مهاجرت کاری روسیه

کار در روسیه برای ایرانیان

کار در روسیه برای ایرانی ها

مطلع بودن از شرایط کار در روسیه برای ایرانیان و کاریابی در این کشور برای متقاضیان ایرانی امری ضروری محسوب میشود. گرچه شرایط کار در روسیه برای ایرانیان بستگی به قوانین شهر و همچنین سازمان و یا کمپانی مورد نظر دارد، اما هموطنان عزیز می بایست از شرایط کلی کار در روسیه برای ایرانیان مطلع و آگاه باشند. مهاجرت کاری به کشور روسیه با کسب ویزای کاری این کشور و کاریابی امکان پذیر میباشد و متقاضیان خارجی جهت اشتغال در کشور روسیه می بایست از تمامی شرایط کاری در این کشور پهناور اطلاعات کامل در اختیار داشته باشند.

کشور روسیه از پهناور ترین کشور های دنیا به شمار میرود و در شمال آسیا قرار گرفته است و بیش از صد و سی و هشت میلیون نفر در این کشور زندگی میکنند. شما عزیزان می توانید با تماس با متخصصان موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت از شرایط مهاجرت به روسیه به صورت کامل آگاه شوید.

شرایط کار در روسیه برای ایرانیان

به طور کلی، شرایط کار در روسیه برای ایرانیان و همچنین عقد قرارداد کاری ایرانیان با کارفرما های کمپانی های واقع شده در کشور روسیه می بایست بر اساس قوانین تعیین شده توسط این دولت انجام شود. هر ساله تعداد محدودی از افراد و متقاضیان خارجی موفق به کسب ویزای کاری و مهاجرت کاری به کشور روسیه می شوند و لازم به ذکر است که این تعداد توسط دولت و مقامات کشور روسیه انتخاب می شود. مطلع بودن از شرایط کار در روسیه برای ایرانیان به هموطنان عزیز کمک می کند تا پروسه مهاجرت کاری به کشور روسیه را با موفقیت به اتمام برسانند. جهت استخدام در یک کمپانی معتبر در کشور روسیه، متقاضیان ایرانی حتما باید مجوز کار در کشور روسیه را کسب کنند و به سازمان و یا کمپانی مورد نظر ارائه دهند.

به طور کلی کارفرما های کمپانی های کشور روسیه برای جذب کارکنان خارجی و بین المللی می بایست اقدام به کسب مجوز کنند. تنها کارفرمایانی قادر به جذب نیروی خارجی در کشور روسیه می باشند که اجازه استخدام کارکنان بین المللی را داشته باشند. انتقال مجوز از کارفرما و کمپانی به کمپانی های دیگر ممکن نخواهد بود و هر کارفرما برای استخدام نیروی کار خارجی می بایست به صورت جداگانه اقدام به کسب کنند. به یاد داشته باشید که کار در روسیه برای ایرانیان در صورتی امکان پذیر خواهد بود که متقاضی تخصص کافی در یک زمینه کاری داشته باشد و همچنین ویزای کاری کشور روسیه را کسب کنند.

کار در روسیه برای ایرانیان

کسب ویزای کاری کشور روسیه

همانطور که می دانید، جهت مهاجرتی کاری به کشور خارجی، کسب ویزای کاری کشور مقصد الزامی می باشد. به طور کلی، متقاضیان و هموطنان عزیزی که قصد اشتغال در کشور روسیه را دارند، می توانند اقدام به کسب یکی از دو نوع ویزای زیر کنند:

 • ویزای کاری موقت (اعتبار: نود روز)
 • ویزای کاری بلند مدت (اعتبار: بیش از سه سال)

کسب ویزای کاری کشور روسیه با دریافت دعوت نامه کاری، مدرک زبان معتبر و همچنین داشتن تخصص در یک زمینه کاری مشخص امکان پذیر می باشد. همچنین متقاضیان باید ثابت کنند که هر ساله بیش از 30000$ درآمد خواهند داشت. به یاد داشته باشید که کسب مجوز برای استخدام نیروی کار خارجی از اداره پلیس مهاجرت کشور روسیه الزامی می باشد و متقاضیان می توانند هر ساله بدون نیاز به خروج از خاک کشور روسیه مجوز اقامت و مجوز کار خود در این کشور را تمدید کنند. شایان ذکر است که کمپانی مورد نظر جهت جذب نیروی خارجی می بایست گواهی پزشی، مجوز استخدام کارکنان خارجی و همچنین دعوت نامه کسب کند. مطلع بودن از شرایط کار در کشور روسیه برای ایرانیان موجب پیشروی هموطنان عزیز در راستای اشتغال در این کشور می شود. یافتن شغل مناسب در کشور روسیه نیاز به داشتن تسلط به زبان روسی می باشد و متقاضیان و افرادی که جویای کاری هستند می توانند با ارائه مدرک زبان روسی، شانس کاریابی خود را در کشور روسیه بالاتر ببرند.

شرایط و مدارک لازم جهت کسب ویزای کاری روسیه

جهت کسب ویزای کاری کشور روسیه، متقاضیان خارجی و بین المللی می بایست مدارک و شرایط مورد نیاز را دارا باشند. کاریابی در کشور روسیه امری ساده به شمار نمی رود و متقاضیان باید شرایط خاصی جهت کسب دعوت نامه کاری و سپس کار در یک کمپانی و یا سازمان معتبر در کشور روسیه داشته باشند. به طور کلی، داشتن مدارک و اسناد زیر برای کسب ویزای کاری در کشور روسیه الزامی می باشد:

 • داشتن پاسپورت معتبر
 • کامل کردن فرم ها و برگه های مرتبط با کسب ویزا و روادید
 • دو الی چهار عدد عکس پرسنلی
 • ارائه پرونده ی سابقه های کاری (همراه با بیمه)
 • نداشتن سابقه جرم
 • ارائه مدارک لازم جهت اثبات داشتن محل سکونت در کشور روسیه

همچنین داشتن شرایط زیر جهت برای کسب ویزای کاری در کشور روسیه ضروری محسوب می شود:

 • سن بالای بیست سال
 • داشتن مدرک دوره کارشناسی از دانشگاه معتبر (حداقل)
 • داشتن سابقه کاری مفید (مرتبط با رشته تحصیلی متقاضی)
 • داشتن مدرک زبان روسی و یا مدرک زبان انگلیسی معتبر

هموطنان و متقاضیان عزیز و گرامی می توانند جهت مطلع شدن از مخارج و هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویی در کشور روسیه به مقاله “هزینه تحصیل و زندگی در روسیه” مراجع کنند.

شرایط اشتغال در کشور روسیه

یافتن شغل در کشور روسیه آسان نمی باشد؛ اما به طور کلی متقاضیان و افرادی که مایل به کار کردن در کمپانی ها و سازمان های کشور روسیه هستند، می توانند با مراجعه به تارنما ها و سایت های شناخته شده، روزنامه های رسمی، موسسه های معتبر کاریابی و مشورت و آشنایان و دوستان شغل مناسبی پیدا کنند. همچنین لازم به ذکر است که مهاجران قبل از ورود به خاک کشور روسیه و شروع پروسیه مهاجرتی خود، بهتر است از هزینه ها و مخارج زندگی و میزان درآمد در کشور روسیه به صورت کامل آگاه شوند تا در آینده دچار مشکلات مالی نشوند. شما عزیزان و هموطنان محترم می توانید برای مطلع شدن از شرایط کار در کشور روسیه برای ایرانیان با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت مراجعه کنند.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *