مهاجرت به کشور نیوزلند

مهاجرت به کشور نیوزلند

مهاجرت به کشور نیوزلند

مهاجرت به کشور نیوزلند به دلیل شرایط حاکم بر این کشور و امتیازات ویژه مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است که می بایست مدنظر قرار گیرد. برای مثال ممکن است فردی به منظور تجارت و سرمایه گذاری در نیوزلند قصد مهاجرت به این کشور را داشته باشد که البته این مورد، خود نیز به شاخه هایی مانند خرید ملک در نیوزلند و ثبت شرکت تقسیم بندی می گردد. اهدافی مانند تحصیل، کارآفرینی، ازدواج، خرید ملک و… می توانند زمینه ساز مهاجرت به این کشور گردند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قادر است به راحتی هر یک از روش ها را در قالب مشاوره، تشریح و مورد بررسی قرار دهد. مختصرا مطالبی را در این خصوص نوشته و ارائه نموده که مطالعه آن کمک شایانی برای مهاجران عزیز خواهد بود.

مهاجرت به کشور نیوزلند از طریق کار

از بهترین روش های مهاجرت به کشور نیوزلند، اشتغال و کار است. در صورتی که متقاضی کلیه شرایط لازم مانند شرایط سنی، مدرک تحصیلی و مهارتی را دارا باشد، می تواند از طریق کار در نیوزلند وارد این کشور شود. از مزیت هایی که در این روش وجود دارد، اقامت دائمی پس از گذشت 5 سال کار و زندگی در نیوزلند است که نصیب فرد متقاضی می گردد. مشروط بر این که کلیه مالیات های مربوطه از سوی وی پرداخت شود. از الزامات کار در کشور نیوزلند می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • داشتن یک پیشنهاد شغلی
  • شرایط سنی مناسب
  • مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6.5

گفتنی است جمع امتیازاتی که برای صدور ویزای کار نیوزلند مورد نیاز است، 100 امتیاز می باشد که در هر یک از مدارک ارائه شده از سوی متقاضی، امتیازات مختلفی در نظر گرفته شده است.

امتیازا سن و مدرک تحصیلی در ویزای کار نیوزلند

حداکثر 30 امتیاز برای شرایط سنی مناسب در نظر گرفته شده است که البته با بالا رفتن سن متقاضی، امتیاز تخصیص یافته کاهش می یابد. برای مثال به متقاضیانی که سن آنها بین 20 الی 39 سال باشد، 30 امتیاز تعلق می گیرد و افرادی که در بازه سنی 40 الی 49 سال قرار دارند، مشمول دریافت 20 امتیاز هستند.

مدارک تحصیلی متقاضیان از دیگر مواردی که امتیازات تعیین شده ای برای آنها وجود دارد. برای مثال اگر فرد متقاضی مدرک کارشناسی خود را در رشته مربوطه اخذ نموده باشد می تواند 10 امتیاز بگیرد. همچنین در مقاطع بالاتر نیز این امتیازات وجود دارد. چه بسا هر چه درجه علمی بالاتر رود، میزان امتیازات افزایش خواهد یافت. به طوری که دارندگان مدرک فوق لیسانس مشمول دریافت 15 امتیاز و کارجویان دارای مدرک PHD‌ مجاز به دریافت 20 امتیاز می باشند. از این رو سعی کنید حد الامکان مدارک تحصیلی و مهارتی خود را که مرتبط با شغل درخواستی شما است، اخذ نموده و در دست داشته باشید. این موضوع شانس متقاضیان را جهت دریافت ویزای نیوزلند بالا خواهد برد.

امتیاز تجربه کاری در ویزای کار نیوزلند

به تعداد سال هایی که به تجارب شغلی متقاضی اختصاص دارد و سابقه کاری او را به اثبات می رساند، امتیاز تعلق می گیرد. برای مثال فردی که حداقل 2 سال سابقه کاری داشته باشید می تواند 10 امتیاز به امتیازات خود بیافزاید. سوابق کاری 8 ساله و 10 سال به بالا نیز هر کدام به ترتیب امتیازات 40 و 50 را برای متقاضی به همراه خواهند داشت.

تبصره ای که در این میان وجود دارد به افرادی اختصاص دارد که چندین سال در کشور نیوزلند فعالیت شغلی داشته اند که در این صورت مشمول دریافت امتیازات اضافی هستند. برای افراد با سابقه کار یک سال در نیوزلند، 10 امتیاز، برای 2 الی 5 سال سابقه کار در نیوزلند، 15 امتیاز و برای 6 سال به بالا، 20 امتیاز در نظر گرفته شده است.

مهاجرت به کشور نیوزلند از طریق تحصیل

برای تحصیل در نیوزلند در مقطع کارشناسی، ارائه مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6 مورد نیاز است. تقریبا 3 الی 4 ساعت طول می کشد تا دانشجو در این مقطع فارغ التحصیل گردد. مبلغ شهریه تحصیلی این مقطع نیز به رشته تحصیلی و نوع دانشگاه انتخابی بستگی دارد اما در مجموع بین 10.000 الی 25.000NZD (دلار نیوزلند) تخمین زده می شود. پشت سر گذاشتن دوره تحصیلی کارشناسی ارشد نیز برای مدت 2 سال طول خواهد کشید و از الزامات آن، ارائه مدرک زبان آیلتس با نمره 6.5 است. مدت 3 الی 6 سال طول می کشد تا دانشجو در مقطع دکترا فارغ التحصیل شود. الزامات زبانی این مقطع، مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 7 می باشد. گزینه تحصیلی ایده آل ترین روش مهاجرت به کشور نیوزلند به شمار می رود.

مهاجرت به کشور نیوزلند از طریق تحصیل

مهاجرت به کشور نیوزلند از روش سرمایه‌گذاری

یک سرمایه گذار خارجی برای سرمایه گذاری در نیوزلند باید حداقل 10 میلیون NZD (دلار نیوزلند) سرمایه خود را وارد این کشور نماید. برای این منظور هیچ گونه مدرک تحصیلی یا شرایط سنی خاصی تعیین نگردیده است. اما ضروری است فرد سرمایه گذار حداقل 45 روز در هر سال را در نیوزلند حضور داشته باشد. در غیر این صورت اقامت او باطل می گردد. وی مختار است 25 % از سرمایه خود را در بخش اوراق بهادار سرمایه گذاری نماید.

روش دیگری که برای سرمایه گذاری در نیوزلند می توان به کار گرفت، این است که فرد سرمایه گذاری تنها 3 میلیون NZD (دلار نیوزلند) از سرمایه و نقدینگی خود را وارد کشور نیوزلند نماید. مشروط بر این که موظف است طرح توجیهی و اقتصادی قوی را ارائه نماید تا ثابت گردد که بیزینس پلان او در راستای منفعت کشور نیوزلند و سوددهی به اقتصاد این کشور می باشد. حداقل نمره آیلتس 3 و شرایط سنی کمتر از 65 سال نیز برای این دسته افراد تعیین گردیده است. بررسی پرونده مهاجرت به کشور نیوزلند از طریق سرمایه گذاری، حداقل 12 ماه طول خواهد کشید.

کارآفرینی در نیوزلند

از دیگر روش هایی که به منظور مهاجرت به کشور نیوزلند به کار گرفته می شود، راه اندازی کسب و کاری جدید یا همان کارآفرینی در نیوزلند است. سرمایه زیادی در این خصوص لازم نیست اما فرد جهت اشتغال زایی باید حداقل یک یا چند نفر را استخدام نماید. در ابتدا ویزای حضور در نیوزلند برای مدت یک سال صادر می گردد. در این مدت، فرد کارآفرین در نیوزلند مقدمات راه اندازی کسب و کار را انجام می دهد. طرح تجاری وی باید از سوی دولت نیوزلند مورد تایید قرار گیرد. پس از تایید طرح توجیهی و اقتصادی وی و ارزیابی سایر مدارک، در صورتی که تایید گردد، مجوز اقامت 2 ساله برای او صادر می شود. در نهایت پس از گذشت 3 سال مجاز به تقاضای اقامت دائم این کشور خواهد بود.

مهاجرت به کشور نیوزلند از طریق تولد

تولد فرزند، از دیگر طرق مهاجرتی به کشور نیوزلند است که منجر به اخذ اقامت نیز می شود. در این خصوص دو برهه زمانی وجود دارد که بر طبق آن تابعیت و اقامت کودک محاسبه می‌گردد. سیستم تابعیتی نیوزلند بر این اساس محاسبه می‌ شود که کودکانی که قبل از ژانویه 2006 میلادی به دنیا آمده باشند، به دلیل این که در خاک نیوزلند متولد شده است، صرف نظر از تابعیت والدین، تابعیت نیوزلند به کودک داده می شود. اما اگر پس از ژانویه 2006 متولد شده باشد، تابعیت او بر اساس سیستم خون داده می شود و این که درخاک نیوزلند تولد یافته است، اهمیتی ندارد. در این صورت پدر یا مادر یا هر دوی والدین در صورتی می‌توانند تابعیت نیوزلند را برای فرزند خود بگیرند که خود آنها نیز از اتباع نیوزلندی باشند.

روش‌های دیگری مانند خرید ملک در نیوزلند و ازدواج با تبعه نیوزلندی وجود دارند که اقامت و مهاجرت به کشور نیوزلند را برای متقاضی به ارمغان می‌آورند. هزینه زندگی در نیوزلند از موارد حائز اهمیت است که در مهاجرت به این کشور می بایست به دقت بررسی گردد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهترین مشاوره‌ها را با مدنظر قرار دادن شرایط فعلی متقاضی ارائه می‌نماید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *