مهاجرت سرمایه گذاری در روسیه

سرمایه گذاری در روسیه

سرمایه گذاری در روسیه

در دنیای امروزه به دلیل ایحاد بستری مناسب در خصوص انتقالات مالی، سرمایه گذاری در روسیه توانسته مورد استقبال افراد زیادی قرار گیرد. سرمایه گذاری در روسیه یکی از روش های مهاجرت به این کشور پهناور می باشد. هر ساله سرمایه گذاران خارجی و بین المللی زیادی برای سرمایه گذاری وارد این کشور می شوند. سرمایه گذاری در روسیه از طریق روش های گوناگونی ممکن است، توصیه می شود برای شفافیت این موضوع تا پایان این نوشتار که توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به نگارش در آمده است ما را همراهی کنید.

با توجه به شرایط ارزی و اقتصادی در ایران در چند سال اخیر، سرمایه گذاری در روسیه می تواند روش بسیار خوبی برای حفظ سرمایه متقاضیان باشد. در این کشور فرصت های سرمایه گذاری پر سودی مانند: پیش خرید ملک، سرمایه گذاری در املاک و شرکت های معتبر و ثبت شرکت وجود دارد.

شرایط سرمایه گذاری در روسیه

سرمایه گذاری در این کشور یک فعالیت پر سود و فرصت بی نظیر محسوب می شود، کسب در آمد ارزی در کشور روسیه برای امنیت مالی، کمک به اقتصاد داخلی و حفظ ارزش پول استراتژیک و بسیار مفید است. برای شروع سرمایه گذاری در این کشور همانند سایر کشورها مانند: انگلستان،کانادا، استرالیا و برخی از کشورهای اروپایی نیازی به سرمایه زیاد نیست.

در طول سال های اخیر کشور روسیه از نظر اقتصادی رو به رشد بوده است و با توجه به نوسانات نرخ روبل این کشور از نظر استاندارد ها تفاوتی با کشورهای پیشرفته اروپایی ندارد. برای شروع سرمایه گذاری در روسیه بدون در نظر گرفتن نوع پروژه نیاز به سرمایه ای بالغ بر €27000 (یورو) می باشد. برخی از انواع سرمایه گذاری در روسیه به شرح ذیل می باشد.

آیتم شرح
سرمایه گذاری در صنعت گردشگری و توریست تاسیس یا خرید هتل، خرید کافی شاپ، تاسیس یا خرید رستوران و سرمایه گذاری در اماکن تفریحی
سرمایه گذاری در حوزه مواد غذایی خرید یا اخذ امتیاز هایپر مارکت یا فروشگاه های معتبر اقلام غذایی
سرمایه گذاری در حوزه بهداشت و سلامت راه اندازی مطب پزشکی، راه اندازی سالن زیبایی و آرایشی، اخذ جواز یا تاسیس داروخانه

مزایا سرمایه گذاری در روسیه

متقاضیانی که قصد دارند سرمایه گذاری در روسیه را تجربه کنند باید بدانند که با سرمایه گذاری در این کشور از مزایایی برخوردار می شوند. مزایا سرمایه گذاری در این کشور نسبت به سایر کشورها عبارتند از:

 • رشد اقتصادی بسیار بالا
 • شرایط پیچیده ای برای دریافت ویزا سرمایه گذاری وجود ندارد
 • قانون مالکیت 100% ملک، آپارتمان، زمین و غیره برای متقاضیان خارجی و بین المللی
 • امکان سرمایه گذاری با سرمایه کوچک و کم
 • امکان افتتاح حساب بانکی و دریافت مستر کارت و ویزا
 • ثبات قوانین و عدم تاثیر پذیری از تحریم ها علیه ایران در قبال متقاضیان ایرانی
 • امکان اخذ اقامت، تابعیت و شهروندی کشور روسیه

کار آفرینی و سرمایه گذاری در روسیه

یکی از روش های سرمایه گذاری در این کشور کار آفرینی می باشد، برای کار آفرینی در این کشور لازم است متقاضیان اقداماتی را انجام دهند. متقاضیان با ارائه آدرسی ثابت کارت اقامت موقت یا دائم این کشور را دریافت می کنند. پس از آن لازم است فرد اطلاعاتی در رابطه با نوع فعالیت و کسب کار خود را ارائه نماید، دقت نمایید که در برخی از مشاغل خاص ارائه تاییدیه از مرکزی مشخص الزامی می باشد.

همچنین لازم است فرد اصل و ترجمه مدارک لازم را جهت تکمیل اطلاعات ارائه نماید، لازم است فرد مدارک مالیاتی را به دفتر مالیات در محل اقامت خود ارسال نماید. پس از تایید شدن مدارک و درخواست فرد متقاضی می تواند فعالیت خود را آغاز نماید. شما می توانید با مطالعه مقاله کار آفرینی در روسیه اطلاعات بیشتری در این خصوص به دست آورید.

کار آفرینی و سرمایه گذاری در روسیه

سیاست های مالیاتی در روسیه

متقاضیانی که قصد اقامت در کشور روسیه را دارند باید در طول 3 سال اول زندگی خود در این کشور و پیش از دریافت اقامت دائم روسیه مالیات بپردازند، متقاضیانی که مشمول پرداخت مالیات هستند باید طبق در آمد خود و به شکل زیر مالیات خود را پرداخت کنند.

 • سود ملک 30%
 • متقاضیانی که میزان در آمد آن ها متوسط می باشد باید 30% از درآمد خالص خود را به عنوان مالیات پرداخت کنند. اگر فردی دارای ویزای متخصص باشد میزان پرداخت مالیات به 13% کاهش می یابد.
 • سود سهام از شرکت های روشی 15%

پس از دریافت اقامت دائم و پاسپورت کشور روسیه متقاضیان باید همانند شهروندان کشور روسیه مالیات خود را بپردازند، مالیاتی که لازم است پرداخت کنید به شکل زیر می باشد.

 • سود حاصل از ملک در طولانی مدت شامل مالیات نمی شود (املاکی که بیشتر از مدت 3 سال از زمان خریداری آن ها می گذرد)
 • مالیات سهام شرکت های روسی 9% است
 • مالیات در آمد های معمولی 13% تعیین شده است، این میزان شامل منابع در آمدی دیگر مانند سود های کوتاه مدت نیز می شود.

خرید ملک در کشور روسیه

یکی دیگر از راه های رایج برای سرمایه گذاری در روسیه، خرید ملک در این کشور می باشد. برای سرمایه گذاری در این کشور لازم است متقاضی ملکی به ارزش₽15 میلیون (روبل) یا معادل €199000 (یورو) خریداری کند. علاوه بر هزینه های ملک لازم است متقاضی هزینه های دیگری مانند: مالیات بر ارزش افزوده، هزینه ثبت نام، هزینه ثبت اسناد به صورت رسمی و هزینه های مربوط به آژانس املاک را بپردازند. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط خرید ملک در این کشور مقاله مهاجرت به روسیه از طریق خرید ملک را مطالعه کنید.

همانطور که مطالعه کردید سرمایه گذاری در روسیه از طریق روش های گوناگون امکان پذیر می باشد، متقاضیان باید با توجه به شرایط خود بهترین روش را برای سرمایه گذاری انتخاب کنند. برای کسب اطلاعات جامع در رابطه با شرایط سرمایه گذاری در روسیه با کارشناسان و وکلاء مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *