مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » فرانسه » مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسهبی تردید فرانسه یکی از مقاصد جذاب برای مهاجرت در سرتاسر دنیا به حساب می آید. با مطالعه ی این مقاله در می یابید چرا عده زیادی از مهاجران این کشور را برای تحصیل، کار و حتی سرمایه گذاری انتخاب می کنند و برای مهاجرت به این کشور چه باید کرد؟

فرانسه همچنین یکی از مقاصد گردشگران نیز می باشد. دلایل بسیاری وجود دارد که چرا بسیاری از مردم از بازدید از این کشور لذت می برند، از جمله زیبایی طبیعی، آب و هوای شگفت انگیز، فعالیت های تفریحی در فضای باز مانند زمین های گلف، موزه ها و گالری های هنری و سایر موارد.

 

تحصیل در فرانسه

اگر شما بخواهید در کشوری که از تنوع فرهنگی برخوردار است و شهرت علمی بالایی دارد تحصیل کنید، قطعا فرانسه یکی از بهترین گزینه ها برای دانشجویان خواهد بود.

در حال حاضر بیش از 250،000 دانشجوی بین المللی در فرانسه مشغول به تحصیل اند. در حقیقت، حدود 10 درصد از ثبت نام ها در دانشگاه های فرانسه مختص دانشجویان بین المللی است و بسیاری از آنها در سطح تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) تحصیل می کنند. این کشور محیطی عالی برای همه دانشجویان بین المللی ارائه می دهد.

به طور کلی، نظام آموزش عالی فرانسه یکی از بهترین ها در جهان است. از یک سو دانشگاه های فرانسوی در سالهای اخیر در رتبه بندی برتر دانشگاه های جهان قرار دارند. از سویی دیگر هزینه ی دانشگاه های این کشور برای تحصیل دانشجویان بین المللی در مقایسه با بسیاری از کشورهای هم تراز از نظر آموزشی کمتر بوده که این امر سبب رونق مهاجرت تحصیلی به این کشور شده است.- موسسات آنها آموزش هایی را ارائه می دهند که به راحتی با کشورهای دیگر رقابت می کنند.

فرانسه مخصوصا انتخاب خوبی برای کسانی است که مایل به مطالعه موضوعات مربوط به کسب و کار هستند. این کشور مرکز آموزش و پرورش بین المللی کسب و کار و مدیریت است و بسیاری از مدارس تجاری را در رتبه بندی جهانی دارد.

فرانسه دارای 71 دانشگاه دولتی است که هزینه هایشان توسط دولت این کشور تامین می شود. همچنین تعدادی از دانشگاه های خصوصی (grandes écoles) وجود دارد که دانشجویان بین المللی با پرداخت هزینه هایی که در ادامه مبالغ آنها را ذکر نموده ایم می توانند تحصیل کنند. سال تحصیلی در ماه سپتامبر یا اکتبر آغاز می شود و به طور کلی سال تحصیلی در این کشور به دو ترم تقسیم می شود.

متقاضیان علاقه مند به تحصیل در فرانسه می توانند در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در این کشور ادامه تحصیل دهند.

همچنین شما می توانید برای آموزش زبان فرانسه با اخذ پذیرش از کالج های زبان این کشور ویزای تحصیلی اش را دریافت نمایید.

هزینه های تحصیل در فرانسه برای مقاطع مختلف متفاوت است. در دانشگاه های دولتی هزینه ی تحصیل بسته به دانشگاه و مقطع تحصیلی از 150 تا 900 یورو برای هر ترم متفاوت است و در دانشگاه های خصوصی نیز این مبلغ از 3000 تا 7000یورو می تواند متفاوت باشد. سایر هزینه هایی که یک دانشجو برای اقامت در فرانسه می پردازد عبارتند از:

هزینه ی خوابگاه: EURO 120 تا EURO380 در هر ماه

غذا: 130 یورو تا 150 یورو در رستورانهای دانشگاهی در هر ماه.

مراقبت های بهداشتی: 380 یورو تا 750 یورو در هر ماه.

متفرقه (حمل و نقل و اوقات فراغت): 100 یورو در هر ماه

هزینه های ذکر شده در بالا می توانند از فردی به فرد دیگر و بین دانشگاه ها متفاوت باشند.

کار در فرانسه

کشور فرانسه کشوریست چند ملیتی که از بازار کار خوبی برخوردار است. در واقع بخشی قابل توجهی از نیروی کار این کشور را مهاجرین به خود اختصاص داده اند. اگر شما به دنبال یک پوزیشن شغلی در فرانسه می باشید باید این نکته را در نظر بگیرید که برای کاریابی در این کشور باید به زبان فرانسوی مسلط باشید. هرچند طی سال های اخیر نرخ بیکاری در این کشور رو به رشد بوده است ولی همچنان افرادی که مهارت شغلی خوبی داشته باشند می توانند شانس خود را برای کاریابی بیازمایند.

در پایان سال 2016 نرخ بیکاری در فرانسه 9.7 درصد بود که در واقع افراد زیر 25 سال حدود 23.3 درصد آنها در سال 2016 بیکار بودند که یکی از بالاترین نرخ ها در اروپا است. اما مشاغلی وجود دارد که همچنان بازار کار خوبی در این کشور دارند مانند   مشاغل مربوط به بخش های تحقیق و توسعه (تحقیق و توسعه)، فناوری اطلاعات و بانکداری که بیشترین رشد اشتغال را نشان می دهند. حدود سه چهارم جمعیت در خدمات استخدام می شوند و در نهایت باز یادآور می شویم که اگر شما فرانسوی صحبت می کنید، شانس بیشتری برای کاریابی خواهید داشت.

حداقل دستمزد در کشور فرانسه (حداقل حقوق بین الملل یا SMIC) در سال 2107 EUR 9.76 در هر ساعت (و حدود 1480.27 یورو در هر ماه) تعیین شده است.

لازم به ذکر است در فرانسه نیز همانند سایر کشور های اتحادیه اروپا پس از پنج سال درخواست تابعیت این کشور را نمایید و شهروندی فرانسه را دریافت کنید.

 

 

 

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *