز آپلود نماید. همچنان اگر به صورت حضوری اقدام به دریافت ویزای نماید نیز باید دارای بیمه مسافرتی باشد. افراد بایستی در نظر داشته باشند که مدت اعتبار بیمه مسافرتی باید به اندازه مدت اعتبار اقامت فرد در انگلستان باشد. بدین معنا که اگر پیشنهاد کاری فرد به مدت 2 سال باشد، باید حق بیمه برای مدت 2 سال را پرداخت نماید.

در جدول زیر هزینه این نوع ویزا را نمایش داده ایم:

مدت اعتبارهزینه متقاضی اصلی پوندهزینه هر همراه پوند
به مدت 3سال£610£610
1 تا 3سال مشاغل مورد نیاز دولت£464£464
بالای 3 سال£1220£1220
بالای 3 سال مشاغل مورد نیاز دولت£928£928

ویزای جست و جوی کار انگلستان

در خصوص اطلاع از شرایط کاریابی قانونی در سال 2023 در خصوص این کشور می توانید ابتدا از طرق جست و جوی کار در این کشور به شغل مورد نظر خود دست یابید. همچنین جهت دریافت ویزای کار این کشور نیازمند دریافت یک پیشنهادکاری معتبر از کارفرما این کشور می باشید. بدین ترتیب پس از اخذ دعوتنامه رسمی از کارفرما این کشور می توانید به اشغال زایی در این کشور امیدوار باشید. متقاضیان جهت قبولی در مصاحبه این کشور می باید از دانش زبان انگلیسی در حد متوسط نیز برخوردار باشند. روز به روز به تعداد متقاضیان جویای کار در این کشور نیز افزوده خواهد شد.

از این رو تعداد متقاضیانی که در سال های اخیر در این کشور مشغول به کار و فعالیت شده اند در نمودار زیر شرح داده شده است:

میانیگن تعداد متقاضین مشغول به کار در انگلستان

نرخ بیکاری در انگلستان

نرخ بیکاری در انگلستان در سال 2023 کمتر از 4% است. با این توصیف شرایط اشتغال در این کشور بسیار مناسب است. قوانین اشتغال در بریتانیا به گونه ای است که انجام کار برای افراد کمتر از 16 ساله جرم محسوب می­ شود. سن قانونی برای انجام کار در این کشور 18 سال به بالا است. میزان ساعات کاری 48 ساعت می ­باشد. علاوه بر این افراد اجازه انجام اضافه کاری را نیز دارند و دارای یک ماه مرخصی با حقوق می­ باشند. بر اساس داده های آماری، نرخ بیکاری در این کشور به صورت چشمگیری در 5 سال گذشته کاهش پیدا کرده است اما در سال 2023 به دلیل روبرویی با بحران کرونا، برخی از مشاغل در این کشور نیز بسان بسیاری از کشورهای جهان از بین رفته است.

نمودار زیر به وضوح این نکته را نشان می دهد:

نرخ بیکاری در کشور انگلستان

موسسات کاریابی در انگلستان

یافتن کارفرما در انگلستان جهت دریافت پیشنهادی کاری به طرق مختلف امکان پذیر است. یکی از معروفترین راه های جستجوی کار در انگلستان مراجعه به موسسات معتبر کاریابی در انگلیس است. اکثر این موسسات دارای وب سایت هایی می­ باشند که امکان جستجوی شغل را به صورت آنلاین میسر نموده است. در برخی از موارد متقاضیان با ارائه رزومه های کاری خود به این موسسات از فرصت های شغلی موجود در این کشور مطلع می­گردند.

از مهمترین موسسات کاریابی در انگلستان می ­توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • Addeco
 • Adzuna
 • Indeed
 • Reed
 • TotalJobs
 • Monster

این موسسات را با آگاهی و شناخت به شما معرفی می نمائیم. خاطر باشد با هر موسسه ای برای کاریابی اقدام نکنید، زیرا امکان این است که برخی افراد سودجو به شما وعده های دروغ بدهند. در میان روش های مهاجرتی به این کشور تحصیل در انگلستان یکی از بهترین روش ها شناخته شده است، که در مقاله مذکور اطلاعات کافی در این خصوص در اختیار شما قرار داده شده است.

تعداد ویزای کار انگلستان

در سال منتهی به ژوئن 2021، 172045 تعداد ویزای کار انگلستان (از جمله افراد تحت تکفل) صادر شد. این افزایش %19 نسبت به سال منتهی به ژوئن 2020 بود، اما %7 کمتر از سال قبل منتهی به ژوئن 2019 بود. کار ماهر، که %60 از ویزاهای مربوط به کار اعطا شده را تشکیل می دهد، بیشترین افزایش را در تعداد ویزا، 16775 یا %19، شاهد بود. کارگران ماهر، کار موقت و سایر ویزای کار و مسیرهای معافیت نسبت به سال قبل افزایش یافته است. این افزایش‌ها تا حدی نشان ‌دهنده بهبودی از تأثیر همه‌گیری COVID-19 است.

 • مسیرهای جدید کارگران ماهر که در اواخر سال 2020 معرفی شدند (کار ماهر، بهداشت و مراقبت کارگران ماهر، و انتقال درون شرکتی) 55053 یا %32 از کل تعداد ویزاهای کار انگلستان مربوط به کار اعطا شده را به خود اختصاص دادند.
 • کارگران فصلی بیش از نیمی (52٪) از کل کمک هزینه های کار موقت را تشکیل می دهند و شاهد افزایش زیادی بوده اند که از 4146 در سال قبل به 19761 رسیده است.
 • این مسیر در 3 ماهه اول 2019 اجرایی شد و رشد در این مسیر نشان دهنده افزایش سهمیه ویزای کارگر فصلی است.

گواهی حمایت Cos برای کار در انگلستان

متقاضیان ویزا (و تمدید) برای ویزای تایر 2 (ماهر) و برای ردیف 5 (تحرک جوانان و کارگران موقت) باید گواهی حمایت (CoS) را از یک کارفرمای ثبت شده دریافت کنند. هر سازمانی که بخواهد از یک کارگر حمایت مالی کند باید در ثبت نام حامیان وزارت کشور ثبت شود. ویزای عمومی کار تایر 2 در حال حاضر مشمول محدودیت تعداد گواهی حمایت Cos برای کار در انگلستان است که می تواند به کارفرمایان برای کارمندان تازه استخدام شده با درآمد کمتر از £159600 (پوند) در سال یا برای وابستگان دانشجویان تایر 4 که مایل به تغییر به تایر 2 هستند در دسته بندی “عمومی” اختصاص داده شود.

حامی باید برای تخصیص گواهی حمایت Cos برای کار در انگلستان «محدود» به صورت موردی درخواست دهد تا در جلسه تخصیص ماهانه که توسط وزارت کشور برگزار می شود در نظر گرفته شود. جزئیات نتیجه فرآیند تخصیص ماهانه توسط ویزا و مهاجرت بریتانیا منتشر می شود.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار انگلستان

شرایط ویزای کار انگلستان و دریافت این نوع ویزا، مستلزم ارائه مدارکی است که به شرح زیر هستند:

 • اصل مدارک ملکی شامل سند مالکیت یا اجاره ‌‌نامه به صورت ترجمه رسمی
 • پرینت حساب بانکی متقاضی در 6 ماه اخیر (صرفا بانک ‌های پاسارگاد و پارسیان مورد قبول می باشند.)
 • اصل و ترجمه مدارک شغلی (مانند گواهی اشتغال به کار، روزنامه رسمی، جواز کسب و فیش حقوقی متقاضی)
 • تعداد 2 قطعه عکس 6*5 با پس زمینه سفید
 • تکمیل و ارائه فرم اینترنتی درخواست ویزا همراه با تاییدیه وقت سفارت
 • در روز مصاحبه، یکسری کپی از تمامی مدارک فوق بایستی همراه متقاضی باشد.
 • پرداخت مبلغ هزینه مصاحبه
 • اصل شناسنامه همراه با ترجمه رسمی
 • اسناد مربوط به اسپانسر یا کارفرمای انگلیسی
 • دعوتنامه‌ ای که از سوی کارفرما برای متقاضی ارسال گردیده است.
 • اسناد و مدارک شغلی اسپانسر
 • فیش حقوقی به علاوه گردش حساب بانکی اسپانسر
 • اجاره نامه یا سند مالکیت محل زندگی اسپانسر در کشور انگلیس
 • آخرین برگه مالیات پرداختی اسپانسر به انگلیس
 • چند نمونه قبوض پرداختی اسپانسر مانند آب، برق، تلفن و سایر
 • گواهي اشتغال به کار همراه با میزان درآمد سالانه
 • مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره بالای 6
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه

پیشنهاد می شود قبل از هر اقدامی برای انجام مشاوره کامل در مورد تمامی راه های مهاجرتی به انگلستان و آگاهی بیشتر در زمینه های مختلف مهاجرت کاری به دیگر کشورها یا خرید ملک در تاجیکستان می­ توانید با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نموده و از پیشنهادات و نظرات مفید آنان نیز مطلع گردید.

سوالات پرتکرار در خصوص ویزای کار انگلستان

در این بخش از مقاله به بررسی پاسخ سوالات پرتکرار ویزای کار انگلستان می پردازیم:

 • شرایط اخذ ویزای کار انگلستان برای ایرانیان چیست؟ ویزای کار انگلستان برای ایرانیان با نام Tier2 صادر می گردد که ایرانی ها ابتدا باید از طریق سایت های بین المللی کاریابی یا با ورود تحصیلی به این کشور اقدام به یافتن Job Offer یا همان کارفرمای انگلیسی اقدام نمایند.
 • مدارک مورد نیاز ویزای کار انگستان چیست؟ پس از پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای انگلیسی فرد با ارائه مدارک هویتی، ترجمه مدارک تحصیلی و فنی حرفه ای و مدرک زبان می تواند به سفارت مراجعه کند.
 • آیا ایرانیان می توانند ویزای جستجوی کار انگلستان دریافت نمایند؟ خیر این امکان وجد ندارد. افراد برای مهاجرت کاری به انگلستان حتما باید از قبل از سوی یک کارفرمای انگلیسی قرارداد کاری دریافت کنند.
 • هزینه ویزای کار انگلستان چقدر می باشد؟ هزینه این ویزا از سوی سفارت این کشور اخذ می شود و به عواملی مانند نوع ویزا، مدت زمان ویزا و شرایط شخص بستگی دارد مثلا ویزای Tier2 هزینه 610£ (پوند) می باشد.
5/5 - (2 امتیاز)

8 دیدگاه برای “شرایط اخذ ویزای کار انگلستان

 1. hesam گفت:

  وقت بخیر من 35 سالمه میخوام برای ویزا کار انگلستان اقدام کنم میخواستم ببینم شرایطش چیه؟ ویزا کار انگلستان شرایط خاصی داره یا نه ؟ ممنون میشم راهنماییم کنین

  1. صادقی گفت:

   با سلام برای کار در انگلستان بایستی پیشنهاد کاری داشته باشید. در خصوص مشاوره با شماره 02191003232 تماس بگیرید.

 2. مریم عبدی گفت:

  سلام وقت بخیر
  من یه خانم۳۲ ساله، متاهل هستم
  یه فرزند ۴ ساله دارم – شنیدم برای افرادی که در زمینه مهندسی معماری درس خوندن و فعالیت داشتن میشه برای ویزای کار در انگلستان اقدام کرد
  میخواستم بدونم شرایط بازار کار چطوره ،
  نیاز به مدرک زبان هست یا خیر
  شخص به چه میزان میتونه درآمد داشته باشه.
  و در اخر میخواستم بدونم هزینه پروسه اخذ ویزای کار در انگلستان برای یه خانواده ۳ نفره چقده.
  ممنونم

  1. صادقی گفت:

   سلان خدمت شما. در خصوص کار در انگلستان بایستی از کارفرما پیشنهاد کاری داشته باشید. سطح درآمد در انگلستان در سطح ایده آلی قرار دارد. برای بررسی شرایط کار در انگلستان با شماره 02191003232 تماس بگیرید.

 3. فریبرزامینی گفت:

  سلام بنده فریبرزامینی که باسابقه 18سال نقشه برداری کارموجودهست آیاکارفرمابرای من پیدامیشه؟

  1. صادقی گفت:

   سلام برای پیدا کردن کارفرکا و کار در انگلستان بایستی شخصا اقدام کنید.

 4. امیرحسین احمدی گفت:

  سلام برای ویزای کار انگلستان چقدر تمکن مالی لازم است و اینکه یک جا نوشته بود که ۹۲۵ پوند برای تمکن مالی لازم است ایا این درسته

  1. صادقی گفت:

   با سلام. میزان تمکن مالی بایستی به مقدار هزینه های زندگی در این کشور باشه. در خصوص اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *