مهاجرت کاری روسیه

ویزای کار در روسیه

ویزای کار در روسیه

آیا میدانید با داشتن ویزای کار روسیه  امکان گرفتن  اقامت این کشور هم برای شما محیا میشود ؟آیا در مورد ویزای کار روسیه اطلاعاتی دارید؟ اگر شما هم متمایل به داشتن اطلاعاتی در مورد ویزای کار در روسیه هستید با خواندن این مقاله و همچنین مراجعه به سایت موسسه حقوقی  سفیران سروش سعادت و با مشاوره با وکلا و مشاورین این موسسه از اطلاعات زیادی در زمینه اخذ اقامت و امور مهاجرتی بهره مند شوید.

مزیتهای ویزای کار در روسیه

اوضاع حاکم  بر این کشور باعث شده است افراد زیادی تقاضای مهاجرت به این کشور را برای هر سال  داشته باشند. همچنین  گرفتن ویزای کاری این کشور میتواند  بهترین روش برای مهاجرت به این کشور باشد با این توضیح که برای  گرفتن ویزای کاری این کشور به تهیه نمودن  یک سری مدارک ملزم خواهیم بود .

آشنایی با کشور روسیه

این کشور که از لحاظ  موقعیت اقتصادی، کشاورزی و صنعتی  دارای شرایط خوبی  میباشد. همچنین پهناور بودن و وسعت بزرگ این کشور  تعداد افراد زیادی را به سمت مهاجرت نمودن  به  این کشور می کشاند. ویزای کاری  این کشور به اشخاص متقاضی که  شرایطش را داشته باشند  داده خواهد شد و با استفاده از این نوع ویزا می توانند دراولین گام  در این  کشور اقامت داشته باشند و سپس برای تابعیت این کشور گام بردارند.

نفرات گوناگونی از همه جهان برای  گرفتن این ویزا اقدام می کنند و تعداد زیادی  از مشاغلی که در این کشور وجود دارد با در نظر  گرفتن به نوع تاریخ درخواست و ثبت نام نمودن  اشخاص اقدام به تکمیل نمودن خواهند  کرد پس اشخاص متقاضی  برای دریافت نمودن  ویزای کاری بر طبق  زمان ثبت نام شغل مورد نظر ملزم یه اقدام میباشند. همچنین بعضی از  از مشاغل  وجود دارند که برای آن ها نیازی به دریافت ویزای  این کشور البته از نوع کاری  وجود نخواهد داشت بود مانند مشاغل  استادان دانشگاه و  همچنین روزنامه نگاران.

شرایط کار در روسیه برای دانشجویان

در  این کشور قانونی  تصویب شده که بر  طبق این شرایط فرصت به کارگیری دانشجویان به صورت رسمی  ودر مشاغل مختلف وجود ندارد زیرا به طور معمول  ادارات دولتی نیرو های خود را به صورت تمام وقت نیاز دارند. دانشجویان در این کشور می توانند به بازار آزاد و  همچنین کار های دانشجویی ورود پیدا کنند.

در این کشور که  بازار پوشاک،  بازار لوازم الکترونیکی و لوازم خانگی گسترده ای وجود دارد و با اشتغال داشتن  در این  حوزه ها می توان به  کار مناسبی  دسترسی داشته باشند. و در نهایت موفق شوند درآمد مناسبی به دست آورند. در هر کشور با توجه به میزان سطح علمی و همچنین  تسلط داشتن  به زبان آن کشور می توان وارد بازار کار آن کشور  شد و به موفقیت دست یافت .

شرح انواع ویزای کاری کشور روسیه

ویزای کاری  این کشور  که چند نوع می باشد که به شرح زیر میباشد:

 • ویزای تک ورودی : این نوع ویزا برای مدت زمان نود روز معتبر میباشد ، این نوع  ویزا برطبق دعوت نامه کاری صادر شده  از جانب سفارت این کشور  ارائه خواهد شد و بر اساس مجوز کار  اجازه آن داده خواهد شد.
 • ویزای ورود مجدد: این نوع ویزا بر اساس ویزای تک ورودی از ناحیه دفتر محلی پلیس مهاجرت این کشور صادر خواهد شد و  مدت زمان اعتبار  این نوع ویزا  برای بیشتر از 1 سال میباشد.
 • نوعی دیگر از ویزای کاری کشور که از سال  دو هزا رو ده  برای اشخاص متخصص  که دارای در آمدی  بالای دو میلیون روبل  برای هر سال صادر خواهد شد که از جمله مزایای این ویزا  اعتبار بلند مدت به مدت سه سال میباشد.

مدارک مورد نیاز بابت دریافت ویزای کاری کشور روسیه

زمانی که شخصی  از ناحیه شرکتی در این کشور دعوت نامه دریافت می کند ملزم به این میباشد که  اسنادی را برای شرکت صادر نماید که  این اسناد عبارتند از:

 • تحویل سندی نشان دهنده گواهی پزشکی و سلامت فرد برای اقامت باشد
 • گرفتن اجازه استخدام برای کارگران خارجی
 • دعوت نمودن افراد برای دریافت ویزا که از  ناحیه سفارت خانه  و یا اداره پلیس مهاجرت محلی این کشور داده می شود.

نحوه دریافت ویزای کاری روسیه برای شهروندان خارجی

افرادی که دارای تابعیت خارجی میباشند  برای دریافت ویزای کاری روسیه  ملزم به گذراندن راهی چند مرحله ای که طولانی  میباشد هستند . برای تمدید ویزای کاری روسیه یا  گرفته ویزای کاری جدید و  همه منظوره دیگر به خروج از کشور احتیاج  نیست و شخص متقاضی برای گرفتن  این نوع از ویزا به وسیله پلیس مهاجرت محلی می تواند دریافت کند که وی ملزم به ارائه مجوز کاری  دارای اعتبار میباشد.

شرایط و مراحل لازم برای گرفتن ویزای کاری کشور روسیه

 • مدرک نشان دهنده نیاز داشتن به کارگر خارجی سالانه به اداره دولتی که در مرکز مبادلات کاری مسکو ارسال خواهد شد.
 • اداره محلی پلیس مهاجرت این کشور ملزم  به اعتبار دادن این مدرک خواهد بود
 • ارائه دادن مجوز برای ورود نیروی خارجی به اداره پلیس مهاجرت این کشور
 • ارائه مجوز کار در اداره پلیس مهاجرت
 • به همراه داشتن ویزای کاری این کشوردر راستای دعوت به کشور خارجی
 • گرفتن ویزای تک ورودی در سفارت خانه کشور روسیه که برای مدت نود روز معتبر میباشد

مدارک جهت دریافت ویزای کاری روسیه

 1. به همراه داشتن پاسپورت دارای اعتبار
 2. به همراه داشتن نسخه تکمیل شده درخواست ویزای کاری
 3. تحویل دادن دو قطعه عکس
 4. تحویل دادن ترجمه مدارک تحصیلی که الزاما به زبان روسی باشد
 5. تحویل دادن مدارکی که نشان دهنده سابقه کاری باشد وبه انضمام بیمه
 6. تحویل دادن گواهی نشان دهنده عدم سوء پیشینه و نداشتن سابقه کیفری موثر
 7. تحویل دادن برگه ای که بیانگر تمکن مالی برای توانایی اجاره نمودن مکانی برای اقامت است

شرایط فرد متقاضی برای گرفتن ویزای کاری کشور روسیه

شخص متقاضی که برای گرفتن  ویزای کاری  این کشور تقاضا می دهد میبایست سن مناسبی داشته باشد و دست کم مدرک تحصیلی او کارشناسی باشد.همچنین این فرد ملزم به داشتن سابقه کاری دارای ارتباط با رشته تحصیلی اش می باشد و همچنین باید  به زبان انگلیسی و یا روسی آشنایی داشته باشد. راه های گوناگونی برای  گرفتن ویزای کاری  این کشور وجود دارد که داشتن این شرایط لازمه دریافت آن می باشد.

9 دیدگاه برای “ویزای کار در روسیه

 1. v!da گفت:

  با سلام و تشکر من دندانپزشک هستم و 8 سال تجربه حرفه ای دارم ایا میتونم برای ویزای کار روسیه اقدام کنم؟

 2. سرو گفت:

  ممنونم بابت مقاله‌ی خوبتون

 3. پدرِ پسرشجاع گفت:

  مهجرت کاری فقط آلمان

 4. پرویز سوری لند گفت:

  سلام خذمت شما شرایط اخذ ویزای کار روسیه برای بابای پونه چیست؟ ۵۰ سالشه و لیسانس حسابداری داره

 5. amir گفت:

  با عرض سلام بنده فارغ التحصیل سال 93 مقطع ارشد رشته مهندسی عمران- سازه هیدرولیکی از دانشگاه امیرکبیر می باشم. در مورد مهاجرت به استرالیا راهنمایی می خواستم که برای چه ویزایی تلاش کنم احتمال به نتیجه رسیدنم بیشتر خواهد بود/ با تشکر

 6. کاووسی گفت:

  سلام ممنون از راهنمایی تون

 7. ali ram گفت:

  بابت مقاله خوبتون در مور ویزای کار در روسیه تشکر میکنم می خواستم اگه امکانش هست در مورد ویزای کاری کشور ایتالیا هم مطلب بذارید.

 8. Arezoo گفت:

  سلام .
  بدون سابقه کاری میشه برای اخذ ویزای کار در روسیه اقدام کرد؟؟
  ممنون از سایت خوبتون.

 9. مهراد گفت:

  ما با پیشنهاد کاری باید چقدر کار کنیم تا بتونیم به اقامت برسیم ؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *