مهاجرت به کشور اسپانیا

اقامت اسپانیا

اقامت اسپانیا

روش های مختلفی برای اخذ اقامت اسپانیا وجود دارند که برای افراد خارجی امکان پذیر می باشند. البته در هر یک از روش ها طی شرایط خاصی اقامت تعلق می گیرد. پس از آن که فرد موفق به دریافت اقامت کشور اسپانیا گردید، پس از گذشت چند سال مجاز است برای دریافت پاسپورت اسپانیایی درخواست دهد. این مقاله در خصوص همین موضوع و توسط محققان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نوشته شده است.قطعا پیشنهاد می نماییم برای به انجام رساندن پرونده مهاجرتی خود از این موسسه کمک بگیرید. موسسه مذکور وکلا، کارشناسان و مشاوران متخصصی را در اختیار دارد که بهترین و ایده آل ترین راهنمایی ها را در اختیار متقاضیان قرار می دهند تا بتوانند در شرایط بهترین تصمیم گیری کنند.

اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

نوعی روش اخذ اقامت اسپانیا وجود دارد که از راه خرید ملک در این کشور بوده و حداقل سرمایه ای به مبلغ 500000€ (یورو) نیاز دارد. ویزایی که از این طریق اخذ می گردد به ویزای طلایی شهرت دارد. ملکی که از این طریق خریداری می گردد باید بدون دریافت هیچ گونه وام بانکی صورت گیرد. فرد خارجی در صورت تمایل و داشتن سرمایه بالاتر می تواند چندین ملک در اسپانیا خریداری نماید.

افرادی که از این طریق اقدام به اخذ اقامت کشور اسپانیا می نمایند، از مزیت بسیار بزرگی بهره مند می شوند که در راستای آن، فرد خارجی بدون این که حداقل 6 ماه در اسپانیا حضور داشته باشد می تواند اقامت کشور اسپانیا را در مدت زمان کوتاهی که به مدت 3 هفته می باشد، اخذ نماید. کارت اقامتی که برای فرد خارجی صادر می گردد، امکان سفر به کلیه کشورهای منطقه شنگن را برای وی به همراه خواهد داشت.

متراژ ملک در اسپانیا

جهت مهاجرت به اسپانیا و به دست آوردن اقامت اسپانیا روش دومی نیز در راستای خرید ملک در این کشور وجود دارد که بر اساس متراژ ملک انجام می گیرد. در این روش، مبلغ سرمایه اهمیتی نداشته و صرفا متراژ ملک مد نظر است. چراکه متراژ ملک باید با تعداد اعضای خانواده تناسب داشته باشد. برای مثال اگر فرد متقاضی دارای خانواده ای 4 نفره باشد، ملکی که خریداری می شود، لازم است حداقل 80 متر باشد. استفاده از وام بانکی مجاز بوده و فرد می تواند نسبت به آن اقدام کند. در این روش، مدت زمانی که طول می کشد تا اقامت کشور اسپانیا اعطا گردد، بین 1 الی 3 ماه خواهد بود. اما لازم است بدانید در اقامتی که از این طریق اخذ می گردد، اجازه کار وجود ندارد و برای این منظور باید ضمن دارا بودن شرایط کافی و لازم، مجددا درخواست دهد.

اخذ اقامت اسپانیا از طریق تحصیل

کلیه دانشجویان اعم از دانشجویان ایرانی می توانند به تحصیل در اسپانیا در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا مشغول شوند. زبان تحصیلی در دانشگاه های این کشور، انگلیسی و اسپانیایی است. از شروط اصلی تحصیل در این کشور، اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا است که طی شرایطی صادر می گردد. اخذ اقامت اسپانیا به روش تحصیلی کاملا مجاز و امکان پذیر است و بسیاری از خارجیان از این طریق به صورت دائمی در اسپانیا زندگی می کنند. چنانچه پس از اتمام دوره تحصیلات، شغل مورد نظر خود را پیدا کرده و مالیات های مربوطه را نیز پرداخت نمایید، کارت اقامت کشور اسپانیا برای شما صادر می شود. هیچ گونه شرایط سنی در روش تحصیل در اسپانیا وجود ندارد که این خود مزیت ارزشمندی است.

اخذ اقامت اسپانیا از طریق کار

از دیگر روش های رسیدن به اقامت اسپانیا، روش کار در اسپانیا است. داشتن دعوتنامه همکاری برای فرد خارجی الزامی است. بنابراین وی باید ابتدا به دنبال کارفرمای اسپانیایی باشد تا بتواند موفق به دریافت job offer گردد. چنانچه شخص خارجی برای مدت 3 الی 5 سال در کشور کانادا کار کند و مالیات های مربوطه را نیز بپردازد، می تواند پس از گذشت این زمان جهت اقامت کشور اسپانیا درخواست دهد.

اخذ اقامت اسپانیا از طریق کار

اخذ تابعیت از طریق تولد در اسپانیا

از دیگر روش های مهاجرت به اسپانیا و به دست آوردن اقامت اسپانیا، تولد فرزند در اسپانیا است. سیستم اعطای تابعیت کشور اسپانیا بر اساس سیستم خون است. بدین معنا که در صورتی تابعیت و پاسپورت اسپانیایی برای کودک تازه متولد شده صادر می  گردد که یکی از والدین او از شهروندان اسپانیایی باشد. صرف نظر از این که کودک در خاک این کشور به دنیا آمده است. تنها در صورتی کودک متولد شده در اسپانیا می تواند تابعیت اسپانیا را بدون دخالت سیستم خون به دست آورد که والدین او ناشناس هستند.

در صورتی که پدر و مادر ایرانی هنگام تحصیل، کار یا سرمایه گذاری در اسپانیا صاحب فرزند شدند، مجاز هستند پس از گذشت 3 سال برای پاسپورت اسپانیایی فرزند خود درخواست نمایند. اما خود والدین این اجازه را نخواهند داشت مگر این که حداقل 5 سال از مدت زمان اقامتشان گذشته باشد.

مدارک لازم جهت اخذ اقامت کشور اسپانیا

در روش اخذ تابعیت اسپانیا از طریق تولد ، باید یکسری اسناد و مدارک تسلیم این کشور گردد که عبارتند از:

 • سند ازدواج والدین کودک
 • گواهی و سند دریافتی از بیمارستانی که کودک در آنجا متولد گردیده است.
 • ارائه سایر اسناد و مدارکی که تولد کودک در اسپانیا را به اثبات می رساند.
 • ارائه پاسورت والدین
 • ارائه چند قطعه عکس
 • گواهی نامه عدم سابقه کیفری
 • تکمیل نمودن فرم درخواست اقامت

اقامت کشور اسپانیا از طریق تمکن مالی

نوعی روش اخذ اقامت اسپانیا وجود دارد که از طریق استطاعت مالی بوده و مختص افراد خارجی است که قدرت مالی آنها به حدی است که جهت زندگی و اقامت در این کشور نیازی به اشتغال به کار ندارند. سفارت اسپانیا در کشور تهران همواره از این روش استقبال ویژه ای دارد. فرد متقاضی باید قادر باشد درآمد بالای خود در کشور ایران را به اثبات برساند.

این درآمد ممکن است از روش های زیر به دست آید:

 • اجاره نامه ملکی
 • حقوق بازنشستگی
 • سود سپرده بانکی
 • سود سهام بورس

فرد خارجی پس از این که 5 سال در اسپانیا اقامت و زندگی نماید، می تواند اقامت اسپانیا را به صورت دائمی به دست آورد.

مزیای تمکن مالی در اسپانیا

اگر اقامت اسپانیا از روش تمکن مالی به دست آید، مزایای بسیار خوبی را برای فرد خارجی متقاضی به همراه خواهد داشت. برخی از این مزیت ها به قرار زیر می باشد:

 • فرد خارجی از پرداخت مالیات هایی که به صورت سالیانه می باشند، معاف خواهد بود.
 • عدم وجود شرایط سنی
 • مجوز اقامت این کشور به راحتی قابل تمدید می باشد.
 • هیچ گونه سرمایه گذاری مانند ثبت شرکت در این روش نیاز نیست.
 • فردی که از این طریق اقامت کشور اسپانیا را به دست آورده است، مجاز به استفاده رایگان از بیمه های پزشکی و درمانی می باشد.

روش های دیگری برای به دست آوردن اقامت کشور اسپانیا وجود دارد که شامل ازدواج با تبعه اسپانیایی، ثبت شرکت در اسپانیا و… می گردد. هر یک از این روش ها قوانین خاص خود را دارند که موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از آنها مطلع است. چنانچه قصد داشته باشید به اسپانیا مهاجرت کرده و اقامت این کشور را به دست آورید می بایست مشاوره های لازم را اخذ نمایید و البته پیشنهاد ما موسسه مذکور می باشد.

8 دیدگاه برای “اقامت اسپانیا

 1. diana گفت:

  سلام و تشکر از سایت خوبتون
  من 32 ساله و لیسانس رشته حسابداری هستم 8 سال سابقه کار مفید در رشته تحصیلی ام دارم،
  ایا اقامت اسپانیا برای من و خانواده گزینه مناسبی است؟

 2. کامران کسرایی گفت:

  اقامت اسپانیا با خرید ملک امکانپذیره یا خیر؟

 3. امید گفت:

  آیا اقامت در اسپانیا مستلزم وجود تمکن مالی است؟

 4. قراری گفت:

  ممنون از سایت مفید و پربارتون.

 5. اصغری گفت:

  اقامت اسپانیا بهتره یا پرتغال

 6. عادل گفت:

  سلام با توجه به این که اسپانیا کشور گرونیه. مردمش خیلی روی بازی برای مهاجرین ندارند. بیکاری توی کشورشون هست و به عنوان یک مشکل بزرگه و از همه مهم ترین ارامش سیاسی و امنیتی نداره ایا انتخاب کانادا منطقی تر و عقلانی تر نیست؟؟؟؟

 7. امیرحسین گفت:

  مقاله مفیدی بود.
  با تشکر

 8. یلدا گفت:

  اقامت اسپانیا با استفاده از حرفه ورزشی بدست میاد؟ یعنی اگه بریم برای فوتبال میشه بعدش اقامت گرفت؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *