مهاجرت به کشور نیوزلند

مهاجرت به نیوزلند

مهاجرت به نیوزلند

مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان به صورت عام و مهاجرت به نیوزلند به صورت خاص در سال های اخیر به طرق مختلف از جمله تحصیل، کار و دیگر روش ها افزایش یافته است. نیوزلند در گذشته یکی از مستعمره های انگلستان بود که در سال های اخیر استقلال خود را بدست آورده و در لیست 10 کشور پیشرفته اقتصادی قرار دارد. زبان رسمی مردم این کشور انگلیسی است و سیستم آموزشی در این کشور برگرفته از سیستم آموزشی انگلستان که یکی از با کیفیت ترین سیستم های آموزشی در جهان می ­باشد. در ابتدا سیستم اعطای تابعیت این کشور براصل خاک بود، اما پس از افزایش مهاجرت به این کشور سیستم اعطای تابعیت این کشور به اصل خون تغییر کرد.

بدین معنا که تابعیت نیوزلند تنها به نوزادانی که یکی از والدین آنها دارای تابعیت نیوزلندی باشد اعطا می­گردد. البته راه های دیگری نیز برای اخذ تابعیت این کشور وجود دارد که علاقمندان به این موضوع می­توانند با مراجعه به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از اطلاعات جامع و مفیدی در این زمینه بهره ­مند گردند. دانشگاه های نیوزلند یکی از مقاصد تحصیلی دانشجویان بین المللی است که با اخذ ویزای تحصیلی این کشور به نیوزلند مراجعت می ­نمایند و اکثر دانشجویان پس از پایان تحصیلات خود با تبدیل اقامت تحصیلی به اقامت کاری این کشور سعی در اخذ دریافت تایعت نیوزلند را دارند. زیرا تحصیل بتنهایی در این کشور موجب اخذ تابعیت نیوزلند نمی­گردد.

طرق مهاجرت به نیوزلند

راه های مختلفی برای مهاجرت به نیوزلند وجود دارد و برخی از این روش ها منجر به اخذ اقامت دائم و سپس تابعیت و پاسپورت این کشور می­ گردد. روش های مهاجرتی به کشور نیوزلند عبارتند از:

 • مهاجرت تحصیلی
 • مهاجرت کاری
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت از طریق پناهندگی
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت از طریق تولد

لازم بذکر است زبان رسمی کشور نیوزلند انگلیسی است و افرادیکه قصد مهاجرت به این کشور را دارند، می­ بایست از مهارت زبان انگلیسی برخوردار باشند و از آنجائیکه اخذ ویزای نیوزلند از یک سیستم امتیاز دهی پیروی می­نماید، برخورداری از مهارت زبان انگلیسی موجب کسب امتیاز برای افراد می­گردد.

مهاجرت به نیوزلند از طریق کار

دولت نیوزلند با صدور ویزای کاری به تأمین کمبود نیروی حرفه ای در بازارهای کاری خود نموده است. اخذ این ویزا با شرایطی همچون سابقه کار، مهارت زبان انگلیسی و تحصیلات دانشگاهی همراه است. نکته قابل توجه برای دریافت ویزای کاری نیوزلند اینست که متقاضیان با اخذ این ویزا می­توانند بهمراه اعضای خانواده خود به این کشور مهاجرت نمایند و پس از 2 الی 3 سال انجام کار در این کشور و پرداخت مالیات امکان اخذ اقامت دائم نیوزلند را خواهند داشت. امتیاز لازم برای دریافت ویزای کاری این کشور 100 است که شامل موارد زیر می ­گردد:

شاخص سن امتیاز
20 الی 29 30
30 الی 39 25
40 الی 44 20
45 الی 49 10
50 الی 55 5
تجربه کاری امتیاز
2 سال 10
4 سال 15
6 سال 20
8 سال 25
10 سال 30
تحصیلات امتیاز
دیپلم (مدارک فنی و حرفه ای) 40
کارشناسی 50
کارشناسی ارشد 60
پیشنهاد کاری یا سابقه کار امتیاز
پیشنهاد کاری از کارفرمایان در نیوزلند 50
برخورداری از یکسال سابقه کار در مشاغل تخصصی 50

تحصیل در نیوزلند

با توجه به دانشگاه های معتبر کشور نیوزلند هر ساله دانشجویان زیادی با دریافت ویزای تحصیلی به این کشور مهاجرت می نمایند. همانطور که پیشتر ذکر نمودیم مهاجرت به نیوزلند از طریق تحصیل خود به تنهایی موجب اخذ اقامت دائم این کشور نمی­گردد. اما راه هایی وجود دارد که دانشجویان پس از اتمام تحصیلات در این کشور امکان اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور را خواهند داشت. کار، سرمایه گذاری، کارآفرینی در نیوزلند از جمله روش هایی هستند که پس از اتمام تحصیل در منجر به دریافت اقامت دائم این کشور می­ گردد. زبان تحصیل در نیوزلند انگلیسی است و دانشجویان برای ورود به رشته مورد نظر خود می­ بایست از مهارت زبان انگلیسی برخوردار باشند.

هزینه تحصیل در دانشگاه های نیوزلند نسبتاً گرانتر از هزینه های تحصیل در دانشگاه های کانادا می ­باشد. بطور متوسط هزینه تحصیل در نیوزلند 20.000 الی 30.000 $ (دلار) در سال تخمین زده شده است. البته دانشجویان بین المللی امکان اخذ بورسیه و کمک هزینه تحصیلی در این کشور را دارند. علاوه بر این دولت نیوزلند اجازه انجام کار ضمن تحصیل با ویزای تحصیلی را به دانشجویان داده است و دانشجویان حسن تحصیل خود می­توانند به انجام کارهای دانشجویی به مدت 20 ساعت در هفته بپردازند و از این طریق بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود در این کشور را پوشش دهند.

کارآفرینی و سرمایه گذاری در نیوزلند

یکی دیگر از راه های مهاجرتی کارآفرینی و سرمایه گذاری در نیوزلند می ­باشد. میزان سرمایه اولیه برای سرمایه گذاری در این کشور 100.000 $ (دلار) است و سرمایه گذران علاوه بر سرمایه اولیه می­ بایست دارای بیزینس پلنی باشند که موجب سودآوری برای کشور نیوزلند باشد. سرمایه گذران خارجی برای اخذ ویزای سرمایه گذاری نیوزلند ابتدا باید طرح تجاری خود را به اداره بازگانی این کشور ارائه نماید، این اداره پس از بررسی و ارزیابی طرح های تجاری متقاضیان در صورت تأیید موافقت خود را برای صدور ویزای نیوزلند اعلام خواهد نمود. در صورتی که سرمایه گذاری افراد در طی چند سال موجب سودآوری در این کشور گردیده باشد و وی در طول سرمایه گذاری در این کشور مالیات های دولت نیوزلند را پرداخت نموده باشد امکان دریافت اقامت دائم این کشور را خواهند داشت.

کارآفرینی و سرمایه گذاری در نیوزلند

مهاجرت به نیوزلند از طریق پناهندگی

پناهندگی یکی از دشوار ترین راه های مهاجرت به نیوزلند می­ باشد. اگر چه کشور نیوزلند یکی از اعضای کنوانسیون ژنو می­باشد، اما طبق این کنوانسیون تنها با درخواست پناهندگی افرادی که بنا به دلایلی همچون ترس از جان، مسائل امنیتی سیاسی، مذهبی و نژادی به این کشور مراجعت نموده اند، موافقت می­ نماید.

مزایا و معایب مهاجرت به نیوزلند

با توجه به افزایش مهاجرت به کشور نیوزلند ما در این بخش مزایا و معایب مهاجرت به این کشور را بیان خواهیم نمود. از مهمترین مزایای مهاجرت به این کشور عبارتند از:

 • برخوردار از سیستم بهداشتی و درمانی رایگان و با کیفیت
 • نرخ بیکاری پایین و برخورداری از حقوق و دستمزدهای مناسب
 • تحصیل در دانشگاه های بسیار معتبر که مدارک صادره از این دانشگاه ها در تمامی کشورهای جهان به رسمیت شناخته شده اند.
 • یادگیری مهارت زبان انگلیسی
 • زندگی در کشوری با آب و هوای متعادل و بسیار مناسب

لازم بذکر است پروسه اخذ ویزای نیوزلند نسبت به فرآیند اخذ ویزاهای دیگر کشورها بسیار ساده و آسان است و متقاضیان زمان زیادی برای انجام کارهای اداری صرف نخواهند نمود. در مقابل تمامی مزایای فوق می ­توان گفت مهاجرت به این کشور دارای معایبی همچون زیاد بودن ساعات کاری است که برای برخی از افراد غیر قابل تحمل است. علاوه بر این از آنجائیکه مردم این کشور با لهجه بخصوصی به زبان انگلیسی صحبت می­نمایند، ممکن است برای برخی از افراد درک کردن و تکلم به این زبان دشوار باشد. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت معتقدند بهترین راه های مهاجرت به نیوزلند از طریق راههای قانونی به این کشور است و پناهندگی دارای پروسه ای زمانبر و در برخی از موارد متقاضیان سال ها منتظر و سر در گم خواهند ماند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *