مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » انگلستان » ویزای تحصیلی انگلستان

ویزای تحصیلی انگلستانتحصیل و پیشرفت را می توان در یک نظام آموزشی نوین با اخذ ویزای تحصیلی انگلستان رقم زد ، البته موفقیت در این پروسه مستلزم شرایط و مدارکی است که شما برای اخذ پذیرش از دانشگاه ، کالج یا مدارس درخواست می دهید و در مرحله بعدی جهت دریافت ویزای تحصیلی انگلستان به سفارت ارائه می دهید ، این مقاله در راستای راهنمایی شما با سنین مختلف جهت ادامه تحصیل در انگلستان نگارش شده است .

از چند دیدگاه می توان انگلستان را یک گزینه مطلوب برای ادامه تحصیل قلمداد نمود .

سیستم آموزش بریتانیا انعطاف پذیر است ، بنابراین شما می توانید با توجه به سبک زندگی و آرمان های خود انتخاب های متعددی داشته باشید . هنگامی که در انگلستان تحصیل می کنید مردم را از ملیت های مختلف ملاقات می کنید که این تنوع فرهنگی یکی از مزایای تحصیل در انگلستان به شمار می آید .

مزایای تحصیل در انگلستان

مؤسسه های آموزش عالی و کالج ها و دانشگاه های انگلستان هر ساله در میان بهترین ها در جهان رتبه بندی می شود و مدارک تحصیلی بین المللی ارزشمند و شناخته شده ای دارند .

بریتانیا 5 درصد از تحقیقات علمی جهان را به عهده دارد و 14 درصد از مقالاتی که اغلب در این زمینه ذکر شده است را تولید می کنند .

کالج ها و دانشگاه های انگلستان انعطاف پذیری بالایی دارند و شما را قادر می سازند تا دوره های تحصیلی و حرفه ای خود را با انتخاب خود ترکیب کنید  .

روش تدریس و مطالعه مورد استفاده در انگلستان به شما آزادی برای ارائه خلاقیت و ایجاد مهارت ها و همچنین اعتماد به نفس محیطی مناسبی می دهد .

به عنوان یک دانش آموز یا دانشجو شما این فرصت را به دست می آورید که توسط آکادمی های برجسته و متخصصان جهان آموزش داده شوید شما همچنین از حمایت مداوم دانشگاه کالج یا مدارس خود بهره مند خواهید شد .

انگلستان خانه اصلی زبان انگلیسی است و از این رو یک مکان ایده آل برای توسعه مهارت های زبان و افزایش چشم انداز اشتغال است .

انگلستان رهبر جهان در بسیاری از زمینه های آموزش و پرورش از جمله مهندسی ، علوم ، هنر و طراحی ، کسب و کار و مدیریت ، حقوق و امور مالی است . شهرت و میراث انگلستان به عنوان یک مرکز جهانی برای تحقیقات علمی آن را برای برخی از بهترین متفکران مقصدی ایده آل به حساب می آید.  کشور انگلستان تنها با یک درصد جمعیت جهان ، هشت درصد از نشریات علمی جهانی را مسئولیت و پشتیبانی می کند .

ویزای تحصیلی انگلستان

ویزاهای تحصیلی کوتاه مدت ، ویزای تحصیلی فرزندان ، ویزای تحصیلی عمومی

در انواع این ویزا با توجه به نوع برنامه مورد نظر می توانید متناسب با آن ویزای دلخواه خود را درخواست دهید ، در ویزاهای کوتاه مدت که بین 6 تا 11 ماه صادر می شود دانش آموزان اکثرا برای یادگیری زبان به بریتانیا سفر می کنند ، تفاوت بین ویزاهای بلند مدت متناسب با سن متقاضی مشخص می شود اگر شما سنی بین 4 تا 17 سال دارید می توانید با ویزای کودک و اگر سنی بالاتر از 16 سال دارید می بایست برای ویزای تحصیلی بلند مدت عمومی انگلستان اقدام نمائید .

بریتانیا یک سیستم آموزش عالی مشهور در جهان بوده که بسیاری از برنامه های متنوع تحصیلی را  ارائه می دهد که می تواند آینده واقعی شما را تغییر دهد . بیش از 600،000 دانشجوی بین المللی در هر سال در برنامه های مختلف از دوره های زبان انگلیسی ، دبستان تا دکترا جذب می کند .

یکی از پرطرفدارترین برنامه های تحصیلی که دانش آموزان را از سنین پایین جذب تحصیل در انگلستان می نماید وجود برنامه های GCSE است که دانش آموزان و خانواده ها را  مشتاق ساخته تا با توجه به نظام آموزشی مدون و مدرن و سطح پیشرفته ، تحصیلات ابتدایی خود را در مدارس و دبیرستان های انگلستان ادامه دهند .

در این دوره ها با توجه به تعداد بالای مدارس و کالج های بین المللی انتخاب یک مدرسه بسیار مهم می باشدکه بتواند پایه دانش آموز را قوی کرده و برای استعدادیابی و انتخاب برنامه تحصیلی متناسب با استعداد و علایق دانش آموز یکسان سازد .

در نظام آموزشی انگلستان که یکی از اصولی ترین نظام های آموزشی در دنیا و یا برترین در دنیا احتساب می گردد کودکان از سنین سه تا چهار سالگی در مهدکودک ها آموزش را شروع می کنند و سپس وارد مدارس ابتدایی شده و پس از آن دبیرستان  مواد درسی را از قبیل انگلیسی ، ریاضی ، علوم پایه ، طراحی و فن آوری ، تاریخ ، جغرافیا ، هنر و طراحی ، موسیقی تربیت بدنی (PE)، از جمله شنا ، محاسبه و زبانهای خارجی باستانی و مدرن را آموزش می بیند و سپس طی چندین مرحله با اخذ آزمون های نهایی شرایط دانش آموز را برای ورود به دانشگاه مهیا می سازند .

دانشجویان از سن 17 یا 18 سالگی آماده ورود به دانشگاه ها خواهند بود همچنین به اتباع ایرانی پیشنهاد می شود برای تحصیل در انگلستان قبل از سن 16 سالگی اقدام شود که دانش آموز در این مدت برای یافتن برنامه تحصیلی مناسب و همگام سازی با نظام آموزشی انگلستان فرصت کافی را داشته باشد .

وکلای امور مهاجرتی می توانند شما را برای ورود به این مدارس و کالج ها یاری نمایند ، البته باز هم خاطر نشان می کنیم که انتخاب یک مدرسه یا کالج می تواند نقشی حیاطی در آینده فرزند شما داشته باشد ، موسسه سفیران سروش سعادت شما در یافتن بهترین مدارس انگلستان یاری می نماید .

تحصیلات کارشناسی در انگلستان عموما طول دوره ای سه ساله دارند همچنین برخی برنامه ها با طول دوره ی چهار ساله نیز ارائه می شود ، هزینه های تحصیل برای دانشجویان می تواند بین ده تا بیست هزار پوند سالیانه در دانشگاه های دولتی یا خصوصی باشد که البته میزان هزینه های تحصیل می تواند با اخذ بورسیه تحصیلی کاهش یابد که در اینباره می توان با مشاوره وکلا جهت اخذ بورس و یا تخفیف دانشجویی اقدام نمود ، تحصیلات کارشناسی ارشد نیز دوره ای یکساله تا یکسال و نیم دارند و تحصیل دکترا نیز سه سال به طول می انجامد ، دانشجویان می توانند با توجه به برنامه ی تحصیلی از هفته ای ده ساعت در حین تحصیل تا تمام وقت در تعطیلات بین ترم مشغول به کار باشند و از هزینه های خود بکاهند . دانشجویان بین المللی می توانند پس از مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل نیز جهت اخذ اقامت اقدام نمایند که البته با توجه به تغییرات در قوانین هر ساله این موضوع را می توان از یک وکیل کاردان جویا شد که شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در انگلستان به چه شکل صورت می پذیرد .

میزان هزینه های زندگی در انگلستان برای یک دانشجوی بین المللی در لندن می تواند بین 1200 تا 1500 در ماه پوند متغیر باشد ، همچنین شما می توانید با انتخاب شهرهای دیگر به غیر از پایتخت انگلستان هزینه های پایین تری بین 800 تا 1000 پوند را پیش بینی کنید .

برای انتخاب برنامه های تحصیلی متنوع در انگستان می توان از یک وکیل مهاجرتی انگلستان مشاوره گرفت . موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تمامی مراحل تا دریافت ویزای تحصیلی انگلستان متقاضیان را همراهی می کند ، شاید بهترین زمان برای مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل سن کمتر از 17 سال باشد چرا که دانشجویان می توانند پس از شش سال تحصیل در انگلستان شرایط اخذ اقامت دائم را برای خود فراهم سازند ، همچنین با توجه به محدود بودن راه های دیگر برای ایرانیان مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل می تواند بهترین راه برای اخذ اقامت دائم انگلستان به حساب آید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *