مهاجرت سرمایه گذاری در فرانسه

سرمایه گذاری در فرانسه

سرمایه گذاری در فرانسه

سرمایه گذاری در فرانسه

 

به وسیله سرمایه گذاری در فرانسه این امکان وجود دارد که حق اقامت دراین کشور  و همچنین گرفتن تابعیت  این کشور برای اشخاص متقاضی سرمایه گذاری در فرانسه  فراهم شود.

ولی به غیر از سرمایه گذاری در فرانسه راه های گوناگون و مختلفی  در راستای مهاجرت نمودن به این کشور مثل گرفتن  ویزای تحصیلی ، اخذ ویزا  از طریق تولد در این کشور وجود دارد. تلاش ما  در نوشتن این مقاله توضیح دادن  ویزای سرمایه گذاری در فرانسه و هم چنین برسی نمودن کلیه  شرایط و ضوابط این نوع ویزا می باشد.

این کشور به مانند اکثر کشورهایی که به  عضویت  اتحادیه اروپا در آمده اند توانسته  این شانس و فرصت را به وجود آورد  که افراد و  اشخاص متقاضی سرمایه گذاری در فرانسه بتوانند از طریق وارد کردن سرمایه خود به  این کشور و ایجاد نمودن اشتغال و کسب و کار در فرانسه برای اتباع این کشور  اقامت  دائم  این کشور را بدست آورند.

در همین  راستا یکی از روش های گرفتن اقامت و تابعیت این کشور از طریق سرمایه گذاری در فرانسه می باشد. در حقیقت  دولت این کشور توانسته شرایطی محیا نماید که  اشخاص متقاضی سرمایه گذاری در فرانسه  این امکان را داشته باشند که از روش وارد کردن سرمایه و خرید نمودن در یک شغل و راه اندازی یک واحد صنفی بتوانند اقامت دائم  این کشور را برای خود و همچنین اعضای خانواده خود محیا کننددر این کشور برخلاف سایرکشورهای دیگر این شانس و فرصت وجود دارد که شخص متقاضی سرمایه گذاری در فرانسه  با اقدام به  راه اندازی کسب و کار، در  این شغل و واحد صنفی بتوانند  دخل و تصرف به صورت  مستقیم داشته باشد.

بررسی  مزیت های سرمایه گذاری در فرانسه:

مزیت اول : شخص متقاضی سرمایه گذاری  این فرصت را دارد که شغل در خواستی خود را انتخاب نماید و از راه نزدیک هم در این شغل دخل و تصرف نماید.

مزیت دوم : در ان نوع سر مایه گذاری همه مبالغ به حساب خود شخص واریز می گردد.

مزیت سوم : در این نوع سرمایه  گذاری هیچ سرمایه و پولی نزد دولت فرانسه بلوکه نمی گردد.

مزیت چهارم : در فرایند زمانی ثبت نمودن  شرکت در این کشور  نسبت به  دیگر کشورها  از مدت زمانی کم تری برخور دار می باشد.

مزیت پنجم :  میزان  هزینه برای  ثبت نمودن  شرکت در  این کشور به میزان  اندکی می باشد

مزیت ششم : مالکیت  صد در صدی شرکت  به نام خود  شخص متقاضی سرمایه گذاری در فرانسه می باشد

 بررسی فرایند سرمایه گذاری در فرانسه:

از  روش اقدام نمودن برای خرید یک مغازه یا ایجاد  یک شغل در این کشور ،  دولت این کشور این توانایی را دارد که از طریق یک ویزای غیر دائم و موقت که برای  یک سال دارای اعتبار باشد اقدام به صدور برای شخص می کند با این توضیح که این  نوع  این ویزا به مدت پنج سال به  روش سالیانه تمدید می شود  و  بعد از  سپری نمودن پنج سال  فرصت گرفتن  اقامت دائم  این کشور از  روش سرمایه گذاری محیا می شود .

 بررسی مراحلی که برای گرفتن اقامت دائم فرانسه از طریق سرمایه گذاری مورد نیاز می باشد

مرحله اول :  اقدام به درخواست نمودن برای ویزای کوتاه مدت کشور فرانسه

مرحله دوم :  اقدام به افتتاح یک حساب بانکی وموفقیت در پیدا نمودن مغازه ها و شغل های موجود درراستای خریداری نمودن

مرحله سوم :  تضمین به بازگشت به ایران و هم چنین اقدام به  در خواست نمودن  ویزای بلند مدت که برای شش ماه دارای اعتبار باشد

مرحله  چهارم: اقدام به واریز نمودن  پول به حساب متعلق خود در فرانسه

مرحله پنجم : اقدام به سفر نمودن به کشور فرانسه و امضا نمودن برگه  قولنامه و اقدام به در خواست نمودن برای مدت زمان یک ساله اقامت یک ساله

مرحله ششم : اقدام به تأسیس نمودن شرکت و  شروع نمودن بیزینس

مرحله هفتم : اقدام به تحویل دادن مدارک مورد نیاز برای گرفتن اقامت برای مدت زمانی که  یک سال بعد از تأسیس نمودن شرکت

مرحله هشتم : اقدام به  تمدید نمودن  اقامت به صورت سالیانه برای مدت زمان پنج سال وگرفتن اقامت ده ساله

بررسی نحوه ثبت شرکت از روش شعبه دوم

لازم به ذکر می باشد که این  شانس و فرصت وجود دارد که در صورتی که یک شخص درکشور خودمان یک شرکت متعلق به خود داشته باشد  این فرصت را دارد که اقدام به تاسیس شعبه ای نماید که متعلق به شرکت خود باشد و بتواندبا کم ترین هزینه در در این کشور  به ثبت برساند.

در  حقیقت شرکت مذکور که عملیات  ثبت نمودنش به پایان رسیده باشد تبدیل به  شرکتی  شده که  دفتر شعبه اصلی  این شرکت در  کشور خود مان وجود داشته باشد و ملزم به داشتن  ارتباطی که  مورد نیاز و واجب باشد میان این دو  شرکت وجود داشته باشد.

هم چنین دفتر  این شرکت  ملزم به داشتن ارتباط با  کلیه مؤسسات مالی و اعتباری در کشور  فرانسه می باشد و تمام  یا بخشی از معاملات  میان آن ها با کلیه  بانک ها و مؤسسات اعتباری می باشد. در نتیجه بعد از اقدام به راه اندازی شرکت  ذکر شده  این شخص این فرصت را دارد که اقدام به دریافت ویزایی نماید که برای مدت سه سال برای خود و هم چنین  خانواده خود دریافت نماید.

بررسی قوانین کار موجود در کشور فرانسه

قانون کار موجو در این کشور دررابطه با  نحوه سرمایه گذاری و هم چنین  ثبت نمودن  شرکت در این کشور از حیث انعطاف پذیری در این قوانین نسبت به گذشته از انعطاف پذیری  بیشتری برخوردار شده است ، و این قواننین مذکور  به کارمندان  مجوز این را می دهد که ساعات بیشتری را برای سر مایه گذاری کردن  بگذرانند.

 سخن پایانی

در صورتی که شما هم با خواندن این مقاله در رابطه با موضوع  سرمایه گذاری در فرانسه علاقه مند به این موضوع شدید این امکان برای شما محیا شده که با مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و مشاوره با وکلا و مشاورین این موسسه که در زمینه گرفتن اقامت کشورهای مختلف و کلیه امور مهاجرتی دارای تخصص می باشند از اطلاعات جامعی در این زمینه بهره مند شوید.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *