مهاجرت به کشور رومانی

مهاجرت به رومانی

مهاجرت به رومانی

طبق آخرین آمار بررسی شده توسط وکلای حقوق بین الملل از بین کشورهای مختلف، مهاجرت به رومانی نیز دارای مخاطبین زیادی بوده است. ما در مقاله زیر که متعلق به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می باشد به شما عزیزان در مورد انواع راه های قانونی مهاجرت به رومانی مانند: مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت از طریق تولد فرزند و راه غیر قانونی پناهندگی توضیحاتی می دهیم.

کشور رومانی را بشناسیم

رومانی کشوری  در جنوب شرقی اروپا به پایتختی بخارا و زبان رومانیایی می باشد که دارای همسایگانی از غرب با مجارستان و صربستان و از شمال شرقو شرق با مولداوی و اوکراین و از جنوب با بلغارستان می باشد. واحد پول این کشور لئو رومانی است.

اقتصاد کشور رومانی

کشور رمانی در سال ۱۹۷۰ برای توسعه صنعت و تاسیس پایگاه صنعتی، مبلغ هنگفتی از غرب را قرض گرفت تا اقتصاد خود را توسعه ببخشد و نیروی کار زیادی را استخدام کند.

اخذ اقامت دائم کشور رومانی

گرفتن اقامت دائم کشور رومانی به روش انتخابی متقاضی از میان راه های مهاجرت موجود بستگی دارد و شخص با سکونت کوتاه مدت خود در رمانی به اقامت این کشور دست پیدا نمی کند و حتما باید به مدت ۳ الی ۵ سال در این کشور سکونت داشته سپس درخواست اقامت دائم رومانی را بدهد.

مهاجرت به رومانی از طریق تحصیل

پذیرش از دانشگاهای مختلف در مقاطع مختلف در رومانی یکی از طرق انتخابی مهاجرت از سوی افراد خواهد بود. افرادی برای تحصیل در  در کشور رومانی نیازمن مدارکی مانند:

 • ارائه ترجمه و ریز نمرات دیپلم ۱۲ ساله همراه با ریز نمرات (برای پذیرش در مقطع کارشناسی)
 • ارائه اصل و ترجمه مدرک کارشناسی همراه با ریز نمرات ( برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد)
 • ارائه اصل و ترجمه مدرک کارشناسی ارشد با ریز نمرات (برای پذیرش در مقطع دکترا)
 • ارائه نامه از سوپروایزر (استاد راهنما) از دانشگاهای رومانی
 • ارائه انگیزه نامه
 • نامه تمکن مالی از پیرینت حساب بانکی
 • پاسپورت
 • ترجمه شناسنامه
 • بدون نیاز به مدرک زبان آیلتس و یا تافل

هزینه تحصیل در کشور رومانی بین ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ یورو سالیانه می باشد و هزینه زندگی دانشجویی بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ یورو در ماه خواهد بود و دانشجو اجازه کار به صورت پارت تایم ۲۰ الی ۳۰ ساعت در هفته را خواهد داشت. شما عزیزان می تواند برای اطلاعات دقیق تری به مقاله مهاجرت تحصیلی به رومانی مراجعه فرمایید.

مهاجرت به رومانی از طریق کار

اخذ ویزای کار یکی از ایده آل ترین ویزاها در میان ویزاهای دیگر می باشد زیرا که نسبت به بقیه ویزاها هم ارزان تر هست و همچنین فرد با کار کردن حقوق هم دریافت کرده و با پرداخت بیمه و مالیات به هدف اقامت خود نزدیک تر می شود، اما نکته ای که حائز اهمیت می باشد افراد برای کار در کشور های خارجی از جمله رومانی نیازمند پیشنهاد شغلی از سوی کارفرما (JOB OFFER) خواهند بود و بدون داشتن قرارداد از سوی کارفرمای رومانیایی نمیتوان ویزای کار این کشور را اخذ کرد و فرد باید از طرق دیگری وارد این کشور شود. پیشنهاد می شود در مقاله مهاجرت کاری به رومانی از اطلاعات دقیق تری برخوردار شوید.

مهاجرت به رومانی از طریق الحاق به خانواده

چنانچه فردی از شهروندان رومانی باشد و در آنجا اقامت دائم خود را کسب کرده باشد می تواند برای پیوست خانواده خود درخواست مهاجرت به رومانی را بدهد، طبق قانون مهاجرت کشور رومانی فرد باید علاوه بر مجوز اقامت کشور رومانی باید دارای شرایطی خاص دیگر مانند  شغل مناسب و توانایی مالی و حقوقی که برای زندگی به تعداد اعضای خانواده کافی باشد را داشته باشد و این شواهد را با ارائه مدارکی به اداره مهاجرت ثابت نماید.

مهاجرت به رومانی از طریق ثبت شرکت

این روزها راه اندازی کسب و کار در کشورهای خارجی دارای مخاطبین زیادی می باشد و افراد به دنبال راه اندازی و ثبت شرکت مبتنی بر فعالیت و مهارت خود  می باشند، کشور رومانی هم از گزینه های انتخابی می باشد افراد با ثبت شرکت در رومانی می توانند برای تمامی اعضای خانواده خود ازجمله فرزندان بالای ۱۸ سال خود اقامت بگیرند. انواع شرکت های مرسوم برای راه اندازی در رومانی:

 • شرکت با مسئولیت محدود با حداقل ۲۰۰RON
 • شرکت سهامی با حداقل سرمایه ۲۵۰۰۰ یورو معادل ۹۰۰۰۰RON
 • دفتر کار مجازی
 • ثبت شعبه شرکت

که پیشنهاد می شود برای اطلاعات دقیق تر به مقاله مربوط به ثبت شرکت در رومانی مراجعه فرمایید.

مهاجرت به رومانی از طریق ازدواج

ازدواج با اتباع کشورهای مختلف عملی حقوقی می باشد که آثار آن در حقوق بین الملل خصوصی پیش بینی شده است و در ماده ۹۷۶ قانون مدنی ایران نیز به آن اشاره شده است و بر طبق قانون کشور رومانی هم ازدواج با شخص رومانیایی منجر به درخواست اقامت دائم و تابعیت از سوی فرد خارجی خواهد شد، که برای اطلاعات دقیق تر به مقاله مربوط به مهاجرت از طریق ازدواج به رومانی مراجعه نمایید.

مهاجرت به رومانی از طریق تولد

زمانی فردی می تواند از طریق تولد اقامت یک کشور را بگیرد که آن کشور بر اساس سیستم خاک باشد یعنی با متولد شدن در خاک آن کشور از هر تبعه ای میتوان به اقامت و تابعیت رسید در متاسفانه کشور رومانی جز کشورهایی می باشد که دارای سیستم خون بوده و کودک حتما باید از والدین رومانیایی متولد شود تا اقامت و تابعیت رومانی را کسب نماید.

مهاجرت به رومانی از طریق پناهندگی

متاسفانه این روزها بسیاری از افراد به علت شناخت نا مناسب از راه های قانونی مرتکب اشتباهاتی برای مهاجرت می شوند و درگیر قاچاقچیان شده و جان و مال خود را در شرایط اسفناک به خطر می اندازند به همین منظور وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به شما پیشنهاد می کنند قبل از هر اقدامی در امر مهاجرت اول از راه های قانونی مهاجرت  با خبر شوید سپس اقدام بفرمایید.

کلام آخر

امیدواریم در نوشتار بالا توانسته باشید اطلاعات مختصری در مورد مهاجرت به رومانی دریافت کرده باشید و با مطالعه مقالات ما اطلاعات دقیق تری را در این امر نیز کسب نمایید. در نهایت به شا عزیزان پیشنهاد می شود قبل از هر اقدامی با کارشناسان ارشد و وکلای ما با سال ها تجربه در امر مهاجرت و تعداد بالی ویزا مشاوره رایگان داشت باشید.

Related Posts

9 دیدگاه برای “مهاجرت به رومانی

 1. v!da گفت:

  با سلام و احترام من استاد یکی از دانشگاه های معتبر تبریز هستم و در رشته بیولوژی فعالیت میکنم ایا مهاجرت به رومانی برای من گزینه مناسبی است؟

 2. عادل الجبیر گفت:

  سلام ظاهرا مهاجرت به رومانی از لحاظ هزینه به صرفه هست. میخواستم بدونم رنکینگ دانشگاه های این کشور چه طور هست؟؟

 3. پدرِ پسرشجاع گفت:

  اگر عضو شینگن بشود، گزینه ارزشمندی خواهد شد

 4. سعید گفت:

  برای مهاجرت یه رومانی با خرید ملک هم میشه اقدام کرد و به گرفتن اقامت اون امید داشت؟

 5. حیدر صفار زاده قمی گفت:

  شنیدم یادگیری زبانشون مشکله

 6. سحر گفت:

  سلام

  لطفا در مورد ویزای کاری رومانی توضیح دهید.
  ممنون از سایت به روزتون خیلی کمک کردید

 7. مهراد گفت:

  برای ثبت شرکت و سرمایه گذاری هم میشه اقدام کرد؟

 8. ترنم گفت:

  سلام شرایط پزشکی در رومانی چیست؟

 9. سهیلی گفت:

  من با 30 سال سن چطوری میتونم برم آلمان
  با فوق دیپلم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *