مهاجرت سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اسپانیا

ثبت شرکت در اسپانیا

ثبت شرکت در اسپانیا

با ثبت شرکت در اسپانیا می توانید به راحتی ویزای این کشور را دریافت کنید و گواهی سکونت آن را داشته باشید. از اسپانیا می توان به عنوان پنج کشور برتری که توسعه یافته اند یاد کرد و این کشور یکی از برترین کشور های اروپایی در زمینه ی اقتصادی و بازرگانی می باشد. اسپانیا پیوند های پایدار و محکمی با کشور های مختلف دارد؛ پس تاسیس یک شرکت خوب در این کشور شما را به توفیق و کامیابی هدایت خواهد کرد.

بسیاری از بازرگانان هر سال به دلیل پشتیبانی فوق العاده این کشور و کم بودن مخارج پایه گذاری شرکت برای تاسیس کمپانی های بازرگانی و متفرقه به اسپانیا سفر می کنند. لازم به ذکر است که برای دریافت گواهی سکونت همیشگی در این کشور، ثبت شرکت در اسپانیا کافی نیست بلکه باید دست به کار های دیگر نیز بزنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت شرکت در اسپانیا با ما در موسسه سفیران سروش سعادت همراه باشید.

امتیازات تاسیس شرکت در اسپانیا

تاسیس کمپانی در قاره ی اروپا و خصوصا کشور اسپانیا دارای امتیازات بسیار خوبی می باشد:

 • قدرت دست یافتن به بازارهای اروپایی
 • بکار بردن برند اروپایی
 • باز کردن حساب شخصی و شرکتی در معتبرترین بانک های اروپایی
 • نیاز نبودن به سرمایه ای عظیم برای تاسیس کمپانی
 • اخذ سکونت دائم پس از سه سال
 • بعد از سپری شدن پنج سال از گرفتن سکونت دائم ، اخذ گذر نامه کرد
 • نداشتن آیین های اجباری مثل داشتن هم بهره اسپانیایی تبار
 • اخذ ویزای شینگن برای همه ی اعضای خانواده
 • اخذ ویزا برای دیگر کشورهای مختلف جهان به سادگی
 • قوانین بازرگانی و گمرکی آزاد در محدوده کشورهای عضو شینگن
 • کشور اسپانیا به دنبال موسسان کمپانی با توانایی ذهنی بالا و خلاق می باشد
 • اگر در کار خود نمونه باشید دولت اسپانیا از پشتیبانی از شما خودداری نخواهد کرد

موارد اصلی ثبت شرکت در اسپانیا

اگر به فکر تاسیس کمپانی در هر کشوری هستید، اطلاعات خود در این موضوع را کامل کنید. اسپانیا نیز مانند همه ی کشور ها مقررات و احکام و آیین مشخصی برای تاسیس کمپانی مشخص کرده است و افرادی که قصد تاسیس کمپانی در این کشور را دارند باید این مقررات را در نظر بگیرند.

تاسیس کمپانی در اسپانیا که توسط یک وکیل انجام می شود و برای به پایان رساندن آن شما باید یک وکالت ‌نامه به وکیل خود برای تاسیس کمپانی ارائه دهید.

 • دریافت کد مالیاتی NIE برای شرکت و کسب گواهی NIF
 • ارائه کد مالیاتی NIE شخص حقوقی و کد شناسایی NIF شخص حقیقی
 • پر کردن فرم تعیین نام برای کمپانی خود
 • یک حساب جاری در اسپانیا و واریز مبالغ لازم در آن و همچنین گرفتن گواهی سپرده از بانک
 • صورت‌ جلسات مجمع عمومی تاسیس کنندگان قبل از دریافت ثبت شرکت
 • پرداخت عوارض بر دارایی
 • بنیاد نامه کمپانی
 • ثبت کمپانی خود در اداره ثبت شرکت ‌ها
 • دریافت دفتر های پلمپ مالیاتی و قانونی کردن آن‌ ها
 • ارائه اظهار نامه مالیاتی

کد مالیاتی برای ثبت شرکت در اسپانیا

اگر شما مایل به تاسیس هر گونه کمپانی در اسپانیا هستید ولی اهل این کشور نیستید و درواقع اسپانیای تبار نیستید، لازم است شماره کد خارجی NIE و کد مالیاتی NIF  دریافت کنید. افرادی که مالک NIE و NIF هستند جزء افراده ویژه محسوب می شوند و این شناسه ها بر روی تمامی گواهی افراد درج می شود. این شماره ها در سنجش ها، نظام برقراری ارتباط، پرداخت‌های عوارضی و یا هر جا که مدرکی درخواسته شود بکار می روند.

شما قادر به اخذ این کد ها از نمایندگی کشور مبدا هستید و این کار قبل از سفر به کشور مقصد انجام می شود. پس برای گرفتن این کد ها، قبل از سفر به اسپانیا، به سفارت این کشور رفته و آن ها را دریافت کنید. گرچه می توانید پس از رسیدن به اسپانیا نیز برای گرفتن این کد ها اقدام کنید ولی بهتر است قبل از آن کد ها را اخذ کرده باشید. همچنین پیشکار و یا وکیل شما قادر به گرفتن این کد ها برای موکل خود می باشد ولی به یاد داشته باشید که لازم است از این مورد در وکالت نامه یاد شود.

ثبت انواع شرکت دراسپانیا

این کدها برای کسانی لازم است که بخواهند فعالیت بازرگانی و تجاری در اسپانیا داشته باشند؛ مثلا در این کشور کمپانی تاسیس کنید و یا اجناس مختلفی بخرید به طوری که همه ی افراد حقوقی به این کد نیاز دارند. این کد ها از سازمان ها و اداره های اسپانیا قابل دریافت می باشند.

فردی که قصد اخذ کدهای مالیاتی را جهت ثبت شرکت در اسپانیا دارد باید مواردی را رعایت نماید. این موارد شامل شرایط ذیل است:

 • پر کردن فرم شماره ۷۹۰
 • پر کردن فرم های درخواست شده ی دیگر
 • اهمداه داشتن گذرنامه و گواهی مهاجرت
 • گفتن دلیل مشخص برای اقدام به اخذ این کد ها
 • ارائه فرم استاندارد شماره ۱۵
 • کپی همه ی صفحات پاسپورت تحت تائید دفاتر رسمی
 • معتبر بودن پروانه وکیل و نماینده همراه

 

انواع شرکت های تجاری در اسپانیا

انواع شرکت های تجاری و بارزگانی در اسپانیا تقسیم می شود به: کمپانی های با مسئولیت محدود. کمپانی های خصوصی اروپایی. کمپانی های مدنی. کمپانی های عمومی. کمپانی های خصوصی. کمپانی های سهامی خاص. کمپانی های سهامی عام. کمپانی های تعاونی.

کمپانی هایی که ماموریت، پاسخ دهی، سرپرستی و مسئولیت در آنها تعیین شده و محدود می باشد، پر کاربرد ترین نوع کمپانی در اسپانیا می باشند. چون سرمایه گذاران و شریک ها در حد سرمایه گذاری خود می توانند در کار های مختلف دست داشته باشند. مقاله ثبت شرکت در اسپانیا نیز بسیار مفید خواهد بود.

ثبت شرکت سهامی در اسپانیا

اگر این نمونه از کمپانی ها مالباخته و ورشکست شوند، بستانکار ها می توانند ارزش و راس المال این کمپانی را بکار بگیرند و اجازه ی خواستن مال شخصی سرپرست های این کمپانی را ندارند. تاسیس این کمپانی ها با دو همکار صورت می گیرد و هر کس به اندازه ی سهام خود در این شرکت اجازه کار دارند. در نظر داشته باشید که برای تاسیس کمپانی های سهامی حداقل سه همکار لازم است.

نمونه های مختلف از کمپانی های سهامی عبارتند از کمپانی بیمه، کمپانی های بانکداری، ساختن دارو و … می باشند. برای تاسیس این کمپانی ها به سرمایه بزرگی نیاز دارید و برای همین سرمایه گذاران آن نیز زیاد می باشند و قابل اشتراک گذاری در مرکز معاملات اوراق بهادار و سهام هم هستند.

شاید به دلیل گونه ی شرکتی که قصد تاسیس آن را دارید گواهی های درخواستی کمی متفاوت باشد، اما در کل موارد لازم برای تاسیس کمپانی در اسپانیا معمولا شبیه می باشند. همچنین قادر هستید پس از دریافت ویزای این کشور موارد لازم تاسیس کمپانی را مجددا مهیا کنید.

گواهی لازم برای ثبت شرکت در اسپانیا

افرادی که اهل اسپانیا نیستند و فکر تاسیس کمپانی در این کشور را دارند به گونه ای که در مطالب قبلی ذکر شد می بایست کد های بازرگانی مخصوصی دریافت کنند. وکیل این افراد نیز باید اسپانیایی تبار باشد و همچنین می تواند نمانده ایرانی مجرب و آشنا به نوع کار نیز باشد. داشتن مدرک اثبات مشغول بودن به کار از کشور مبدأ لازم است برای تاسیس کمپانی در اسپانیا اسمی برای شرکت برگزینید و آنرا تایید کنید و موقع گرفتن گواهی این اسم را ذکر کنید.

موسسان کمپانی های مختلف باید در بانک های با اعتبار اسپانیا حساب باز کنند و با توجه داشتن به گونه ی کمپانی هزینه ی لازم را در این بانک پرداخت کنند؛ سپس باید تاییدیه بانکی را که در آن حساب باز کرده بودند را از آن بانک گرفته و در زمان تاسیس کمپانی آنرا با بقیه اسناد تحویل بدهند. تحویل بنیادنامه و قوانین جدید کمپانی که توسط مقررات رسمی اسپانیا ثبت شده است.

مدارک موسس شرکت در اسپانیا

آگاهی نامه سرمایه‌گذاری خارجی که لازم است پس از سپری شدن یک ماه از تاسیس کمپانی به اداره “تجارت و سرمایه گذاری بازرگانی اسپانیا” تحویل داده شود. لازم است برای تاسیس شرکت در اسپانیا مالک اصلی و نام شرکا را که دست کم بیست و پنج درصد از سرمایه کمپانی را شامل میشود را در کمپانی ذکر کنید. صاف کردن مخارج عوارض بر ارزش افزوده در دفتر های مرتبط با سازمان مالیاتی بقیه مدارک لازم را می توانید از راه های اینترنتی و یا فکس برای سازمان تاسیس کمپانی ها ارسال کنید.

سرمایه ی کمپانی در اسپانیا بین همکار های این کمپانی پخش می شود. مقدار مخارج برای تاسیس کمپانی در گونه های مختلف متفاوت است. برای مثال شایع ترین آن ها که کمپانی سهامی می باشد نیاز به سرمایه تقریبا 3000€ (یورو) دارد.

تقریبا یک ماه زمان برای تاسیس کمپانی در اسپانیا کافیست و این زمان بستگی به دریافت کد های خارجی و مالیاتی، آماده کردن اسناد مختلف و …. دارد. در پایان نیز با توجه به ابعاد گسترده مهاجرت پیشنهاد می نماییم تا در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر با متخصصین مهاجرت در موسسه سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *