مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » اسپانیا » مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیادر این مقاله قصد داریم مهاجرت به اسپانیا را به صورت تخصصی بررسی و تحلیل کنیم.شبه جزیره اسپانیا کشوری است زیبا در غرب قاره ی اروپا که نام آوازه اش مهاجران زیادی را به خود جذب کرده است به طوری که در سال گذشته، سرشماری های انجام شده نشان می دهد که 9.8 درصد از جمعیت اسپانیا را مهاجران تشکیل می دهند. شاید یکی از دلایل اصلی انتخاب اسپانیا برای مهاجرت، وضعیت آب و هوایی این کشور باشد. در حالی که در سایر نقاط اروپا روزهای بارانی و یخبندان زیادی وجود دارد، در کشور اسپانیا اما روزهایی با هوای صاف یک امر عادی است. هزینه های زندگی در کشور اسپانیا نیز پایین تر است و این خود نکته ی مثبتی برای بسیاری از افراد است که بتوانند زندگی خود را در اسپانیا ادامه دهند. مردمان اسپانیا در سطح اروپا به عنوان مردمانی خون گرم و مهمان نواز شناخته می شوند و رفتار مناسبی را با مهاجران خارجی از خود نشان می دهند.

برای مهاجرت به کشور اسپانیا روش های مختلفی وجود دارد که در این بخش قصد بررسی این راهکارها را داریم؛

1- مهاجرت از طریق ازدواج

اگر یکی از شهروندان اسپانیایی با شما ازدواج کند، این فرصت را خواهید داشت که پس از یکسال زندگی مشترک به یک شهروند اسپانیایی تبدیل شوید. برای اینکه این اتقاق رخ دهد کافی است که فردی که در اسپانیا زندگی می کند، از طریق سفارت این کشور، یک ویزا برای همسر خود ارسال کند. در صورتی که او بتواند ثابت کند که توان مالی تشکیل زندگی و تامین هزینه های همسر خارجی خود را دارد، سفارت اسپانیا مجوز حضور وی را صادر خواهد کرد. بر خلاف بسیاری از کشور های اروپایی شما پس از تنها یک سال می توانید به شهروند اسپانیا بدل شده و از مزایای آن استفاده کنید.

 

2- مهاجرت از طریق اثبات تمکن مالی

اگر شما وضعیت مالی مناسبی دارید و همچنین می توانید بدون حضور در محل کار خود درآمدی ثابت داشته باشید، ساده ترین راه برای مهاجرت به اسپانیا، مهاجرت از طریق اثبات تمکن مالی است. در صورتی که شما بتوانید به دولت اسپانیا ثابت کنید که از طریق یک روش کاملا قانونی توانایی تامین هزینه های زندگی خود و خانواده را در این کشور دارید، دولت اسپانیا به شما اجازه می دهد که در این کشور اقامت داشته باشید. در این صورت نیز شما یک شهروند اسپانیایی هستید و می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن ویزای اقامتی خود را دریافت کنید.

3- مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

برای آنکه بتوانید از طریق سرمایه گذاری وارد کشور اسپانیا شوید دو راه اصلی را پیش رو خواهید داشت.

  • خرید یک خانه شخصی در اسپانیا

متاسفانه امروزه در تبلیغات موسسات مختلف کسب اقامت در اسپانیا از طریق خرید خانه را به شدت آسان نشان می دهند اما حقیقت آن است که ارزش خانه ای که شما در کشور اسپانیا خریداری می کنید باید حداقل 500 هزار یورو باشد تا بتوانید پس از گذران مدتی بتوانید اقامت خود را در کشور اسپانیا قطعی کنید. توجه داشته باشید که خرید ملک تنها ضامن کسب ویزای اقامت شما در کشور اسپانیا نیست بلکه شما باید به دولت اسپانیا ثابت کنید که چگونه می توانید هزینه های زندگی خود را تامین کنید.

  • مشارکت در پروژه های عمرانی

نرخ بیکاری در کشور اسپانیا بسیار بالاست. پس توجه داشته باشید که در صورتی که قصد دارید از طریق ویزای سرمایه گذاری وارد اسپانیا شوید حتما با وکلای کاردان بخش اقتصادی مشورت کافی را داشته باشید. شما در صورتی که بتوانید در یک پروژه ملی در کشور اسپانیا سرمایه گذاری کنید، می توانید پس از گذران یک دوره حداقل پنج ساله به شهروند کشور اسپانیا تبدیل شوید. توجه داشته باشید که سرمایه اولیه شما باید چیزی در حدود 1 میلیون یورو باشد.

 

4- مهاجرت از طریق ادامه ی تحصیل

یکی از بهترین راه های مهاجرت در سراسر دنیا، مهاجرت از طریق ادامه تحصیل است. اسپانیا دانشگاه های معتبر و بین المللی زیادی را در خود جای داده است و یکی از جاذب ترین کشورهای جهان برای کسانی است که به ادامه ی  تحصیل در رشته های کسب و کار، اقتصاد و بازرگانی علاقه دارند.

هزینه های تحصیل در کشور اسپانیا نسبت به برخی دیگر از کشور های دنیا در سطح پایین قرار دارد اما بسته به دانشگاه و اینکه شما در چه مقطعی تحصیل می کنید، متفاوت است. اما می توان به صورت تقریبی بیان داشت که هزینه های سالیانه تحصیل در مقطع لیسانس می تواند بین 1000 تا 2000 یورو در سال و هزینه های تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتر در یک سال 850 تا 3500یورو خواهد بود.

 

5- مهاجرت به عنوان نیروی کار

یکی از دشوار ترین روش ها برای مهاجرت به اسپانیا در شرایط کنونی مهاجرت به عنوان یک نیروی کار است. در صورتی که قصد دارید در اسپانیا مشغول کار شوید باید رزومه ی خود را برای یک کارفرما در کشور اسپانیا ارسال کنید.  در صورتی که رزومه ی کاری شما مورد پذیرش وی باشد، او باید مراحل قانونی پذیرش شما به عنوان نیروی کار را طی کند و پس از اخذ مجوزهای کافی می تواند برای شما ویزا ارسال کند.

در حال حاضر وضعیت اقتصادی کشور اسپانیا چندان مساعد نیست و نرخ بیکاری در این کشور نیز در سال 2018 معادل 15.2 درصد است. از آنجایی که بر اساس قوانین اسپانیا، شهروندان اسپانیایی در استخدام اولویت دارند، اخذ ویزای کاری در اسپانیا کمی مشکل است. با این حال هر ساله کشورهای مختلف جهان از جمله اسپانیا، لیستی مبنی بر مشاغل مورد نیاز و الزامی خود را منتشر می کنند. شما نیز می توانید در صورتی که شرایط مندرج در آن لیست را دارید برای مهاجرت به اسپانیا از این طریق اقدام کنید.

 

6- مهاجرت از طریق پناهندگی

کشور اسپانیا سالانه افرادی را مطابق با شرایط خاص به عنوان پناهنده می پذیرد. با این حال ما نمی توانیم این روش خطرناک را به شما توصیه کنیم.

 

در پایان باید چند نکته مهم را باید در رابطه با علت انتخاب اسپانیا به عنوان کشور مقصد بیان کرد:

  • اگر یک زندگی عادی دارید، هزینه های زندگی در اسپانیا نسبت به سایر نقاط اروپا کمتر است.
  • اسپانیا مردمانی خون گرم دارد که رفتار مناسبی با مهاجران دارند.
  • زندگی در کنار خانواده در کشور اسپانیا همچنان یک ارزش بسیار بالاست.
  • اگر فرزند دارید، هزینه های تحصیل در مدرسه های اسپانیا رایگان است و فرزند شما این امکان را خواهد داشت که دو زبان معتبر را بیاموزد.
  • حمل و نقل عمومی در اسپانیا در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد و از نظم ویژه ای برخوردار است.
  • وضعیت سلامت و بیمارستان های اسپانیا در سطح اروپا شرایط ویژه ای دارد که شما نیاز به گذراندن مدت طولانی برای ملاقات با پزشک معالج خود ندارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *