مهاجرت به کشور دانمارک

اقامت دانمارک

اقامت دانمارک

هر ساله افراد زیادی از کشورهای مختلف در صدد اخذ اقامت دانمارک هستند. زیرا دانمارک یکی از کشورها توسعه یافته و مدرن اروپایی و در جهان می باشد. طبق آمارهای جهانی مردم دانمارک به عنوان شادترین مردم جهان معرفی شده اند. تمامی مردم این کشور از امکانات رفاهی و اجتماعی یکسانی برخوردارند و اختلاف طبقاتی در دانمارک مشاهده نمی گردد. زبان رسمی مردم این کشور دانمارکی است، اما با این وجود اکثر مردم این کشور به زبان های سوئدی، نروژی، آلمانی و انگلیسی مسلط هستند. ناگفته نماند یکی از مهمترین شرایط ورود افراد به بازارهای کاری کشور دانمارک تسلط و برخورداری از مهارت زبان دانمارکی است. همچنین اکثر برنامه ها در مقطع کارشناسی در دانشگاه های این کشور به این زبان ارائه می گردد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تیمی خبره در امر مهاجرت همواره در حال ارائه اطلاعات مفید به متقاضیان عزیز می باشد.

هزینه های زندگی در دانمارک نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بیشتر است، اما با توجه به میزان حقوق و درآمد در دانمارک، مردم این کشور از رفاه اقتصادی بسیار مناسبی برخوردار هستند. در مقابل هزینه های بالای زندگی کشور دانمارک، نرخ مالیات در این کشور پایین است و سرمایه گذاران خارجی بسیاری این کشور را برای سرمایه گذاری انتخاب می نمایند. ناگفته نماند دولت دانمارک از کارآفرینانی که دارای طرح های تجاری و سودآوری هستندف استقبال نموده و از آنان حمایت می نماید.

بررسی مهاجرت و اخذ اقامت دانمارک

کیفیت و استانداردهای بالای زندگی در دانمارک از مهمترین دلایل افراد برای مهاجرت به این کشور بشمار می رود. تحصیل، سرمایه گذاری، کار، کارآفرینی، خرید ملک، ازدواج و تولد همگی از جمله روش های مهاجرت به دانمارک است که در نهایت منجر به اخذ اقامت دانمارک می گردد. اگر چه ادامه تحصیل در کشور دانمارک بطور مستقیم موجب اخذ اقامت دائم این کشور نمی گردد، اما دانشجویان پس از اتمام تحصیلات در این کشور می توانند شغل مورد نظر خود را در این کشور یافته و با انجام کار اقامت این کشور را اخذ نمایند.

نا گفته نماند اخذ ویزای کاری دانمارک برحتی امکان پذیر نیست و متقاضیان انجام کار می باید دارای پیشنهادی کاری از کارفرمایان در دانمارک باشند و از همین رو این افراد می توانند با اخذ پذیرش از دانشگاه های دانمارک برای ادامه تحصیل در این کشور اقدام و پس از پایان تحصیلات خود، نسبت به تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری دانمارک اقدام نمایند. سرمایه گذاران و کارآفرینان نیز برای اخذ مجوز کار دانمارک می باید دارای طرحی و یا ایده ای تجاری مناسب برای ایجاد کسب و کار در این کشور باشند، تا موفق به اخذ اقامت کشور دانمارک گردند.

بطور کلی دولت دانمارک دو نوع اقامت برای متقاضیان صادر می نماید که به شرح زیر است:

انواع اقامت شرایط لازم متقاضیان هزینه صدور ویزا به DKR (کرون)
کوتاه مدت بازدید و گردشگری صرفا بمدت 3 ماه توریستان، محققان و تاجران 1410
بلند مدت دانشجویان و کارگران اقامت پیوسته (8 سال) 4930

اقامت دانمارک از طریق تحصیل

دانشگاه ها و مراکز آموزشی دانمارک از سیستم پیشرفته آموزشی در جهان برخوردار هستند. بطوریکه سیستم آموزشی کشور دانمارک سومین سیستم آموزشی برتر در جهان شناخته شده است. تمامی موارد از جمله شرایط مناسب زندگی در این کشور موجب جذب دانشجویان بین المللی به این کشور شده است. تحصیل دانشجویان اتحادیه اروپا در دانمارک رایگان است. اما تحصیل دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا تنها با پرداخت شهریه امکان پذیر است.

با توجه به اعتبار دانشگاه های دانمارک و مدارکی که توسط این دانشگاه ها صادر می گردد، دانشجویان می توانند براحتی وارد بازارهای کار جهانی گردیده و به انجام کار بپردازند. تدریس در دانشگاه های این کشور به زبان های دانمارکی و انگلیسی ارائه می گردد و دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی دارند، می باید از مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره 6 در مقطع کارشناسی، 6.5 برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و نمره 7 آیلتس در مقطع دکترا باشند. ناگفته نماند بطور میانگین هزینه های تحصیل در این کشور بین 44797 الی 261321DKR (کرون) تخمین زده شده است.

مدارک لازم جهت اخذ اقامت این کشور برای ادامه تحصیل به قرار زیر است:

  • پاسپورت معتبر
  • نامه پذیرش تحصیلی
  • برخورداری از تمکن مالی برای تأمین هزینه زندگی در دانمارک
  • عکس
  • مدرک زبان انگلیسی
  • گواهی سلامت دانشجو
  • گواهی عدم سوء سابقه پیشینه

اقامت دانمارک از طریق تحصیل

کار در دانمارک

با توجه به بالا بودن میزان حقوق و دستمزد کارگران در دانمارک، مهاجرت کاری به این کشور متقاضیان زیادی دارد. اما پروسه اخذ ویزای کاری دانمارک نسبتاً دشوار است. زیرا طبق قوانین دولت دانمارک و دیگر کشورهای اروپایی اتباع کشورهای خارج از اتحادیه اروپا برای انجام کار در کشورهای اروپایی ملزم به دریافت پیشنهاد کاری هستند و پروسه دریافت پیشنهاد کاری از کارفرمایان دانمارک بسادگی امکان پذیر نیست.

متقاضیان انجام کار در دانمارک به 3 طریق می توانند ویزای کار دانمارک را اخذ نمایند:

  • Pay Limit Scheme: در این روش فرد ملزم به اخذ پیشنهادکاری و عقد قرارداد کاری با حداقل دستمزد 375000DKR (کرون) هستند تا بتوانند اقامت کشور دانمارک را دریافت نمایند.
  • Positive List: متقاضیانی که قصد مهاجرت کاری به دانمارک به این روش را دارند، می باید شغل فرد مورد نظر در لیست 125 شغل مورد نیاز کشور دانمارک قرار گرفته باشد. این روش نیز بر طبق قوانین کار دانمارک با عقد قرارداد کاری میان کارفرما و کارمند انجام می گیرد.
  • Green Card Scheme: متقاضیان اخذ اقامت دانمارک از طریق کار در این روش می باید حداقل 100 امتیاز را کسب نمایند. پارامترهای امتیازدهی در این روش براساس سن، تحصیلات، سابقه کاری و مهارت زبان دانمارکی می باشد.

اقامت دانمارک از طریق سرمایه گذاری

همانطور که در مقدمه بیان شد، نرخ پرداخت مالیات در دانمارک برخلاف بسیاری از کشورهای اروپایی پایین است و این امر موجب جذب سرمایه گذاران زیادی به این کشور شده است. سرمایه گذاران می توانند در بخش های مختلفی همچون تولید، صنایع شیمیایی، خودرو سازی و همچنین خرید ملک و یا اوراق قرضه دولتی اقدام به سرمایه گذاری نمایند. سرمایه گذاران بدین طریق می توانند پس از 5 سال اقامت دائم دانمارک را اخذ نمایند، همچنین اخذ تابعیت و پاسپورت کشور دانمارک نیز پس از 9 سال برای متقاضیان فراهم است.

شرایط اخذ اقامت دانمارک از طریق سرمایه گذاری به شرح زیر است:

آیتم شرح
نام ویزا ویزای نوع C و D
هزینه صدور ویزا DKR2100 (کرون)
مدت زمان رسیدگی به درخواست حداکثر یک سال
حداقل سرمایه اولیه 746860.1825 الی 746860128.5427DKR (کرون)

کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره در تلاش هستند تا با ارائه اطلاعات لازم در زمینه شرایط زندگی و بازارهای کاری کشورهای مختلف متقاضیان مهاجرت را یاری نمایند. دوستان می توانید در زمینه شرایط اعزام دانشجو به دانمارک با کارشناسان این مجموعه مشاوره نمائید.

یک دیدگاه برای “اقامت دانمارک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *