مهاجرت به کشور نیوزلند

مهاجرت به نیوزلند

مهاجرت به نیوزلند

مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان به صورت عام و مهاجرت به نیوزلند در 2022 به صورت خاص به طرق مختلف از جمله تحصیل و کار افزایش یافته است. نیوزلند در گذشته یکی از مستعمره های انگلستان بود که در سال های اخیر استقلال خود را به دست آورده و در لیست 10 کشور پیشرفته اقتصادی قرار دارد. زبان رسمی مردم این کشور انگلیسی است. ایرانیان تمایل زیادی برای مهاجرت به کشور نیوزلند دارند لذا موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در نظر دارد تا در مقاله زیر به زوایای مهاجرتی طبق قانون سال 2022 نگاهی داشته باشد. مطالعه این مطلب برای متقاضیان خالی از لطف نیست.

 • چه راه هایی برای مهاجرت به نیوزلند وجود دارد؟
 • جهت اخذ ویزای کاری نیوزلند باید تحصیلات دانشگاهی و مدرک زبان داشت؟
 • آیا از هزینه های کارآفرینی در نیوزلند آگاه هستید؟

اینفوگرافی مهاجرت به نیوزلند

آشنایی با کشور نیوزلند

برای متقاضیان مهاجرت به کشور نیوزلند در ابتدا لازم است که اطلاعاتی عمومی از این کشور به دست آورند. کشور نیوزلند (زلاندنو) درجنوب غربی اقیانوس آرام قرار دارد. این کشور دارای 2 جزیره بزرگ و چندین جزیره کوچک است. نزدیک ترین همسایه کشور نیوزلند، استرالیا است و با دیگر خشکی های جهان، بسیار فاصله دارد. این کشور دارای اقتصادی مطلوب و روابط خوبی با دیگر کشور ها می باشد. کشور نیوزلند دارای استاندارد مطلوبی به لحاظ امنیت ملی بوده و توانسته دانشگاه های معتبری را در خود جای دهد. همچنین بازار کار این کشور نیز وضعیت مطلوبی دارد.

ویژگی های دیگر این کشور زیبا به شرح زیر است:

 • کشور نیوزلند تقریبا 4 میلیون نفر جمعیت دارد که 78% آن ها اروپایی تبار هستند.
 • 49% مردم این کشور از دین مسحیت پیروی می کنند.
 • پایتخت کشور نیوزلند، شهر ولینگتون است که سومین شهر پرجمعیت آن محسوب می گردد.
 • در این کشور مجموعه منحصر به فردی از انواع گیاهی و جانوری وجود دارد.
 • مردم این کشور انگلیسی زبان هستند.
 • کشور نیوزلند از نظر شاخص توسعه یافتگی رتبه هفتم را در سطح جهان به خود اختصاص داده است.
 • اقتصاد این کشور بر پایه کشاورزی و دامپروری استوار است.
 • کشور نیوزلند منطقه ای کوهستانی است و آب و هوایی معتدل و مایل به سرد دارد.

میزان جمعیت مهاجر در این کشور بدین قرار است:

جمعیت مهاجر در نیوزلند

طرق مهاجرت به نیوزلند

لازم به ذکر است زبان رسمی کشور نیوزلند انگلیسی است. افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، می­ بایست از مهارت زبان انگلیسی برخوردار باشند. از آنجایی که اخذ ویزای نیوزلند از یک سیستم امتیاز دهی پیروی می­ نماید، برخورداری از مهارت زبان انگلیسی موجب کسب امتیاز برای افراد می ­گردد. راه های مختلفی برای مهاجرت به نیوزلند طبق قانون سال 2022 وجود دارد. برخی از این روش ها منجر به اخذ اقامت دائم و سپس تابعیت و پاسپورت این کشور می­ گردد.

روش های مهاجرتی به کشور نیوزلند عبارتند از:

 • مهاجرت تحصیلی
 • مهاجرت کاری
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت از طریق پناهندگی
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت از طریق تولد

نیوزلند کشوری مهاجر پذیر بوده است و در سال های گذشته، جمعیت ورودی به این کشور بیشتر از جمعیت خروجی در این کشور بوده است.

جمعیت ورودی و خروجی نیوزلند

مهاجرت به نیوزلند از طریق کار

دولت نیوزلند با صدور ویزای کاری به تأمین کمبود نیروی حرفه ای در بازارهای کاری خود نموده است. اخذ این ویزا با شرایطی همچون سابقه کار، مهارت زبان انگلیسی و تحصیلات دانشگاهی همراه است. نکته قابل توجه برای دریافت ویزای کاری نیوزلند این است که متقاضیان با اخذ این ویزا می ­توانند به همراه اعضای خانواده خود به این کشور مهاجرت نمایند. پس از 2 الی 3 سال انجام کار در این کشور و پرداخت مالیات، امکان اخذ اقامت دائم نیوزلند را خواهند داشت.

شرایط اختصاصی برای کار در نیوزلند

برای واجد شرایط بودن برای مهاجرت به نیوزیلند در دسته مهاجرت ماهر، شما باید:

 • سن زیر 56 سال
 • شرایط لازم بهداشتی، شخصی و زبان انگلیسی
 • همچنین باید بتوانید حداقل در 100 امتیاز در سیستم امتیاز کسب کنید.
 • امتیازات بر اساس مهارت های شما، تجربه کار مربوطه، مدارک تحصیلی، سن
 • در صورت ارائه پیشنهاد شغلی در نیوزیلند اختصاص می یابد.

امتیاز لازم برای دریافت ویزای کاری این کشور 100 است که شامل موارد زیر می ­گردد:

شاخص سن امتیاز
20 الی 29 30
30 الی 39 25
40 الی 44 20
45 الی 49 10
50 الی 55 5
تجربه کاری امتیاز
2 سال 10
4 سال 15
6 سال 20
8 سال 25
10 سال 30
تحصیلات امتیاز
دیپلم (مدارک فنی و حرفه ای) 40
کارشناسی 50
کارشناسی ارشد 60
پیشنهاد کاری یا سابقه کار امتیاز
پیشنهاد کاری از کارفرمایان در نیوزلند 50
برخورداری از یکسال سابقه کار در مشاغل تخصصی 50

مهاجرت به نیوزلند از طریق تحصیل

سیستم آموزشی در این کشور برگرفته از سیستم آموزشی انگلستان که یکی از با کیفیت ترین سیستم های آموزشی در جهان می ­باشد. دانشگاه های نیوزلند یکی از مقاصد تحصیلی دانشجویان بین المللی است که با اخذ ویزای تحصیلی این کشور به نیوزلند مراجعت می ­نمایند. اکثر دانشجویان پس از پایان تحصیلات خود با تبدیل اقامت تحصیلی به اقامت کاری این کشور سعی در اخذ دریافت تابیعت نیوزلند را دارند. زیرا تحصیل به تنهایی در این کشور موجب اخذ تابعیت نیوزلند نمی ­گردد.

با توجه به دانشگاه های معتبر کشور نیوزلند، هر ساله دانشجویان زیادی با دریافت ویزای تحصیلی به این کشور مهاجرت می نمایند. همان طور که پیشتر ذکر نمودیم، مهاجرت به نیوزلند از طریق تحصیل خود به تنهایی موجب اخذ اقامت دائم این کشور نمی­ گردد. اما راه هایی وجود دارد که دانشجویان پس از اتمام تحصیلات در این کشور امکان اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور را خواهند داشت. کار، سرمایه گذاری، کارآفرینی در نیوزلند از جمله روش هایی هستند که پس از اتمام تحصیل در منجر به دریافت اقامت دائم این کشور می­ گردد. زبان تحصیل در نیوزلند انگلیسی است و دانشجویان برای ورود به رشته مورد نظر خود می­ بایست از مهارت زبان انگلیسی برخوردار باشند.

8 دانشگاه برتر نیوزلند

دانشگاه های برتر کشور نیوزلند که دارای رتبه عالی در سطح جهانی هستند به شرح زیر است:

برترین دانشگاه های نیوزلند رتبه جهانی QS
دانشگاه اوکلند 83
دانشگاه اوتاگو 176
دانشگاه ویکتوریا ولینگتون 215
دانشگاه کانتربری 227
دانشگاه وایکاتو 266
دانشگاه Massey LogoMassey 287
دانشگاه لینکلن 356
دانشگاه صنعتی اوکلند 442

بررسی هزینه تحصیل در کشور نیوزلند

هزینه تحصیل در دانشگاه های نیوزلند نسبتاً گرانتر از هزینه های تحصیل در دانشگاه های کانادا می ­باشد. البته دانشجویان بین المللی امکان اخذ بورسیه و کمک هزینه تحصیلی در این کشور را دارند. علاوه بر این دولت نیوزلند اجازه انجام کار ضمن تحصیل با ویزای تحصیلی را به دانشجویان داده است. دانشجویان حین تحصیل خود می ­توانند به انجام کارهای دانشجویی به مدت 20 ساعت در هفته بپردازند و از این طریق بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود در این کشور را پوشش دهند.

به طور متوسط هزینه تحصیل در نیوزلند در جدول زیر به صورت سالیانه تخمین زده شده است:

برنامه تحصیلی مدت دوره شهریه به دلار نیوزلند
کارشناسی  3 الی 6 ساله برای دندانپزشکی، دامپزشکی و رشته های شاخه پزشکی و در اکثر رشته های علوم پایه، مهندسی، معماری 3 الی 4 ساله است NZD20500 الی NZD25000
دیپلم و کارشناسی ارشد بین 3 تا 5 سال (بسته به رشته متفاوت است.) NZD19000 الی NZD29000
MBA مدت زمان دوره های کارشناسی ارشد با توجه به دوره های کارشناسی بدین صورت است که 2 سال پس از سپری کردن دوره 3 ساله کارشناسی و 1 سال تحصیل پس از دوره 4 ساله است. NZD31000 الی NZD50000
دکتری به مدت 3 الی 6 سال طول می کشد. NZD6500 الی NZD9000

کارآفرینی و سرمایه گذاری در نیوزلند

یکی دیگر از راه های مهاجرتی کارآفرینی و سرمایه گذاری در نیوزلند می ­باشد که شرایط آن به شرح زیر است:

 • میزان سرمایه اولیه برای سرمایه گذاری در این کشور NZD100000 (دلار نیوزلند) است.
 • سرمایه گذران علاوه بر سرمایه اولیه بایستی دارای بیزینس پلنی باشند که موجب سودآوری برای کشور نیوزلند باشد
 • سرمایه گذران خارجی برای اخذ ویزای سرمایه گذاری نیوزلند ابتدا باید طرح تجاری خود را به اداره بازگانی این کشور ارائه نماید.
 • این اداره به بررسی و ارزیابی طرح های تجاری متقاضیان می پردازد.
 • در صورت تأیید، موافقت خود را برای صدور ویزای نیوزلند اعلام خواهد نمود.

در صورتی که سرمایه گذاری افراد در طی چند سال موجب سودآوری در این کشور گردیده باشد و وی در طول سرمایه گذاری در این کشور مالیات های دولت نیوزلند را پرداخت نموده باشد امکان دریافت اقامت دائم این کشور را خواهند داشت.

مزایای سرمایه گذاری در نیوزلند

سرمایهخ گذاری در نیوزلند می تواند سود مطلوبی را برای متقاضیان به ارمغان آورد. اما در کنار سود و رشد سرمایه در این کشور، متقاضیان می توانند از مزایای جانبی سرمایه گذاری نیز بهره مند شوند. این مزایا به متقاضیان امکان دسترسی آسان به سرمایه خود را می دهد. برخی از مزایای سرمایه گذاری در این کشور عبارتند از:

 • امکان رشد سرمایه
 • روش های متعدد
 • اقامت نیوزلند
 • بهره مندی از رفاه اجتماعی
 • جایگاه اجتماعی مطلوب

مهاجرت به نیوزلند از طریق ازدواج و تولد

ازدواج در نیوزلند با یک شهروند نیوزلندی سبب اقامت شهروند خارجی در کشور نیوزلند می شود اما طبق قانون سال 2022 شرایطی برای آن تعیین گردیده است که ذیلا به آن می پردازیم:

 • طرفین باید بالای 18 سال سن داشته باشند.
 • باید واقعی بودن ازدواج خود را اثبات کنند.
 • باید قبل از ازدواج حداقل 1 بار همدیگر را ملاقات کرده باشند.
 • باید با هم، در یک خانه زندگی کنند و دیدار آن ها فقط مربوط به زمان تعطیلات و تفریحات نباشد.
 • باید شهروند نیوزلندی مدارکی دال بر اثبات حمایت مالی از همسرش را ارائه دهد.
 • ارائه عکس های مشترک زوجین و غیره

در مورد اعطای تابعیت به فرزندان متولد شده در خاک نیوزلند نیز باید گفت که، ابتدا سیستم اعطای تابعیت این کشور بر اصل خاک بود. اما پس از افزایش مهاجرت به این کشور سیستم اعطای تابعیت این کشور به اصل خون تغییر کرد. بدین معنا که تابعیت نیوزلند تنها به نوزادانی که یکی از والدین آنها دارای تابعیت نیوزلندی باشند و در خاک نیوزلند نیز به دنیا آمده باشند، اعطاء می ­گردد.

مهاجرت به نیوزلند از طریق ازدواج و تولد

مهاجرت به نیوزلند از طریق پناهندگی

پناهندگی یکی از دشوارترین راه های مهاجرت به نیوزلند می­ باشد. اگر چه کشور نیوزلند یکی از اعضای کنوانسیون ژنو است، اما طبق این کنوانسیون و طبق قانون سال 2022، تنها با درخواست پناهندگی افرادی که بنا به دلایلی همچون ترس از جان، مسائل امنیتی سیاسی، مذهبی و نژادی به این کشور مراجعت نموده اند، موافقت می­ نماید. به محض ورود پناهندگان به نیوزلند، ابتدا آن ها به محل اسکان پناهندگان منتقل شده و تا 6 هفته نگه داری می شوند. از لحاظ آموزش زبانی، بهداشت و ایمنی برای آن ها کلاس هایی برگزار می گردد.

همچنین سازمان های مردم نهاد برای انطباق پذیری هرچه بیشتر با محیط و سبک زندگی در نیوزلند به کمک آنان می آیند. ئر نهایت پرونده پناه جویان توسط مقام ذی ربط بررسی گردیده و در صورت مورد تایید بودن، به محل اقامت خود منتقل می شون و تحت حمایت صلیب سرخ قرار می گیرند. از سوی وکلا و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به هیچ عنوان این روش پر ریسک، پیشنهاد نمی گردد. بهتر است از طرق قانونی ذکر شده با توجه به شرایط و ویژگی های خود، به این کشور مهاجرت نمایند.

بهترین روش مهاجرت به نیوزلند

مهاجرت به نیوزلند از روش های متعددی امکان پذیر می باشد. اما مهم تر آن است که کدام روش بهترین می باشد. متقاضیان مهاجرت به این کشور می توانند از طریق بررسی ویژگی های هر کدام از طرق مهاجرت به نیوزلند، بهترین را شناسایی کنند. ملاک بهترین بودن روش مهاجرت، خود متقاضی می باشد. به عبارتی متقاضیان بایستی بسته به هدف مهاجرت، روش را انتخاب نمایند. از این رو هر کدام از طرق مهاجرت برای متقاضیان خاصی بهترین روش می باشد. به عنوان مثال، ملاک های انتخاب مهاجرت کاری عبارتند از:

ملاک های مهاجرت کاری به نیوزلند

مزایا مهاجرت به نیوزلند

با توجه به افزایش مهاجرت به کشور نیوزلند ما در این بخش مزایا و معایب مهاجرت به این کشور را بیان خواهیم نمود.

از مهمترین مزایای مهاجرت به این کشور عبارتند از:

 • برخورداری از سیستم بهداشتی و درمانی رایگان و با کیفیت
 • نرخ بیکاری پایین
 • برخورداری از حقوق و دستمزدهای مناسب
 • تحصیل در دانشگاه های بسیار معتبر
 • مدارک صادره از این دانشگاه ها در تمامی کشورهای جهان به رسمیت شناخته شده اند.
 • یادگیری مهارت زبان انگلیسی
 • زندگی در کشوری با آب و هوای متعادل و بسیار مناسب

لازم به ذکر است پروسه اخذ ویزای نیوزلند نسبت به فرآیند اخذ ویزاهای دیگر کشورها بسیار ساده و آسان است. متقاضیان زمان زیادی برای انجام کارهای اداری صرف نخواهند نمود.

معایب مهاجرت به نیوزلند

در مقابل تمامی مزایای فوق می ­توان گفت مهاجرت به این کشور دارای معایبی همچون موارد زیر است:

 • زیاد بودن ساعات کاری است که برای برخی از افراد غیر قابل تحمل است.
 • از آنجایی که مردم این کشور با لهجه به خصوصی به زبان انگلیسی صحبت می ­نمایند.
 • ممکن است برای برخی از افراد درک کردن و تکلم به این زبان دشوار باشد.

نرخ مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت در 1 سال گذشته توانسته جمعیت نیوزیلند را به ازای هر 1000 نفر که در این کشور زندگی می کنند، حدود 11 نفر افزایش دهد. کشورهای نیوزیلند و ایرلند تمایل دارند که در نرخ مهاجرت خالص نوسان بیشتری داشته باشند زیرا جمعیت کمی دارند. در نمودار زیر به نرخ مهاجرت به این کشور به ازای هر نفر در سال های متوالی اشاره می شود:

نرخ مهاجرت به نیوزلند به ازای هرهزار نفر

کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت معتقدند بهترین راه های مهاجرت به نیوزلند از طریق راه های قانونی به این کشور است. پناهندگی دارای پروسه ای زمان بر و در برخی از موارد متقاضیان سال ها منتظر و سر در گم خواهند ماند. برای انتخاب بهترین راه های ورود به نیوزلند و برترین کشورهای جهان می توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید.

سوالات پرتکرار در باب مهاجرت به نیوزلند

در این بخش مفتخر به پاسخگویی سوالات حائز اهمیت در باب مهاجرت به نیوزلند می باشیم:

 • چه راه هایی برای مهاجرت به نیوزلند وجود دارد؟ نیوزلند کشوری با حدود 4 میلیون نفر جمعیت است. پایتخت این کشور شهر ولینگتون است و اقتصاد این کشور بر پایه دامپروری و کشاورزی استوار است. راه های مهاجرتی زیادی اعم از کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری و ثبت شرکت، ازدواج و تولد برای ورود به این کشور وجود دارد.
 • مهاجرت به نیوزلند از طریق کار با چه شرایطی امکان پذیر است؟ برای مهاجرت کاری به کشور نیوزلند به دست آوردن حداقل امتیازات در سیستم امتیابندی این کشور که بر پایه سن، مدرک تحصیلی، سابقه کار، پیشنهاد کاری و سابقه زندگی و کار در نیوزلند و یا سایر کشورهای خارجی قرار دارد، الزامی است. در صورت اخذ ویزای کار نیوزلند و 2 تا 3 سال کار در این کشور و پرداخت مالیات می توان به اقامت دائم دست یافت.
 • مهاجرت به نیوزلند از طریق تحصیل چگونه ممکن است؟ کشور نیوزلند از برترین نظام آموزشی جهان پیروی می کند و به زبان انگلیسی نیز تحصیل در تمامی مقاطع امکان پذیر است، لذا دانشجویان بین المللی از سراسر جهان برای برترین دانشگاه ها، اخذ پذیرش و ویزا اقدام می کنند. از برترین دانشگاه های این کشور که با داشتن شرایط عالی به دانشجویان پذیرش می دهد می توان به اوتاگو، اوکلند، ولینگتون، کانتربری و وایکاتو اشاره کرد.
 • مهاجرت به نیوزلند از طریق کارآفرینی و سرمایه گذاری چه شرایطی دارد؟ سرمایه گذاران باید حداقل سرمایه ایی معادل NZD100000 (دلار نیوزلند) ارائه دهند و علاوه بر آن باید طرح تجاری ارزشمندی نیز که برای دولت و اقتصاد نیوزلند کارآمد باشد باید به اداره بازرگانی این کشور ارائه شود. در طول چند سال اگر این فعالیت اقتصادی سودآور باشد و مالیات مربوطه پرداخت شود موجب اخذ اقامت دائم خواهد شد.
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *