مهاجرت سرمایه گذاری در فرانسه

ثبت شرکت در فرانسه

ثبت شرکت در فرانسه

ثبت شرکت در فرانسه

طبق جدول رده بندی اقتصادی جهان، فرانسه پنجمین کشور اقتصادی دنیا می باشد. از این رو فرانسه در جذب سرمایه گذاران کشورهای خارجی  برای ثبت شرکت در فرانسه، پر مخاطب می باشد.

در این کشور شرکت های مختلفی را می توان به ثبت رساند و از آنجایی که شرکت هایی با صنف های مختلفی در آن فعالیت دارند ثبت شرکت در فرانسه کار چندان سختی نیست.

ثبت شرکت در فرانسه از سادگی و راحتی خاصی برخوردار است که همین امر باعث موفقیت فرانسه در این زمینه می باشد. این کشور در چند سال اخیر تلاش های بسیاری در جهت جذب سرمایه گذاران خارجی انجام داده است و باعث شده به موفقیت های بزرگی در جذب سرمایه گذار دست یابد.

برای ثبت شرکت و یا سرمایه گذاری در کشور فرانسه، افراد متقاضی از این طریق حتما باید انطباقات مقرارت حقوقی و مالی را در دستور کار قرار دهند که این امر مستلزم داشتن اطلاعات حقوقی می باشد. لذا برای ثبت شرکت در فرانسه می توانید از کارشناسان حقوقی با تجربه موسسه سفیران سروش سعادت اطلاعات لازم را کسب نمایید.

 

اقامت در فرانسه به واسطه ثبت شرکت

مهاجران زیادی خواستار اقامت دائم و موقت این کشور هستند. برای داشتن اقامت در فرانسه می توان چند راه کار مؤثر را در مد نظر قرار دهید و یکی از این راه کارها سرمایه گذاری و تجارت در این کشور می باشد.

در کنار این دو مورد می توان برای اقامت در این کشور به راه کار بسیار تأثیر گذار و مهم اشاره کرد آن هم ثبت شرکت در این کشور فرصت استثنایی برای دریافت اجازه اقامت در فرانسه می باشد.

 

مراحل ثبت شرکت در فرانسه

در ابتدا باید یک طرح توجیه اقتصادی یا به عبارتی یک بیزنس پلن به سفارت کشور فرانسه در کشور مبدا ارائه گردد.

بعد از موافقت طرح توجیه اقتصادی فرد متقاضی، برای شروع اقدامات اولیه ی ثبت شرکت یک درخواست برای ویزای کوتاه مدت بجهت ورود به خاک فرانسه باید به سفارت داده شود.

در مرحله بعدی متقاضی ویزای ورود به فرانسه را دریافت و برای انجام اقدامات اولیه جهت ثبت شرکت وارد فرانسه می شود. بعداز انجام اقدامات اولیه، متقاضی به کشور خود باز می گردد و اقدام به درخواست ویزای بلندمدت میکند.

جهت دریافت کارت اقامت یک ساله کشور فرانسه، متقاضی ثبت شرکت می تواند پس از راه اندازی کسب و کار خود برای اخذ کارت اقامت اقدام کند.

پس از اتمام انقضا کارت اقامت یک ساله، این کارت تا وقتی قابل تمدید است که شخص از طریق ثبت شرکت در این کشور همچنان فعالیت کاری خود را داشته باشد و بعد از آن می تواند برای اقامت بلند مدت اقدام نماید.

جالب است بدانید این نوع اقامت بعداز دوبار تمدید یکساله، پنج ساله می شود و در نهایت منجر به اقامت ده ساله و دائم می شود در اینصورت شخص می تواند درخواست تابعیت کشور فرانسه را بدهد.

 

مرسوم ترین انواع ثبت شرکت در فرانسه

ثبت شرکت در فرانسه در چند نوع انجام می گیرد که از ویژگی ها و شرایط خاصی برخوردارند و به ترتیب عبارتند از:

 • اولین مورد شرکت های تجاری با نام اختصاری SA
 • دومین مورد شرکت های تجاری با نام اختصاری SARL
 • سومین مورد شرکت های تجاری با نام اختصاری SAS (شرکت سهامی ساده)
 • چهارمین مورد شرکت های تجاری با نام اختصاریSCI (شرکت معاملات شهری)

 

ثبت شرکت تجاری با نام اختصاری SA

برای ثبت این نوع شرکت باید به همه جوانب توجه نمود که یکی از مهم ترین آن ها میزان سرمایه ای است که باید به صورت مشارکتی در نظر گرفته شود.

حداقل سرمایه مورد نیاز یک یورو می باشد و سرمایه بیشتر از طریق بانک ها بصورت تسهیلات درخواست خواهد شد و همچنین وجود هفت سهامدار برای این شرکت تعریف و انتخاب شده باشد. طبق قانون این هفت سهامدار  باید بر میزان سرمایه خود تعهد کامل داشته باشند.

حسابرسی به تمام حساب ها با ملزومات مشخص قانونی و همچنین رفتار با مدیران سطح بالا به مانند کارکنان از دیگر مواردی است که در ثبت شرکت فرانسه در این نوع باید به آن ها توجه کرد.

ثبت شرکت تجاری با نام اختصاری SARL

ثبت این نوع شرکت از ویژگی و ملزومات مختلفی برخوردار است. کاهش میزان هزینه سرمایه به یک یورو، که اخیراً این مورد به تصویب رسیده است. تعداد سهامداران برای ثبت این نوع شرکت حداقل باید یک نفر باشد.

سهامداران شرکت به میزان سرمایه خود از دیگر ملزومات این نوع شرکت باید تعهد کامل داشته باشند. حسابرسی از طریق ملزومات و شرایط قانونی تمامی حساب ها صورت می پذیرد. در ضمن در این نوع ثبت شرکت مدیران سطح بالا با قوانین سخت تری نسبت به نوع تجاری برخورد می کنند.

 

ثبت شرکت تجاری با نام اختصاری SAS (شرکت سهامی ساده)

ثبت این نوع شرکت در گذشته به دلایل مختلف قانونی بسیار دشوار بود ولی امروزه به یکی از محبوب ترین سرمایه گذاری خارجی در فرانسه تبدیل شده است. ثبت این نوع شرکت فرصت فوق العاده ای برای سرمایه گذاری یک شرکت خارجی در این کشور می باشد.

یکی از شرایط ثبت شرکت SAS معرفی یک فرد به عنوان رئیس و دو نفر به عنوان سهامدار می باشد.

حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت این نوع شرکت در فرانسه ۳۷۰۰۰ یورو می باشد که حداقل باید نصف این مبلغ پرداخت شود.

عدم نیاز تعهد سهامداران به میزان سرمایه اولیه شان و همچنین عدم نیاز هیئت مدیره از دیگر موارد مربوط به این نوع ثبت شرکت است.

 

ثبت شرکت تجاری با نام اختصاریSCI  (شرکت معاملات شهری)

برای ثبت این نوع شرکت می توانیم از نام شرکت محدود خصوصی استفاده کنیم و به گزینه مشابه نسبت دهیم. بطور مثال اگر شرکت مورد نظر با این نوع نام در این کشور ثبت شود این امکان وجود دارد که کارمندان این شرکت از دفتر و ملک ثبت شده مستغلات شرکت برای خود استفاده کنند.

اغلب سهامداران معاملات شهری صاحبان ملک یا دفتر مورد نظر هستند. طبق اساسنامه این نوع شرکت میزان سهام افراد سهامدار،  این امکان را می دهد که بتوانند مالک و یا صاحب ملک مورد نظر باشند و همچنین سهامداران شرکت های معاملات شهری مسئول بدهکاری های آن ها می باشند.

روش استخدام در شرکت های به ثبت رسیده

نرخ بیکاری کشور فرانسه حدود ۹ درصد می باشد که البته این مقدار نرخ کمی نیست از این رو شرایط کار جهت استخدام شدن بصورت عادی انجام نمی شود، با توجه به این موضوع روش استخدام و قرارداد های استخدامی حتما باید در شرکت های معتبر صورت پذیرد.

دریافت توصیه  نامه های حقوقی جهت قراردادهای استخدامی در این کشور ضروری است. برخی از توافق ها به صورت خودکار در مذاکره ملی تعیین می شوند یعنی اینکه فقط در بخش های مختلف صنعتی و تجاری قابل استفاده می باشند ولی در بخش های دیگر این توافق ها فقط با تائید کارفرما عملی خواهد بود.

 

ثبت شرکت در فرانسه و محیط ناظر بر آن

در واقع ثبت شرکت در فرانسه کار آسانی است البته به جزء بانکداری و بیمه موردهای  بسیار کمی مانع از ثبت شرکت در این کشور می شوند. با این حال در عین ساده بودن ثبت شرکت در این کشور، باید توجه داشت که سیستم نظارتی پیشرفته ای برای امور ثبتی شرکت حاکم است.

شکل مالکیت  در اقتصاد این کشور دارای ویژگی خاصی می باشد که گاها در صنایع مرتبط زیر ساختی قابل مشاهده است. در قوانین این کشور از محدودیت های مختلف قانونی برای واردات خارجی به چشم می خورد. نکته مهم دیگر این است که سیستم نظارتی حقوقی در این کشور کند و هزینه بالا دارد.

 

سخن پایانی

روش های مختلف ثبت شرکت در فرانسه را برای شما عزیزان و علاقه مندان در این زمینه عنوان کردیم، کسانی که قصد ثبت شرکت در این کشور را دارند حتما باید از اطلاعات حقوقی خوبی برخوردار باشند، لذا ما پیشنهاد میکنم قبل از انجام مراحل ثبت شرکت جهت کسب اطلاعات بیشتر با برترین مشاوران و وکلا زبده موسسه سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

0 دیدگاه برای “ثبت شرکت در فرانسه

 1. nirvan گفت:

  سلام
  ثبت شرکت در فرانسه ایا نیازمند ضامن معتبری که در کشور فرانسه زندگی بکند هم هست؟

 2. ali گفت:

  سلام برای ثبت شرکت در فرانسه چه الزاماتی باید رعایت کنیم ؟

 3. امیر مسعود کسرایی گفت:

  ثبت شرکت در فرانسه چقدر هزینه داره؟

 4. بیژن مرتضوی گفت:

  آیا ثبت شرکت در فرانسه مورد حمایت مالی دولت هم خواهد بود؟

 5. ali ram گفت:

  در مورد مطلب جالبتون در رابطه با موضوع ثبت شرکت در فرانسه تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد ثبت شرکت در ایتالیا هم مطلب بذارید

 6. قراری گفت:

  لطفا درباره ثبت شرکت با سرمایه خرد توضیح دهید.

 7. محمد گفت:

  ثبت شرکت در فرانسه در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی چه مزیت هایی داره ؟

 8. leilakk گفت:

  سلام. شرایط توریستی این کشور چگونه است؟

 9. Arezoo گفت:

  سلام سپاس بابت مقاله.
  در ثبت شرکت در فرانسه لزومی بر این هست که سرمایه گذاران یا سهامداران برخی شون تابعیت فرانسوی داشته باشند؟

 10. طلایی پور گفت:

  برای ثبت شرکت چقدر هزینه لازم است؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *