مهاجرت تحصیلی انگلستان

تحصیل و اعزام دانشجو به انگلستان

تحصیل و اعزام دانشجو به انگلستان

تحصیل و اعزام دانشجو به انگلستان در این کشور باید از شرایط و دانشگاه و هزینه های تحصیل در کشور انگلستان با خبر باشید. به طور کلی باید از دانشگاه مورد نظر خود پذیرش بگیرید و پروسه ویزای خود را انجام دهید و در دانشگاه پذیرش شده ادامه تحصیل دهید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در قالب این مقاله تمام زوایای مربوط به تحصیل در انگلستان را بررسی خواهد کرد.

تحصیل در کشور انگلستان

در این کشور طبق کشور های دیگر دوره های تحصیلی به 3 دوره تحصیلی تقسیم می شود:

 • دوره کارشناسی: که مدت زمان این دوره 4 سال می باشد.
 • دوره کارشناسی ارشد: که مدت زمان این دوره 1 سال می باشد.
 • دوره دکترا : که مدت زمان این دوره 3 سال می باشد.

برای تحصیل و اعزام دانشجو به انگلستان ابتدا باید از یکی از دانشگاه های معتبر انگلیس پذیرش خود را اخذ کنید و بعد از بررسی درخواست شما باید فرم های مرتبط را تکمیل کنید و فرم شما مورد بررسی قرار می گیرد. لازم به توضیح است که زبان تدریس در دانشگاه های انگلستان زبان انگلیسی می باشد و شما باید به این زبات تسلط کامل را داشته باشید و باید مدرک زبان آیلتس را داشته باشید. یکی دیگر از مدارک لازم برای پذیرش در دانشگاه های انگلستان، انگیزه نامه و توصیه نامه می باشد که حتما برای پذیرش در دانشگاه الزامی می باشد.

هزینه تحصیل در کشور انگلستان

کشور انگلستان یکی از کشور های ثروتمند جهان می باشد که کسانی که به فکر اقامت در این کشور هستند باید از توانایی مالی خوبی برخوردار باشند. تحصیل و اعزام دانشجو به انگلستان باید شهریه دانشگاه مورد نظر را پرداخت کنند. در ضمن به دلیل کم بودن دوره های تحصیلی در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا این امکان را دارد که نگرانی های هزینه را کمتر کند.

و دانشجویان در حال تحصیل در انگلستان این امکان را دارند که در هنگام تحصیل به کار مشغول شوند و بتوانند کمک هزینه های زندگی خود را تامین کند و این یک مزیت تحصیل و اعزام دانشجو به انگلستان می باشد. دانشجویان این امکان را دارند که در هر یک هفته به 20 ساعت کار مشغول باشند. یکی دیگر از مزایای تحصیل در انگلستان این است که به برخی از دانشجویان بورس تعلق می گیرد و این باعث می شود که هزینه های تحصیل در دانشگاه ها به صورت رایگان برای دانشجویان باشد.

تحصیل و اعزام دانشجو به انگلستان از راه وزارت علوم

در این راه، شخص دانشجو باید به سازمان سنجش تقاضا بدهد و از سمت وزارت علوم و تحقیقات و فناوری ایران به کشور خارج برود. به عبارت دیگر خود شخص دانشجو به صورت مستقل نمیخواهد به دانشگاه مورد نظر مراجعه کند. سازمان سنجش مدارک را مورد بررسی قرار می دهد و به مدارک امتیاز می دهد. نکته قابل توجه این است که این امتیازات بر اساس مدرک های علمی و مدرک های عملی می باشد که شخص متقاضی می تواند از مهارت های خود برای افزایش امتیاز استفاده کند. امتیازات شامل موارد زیر می باشد:

 • تآلیف کتاب (بدون کوپی و تکراری و تحریف از کتاب دیگر)
 • ترجمه و منتشر کردن کتاب، مقاله، منبع های خارجی
 • نشان دادن مقالات علمی و تخصصی
 • ارائه کار های تحقیقاتی
 • انجام آزمایشگاه و دروس کارگاهی
 • نشان داده آثار با ارزش و فرهنگی و هنری

مزایای تحصیل و اعزام دانشجو به انگلستان

یکی از مزیت های تحصیل در انگلستان این است که به برخی از دانشجویانی که شرایط بورسیه گرفتن را دارند بورس داده می شود که باعث می شود کمتر هزینه تخصیل بپردازد. یکی دیگر از مزیت های تحصیل در انگلستان این است که به برخی از دانشجویان وام تحصیلی داده می شود. در ضمن کسانی که از بورس و وام های تحصیلی استفاده می کنند باید به دولت انگلستان تعهد بدهند که به صورت دو برابر در این کشور از لحاظ علوم تحقیقاتی و فناوری خدمت می کنند.

تحصیل و اعزام دانشجو به انگلستان

همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد دانشجویان این امکان را دارند که همزمان با تحصیل به کار مشغول شوند و کمک هزینه های تحصیل و زندگی خود را تامین کنند. حال دو قسمت از دانشجویان وجود دارد، اول دانشجویانی که از بورس تحصیلی و وام تحصیلی استفاده می کنند که این امکان را دارند در شغل های علمی مشغول به کار شوند. دوم دانشجویانی که از بورس تحصیلی و وام تحصیلی استفاده نمی کنند و این امکان را دارند که در بنیاد های سرپرستی، شغل هایی که با شئونات اسلامی سازگار نیست و باعث لطمه زدن به موفقیت و تحصیل در دانشگاه شخص نمی شود.

نکته بسیار مهم این است که اگر دانشجویان، تحصیل و اعزام دانشجویان به انگلستان را از راه وزارت علوم ایران اقدام می کنند. باید براساس قانون و مقررات این سازمان عمل کند. به عبارت دیگر یعنی باید در دانشگاهی به تحصیل خود ادامه دهد که مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشد.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در انگلیس

دانشگاه های مورد تأیید وزارت علوم ایران به این شرح است:

 • University of Cambridge
 • University of Dundee
 • University of Edinburgh
 • University of Leeds
 • University of Leicester
 • University of Liverpool
 • University of Oxford

تحصیل و اعزام دانشجو به انگلستان

در مورد تابعیت، البته در مورد همه کشور ها نه فقط کشور انگلستان، تابعیت به این معنا می باشد که هویت و رابطه فرد با کشور خود را ارائه می دهد. یعنی تابعیت به معنا موقعیت جغرافیایی نمی باشد و حقوق و تکلیف یک فرد با دولت را تابعیت می گوید. تابعیت امکان دارد که تغییر کنند و شخص می تواند که تابعیت کشور خود را تغییر دهد البته باید مقررات کشور مقصد را رعایت کند تا بتواند تابعیت کشور مورد نظر را دریافت کند.

متقاضیان باید با روش های گرفتن اقامت انگلستان آشنا باشند و شرایط مهاجرت به انگلستان را به طور دقیق بدانند. تحصیل و اعزام دانشجو به انگلستان، در این زمینه باید شرایط کشور مقصد را بدانید و با شرایط خودتان را با شرایط کشور مقصد مقایسه کنید و بهترین راه را برای خود در نظر بگیرید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تجربه درخشان در این زمینه شما عزیزان را یاری می کند و مشاوران ارشد و حرفه ای ما به شما کمک می کنند و شرایط شما را بررسی می کنند و بهترین راه را به شما عزیزان پیشنهاد می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *