مهاجرت کاری روسیه

کاریابی در روسیه

کاریابی در روسیه

اشخاص  متقاضی که هدف کار یابی در روسیه را دارند  قادر به این کار میباشند که از روش مراجعه به موسسات کاریابی در این کشور به کارو شغل  مورد نظر خود دست یابند.  گرفتن تابعیت این کشور پهناور  از روش اخذ اقامت کاری این کشور از جمله راه‌ های موجود برای  مهاجرت به این کشور می‌باشد با در نظر گرفتن عملکرد زو به  پیشرفت که در حوزه کاریابی در این کشور صورت گرفته است دسترسی راحتتری برای متقاضیان جست و جوی شغل در این کشور فراهم شده است.

در این مقاله  هدف ما در این میباشد تا موضوع کاریابی در این کشور را از دید گاه های مختلفی مورد بررسی قرار دهیم.اگر شما هم متمایل به داشتن اطلاعاتی در زمینه اخذ اقامت کلیه کشورها و همچنین امور مهاجرتی  به خصوص در موضوع کاریابی در روسیه دارید این امکان برای شما محیا هست که با مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت  و مشاوره با وکلا و مشاورین این موسسه از اطلا عات جامعی در این زمینه بهره ببرید .

مسلط بودن به زبان روسی

هر شخص متقاضی که قصد کار کردن  دراین کشور را دارد  درگام  اول ملزم به مسلط بودن به زبان روسی میباشد مخصوصا اگر شخص متقاضی قصد کار کردن در بیرون از شهر مسکو راداشته باشد . معمولا در این کشور فقط بعضی از شرکت‌های دارای اعتبار و همچنین  سازمان‌هایی که به صورت  بین‌المللی اداره میشوند  قادر به صحبت کردن  به زبان انگلیسی می‌باشند و در میان   اغلب مردم این کشور تنها زبان رایج  زبان بومی همین کشور میباشد . با این تعاریف  ذکر شده  شرط اولیه برای کاریابی در این کشور مسلط بودن به زبان  بومی رایج در مردم این کشور می‌باشد.

نحوه در خواست کار در کشور روسیه

اشخاصی که به امر کاریابی دراین کشور  مشغول می‌باشند  ملزم به این هستند که قبل  از  پیدا نمودن شغل مورد نظر خود به هر  یک از کارفرما و یا  شرکت سوابق کاری به انضمام یک نامه بفرستند. شرط درست بودن این نامه این میباشد که کاملا به زبان رسمی و یا  به زبان بومی این کشو نوشته شده باشد.

و  در این نامه به برنامه‌های فعلی و آینده  شخص متقاضی نیز  اشاره شده باشد و در بر گیرنده اطلاعاتی در رابطه با مهارت‌های زبانی شغلیاین شخص اشاره شده باشد.ناگفته نماند که   برخی از شرکت‌های بین‌المللی درخواست‌های اشخاص جویای کار در  این کشور را به صورت آنلاین می‌پذیرند.، اغلب شرکت‌های  این کشور از شخص متقاضی درخواست ارسال سابقه کاریبه انضمام  یک نامه را دارند. در این کشور این نامه از اهمیت بالایی برخوردار میباشد.

نحوه کار کردن آژانسهای کاریابی روسیه

از جمله روشهای پیدا کردن کار در این کشور  می توان به روش مراجعه به موسسات کاریابی بین‌المللی در این کشور اشاره نمایید. هدف از درست نمودن این  گروه از  موسسات بین‌المللی آسان نمودن نحوه مراجعه  اشخاص به  سایتهای  کاریابی موجود در  میان کشورهایی که  عضو اتحادیه اروپا  باشند و به صورت ویژه کشور روسیه می‌باشد. از این طریق  اشخاص متقاضی  قادر به این میباشند که بارفتن به موسسات کاریابی که به صورت بین المللی درخواست یافتن کار  دارای ارتباط با رشته تحصیلی شخص  و همچنین سوابق کاری خود را تحویل دهند

 نحوه کاریابی در کشور روسیه

از دیگر روش‌های دیگر برای امر کاریابی در  این کشور  میتوان به روش  رفتن به سایت‌هایی که  در زمینه کاریابی دارای تخصص میباشند اشاره نمود که به  وسیله این سایت ها  افراد قادر به این هستند که کار و مهارت مورد  توجه خود را با مراجعه به این گروه از سایت‌های تخصصی پیدا نمایند .

اشخاص متقاضی در این روش  میبایست تا با مراجعه نمودن و اقدام به ثبت نام نمودن در سایت‌هایی که در حوزه کاریابی در این کشور دارای  فعالیت میباشند ، بتوانند رزومه و سوابق شغلی مربوط به کار  خود را ارسال نمایند و بعد از از تایید  نمودن آنها  منتظر  پیدا کردن فرصت شغلی مناسب باشند.  بیان این مطلب حائز  اهمیت است که پیدا کردن فرصت شغلی مناسب  از این  روش امکان دارد دست کم به مدت  یک الی سه ماه طول بکشد.

 نحوه کاریابی در کشور روسیه با موسسات کاریابی

بهترین راه ممکن برای روش  پیدا کردن شغل در  این کشور ، می توان به روش مراجعه نمودن  به آژانس‌ها و همچنین  موسساتی که در حوزه کاریابی در این کشور فعالیت دارند میباشد. هدف این گونه موسسات در این کشور  پیدا کردن شغل شغل متناسب با درخواست  شخص متقاضی بدون استفاده نمودن  از واسطه ها  و از جانب دیگرمتصل شدن شخص متقاضی به فرصت شغلی مناسب مبیاشد.

در حقیقت این موسسات مثل پلی که وظیفه آن برقراری ارتباط بین شخص متقاضی کار و شغل مورد نظر وی میباشد. اشخاص متقاضی کار در این کشور ملزم به رعایت  این موضوع  میباشند که باید دقت داشته باشند که حتما شرط مسلط بودن به زبان بومی این کشور را رعایت نمایند  میزان تسلط آنها باید  دست کارفرما  تایید شود.

دریافت ویزای کاری روسیه

در صورتی که شخصی  برای کار در  این کشور  دعوت نامه نداشته باشد این امکان را دارد که  از روش کارآفرینی خصوصی این ویزا را دریافت کند. برای این  هدف  فردی که مشغول به  یک حرفه و فعالیت نمودن در راستای جهت ایجاد شغل و  کارآفرینی  تعیین کند و بدین  صورت مجوز اشتغال در این کشور به وی داده خواهد شد . در هنگامی که  که از زمان سررسید ویزای کاری این کشور سه ماه باقی مانده باشد  فرد  قادر به این میباشد که بتواند کسب و کار مربوط به خودش را  تغییر دهد بدون اینکه شخص از این کشور خارج شود و یا بخواهد مراحل دریافت ویزا را دوباره انجام دهد.

برای گرفتن ویزای کاری  این کشور از  روش  ایجاد شغل شخص ملزم به اثابت  این میباشد که شخصی که تابعیت این کشور را دارد توانایی انجام کار مورد نظر را ندارد  و فقط آن شخص می تواند که  این فعالیتها را در این کشور انجام دهد. با گرفتن ویزا از ایندطریق شخص  قادر به این هست که در نهایت به  تابعیت این کشور در آید.

و از تمامی مزایا و حقوق و امکانات یک  شخص با تابعیت کشور روسیه برخوردار خواهد شد . اگر شخصی خواهان گرفتن ویزای این کشور از روش کاری و به خصوص روش کارآفرینی باشد  ملزم به این میباشد که زبان روسی و کلیه  قوانین حقوقی این  کشور آشنا باشد در غیر این صورت کار او  به مشکل برخواهد خورد .

12 دیدگاه برای “کاریابی در روسیه

 1. hiva گفت:

  با سلام و احترام من 29 ساله و در رشته مهندسی پزشکی تحصیل کردم ایا برای کار در روسیه من گزینه مناسبی هستم؟

 2. کیمیا اسدی گفت:

  سلام برای کاریابی در روسیه حتما بابد پیشنهاد شغلی داشته باشم؟

 3. جواهر گفت:

  مقاله‌ی فوق العاده ای بود ممنونم

 4. لیدا بهرامی گفت:

  با سلام و سپاس فراوان بابت اطلاعات کاملتون

 5. عادل البرادعی گفت:

  باسلام. میخواستم ببینم کاریابی در روسیه برای افرادی که در رشته حقوق هستنت امکانش هست؟؟

 6. عرفان طلیسچی گفت:

  سلام ایا برای رشته پرستاری کار هست؟

 7. سحر گفت:

  سلام

  ممنون از مطالب به روزتون
  لطفا در مورد خرید ملک در روسیه توضیح میدید؟ بهم گفتن راحت ترین نوع اقامت می باشد.
  و آیا شما این نوع خدماتی دارید؟

 8. Arezoo گفت:

  سلام باتشکر از مقالتون.
  امکان کاریابی در این کشور با زبان انگلیسی و بدون سابقه کار با مدرک تحصیلی وجود دارد؟؟
  چقدر امکان موفقیت در اخذ اقامت از این راه وجود دارد؟؟
  ممنون

 9. amir abbas گفت:

  بابت مطلب به روز و جامعتون در مورد کاریابی در روسیه تشکر میکنم میخواستم بدونم این شرایط در کشور آلمان هم وجود داره

 10. مهراد گفت:

  برای کار تو مهنسی و رشته های فیزیک هسته ای که کار زیاد هست اما ظاهرا باید زبان روسی خوبی داشته باشی البته شرایط کشورهای دیگه هم بدونیم بهتره

 11. asal گفت:

  من فامیلی دارم در روسیه که میتونم در شرکتش استخدام و مشغول بکار بشم … آیا اگر کشور روسیه متوجه ارتباط فامیلی ما بشه مشکلی برای اقامت من ایجاد میشه ؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *