مهاجرت کاری روسیه

کار در روسیه برای ایرانیان

کار در روسیه برای ایرانیان

آگاهی از شرایط کار در روسیه برای ایرانیان امری ضروری است، از اینرو اطلاع از شرایط کار برای ایرانیان بستگی به قوانین شهر و سازمان دارد. اما هموطنان عزیز باید از شرایط کلی کار در این کشور مطلع و آگاه باشند. مهاجرت کاری به این کشور با کسب ویزای کاری این کشور و کاریابی امکان پذیر می باشد. متقاضیان خارجی جهت اشتغال در این کشور بایستی از تمامی شرایط کاری در این کشور پهناور اطلاعات کامل در اختیار داشته باشند. این کشور از پهناورترین کشور های دنیا به شمار می رود. این کشور در شمال آسیا قرار گرفته است. بیش از 138 میلیون نفر در این کشور زندگی می کنند. شما عزیزان می توانید با تماس با متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از شرایط مهاجرت به روسیه به صورت کامل آگاه شوید.

شرایط کار در روسیه برای ایرانیان

به طور کلی، شرایط کار و همچنین عقد قراردادکاری ایرانیان با کارفرماهای کمپانی های این کشور بایستی بر اساس قوانین تعیین شده توسط این دولت انجام شود. هر ساله تعداد محدودی از متقاضیان خارجی موفق به کسب ویزای کاری این کشور روسیه می شوند. لازم به ذکر است که این تعداد توسط دولت و مقامات کشور روسیه انتخاب می شود. مطلع بودن از شرایط کار در این کشور برای ایرانیان به هموطنان عزیز کمک می کند تا پروسه مهاجرت کاری به کشور روسیه را با موفقیت به اتمام برسانند. جهت استخدام در یک کمپانی معتبر، متقاضیان ایرانی حتما باید مجوز کار در این کشور را کسب کنند. از این رو به سازمان و یا کمپانی مورد نظر ارائه دهند.

به طور کلی کارفرماهای کمپانی های این کشور برای جذب کارکنان خارجی و بین المللی می باید اقدام به کسب مجوز کنند. تنها کارفرمایانی قادر به جذب نیروی خارجی در این کشور می باشند که اجازه استخدام کارکنان بین المللی را داشته باشند. انتقال مجوز از کارفرما و کمپانی به کمپانی های دیگر ممکن نخواهد بود. هر کارفرما برای استخدام نیروی کار خارجی می باید به صورت جداگانه اقدام به کسب کنند. به یاد داشته باشید که کار در این کشور برای ایرانیان در صورتی امکان پذیر خواهد بود که متقاضی تخصص کافی در یک زمینه کاری داشته باشد. همچنین ویزای کاری این کشور را کسب کنند.

ویزای کار در روسیه برای ایرانیان

جهت مهاجرت کاری به کشور خارجی، کسب ویزای کاری کشور مقصد الزامی می باشد. به طور کلی، متقاضیانی که قصد اشتغال در این کشور را دارند، می توانند اقدام به کسب یکی از 2 نوع ویزای زیر کنند:

آیتم اعتبار ویزای کاری
ویزای کاری موقت 90 روز
ویزای کاری بلند مدت بیش از 3 سال

کسب ویزای کاری روسیه با دریافت دعوت نامه کاری، مدرک زبان معتبر و داشتن تخصص در یک زمینه کاری مشخص امکان پذیر می باشد. همچنین متقاضیان باید ثابت کنند که هر ساله بیش از 30000$ (دلار) درآمد خواهند داشت. کسب مجوز برای استخدام نیروی کار خارجی از اداره پلیس مهاجرت به این کشور الزامی می باشد. متقاضیان می توانند هر ساله بدون نیاز به خروج از مجوز اقامت و کار خود در این کشور را تمدید کنند.

بدین ترتیب نرخ بیکاری در این کشور بدین صورت می باشد:

نرخ بیکاری در روسیه

 

کمپانی مورد نظر جهت جذب نیروی خارجی می باید گواهی پزشی، مجوز استخدام کارکنان خارجی و همچنین دعوت نامه کسب کند. مطلع بودن از شرایط کار برای ایرانیان موجب پیشروی هموطنان عزیز در راستای اشتغال می شود. یافتن شغل مناسب در این کشور نیاز به داشتن تسلط به زبان روسی می باشد. متقاضیان و افرادی که جویای کار هستند می توانند با ارائه مدرک زبان روسی، شانس کاریابی خود را در این کشور بالاتر ببرند.

شرایط و مدارک لازم جهت کار در روسیه برای ایرانیان

جهت کسب ویزای کاری این کشور متقاضیان خارجی و بین المللی می باید مدارک و شرایط مورد نیاز را دارا باشند. کاریابی در کشور روسیه امری ساده به شمار نمی رود. متقاضیان باید شرایط خاصی جهت کسب دعوت نامه کاری و سپس کار در یک کمپانی و یا سازمان معتبر در این کشور داشته باشند. به طور کلی، داشتن مدارک و اسناد زیر برای کسب ویزای کاری الزامی می باشد:

  • داشتن پاسپورت معتبر
  • کامل کردن فرم ها و برگه های مرتبط با کسب ویزا و روادید
  • 2 الی 4 عدد عکس پرسنلی
  • ارائه پرونده سابقه های کاری (همراه با بیمه)
  • نداشتن سابقه جرم
  • ارائه مدارک لازم جهت اثبات داشتن محل سکونت در کشور روسیه

همچنین داشتن شرایط زیر جهت برای کسب ویزای کاری در کشور روسیه ضروری محسوب می شود:

آیتم شرح
سن بالای 20 سال
حداقل مدرک داشتن مدرک دوره کارشناسی از دانشگاه معتبر
سابقه کاری داشتن سابقه کاری مفید و مرتبط با رشته تحصیلی
مدرک زبان داشتن مدرک زبان روسی و یا مدرک زبان انگلیسی معتبر

متقاضیان گرامی می توانند جهت مطلع شدن از مخارج و هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویی در این کشور به مقاله هزینه تحصیل و زندگی در روسیه مراجعه کنند.

شرایط و مدارک لازم جهت کار در روسیه برای ایرانیان

نحوه کاریابی در روسیه در سال 2023

برای جذب نیروی کاری که تبعه یک کشور خارجی هستند، کارفرما باید سهمیه کسب کند. برای انجام این کار، کارفرما باید اطلاعات شرکت را به خدمات استخدام ایالتی ارسال کند. در زمان عقد قرارداد تاییدیه از FMS داشته باشد. سپس کارفرما باید برای ثبت نام مجوزهای کار فردی برای اتباع خارجی خاص باید درخواست جواز از سازمان دولتی دهد. پس از آن، کارفرما باید مدارک لازم را برای درخواست ویزای کار برای ارائه ویزای کار را به نیروی کار خارجی ارسال کند. پس از آن مدارک مورد نیاز و فرم مورد نیاز باید از سوی نیروی کار خارجی تکمیل شود. با در دست داشتن مدارک هویتی به سفارت مراجعه کند.

شرایط اشتغال در کشور روسیه

یافتن شغل در این کشور آسان نمی باشد. اما به طور کلی متقاضیان و افرادی که مایل به کار کردن در کمپانی ها و سازمان های این کشور هستند، می توانند با مراجعه به تارنماها و سایت های شناخته شده، روزنامه های رسمی، موسسه های معتبر کاریابی و مشورت و آشنایان و دوستان شغل مناسبی پیدا کنند. همچنین لازم به ذکر است که مهاجران قبل از ورود به این کشور و شروع پروسیه مهاجرتی خود، بهتر است از هزینه ها و مخارج زندگی و میزان درآمد در این کشور به صورت کامل آگاه شوند تا در آینده دچار مشکلات مالی نشوند. شما عزیزان و هموطنان محترم می توانید برای مطلع شدن از شرایط کار در کشور روسیه برای ایرانیان با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.