مهاجرت به کشور دانمارک

اقامت دانمارک

اقامت دانمارک

هر ساله افراد زیادی از کشورهای مختلف درصدد اخذ اقامت دانمارک هستند. زیرا این یکی از کشورها توسعه یافته و مدرن اروپایی در جهان می باشد. طبق آمارهای جهانی مردم این کشور به عنوان شادترین مردم جهان معرفی شده اند. تمامی مردم این کشور از امکانات رفاهی و اجتماعی یکسانی برخوردارند. اختلاف طبقاتی در دانمارک مشاهده نمی گردد. زبان رسمی مردم این کشور دانمارکی است. اما با این وجود اکثر مردم این کشور به زبان های سوئدی، نروژی، آلمانی و انگلیسی مسلط هستند. ناگفته نماند یکی از مهمترین شرایط ورود افراد به بازارهای کاری کشور دانمارک تسلط و برخورداری از مهارت زبان دانمارکی است. همچنین اکثر برنامه ها در مقطع کارشناسی در دانشگاه های این کشور به این زبان ارائه می گردد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تیمی خبره در امر مهاجرت همواره در حال ارائه اطلاعات مفید به متقاضیان عزیز می باشد.

هزینه های زندگی در این کشور نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بیشتر است. اما با توجه به میزان حقوق و درآمد، مردم این کشور از رفاه اقتصادی بسیار مناسبی برخوردار هستند. در مقابل هزینه های بالای زندگی این کشور، نرخ مالیات در این کشور پایین است. سرمایه گذاران خارجی بسیاری این کشور را برای سرمایه گذاری انتخاب می نمایند. ناگفته نماند دولت دانمارک از کارآفرینانی که دارای طرح های تجاری و سودآوری هستند، استقبال نموده و از آنان حمایت می نماید.

مهاجرت به دانمارک 2022

کیفیت و استانداردهای بالای زندگی در این کشور از مهمترین دلایل افراد برای مهاجرت به این کشور بشمار می رود. تحصیل، سرمایه گذاری، کار، کارآفرینی، خرید ملک، ازدواج و تولد همگی از جمله روش های مهاجرت به دانمارک است. در نهایت منجر به اخذ اقامت این کشور می گردد. اگر چه ادامه تحصیل در کشور دانمارک بطور مستقیم موجب اخذ اقامت دائم این کشور نمی گردد. اما دانشجویان پس از اتمام تحصیلات در این کشور می توانند شغل مورد نظر خود را در این کشور یافته و با انجام کار اقامت این کشور را اخذ نمایند.

نا گفته نماند اخذ ویزای کاری این کشور براحتی امکان پذیر نیست. متقاضیان انجام کار می باید دارای پیشنهادی کاری از کارفرمایان باشند. از همین رو این افراد می توانند با اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور برای ادامه تحصیل در این کشور اقدام و پس از پایان تحصیلات خود، نسبت به تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری اقدام نمایند. سرمایه گذاران و کارآفرینان نیز برای اخذ مجوز کار باید دارای طرحی و یا ایده ای تجاری مناسب برای ایجاد کسب و کار در این کشور باشند، تا موفق به اخذ اقامت کشور دانمارک گردند.

انواع مجوز اقامت دانمارک

بطور کلی دولت این کشور2 نوع اقامت برای متقاضیان صادر می نماید که به شرح زیر است:

انواع اقامت شرایط لازم متقاضیان هزینه صدور ویزا به کرون
کوتاه مدت بازدید و گردشگری صرفا به مدت 3 ماه توریستان، محققان و تاجران DKK1410
بلند مدت دانشجویان و کارگران اقامت پیوسته (8 سال) DKK4930

اقامت دانمارک از طریق تحصیل

دانشگاه ها و مراکز آموزشی این کشور از سیستم پیشرفته آموزشی در جهان برخوردار هستند. بطوریکه سیستم آموزشی این کشور سومین سیستم آموزشی برتر در جهان شناخته شده است. تمامی موارد از جمله شرایط مناسب زندگی در این کشور موجب جذب دانشجویان بین المللی به این کشور شده است. تحصیل دانشجویان اتحادیه اروپا در این کشور رایگان است. اما تحصیل دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا تنها با پرداخت شهریه امکان پذیر است.

متقاضیانی که این کشور را برای تحصیل انتخاب نموده اند، می باید ابتدا از هزینه های زندگی در این کشور اطلاع یابند که در نمودار زیر بیان گردیده است:

نمودار هزینه زندگی در دانمارک

با توجه به اعتبار دانشگاه های دانمارک و مدارکی که توسط این دانشگاه ها صادر می گردد، دانشجویان می توانند به راحتی وارد بازارهای کار جهانی گردیده و به انجام کار بپردازند. تدریس در دانشگاه های این کشور به زبان های دانمارکی و انگلیسی ارائه می گردد. دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی دارند، باید از مدرک زبان انگلیسی آیلتس برخوردار باشند.

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در این کشور برای مقاطع مختلف و به شرح زیر است:

آیتم نمره IELTS میانگین هزینه به کرون دانمارک
کارشناسی 6 DKK44797 الی 261321DKK
کارشناسی ارشد 6.5
دکتری 7

مدارک لازم جهت اخذ اقامت این کشور برای ادامه تحصیل به قرار زیر است:

 • پاسپورت معتبر
 • نامه پذیرش تحصیلی
 • برخورداری از تمکن مالی برای تأمین هزینه زندگی در دانمارک
 • عکس
 • مدرک زبان انگلیسی
 • گواهی سلامت دانشجو
 • گواهی عدم سوء سابقه پیشینه

اقامت دانمارک از طریق تحصیل

کار در دانمارک

با توجه به بالا بودن میزان حقوق و دستمزد کارگران در این کشور، مهاجرت کاری متقاضیان زیادی دارد. اما پروسه اخذ ویزای کاری نسبتاً دشوار است. زیرا طبق قوانین دولت این کشورو دیگر کشورهای اروپایی اتباع کشورهای خارج از اتحادیه اروپا برای انجام کار در کشورهای اروپایی ملزم به دریافت پیشنهاد کاری هستند. پروسه دریافت پیشنهاد کاری از کارفرمایان دانمارک بسادگی امکان پذیر نیست.

متقاضیان انجام کار به 3 طریق می توانند ویزای کاری دانمارک را اخذ نمایند:

 • Pay Limit Scheme: در این روش فرد ملزم به اخذ پیشنهادکاری و عقد قرارداد کاری با حداقل دستمزد 375000DKK (کرون دانمارک) هستند تا بتوانند اقامت این کشور را دریافت نمایند.
 • Positive List: متقاضیانی که قصد مهاجرت کاری  به این روش را دارند، می باید شغل فرد مورد نظر در لیست 125 شغل مورد نیاز کشور دانمارک قرار گرفته باشد. این روش نیز بر طبق قوانین کار با عقد قرارداد کاری میان کارفرما و کارمند انجام می گیرد.
 • Green Card Scheme: متقاضیان اخذ اقامت از طریق کار در این روش می باید حداقل 100 امتیاز را کسب نمایند. پارامترهای امتیازدهی در این روش براساس سن، تحصیلات، سابقه کاری و مهارت زبان دانمارکی می باشد.

اقامت دانمارک از طریق سرمایه گذاری

همانطور که در مقدمه بیان شد، نرخ پرداخت مالیات برخلاف بسیاری از کشورهای اروپایی پایین است. این امر موجب جذب سرمایه گذاران زیادی به این کشور شده است. سرمایه گذاران می توانند در بخش های مختلفی همچون تولید، صنایع شیمیایی، خودرو سازی و همچنین خرید ملک و یا اوراق قرضه دولتی اقدام به سرمایه گذاری نمایند. سرمایه گذاران بدین طریق می توانند پس از 5 سال اقامت دائم  را اخذ نمایند، همچنین اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور نیز پس از 9 سال برای متقاضیان فراهم است.

شرایط اخذ اقامت دانمارک از طریق سرمایه گذاری به شرح زیر است:

آیتم شرح
نام ویزا C و D
هزینه صدور ویزا DKK2100 (کرون دانمارک)
مدت زمان رسیدگی به درخواست حداکثر یک سال
حداقل سرمایه اولیه 74686018DKK (کرون دانمارک)

هزینه اقامت دانمارک

اگرچه، سیاست بدون شهریه این کشور برای دانشجویان اتحادیه اروپا بسیار جذاب است، هزینه ‌های زندگی عموما از بیشتر مکان‌ ها بالاتر است و بسیار بالاتر از میانگین اروپایی است. برای اینکه بتوانید این هزینه ها را تامین کنید، باید هزینه های ماهانه خود را با دقت بودجه بندی کنید. یک تخمین تقریبی از هزینه های زندگی ماهانه شما در این کشور به 750€ تا 900€ (یورو) در ماه می رسد. زندگی در شهر کپنهاگ گران تر از شهرهای کوچک تر است و ممکن است تا 1200€ (یورو) در ماه بالا برود. اگر قصد دارید در یک شهر کوچک تر زندگی کنید، ممکن است بتوانید هزینه های خود را در حدود 650€ (یورو) در ماه پایین نگه دارید.

به همه دانشجویان بین المللی توصیه می شود که یک حساب بانکی دانمارکی باز کنند. برای انجام این کار، ابتدا باید یک شماره CPR دانمارکی (یعنی شماره شناسه) دریافت کنید. باز کردن یک حساب کاربری ساده است. فقط پاسپورت یا کارت شناسایی و کارت CPR خود را به شعبه بیاورید.

کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره در تلاش هستند تا با ارائه اطلاعات لازم در زمینه شرایط زندگی و بازارهای کاری کشورهای مختلف متقاضیان مهاجرت را یاری نمایند. دوستان می توانید در زمینه شرایط اعزام دانشجو به دانمارک با کارشناسان این مجموعه مشاوره نمائید.

سوالات متداول در باب اقامت دانمارک

در این بخش مفتخر به پاسخگویی سوالات متداول در باب اقامت در دانمارک می باشیم:

 • انواع مجوز اقامت در کشور دانمارک به چه صورت است؟ یا اقامت ها به صورت کوتاه مدت است که معمولا برای بازدید و گردشگری به کار می رود و صرفا به مدت 3 ماه و اغلب برای توریستان، محققان و تاجران است و یا به صورت بلند مدت است که اغلب برای دانشجویان و کارگران صادر می شود و یک اقامت پیوسته 8 ساله است.
 • مدرک زبان موردنیاز برای تحصیل در کشور دانمارک در هر مقطع به چه صورت است؟ برای کارشناسی نمره مورد نیاز آیلتس 6 برای کارشناسی ارشد 6.5 و برای مقطع دکترا 7 است.
 • اخذ اقامت دانمارک از طریق سرمایه گذاری به چه صورت است؟ سرمایه گذاران خارجی می توانند در بخش های مختلفی همچون تولید، صنایع شیمیایی، خودرو سازی و یا همچنین خرید ملک و اوراق قرضه دولتی اقدام به سرمایه گذاری نمایند. که بعد از 5 سال می توانند اقامت دائم این کشور را اخذ کنند.
 • هزینه صدور انواع ویزا دانمارک به کرون در چه حدود است؟ برای اقامت های کوتاه مدت حدود هزینه صدور ویزا 1410DKK (کرون دانمارک) و برای ویزاهای بلند مدت DKK4930 (کرون دانمارک) است.
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.