مهاجرت به کشور روسیه

مهاجرت به روسیه

مهاجرت به روسیه

مهاجرت به کشورهای پیشرفته و مدرن نظیر مهاجرت به روسیه از اهداف بزرگی است که اغلب افراد در نقاط مختلف جهان در سر می پرورانند. کشورهایی که از لحاظ اقتصادی در سطحی هستند که ایده آل ترین شرایط کاری و سرمایه گذاری یا حتی تحصیلی را برای متقاضیان خارجی فراهم نموده اند. بزرگترین شهر اروپا، مسکو است که به عنوان پایتخت کشور روسیه شناخته شده است. اکثریت مردمان این کشور از قوم و نژاد روسی می باشند و مابقی جزو تاتارها، ارمنی ها، اوکراینی ها، آذربایجانی ها و چچنی ها هستند.

مردمان این کشور به زبان های فرانسوی، ارمنی، چینی و… صحبت می کنند اما زبان روسی به عنوان زبان رسمی این کشور تعیین گردیده است. جهت به دست آوردن اطلاعات بیشتر با جزئیات کامل تر به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه نموده و از راهنمایی و مشاوره هایی که از سوی کارشناسان این موسسه ارائه می گردد، استفاده نمایید.

طرق مهاجرت به روسیه

برای مهاجرت به روسیه راه های مختلفی پیش روی شما خواهد بود که با توجه به اهداف آتی خود و انگیزه ای که از سفر به روسیه دارید، مجاز به انتخاب یکی از روش ها هستید. برای مثال فردی که به دنبال گسترش کسب و کار و تجارت خود در حوزه بین المللی است، اقدام به ثبت شرکت و راه اندازی تجارت بین المللی در روسیه می نماید. در اینجا راه های مختلف مهاجرت به روسیه آورده شده است:

  • مهاجرت از طریق تحصیل در روسیه
  • مهاجرت از طریق کار در روسیه
  • مهاجرت از طریق ثبت شرکت در روسیه
  • مهاجرت از طریق ازدواج با تبعه روسی
  • مهاجرت از طریق تولد فرزند در روسیه
  • مهاجرت از طریق پناهندگی به روسیه
  • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در روسیه

مهاجرت به روسیه از طریق کار

کلیه افرادی که دارای تخصص و مهارت در رشته خاصی هستند و یا سوابق کاری مفید و مرتبط دارند، این امکان را خواهند داشت که با اخذ ویزای کار در روسیه نسبت به مهاجرت کاری اقدام نمایند. یکی از مزیت هایی که برای مهاجرت به روسیه از طریق کار وجود دارد این است که کلیه افراد شاغل در این کشور بدون تبعیض نژادی، قومی و ملیتی، از حقوق و مزایای برابر بهره مند هستند.

آن دسته از افرادی که موفق به دریافت همکاری و پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمای روسی شده اند، جهت اخذ ویزای کار در اولویت قرار دارند. اما آنانی که هیچ گونه دعوتنامه ای برای مهاجرت کاری ندارند، این امکان را خواهند داشت که نسبت به ویزای کارآفرینی خصوص در روسیه اقدامات لازم را به عمل آورده و کسب و کار و تجارت جدیدی را با شرط تایید اداره مهاجرت این کشور، راه اندازی کنند. از دیگر شرایط کار در روسیه، تسلط به زبان روسی می باشد.

مهاجرت به روسیه به روش تحصیلی

از آنجا که جمعیت باسواد در کشور روسیه بالای 90% است، لذا روسیه از مقاصد بسیار مناسب جهت مهاجرت تحصیلی محسوب می گردد. روش مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل، یکی از روش های پرمخاطب در جهان بوده و شمار زیادی از اتباع خارجی با هدف ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر و تکمیلی، راهی روسیه می شوند. مدرک دانشگاهی که به دانشجویان فارغ التحصیل اعطا می گردد، در سطح بین المللی اعتبار ویژه ای دارد. زبان تحصیلی در دانشگاه های روسیه، زبان های انگلیسی، روسی و فرانسوی است. بنابراین دانشجویان خارجی به آسانی می توانند با انتخاب زبان تحصیلی انگلیسی، تحصیلات خود را بدون دغدغه ادامه دهند. گفتنی است در صورتی که به زبان مسلط نیستید، امکان شرکت در کلاس های آموزش زبان در روسیه برای شما فراهم می باشد. مدرک زبان مورد نیاز، حداقل نمره 5 در زبان آیلتس است.

مبلغی که به منظور هزینه تحصیل و زندگی در روسیه تخمین زده می شود، تقریبا بین 10.000 الی 12.000$ (دلار) است. امکان استفاده از بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان با سابقه تحصیلی درخشان وجود دارد. این بورسیه ها هزینه های اقامتی، تحصیلی و بیمه دانشجو را تحت پوشش قرار می دهد. کار ضمن تحصیل برای دانشجویان امکان پذیر بوده و میزان ساعات کاری مجاز برای آنها 30 ساعت در هفته تعیین گردیده است. لازم به ذکر است تحصیل پزشکی در روسیه امکان پذیر بوده و طی شرایط و قوانین خاصی برای دانشجویان فراهم می باشد.

مهاجرت به روسیه به روش تحصیلی

مهاجرت به روسیه از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در روسیه از دیگر روش های مهاجرت به روسیه محسوب می گردد که در انواع شرکت های سهامی خاص، سهامی عام یا افتتاح شعبه صورت می گیرد. برای سرمایه گذاری در روسیه لازم است حداقل مبلغ 10.000 RUB (روبل روسیه) کنار گذاشته شود. چراکه در اقدامات اولیه باید نیمی از این مبلغ به عنوان سرمایه در زمان افتتاح حساب بانکی در یکی از بانک های کشور روسیه به صورت سپرده واریز گردد. در راستای ثبت شرکت در روسیه، شخص متقاضی باید یکسری اطلاعات نظیر نام شرکت (به 2 زبان روسی و انگلیسی)، زمینه فعالیت شرکت، آدرس کامل و دقیق شرکت و نوع شرکت ثبتی را در اختیار مقامات مربوطه در این کشور قرار دهد.

ازدواج در روسیه

ازدواج با تبعه یا ازدواج با دختران روسی از دیگر روش های مهاجرت به روسیه به شمار می رود. به عبارت دیگر یک فرد خارجی در صورتی که با یکی از شهروندان روسی ازدواج کند، تابعیت و اقامت روسیه به او تعلق می گیرد. اما این پروسه پس از گذشت 3 سال قابل انجام می باشد. شرایطی که در این راستا لازم است، نداشتن سوء پیشینه یا سابقه کیفری، ثابت نمودن پشتوانه مالی یا تمکن مالی جهت تامین هزینه های زندگی در روسیه، مسلط بودن به زبان روسی جهت برقراری ارتباط با همسر روسی و مردمان این کشور، داشتن سلامت پزشکی و مشخص نمودن محل اقامت در روسیه خواهد بود. ضمنا گفتنی است برای اقدامات اولیه، فرد متقاضی باید حداقل به مدت 6 ماه در کشور روسیه اقامت داشته باشد.

تولد در روسیه

سیستم اعطای تابعیت به فرزند تازه متولد در روسیه، بر اساس خون می باشد. بدین معنا که چنانچه کودک متولد شده در روسیه دارای پدر یا مادر روسی باشد، تابعیت روسیه به او تعلق می گیرد. در غیر این صورت حتی اگر در خاک این کشور متولد شده باشد نیز نمی تواند تابعیت روسیه را بگیرد. دقت داشته باشید که برای دریافت تابعیت روسی برای فرزند خود برخی شرایط دیگر نیز وجود دارد که با مراجعه به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و اخذ مشاوره های لازم در این خصوص می توانید از آنها اطلاع پیدا کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *