مهاجرت تحصیلی انگلستان

تحصیل رایگان در انگلستان

تحصیل رایگان در انگلستان
  • آیا امکان تحصیل رایگان در انگلستان وجود دارد؟
  • شرایط تحصیل رایگان در انگلستان چیست؟
  • چگونه می توان برای تحصیل رایگان در انگلستان اقدام کرد؟
  • آیا امکان تحصیل رایگان در انگلستان  در تمامی مقاطع تحصیلی وجود دارد؟
  • برای تحصیل رایگان در انگلستان چه شرایطی را باید فراهم کرد؟
  • آیا تحصیل رایگان در انگلستان نیازمند معدل و نمره آیلتس بالایی است؟

این مقاله در باب تحصیل رایگان در انگلستان برای شما همراهان همیشگی سایت موسسه سفیران سروش سعادت نگارش شده و به کلیه سوالات شما در زمینه تحصیل در انگلستان و شرایط تحصیل رایگان در انگلستان پاسخ می دهد .

مدارس انگلستان

مدارس بریتانیا دارای شهرت جهانی هستند . در انگلستان کیفیت آموزش و پرورش مدارس و دانشگاههای  دولتی به طور گسترده ای متفاوت است، دانشگاه ها و سایر موسسات آموزش عالی شهرت بین المللی بسیار عالی دارند و آموزش دهها هزار نفر از دانشجویان خارجی در یک سال از تمام گوشه و کنار جهان درانگلیس انجام می شود .

آموزش تمام وقت اجباری در انگلستان برای همه کودکان بین سنین 5 و  (4سال در ایرلند شمالی) است تا  16 سال ، این قانون شامل حال  کودکان اتباع خارجی دائمی و یا موقت که در بریتانیا برای یک سال یا بیشتراقامت دارند نیز می شود .  در مدارس دولتی، که بیش از 90 درصد  از دانش آموزان حضور دارند تحصیل تقریبا رایگان است.

نظام آموزشی انگلستان

بریتانیا بیش از  3200 مدرسه خصوصی دارد ، که شامل مدارس آمریکایی ، بین المللی است که اغلب  دانش آموزان بین المللی در این مدارس تحصیل می کنند. اکثریت بزرگی از دانش آموزان پس از سن  16 سالگی علاقمند به تحصیل در آموزشگاههای عالی هستند . یک مطالعه در سال 2012 نشان داد که تقریبا 32،000 دانش آموزپس از پایان   16 سالگی علاقمند به ادامه تحصیل هستند.

بیشتر مدارس دولتی و  مدارس روزانه در بریتانیا مختلط هستند ، به استثنای چند مدرسه متوسطه که به صورت تک جنسیتی هستند.  مدارس خصوصی شامل  مدارس روزانه  و مدارس شبانه روزی و شامل تک جنسیتی و موسسات آموزش مختلط هستند. ورود به یک مدرسه دولتی برای  کودکان خارجی به نوع و مدت اجازه اقامت آنها بستگی دارد. در واقع می توان گفت برای اشخاصی که خارج از انگلستان در خواست تحصیل در مدارس انگلستان  تا سن 16 سالگی را دارند امکان تحصیل رایگان وجود ندارد.

دبیرستان در بریتانیا

مدارس متوسطه برای کودکان از 11 یا 12 تا 16  ساله است. انواع اصلی ا مدارس متوسطه در انگلیس به شرح زیر است:

مدارس  عمومی

اگر چه به عنوان مدارس متوسطه در نظر گرفته، مدارس کودکان 8 یا 9 ساله  است .

مدارس جامع

بدون توجه به توانایی یا استعداد  دانش آموزان آنها را می پذیرد .  مدارس جامع طیف گسترده ای از دوره های آموزشی برای تمام سطوح ، از اول تا سال ششم (از سنین 11 تا 18، و یا 16 ساله ها است ) در برخی از استان ها، همه مدارس متوسطه جامع هستند.

مدارس مدرن

ارائه آموزش عمومی با امکانات  آموزش عملی برای 11 تا 16 ساله مدارس متوسطه مدرن برای دانش آموزان محلی و بومی تاسیس شده است.

مدارس  زبان

شامل  یک دوره پیش دانشگاهی برای دانش آموزان 16 یا 18 ساله

مدارس استودیو

برای دانش آموزان 14-19 که نیاز به آموزش و پرورش بر اساس دنیای کار دارند ، که باعث اشتغالزایی می شود.

آکادمی

این مدارس دولتی به طور مستقیم توسط دولت مرکزی تامین می شود .

کالج فرم ششم

مدارسی که برای  دانش آموزان  16 ساله (به عنوان مثال پس از  فارغ التحصیلی از  مدارس متوسطه مدرن) برای  یه فرصت مطالعه به مدت دو سال  برگذار می شود.

مدارس فنی

ارائه آموزش های حرفه ای یکپارچه (علمی و فنی) برای دانش آموزان از 14 تا  18 سال .

کالج  شهرستان فناوری

Specialise در دوره های فنی و علمی برای کودکان در سن 11 تا 18 است . معمولا در قطعات محروم از انگلستان واقع شده است.

مدرسه خصوصی یا دولتی

یکی از مهم ترین تصمیماتی که  تازه واردان به انگلستان با آن مواجه می شوند این است که آیا  کودکان خود را به مدرسه دولتی بفرستند یا خصوصی. در برخی مناطق،  مدارس دولتی انگلیس  برابر با بهترین مدارس خصوصی است.

بسیاری از والدین ترجیح می دهند فرزندان خود را به یک مدرسه خصوصی بفرستند ، یک افزایش شدید در تعداد فرزندانی که  در مدارس خصوصی تحصیل می کنند در سال های اخیر وجود دارد. کیفیت مدارس دولتی ، بطور قابل توجهی از منطقه ای به منطقه، LEA به LEA، و از مدرسه به مدرسه متفاوت است.

رقابت برای وارد شدن به بهترین مدارس متوسطه  در انگلستان می تواند بسیار سخت باشد. به عنوان مثال  پذیرش تا  حد زیادی به خانواده و پدر و مادر و  شغل آنها بستگی دارد . اولویت تحصیل در مدارس دولتی خاص با کودکانی است  که خانواده آنها امکان پرداخت هزینه های تحصیل در مدارس خصوصی را ندارند. در مقطع کارشناسی ، دانشجویان بین المللی باید حداقل 9500 پوند برای تحصیل در انگلیس  پرداخت کنند که  می توان گفت به طور متوسط پایین ترین هزینه سالانه تحصیل است.

نتیجه گیری

اما آیا این محصلین و متقاضیان می توانند  تحصیل رایگان در انگلستان داشته باشند؟ به عنوان  مثال از طریق گرفتن بورس های تحصیلی انگلستان و یا  کمک هزینه های تحصیلی ، هزینه های تحصیلی خود را در انگلستان کاهش دهند؟

بورسیه های تحصیلی انگلستان در تمامی رشته ها و در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه کمبریج ارائه میشود که می تواند به عنوان یکی از راه های تحصیل رایگان در انگلستان به حساب آید  و افرادی که قصد تحصیل رایگان در انگلستان را دارند در صورت داشتن شرایط خاص می توانند از این دانشگاه درخواست بورس تحصیلی دهند و با دریافت مبلغ سالیانه 35000 پوند به صورت کامل از تحصیل رایگان در انگلستان برخوردار شوند.

در واقع دانشجویان نخبه به داشتن معدل بالا و نمره آیلتس خوب این بورس های تحصیلی را از دانشکاههای درجه یک انگلیس دریافت کنند . در این مقاله به بررسی نظام آموزشی انگلستان  و امکان تحصیل رایگان در انگلستان پرداختیم. چنانچه علاقمند به ادامه تحصیل در انگلستان هستید توصیه می شود قبل از هر گونه اقدام و پرداختهای یورویی و پوندی با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی و راهنمایی و کمک وکلای ارشد و کارشناسان این موسسه بهره مند شوید .

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *