مهاجرت به کشور دانمارک

مهاجرت به دانمارک

مهاجرت به دانمارک

مهاجرت به دانمارک از سایر گزینه های برتر در خصوص اخذ اقامت و بهتر شدن شرایط زندگی و کاری می شود که سالانه مورد استقبال قرار گرفته است. برای مهاجرت به دانمارک روش های زیادی وجود دارد که متقاضی باید با توجه به شرایط خود بهترین راه را برای مهاجرت به این کشور انتخاب کند. دانمارک یکی از کشورهای شاد و پر نشاط در دنیا می باشد، پاسپورت این کشور جزء معتبر ترین پاسپورت ها در دنیا به شمار می آید. با توجه به درخواست های متداول متقاضیان برای مهاجرت به این کشور کارشناسان موسسه سفیران سروش سعادت تصمیم دارند در مقاله پیش رو اطلاعاتی را در رابطه با روش های مهاجرت به دانمارک در اختیار شما عزیزان قرار دهند، امیدواریم با مطالعه این مقاله پاسخ بخشی از سوالات خود را به دست آورید.

درباره کشور دانمارک

این کشور با نام رسمی پادشاهی دانمارک با مساحت 43094 کیلومتر مربع در جنوبی ترین منطقه اسکاندیناوی قرار گرفته است. کشور دانمارک داری مرزهای زمین مشترک با کشور آلمان می باشد، همچنین پل اورسوند این کشور را به کشور سوئد متصل کرده است. یکی از شهرهای مهم دانمارک شهر کپنهاگ می باشد که به عنوان پایتخت این کشور نیز شناخته می شود. کشور دانمارک دارای جمعیتی بالغ بر 5447084 نفر می باشد، مردم این کشور به زبان دانمارکی و زبان های محلی آلمانی، گرینلندی و فاروئی به مکالمه می پردازند. واحد پول رایج کرون دانمارک (با علامت اختصاری DKK) می باشد.

کار و مهاجرت به دانمارک

برای مهاجرت به دانمارک روش های مختلفی وجود دارد که یکی از آن ها مهاجرت کاری به این کشور می باشد. با توجه به این که کشور دانمارک عضوء اتحادیه اروپا می باشد. قوانین کار در این کشور نیز همانند سایر کشورهای عضوء اتحادیه اروپا می باشد. برای کار در این کشور لازم است متقاضیان از کارفرما یا موسسه ای در دانمارک دعوت نامه شغلی دریافت کنند.

دقت نمایید که برای ارائه دعوت نامه شغلی به متقاضیان خارجی و بین المللی قوانینی وضع شده است. اگر ظرف مدت 6 ماه فردی از کشور دانمارک یا سایر کشورهای عضوء اتحادیه اروپا برای استخدام در شغل مورد نظر انتخاب نشود آنگاه کارفرما می تواند با رعایت قوانین و اعلام درخواست به اداره مهاجرت نیروی کار واجد شرایط خارجی و بین المللی را استخدام کند.

پس از آنکه از کارفرمایی در این کشور دعوت نامه شغلی دریافت کردید، باید اقدامات لازم را جهت اخذ ویزا کار کشور دانمارک انجام دهید. برای دریافت ویزای کار لازم است متقاضی مدارکی مانند: فرم مربوطه و تکمیل آن، مدارک تحصیلی، سوابق کاری، رزومه کاری، انگیزه نامه، مدارک تمکن مالی، پاسپورت معتبر، دعوت نامه شغلی دریافت شده، مدرک معتبر زبان و گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده را به سفارتخانه یا کنسولگری دانمارک ارائه دهد و درخواست خود را برای دریافت ویزا اعلام کند.

تحصیل و مهاجرت به کشور دانمارک

از آسان ترین و رایج ترین روش های مهاجرت می توان به مهاجرت تحصیلی اشاره کرد، برای تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی شرایط و قوانینی وجود دارد که رعایت آن برای تمامی متقاضیان الزامی می باشد. امکان تحصیل در دانشگاه های این کشور در تمامی مقاطع تحصیلی وجود دارد، از مزایا تحصیل در دانمارک می توان به امکان اخذ بورسیه تحصیلی، اقامت در خوابگاه ها و تجربه کار حین تحصیل اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط اخذ بورس تحصیلی دانمارک مقاله بورسیه دانمارک را مطالعه کنید.

در اولین قدم فرد باید درخواست خود را برای اخذ پذیرش به دانشگاه مورد نظر ارسال نماید. پس از آنکه متقاضی موفق به اخذ پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های دانمارک شد، باید اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای تحصیلی انجام دهد. برای دریافت ویزای تحصیلی لازم است متقاضی مدارک زیر را تهیه کرده و در زمان مصاحبه به سفارتخانه یا کنسولگری کشور دانمارک ارائه نماید.

 • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
 • پرداخت هزینه های لازم و ارائه رسید آن
 • ارائه گواهی اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر
 • مدرک معتبر زبان
 • انگیزه نامه
 • پاسپورت معتبر با اعتبار 12 ماهه
 • 2 قطعه عکس پاسپورتی
 • ارائه مدارک تحصیلی پیشین و ریز نمرات

تحصیل و مهاجرت به کشور دانمارک

ویزای ازدواج و مهاجرت به کشور دانمارک

با توجه به قوانین وضع شده در کشور دانمارک متقاضیان خارجی و بین المللی در صورت ازدواج با فردی با تابعیت کشور دانمارک می توانند اقامت این کشور را به دست آورند. از شروط ازدواج در کشور دانمارک می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 •  سن 24 سال به بالا برای زوجین
 • ارائه مدارکی دال بر تابعیت دانمارکی
 • ارائه گواهی دال بر توانایی مالی از اعضای خانواده

پس از ثبت ازدواج قانونی در این کشور ابتدا فرد اقامت موقت دانمارک و پس از گذشت زمان معین و با تسلط به زبان دانمارکی اقامت دائم و سپس تابعیت دانمارکی دریافت می کند. شما می توانید با مطالعه مقاله اخذ اقامت دانمارک از طریق ازدواج اطلاعات بیشتر و کاملتری در این خصوص به دست آورید.

سرمایه گذاری در دانمارک

متقاضیان با سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت در دانمارک می توانند اقامت این کشور را به دست آورند. برای سرمایه گذاری در این کشور لازم است ابتدا با فردی با تابعیت کشور دانمارک شریک شوید و 51% از سهام خود را به نام او بزنید. متقاضیان باید به این نکته توجه داشته باشند که پس از گذشت مدت زمان معین و پرداخت مالیات می توانند مالکیت کل شرکت را به نام خود بزنند و اقامت دائم دانمارک را به دست آورند.

برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری فرد باید حداقل سرمایه تعیین شده را داشته باشد و همین طور اثبات نماید که توانایی تامین هزینه های زندگی خود و اعضاء خانواده خود را دارد. همچنین لازم است فرد بیزینس پلنی ارائه نماید که مورد تایید کشور دانمارک واقع شود و مشخص شود شغل فرد به اقتصاد کشور دانمارک کمک می کند و سود آور است.

با مطالعه این مقاله اطلاعات مختصری در رابطه با مهاجرت به دانمارک به دست آوردید، برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مراجعه به سایت موسسه سفیران سروش سعادت مقالات بیشتری در رابطه با راه های مهاجرت به این کشور مطالعه کنید. اگر با مطالعه مقالات پاسخ سوالات خود را دریافت نکردید و نیاز به مشاوره های بیشتری داشتید می توانید همه روزه با کارشناسان و وکلاء موسسه در تماس باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *