مهاجرت به کشور فرانسه

مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه

در دنیای مدرن و صنعتی امروزه مهاجرت به فرانسه به صورت عام و تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در این کشور رویا افراد زیادی می باشد. اقامت موقت و اقامت دائمی از اهداف اصلی مهاجرت به این کشور است که با توجه به روشی که افراد انتخاب می کنند، می توانند اقامت دائم یا موقت در فرانسه داشته باشند. روش های مختلفی برای مهاجرت به کشور فرانسه وجود دارد که در این مقاله به آن پرداخته شده و توضیحات کاملی را نیز ارائه نموده ایم. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جزو موسسات مهاجرتی معتبری است که تا به امروز در کلیه پرونده های مهاجرتی موفقیت های بسیاری را به دست آورده است.

طرق مهاجرت به فرانسه

برای مهاجرت به فرانسه روش های متعددی وجود دارد که افراد متقاضی با توجه به این که چه هدفی را دنبال می کنند، یکی از روش ها را انتخاب نموده و نسبت به آن اقدام می کنند. روش های مختلفی که برای این امر وجود دارد عبارتند از:

  • مهاجرت از طریق تحصیلی
  • مهاجرت از طریق کار
  • مهاجرت از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری
  • مهاجرت از طریق ازدواج و ویزای نامزدی
  • مهاجرت از طریق توریستی و گردشگری
  • مهاجرت از طریق پناهندگی

مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک

بسیاری از افراد خارجی به دنبال آن هستند تا بتوانند در کشور فرانسه، مسکن یا ملک خریداری نمایند تا از این طریق راه مهاجرت به فرانسه را در پیش گرفته و در این کشور اقامت دائمی داشته باشند. طبق قوانین حاکم بر فرانسه، متراژ تعیین شده برای هر فرد در کشور فرانسه 14 متر است. بنابراین اگر تصمیم دارید با همسر خود اقدام به خریداری ملک و مهاجرت نمایید می بایست ملک خریداری شده حداقل 28 متر باشد. اقامت فرانسه با خریداری ملک امکان پذیر بوده و این موضوع پس از گذشت 6 ماه از تاریخ خرید ملک انجام می پذیرد. با خرید ملک در این کشور مجاز به دریافت کارتی هستید که توسط آن قادر خواهید بود بدون اخذ ویزا به دیگر کشورهای منطقه شنگن سفر نمایید.

نکات خرید ملک در فرانسه

برای مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک نکات مهمی وجود دارد که در زیر به آنها اشاره گردیده است:

  • چنانچه فرد خارجی به تنهایی قصد خرید ملک در فرانسه را داشته باشد، این امر بدون طی نمودن مراحل خاصی انجام پذیر بوده و پس از گذشت 6 ماه اقامت فرانسه به وی داده می شود.
  • SCI با عنوان یک شرط تجاری در کشور فرانسه شناخته می شود که خریدار پس از خرید ملک باید مراحل ثبت آن را در این شرکت انجام دهد. این نوع اقامت برای افراد بیش از یک نفر تعیین شده است.
  • با خرید ملک در کشور فرانسه، ویزای اقامتی یک ساله برای خریدار صادر می گردد که تا 5 سال قابلیت تمدید را دارد. وی پس از گذشت 5 سال می تواند نسبت به اقامت دائمی در این کشور درخواست دهد.

مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل

مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل

روش تحصیلی به منظور مهاجرت به فرانسه می تواند گزینه ایده آلی برای افراد متقاضی تلقی گردد. چراکه نظام آموزش و پرورش این کشور کاملا مطابق با نظام آموزشی اروپایی است و کلیه مقاطع در سطح بالایی ارائه می شوند. دارا بودن مدرک دیپلم 12 ساله برای تحصیل کارشناسی در فرانسه الزامی است. تسلط به زبان فرانسوی از دیگر شرایط تحصیلی می‌باشد. دانشجویان برای تامین مخارج تحصیلی و هزینه زندگی در فرانسه می توانند برای مدت 10 الی 20 ساعت در طول هفته مشغول کار شوند. معمولا این هزینه‌ها بین 700 الی 900€ (یورو) در ماه تخمین زده می شود.

سن بیشتر از 18 سال، اخذ ویزای کوتاه مدت تحصیلی برای گذراندن تحصیلات کوتاه مدت، به عنوان شرایط تحصیلی در فرانسه تعیین گردیده است. ویزای کوتاه مدت برای دوره های تحصیلی بین 3 الی 6 ماه و ویزای بلند مدت برای دوره های تحصیلی بیشتر از 6 ماه صادر می گردد. اخذ ویزای تحصیلی از الزامات مهاجرت تحصیلی به فرانسه است. متقاضیانی که سن آنها کمتر از 18 سال است، باید فرم درخواست ویزای آنها توسط والدین تکمیل و امضا گردد. فرآیند تایید و صدور ویزا 2 ماه طول می‌کشد. خارجیان امکان اقامت پس از تحصیل در فرانسه را خواهند داشت.

کار در فرانسه

یکی دیگر از دلایلی که افراد خارجی برای مهاجرت به فرانسه وجود دارد، مهاجرت از طریق کار در فرانسه می باشد. افرادی که از این طریق اقدام می نمایند، ملزم به دریافت ویزای کاری این کشور بوده و بدون دریافت آن حق ورود به فرانسه را نخواهند داشت. اما به منظور اخذ ویزای فرانسه، داشتن یک پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمای فرانسوی، اولین شرط دریافت ویزا به شمار می رود که توسط آن می توان مجوز کار در فرانسه را به دست آورده و سپس درخواست ویزا نمود. ناگفته نماند که ویزای کاری مختص افراد خارجی بوده و کارجویانی که در کشورهای عضو اتحادیه اروپا سکونت دارند، نیازی به ویزای کاری نداشته و بدون ویزا می توانند در این کشور فعالیت شغلی داشته باشند.

ازدواج در فرانسه

ازدواج با تبعه فرانسوی می تواند برای فرد خارجی اقامت دائمی فرانسه را به همراه داشته باشد. بنابراین از دیگر روش‌هایی که اشخاص برای مهاجرت به فرانسه انتخاب می نمایند، ازدواج با یکی از شهروندان فرانسوی تبار است. اما این موضوع نیز از شرایط خاصی برخوردار است. برخی افراد با انجام ازدواج های صوری تصمیم به اخذ اقامت فرانسه را دارند. در این زمینه لازم است بدانید امر ازدواج فرد خارجی با تبعه فرانسوی باید برای دولت فرانسه به اثبات برسد که صرفا از طریق ارائه اسناد و مدارک لازم انجام پذیر است.

اگر همسر خود را از میان اتباع فرانسوی انتخاب نموده اید، با گذشت 4 سال زندگی و اقامت در این کشور می توانید اقامت فرانسه را به دست آورید. ممکن است ازدواج شما در دیگر کشورها انجام شده باشد. در این صورت ملزم به ثبت ازدواج در رجیستری civl فرانسه می باشید. اطلاعات دقیق تر را از مشاوران و وکلای ماهر و زبردست موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بپرسید.

یک دیدگاه برای “مهاجرت به فرانسه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *