مهاجرت کاری روسیه

ویزای کار روسیه

ویزای کار روسیه

یکی از شرایط مهاجرت به روسیه و دریافت اقامت اقدام از طریق ویزای کار روسیه می باشد. هر ساله تعداد زیادی از سراسر دنیا برای دریافت ویزای کار روسیه و مهاجرت به این کشور اقدام می کنند. در این مفاله قصد داریم در رابطه با ویزای کار روسیه در سال 2019 نکات و شرایطی را در اختیار شما قرار دهیم.

شرایط کار در کشور روسیه

طبق قوانین در نظر گرفته شده در کشور روسیه ادارات دولتی اجازه استخدام دانشجویان را ندارند. افراد در این اداره ها به صورت تمام وقت استخدام می شوند و افراد با درخواست کار پاره وقت اجازه استخدام در این ادارات را نخواهند داشت. ولی دانشجویان می توانند در کارهای دانشجویی در نظر گرفته شده و یا کارهای آزاد مشغول به کار شوند. دانشجویان با توجه به تسلط به زبان، دانش و تجربه های کاری می توانند در شغلی مشغول به کار شوند. بازار های روسیه در زمینه های لوازم های منزل، پوشاک و الکترونیک بسیار گسترده می باشد؛ پس افراد با کمی خلاقیت می توانند برای خود شغلی ایجاد نمایند. متقاضیان کار در روسیه می توانند در سوپر مارکت ها مشغول به کار شوند، و اشخاص به فروش اجناس مشغولند. زمان کار برای دوره های تحصیلی مختلف در کشور روسیه متفاوت می باشد:

 • دانشجویان مقطع کارشناسی می توانند در هفته ده ساعت مشغول به کار باشند؛
 • دانشجو ها در مقطع کارشناسی ارشد اجازه دارند در هفته 20 ساعت کار انجام دهند؛
 • دانشجوها در مقطع دکترا می توانند در هفته سی ساعت مشغول به کار باشند.

دانشجویان به ازای هر ساعت کار مبلغی بین 8 تا 10 دلار دریافت می نمایند. دانشجویان با دریافت این حقوق می توانند شهریه دانشگاه و هزینه های زندگی خود را بپردازند. افراد با کار در بازار های آزاد می توانند در ماه مبلغ 1000 تا 1200 دلار دریافت نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله (کار ضمن تحصیل در روسیه در سال 2019)مطالعه نمایید.

ویزای کار روسیه

تعداد در خواست ها و ثبت نام برای کار بسیار می باشد. پس افراد حتما باید برای دریافت ویزای کار روسیهثبت نام کنند. رسیدگی به درخواست کار افراد بر اساس زمان ثبت نام فرد می باشد. در کشور روسیه برای افراد 2 نوع ویزای کار صادر می شود. ویزای تک ورودی نود روزه: افرادی که دعوت نامه کار دریافت می کنند، می توانند توسط کنسولگری این ویزا را دریافت نمایند. ویزا برای ورود دوباره فرد: این ویزا بر اساس ویزا تک ورودی صادر خواهد شد، و مدت این ویزا برای بیش از 1 سال می باشد.

دریافت ویزای کار

افراد بین المللی باید برای دریافت ویزای کار مراحل طولانی را پشت سر بگذرانند. کارفرماهای کشور روسیه برای استخدام نیروی کار خارجی باید 9500 روپیه برای هزینه های دولت بپردازند. اعتبار ویزاهای کاری یک ساله می باشد. افراد باید قبل از پایان یافتن اعتبار ویزا برای تمدید آن اقدام نمایند. شهروندان کشور های مشترک المنافع برای اقامت در کشور روسیه نیاز به دریافت ویزا ندارند. ویزای کار روسیه برای این افراد با پرداخت 2 هزار روپیه و در مدت ده روز صادر خواهد شد.

مراحل لازم برای دریافت ویزا کار

در هر سال درخواست استخدام نیرو به ادارات دولتی مرکز مبادلات کاری ارائه می شود؛اداره محلی پلیس مهاجرت روسیه مجوز اعتبار ویزای کار را صادر می کند؛نیروهای کار خارجی از طریق اداره پلیس مهاجرت اجازه ورود را دریافت می کنند؛اداره پلیس مهاجرت به نیروهای خارجی کارت پلاستیکی برای اجازه کار؛اخذ ویزای تک ورودی برای اجازه کار به مدت نود روز.

مدارک لازم برای دریافت ویزا

افراد برای دریافت ویزای کار روسیه باید مدارک زیر را ارائه دهند:

 • ارائه پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل شش ماه؛
 • ارائه فرم پر شده درخواست ویزا؛
 • دو قطعه عکس 4*3؛
 • ارائه مدارک تحصیلی در مقاطع مختلف و ترجمه آن به زبان روسی؛
 • ارائه مدارک سابقه کاری؛
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این موضوع می توانید مقاله ( مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار روسیه در سال 2019 ) را مطالعه نمایید.

شرایط لازم برای دریافت ویزای کار

افراد برای دریافت ویزای کار روسیه باید شرایطی را داشته باشند.

 • افراد باید حداقل سن تعیین شده را داشته باشند؛
 • داشتن حداقل مدرک تحصیلی، حداقل مدرک در نظر گرفته شده مدرک تحصیلی کارشناسی می باشد؛
 • افراد باید سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی خود را داشته باشند؛
 • تسلط به زبان روسی و یا زبان انگلیسی.

تحصیل بعد از فارغ التحصیلی

دانشجویانی که قصد دارند بعد از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه در کشور روسیه اقامت داشته و در این کشور مشغول به کار شوند. باید به زبان روسی تسلط داشته باشند و از نظر تحصیلی جزء دانشجویان ممتاز بوده باشند.

ممنوعیت کاری

طبق قوانین کشور روسیه ممنوعیت هایی برای کار در این کشور در نظر گرفته شده است؛ که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد

 1. ممنوعیت کار در شب برای خانم های باردار و مادران
 2. ممنوعیت کار در شب برای مادرانی که نوزادانی با سن کمتر از یک سال دارند
 3. ممنوعیت کار برای افرادی که سن شان کمتر از 18 سال می باشد

مهاجرت کاری به کشور روسیه

اگر شما علاقه به مهاجرت به کشور روسیه دارید و می خواهید در این کشور مشغول به کار شوید به نکات زیر توجه نمایید.

 • استخدام شدن در شغلی بدون تسلط به زبان رسمی این کشور تقریبا غیر ممکن خواهد بود؛
 • میزان حقوق پایه در نظر گرفته شده در کشور روسیه مبلغ پایینی خواهد بود؛
 • در کشور روسیه افراد زیادی در کارهای فنی مشغول به کار می باشند، پس اگر فردی برای کارهای فنی استخدام شود حقوق کمی دریافت می کند.
 • بسیاری از شاغلین در کشور روسیه از کشور های تازه توسعه یافته مثل تاجیکستان می باشد این افراد که از کودکی با زبا روسی نیز آشناییت داشتند مورد توجه کارفرمایان نیز می باشند.
 • بسیاری از ایرانیان مقیم در شکشور روسیه به کار گردشگری مشغول می باشند. احتمال اینکه افراد بتوانند حتی با تسلط به زبان در کار مرتبط با رشته تحصیلی خود استخدام شوند، بسیار پایین می باشد.

در آخر باید به این نکته اشاره کرد که در کشور روسیه بدون اهمیت دادن به نژاد و یا ملیت،افراد از حقوق کار مساوی بهره مند خواهند شد. زنان هم در این کشور از حقوق کار مساوی با مردان برخوردارند. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره های رایگان می توانید با موسسه مهاجرتی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

Related Posts

8 دیدگاه برای “ویزای کار روسیه

 1. فرزاد غفوری گفت:

  ویزای کار روسیه به چه صورت است؟

 2. یلدا گفت:

  با توجه به اینکه این کشور صنعت قوی ای داره چرا پس خیلی از مردم خودش از این کشور مهاجرت میکنن؟ ظاهرا اکثر کشورها مشکلات فرهنگی رو دارند

 3. قراری گفت:

  درمورد ویزای تحصیلی روسیه توضیح دهید لطفا.

 4. امیرحسین گفت:

  مقاله خیلی خوب و مفیدی بود.

 5. ناصر زارعی گفت:

  آیا زبان روسی الزامیه؟

 6. امیر عباس گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد ویزای کار روسیه تشکر می کنم اگه امکانش هست در موردمهاجرت به روسیه از طریق خرید ملک هم مطلب بذارید

 7. تراب خداجو گفت:

  ویزای کار روسیه برای چه کسانی صادر خواهد شد؟

 8. قراری گفت:

  مقاله خیلی عالی بود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *