مهاجرت کاری اسپانیا

کار در اسپانیا

کار در اسپانیا یکی از راه های مهاجرت به کشور اسپانیا می باشد که اگر ویزای کاری خود را دریافت کنید این امکان برای شما وجود دارد که اقامت دائم کشور اسپانیا را اخذ نمایید. لازم به ذکر می باشد که یکی دیگر از روش های آسان تر و راحت تر ویزای تحصیلی اسپانیا می باشد. و کسانی که از توانایی مالی زیادی برخوردار هستند پیشنهاد ما به این افراد مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و یا خرید ملک در اسپانیا می باشد که در نهایت منجر به اقامت دائم در اسپانیا می شود.

اخذ اقامت در اسپانیا

برای ویزای کاری در اسپانیا این را باید بدانید که تعداد کمی کسب و کار وجود دارد و برای کسانی می باشد که با تجربه و مهارت لازم را برای کار دارند. در کشور اسپانیا اکثرا از راه های غیر مستقیم برای پیدا کردن کار دست میزند مانند : شبکه، برنامه های کاربردی و … استفاده می کنند. شما اگر برای پیدا کردن کار در سازمان ها و شبکه ها بررسی کنید می توانید راحت تر به کار مورد نظرتان برسید.

کشور اسپانیا و کشور های اروپایی دیگر و کشور آمریکا برای یافتن شغل سخت می باشد. کار های حسابداری و IT جزء شغل هایی می باشد که نسبت به شغل های دیگر پر مخاطب می باشد. اصول و شرایط شغل مهندسی در کشور اسپانیا نسبت به شغل های دیگر شرایط بهتری دارد.

بازار کار اسپانیایی

قانون کار در اسپانیا بسیار پیشرفته است و قبل از آغاز به کار باید اصول و شرایط کار در اسپانیا را بدانیم. کار دانشجویی در کشور اسپانیا انجام پذیر می باشد ولی باید حتما مجوز کار در اسپانیا را داشته باشیم. و بستگی به دوره تحصیلی شما دارد که مجوز کار شما یا تمام وقت یا نیمه وقت می باشد. باید در نظر داشته باشید که نرخ بیکاری در این کشور بسیار بالاتر از کشور های دیگر اروپایی می باشد. و می توان گفت تقریبا یک پنجم افراد بیکار می باشند. کشور اسپانیا یکی از پیشرفته ترین کشور های اروپایی می باشد. امروزه رکود اقتصادی در کشور اسپانیا زیاد شده است و نرخ بیکاری کمتر شده است. چرا که در سال 2015 نرخ بیکاری در کشور اسپانیا به 20.8 درصد رسید. بعضی از سازمان ها نیرو های قوی تری استخدام کردند.

در حال حاضر موضوع بیکاری قشر جوان یک مشکل برای کسانی بود که تحصیل خود را تمام کرده بودند و کاری نتوانستند پیدا کنند. نرخ بیکاری جوانان با سواد در کشور اسپانیا به 45 درصد رسید. و این باعث شد که بالاترین نرخ بیکاری را کشور اسپانیا داشته باشد. اگر شما به فکر کار کردن در کشور اسپانیا هستید می توانید مهارت های خود را در رشته های مشاوره، صنعت، حسابداری و IT افزایش دهید.

کار در اسپانیا

باید در نظر داشته باشید که قانون کار در اسپانیا، بحران شرایط کاری در کشور اسپانیا بر روی محیط تاثیر زیادی می گذارد. لام به ذکر است که بیشتر قرارداد های کاری به صورت موقت می باشد به دلیل این که شرکت ها به نیرو های جدید و جوان و حرفه ای تر را استخدام کنند.

شغل های موجود و کاریابی در اسپانیا

قسمت های ویژه ای در کشور اسپانیا وجود دارد که وارد شدن در این جایگاه ها بسیار پیچیده می باشد. زیرا بعضی از این قسمت ها لازم است مهارت و استعداد های ویژه ای داشته باشید. دولت اسپانیا نسبت به لیست کردن شغل های محدود  در هر منطقه از کشور اسپانیا وجود دارد. تحرک و مهارت در  شغل های EURES به معنی وارد شدن به بازار کار می باشد. لازم به ذکر است که کم بودن کسب و کار اکثرا در رشته های آموزش، مکانیک، مهندسی صنعتی، تولید، محاسبات، کسب و کار، پزشکی، رستوران و گردشگری، هتل ها و املاک و مستغلات می باشد.

محیط کار در کشوراسپانیا و قوانین مدون کاری این کشور

کار تمام وقت در اسپانیا به میزان 40 ساعت در هفته میباشد.و این ساعت کاری در روز از 9 صبح آغاز و تا 8 شب طول می کشد. علاوه بر این اکثر این شرکت ها از ساعت 2 تا 5 را صرف نهار و کار های شخصی خود می کنند. البته شرکت های بزرگ و پیشرفته مانند مادرید و بارسلونا یک ساعت برای صرف نهار و کار های شخصی می کنند و بیشتر وقت خود را به کار کردن مشغول می باشد. کارکنان قسمت های تجاری برای بیشتر کردن ارزش و اعتماد کارفرمای خود در جلسات شرکت که برگزار می گردد شرکت می کنند. اکثر در کار های گروهی شخص باید از کارفرمای خود تواضع و قدردانی کند.

حقوق و مزایای کار در اسپانیا

در مورد حقوق و مزایا بستگی به قرارداد شخص دارد که با کارفرمای خود به توافق رسیده است. وزارت استخدام و امنیت اجتماعی در سال 2016 حقوق و دستمزد را زیاد کرد و دستمزد یک شخص برای یک روز معادل 21 یورو و برای یک ماه 655 یورو می باشد.

مجوز اقامت و ویزای کار در اسپانیا

کسانی که اقامت کشورهای اروپایی را دارند می توانند بدون دریافت مجوز کار در اسپانیا  به کار مشغول شوند. این در حالی می باشد که اقامت کشور های اروپایی را داشته باشند. اگر شما تمایل دارید که کار آفرینی انجام دهید باید درخواست برای دریافت مجوز کار در سفارت بدهید و مقامات دولتی شرایط شما را بررسی می کنند اگر مورد تایید مقامات دولتی قرار گرفت می توانند کسب و کار خود را راه اندازی کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر مهاجرتی مخصوصا در مورد کار در اسپانیا شما می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل کرده و اخذ اطلاعات بفرمایید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *