مهاجرت به کشور اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا

رویه مهاجرت به اسپانیا هر ساله آمار چشمگیری در خصوص اخذ اقامت و تابعیت به خود اختصاص داده است که نباید به سادگی از این کشور در خصوص مهاجرت چشم پوشی کرد. در تاریخ 27 سپتامبر 2013 میلادی قانون اجازه اقامت برای اتباع خارجی در این کشور مصوب گردید. بر طبق قانون 14/2103، افراد خارجی مجاز به مهاجرت به اسپانیا بوده و ضمن سفر به کشورهای اتحادیه اروپا و شنگن (به ازای هر 6 ماه، 3 ماه اقامت)، حق دارند به صورت آزادانه در اسپانیا سرمایه گذاری و به صورت دائمی زندگی کنند. جزیره قناری از مکان های معروف و توریستی کشور اسپانیا می باشد.

هر ساله افراد زیادی اقدام به اقامت بلندمدت و کوتاه مدت در این کشور می نمایند. وجود دانشگاه های عالی رتبه، زمینه های مناسب اشتغال به کار و سرمایه گذاری در این کشور از علاقمندی های خارجیان بوده و آنها را به سمت این کشور می کشاند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آمادگی خود را اعلام می دارد که در زمینه های مختلف مهاجرتی به ارائه مشاوره های لازم به متقاضیان بپردازد.

طرق مختلف مهاجرت به اسپانیا

در فرآیند مهاجرت به اسپانیا روش های متعددی وجود دارد که افراد خارجی از هر نقطه جهان و با در نظر گرفتن شرایط فعلی خود می توانند نسبت به آن اقدامات لازم را به عمل آورند. انواع این روش ها عبارتند از:

  • مهاجرت تحصیلی
  • مهاجرت کاری
  • مهاجرت از راه سرمایه گذاری (ثبت شرکت، خرید ملک، سرمایه گذاری در بازار کسب و کار)
  • مهاجرت از طریق تولد فرزند
  • مهاجرت به روش ازدواج با شهروند اسپانیایی
  • مهاجرت از طریق پناهندگی
  • مهاجرت از طریق تمکن مالی و به همراه بردن همسر و فرزندان

مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه‌گذاری

نوعی مهاجرت به اسپانیا وجود دارد که از طریق سرمایه گذاری در این کشور انجام می گیرد و مختص افرادی است که در وضعیت ماالی مناسبی قرار دارند اما تمایل دارند سرمایه خود را به کشورهای خارجی و اروپایی مانند اسپانیا انتقال دهند. مشروط بر این که اهداف اولیه آنان مشخص باشد. خرید ملک در اسپانیا یکی از روش های سرمایه گذاری در این کشور محسوب می گردد که نیاز به حداقل 500000€ (یورو) می باشد. فرد خارجی از این طریق می تواند در مدت زمان 6 ماه ویزای شنگن اخذ کند.

از روش های دیگری که برای مهاجرت به اسپانیا و سرمایه گذاری در این کشور وجود دارد، سرمایه گذاری در زمینه کاری بوده که اقامت دائمی را برای وی به دنبال خواهد داشت. مشروط بر این که حداقل به مدت 3 سال در این کشور زندگی کند. سرمایه مورد نظر متقاضی در زمینه های مشخصی وارد بازار کسب و کار این کشور می گردد و برای او سوددهی دارد.

ثبت شرکت در اسپانیا از دیگر روش هایی است که با هدف سرمایه گذاری در این کشور امکان پذیر می باشد. مشخص نمودن نام شرکت، اخذ کد مالیاتی برای شرکت ثبتی، تعیین سرمایه اولیه جهت راه اندازی و به ثبت رساندن شرکت از مراحل انجام این فرآیند می باشد. اکثر متقاضیان خارجی شرکت هایی را به ثبت می رسانند که از نوع شرکت با مسئولیت محدود می باشد. چراکه ایده آل ترین نوع شرکت ها به شمار می رود.

مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل

مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل

اعزام دانشجو به اسپانیا و تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی از دیگر روش های مهاجرت به اسپانیا محسوب می گردد که ایده آل ترین و مناسب ترین گزینه مهاجرتی تلقی می گردد. چراکه دانشجویان ضمن این که مدارک تحصیلات عالیه خود را از دانشگاه های اروپایی اخذ می نمایند، پس از فارغ التحصیلی می توانند در مشاغل مرتبط با رشته تحصیلی خود در کشور اسپانیا یا سایر کشورهای اروپایی اشتغال یابند. بنابراین این روش، آینده تحصیلی و شغلی آنان را تضمین می نماید.

دانشجویانی که با هدف تحصیل در مقطع کارشناسی وارد این کشور می شوند، می بایست مدرک تحصیلی دیپلم دبیرستان را از قبل اخذ نموده باشند. در صورتی که به زبان اسپانیایی مسلط بوده و مدرک آن را نیز داشته باشند، شانس بالایی جهت صدور ویزای تحصیلی اسپانیا خواهند داشت. شایسته است دوره های یادگیری زبان را در کشور ایران پشت سر بگذارید. چراکه ضمن صرفه جویی در زمان، هزینه های کمتری را پرداخت می نمایید. در هزینه های دانشگاهی این کشور سیر نزولی دیده می شود. به عبارت دیگر، میزان شهریه ای که در مقطع دکترا می پردازید، نسبت به مقطع کارشناسی ارشد و کارشناسی کمتر خواهد بود. زبان تحصیلی در دوره کارشناسی، عموما انگلیسی است.

اخذ ویزای همراه امکان پذیر بوده و دانشجوی متقاضی می تواند همسر و فرزندان کمتر از 18 سال خود را به کشور اسپانیا ببرد. دانشجویان خارجی جهت تامین مخارج تحصیلی و هزینه زندگی در کشور اسپانیا مجاز به انجام کار به مدت 20 الی 30 ساعت در هفته هستند. مدارکی مانند گواهی سلامت پزشکی، سند اثبات عدم سابقه کیفری، نامه تمکن مالی، رزومه تحصیلی قوی و نامه پذیرش تحصیلی در دانشگاه انتخابی از مدارک الزامی جهت اخذ ویزای تحصیلی این کشور است. ضمنا کلیه مدارک تحصیلی متقاضی بایستی به صورت ترجمه شده ارائه گردد.

کار در کشور اسپانیا

مهاجرت کاری به اسپانیا از روش های مورد علاقه بسیاری از خارجیان محسوب می گردد و هر ساله تعداد زیادی از آنان به ویژه اتباع ایرانی جهت اشتغال به کار در زمینه های شغلی مختلف، وارد خاک این کشور شده و در نهایت به اقامت دائمی اسپانیا دست می یابند. از اولویت های مهاجرت کاری به اسپانیا، داشتن نامه دعوت به همکاری یا پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمای اسپانیایی است که البته کمی دشوار به نظر می رسد. اما هر ساله دولت اسپانیا فهرستی از مشاغلی را که نیاز به مهارت و تخصصی دارند و در آنها با کمبود نیروی انسانی مواجه است، اعلام می دارد که متقاضیان می توانند با ارائه رزومه کاملی از خود، در شغل مورد نظر مشغول به کار شود. سپس با گذشت 10 سال کار و زندگی در این کشور به تابعیت و شهروندی اسپانیا دست یابد.

در صورتی که موفق به اخذ ویزای کار اسپانیا شوید، مدت اقامت 1 ساله به شما داده خواهد شد که هر ساله قابلیت تمدید دارد. اگر تمایل دارید از این روش برای مهاجرت به اسپانیا اقدام کنید، لازم است جزئیات بیشتری را در این خصوص بدانید. کارشناسانی حاضر در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شما را راهنمایی می نمایند که چه مدارک و اسنادی در این زمینه لازم بوده و فرآیند این روش به چه صورت انجام می گیرد. البته سایر مشاوره های لازم برای مهاجرت به دیگر کشورهای خارجی نیز ارائه می گردد که در صورت تمایل می توانید از آن بهره مند گردید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *