نیوزلند

کار در نیوزلند

کار در نیوزلند

کار در نیوزلند شاید مناسب ترین راه برای مهاجرت به آن کشور باشد؛ چرا که سریع تر راه رسیدن به زندگی مطلوب در نیوزلند است، زندگی مطلوبی که اساسا مبتنی بر کار و تولید بوجود آمده است.

کشوری که سطح رفاه و ثروت بالایی دارد، سبب جذب نیروی کار از اقصی نقاط عالم می شود. از سوی دیگر، با افزایش نیروی کار مولد، ثروت و رفاه بیشتری بوجود می آید و این چرخه ی سازنده ای را شکل می دهد که موجب توسعه اقتصادی می گردد.

 

نیوزلند در این سال های اخیر، برنامه ریزی های صحیحی را به منظور توسعه ی اقتصادی انجام داده است و با انضباطی تحسین برانگیز موفق به پیاده کردن آن ها شده است. امروزه نیوزلند به لطف سیاست ها و کارهایی که داشته است، دستاوردهای چشمگیری را کسب کرده و جایگاه رفیعی را یافته که در بسیاری از رتبه بندی های جهانی درباره ی سطح کیفی کار و زندگی، همواره جزء ده کشور برتر دنیا می باشد.

 

 

کار در نیوزلند و وضعیت اقتصادی آن کشور

به منظور بررسی شرایط کار در نیوزلند ، لازم است نخست وضعیت کاری را در آن کشور بررسی کنیم.

نیوزلند، کشوری با اقتصاد پایدار و ساختاری پیشرو است. در نیوزلند نیز مانند بسیاری از کشورهای پیشرفته، عمده ی بدنه اقتصاد را بخش خصوصی و غیر دولتی تشکیل می دهد. نقش دولت منحصر به اموری مانند برنامه ریزی و سیاست گذاری، وضع قوانین و مقررات حمایت کننده، اصلاح بروکراسی و تصحیح سازوکار ها، شفافیت سازی و فساد زدایی، جذب سرمایه و ارائه تسهیلات و . . . می باشد.

همچنین شرکت های متوسط و کوچک موسوم به (SME) ها قسمت عمده ای از بنگاه های تولیدی و تجاری در این کشور هستند که این به نوبه ی خود یعنی کوچک سازی دولت و کاهش تصدی گری آن از یکسو و مشارکت بیشتر مردم و افزایش بهره وری از سوی دیگر.

کشاورزی و دامداری، آموزش و بهداشت، فناوری و مهندسی و همچنین مدیریت از بخش های اصلی و مولد در اقتصاد این کشور است. جذب نیروی کار خارجی و مخصوصا نیروی ماهر و متخصص نیز در همین راستا و زمینه ها صورت می پذیرد.

طبق آخرین گزارش ها نرخ بیکاری در نیوزلند چیزی در حدود 4.5% است. مقایسه این عدد با نرخ بیکاری در سایر کشورها به خوبی گویای اوضاع کار و شرایط اقتصادی در این کشور است.

نیوزلند با توجه به رشد اقتصادی بالا و چشم انداز روشنی که در این زمینه دارد، بیش از هر زمان دیگری به نیروی کار به مثابه نیروی مولد و موتور بدنه اقتصاد خویش احتیاج دارد. نیروی کاری که صرف نظر از ملیت، دارای مهارت و تخصص بوده و با هنجارمندی و انطباق پذیری با آن جامعه، معطوف به تولید و توسعه ی بیش از پیش باشد.

 

 

کار در نیوزلند و انواع آن

بر اساس قوانین نیوزلند چندین مورد تعیین شده است که به موجب آن ها افراد خارجی اجازه ی کار در این کشور را خواهند داشت. این موارد، در چهار دسته ی کلی دسته بندی شده اند :

 1. پیشنهاد شغلی (job offer)
 2. صلاحیت (New Zealand qualification)
 3. ملیت (nationality)
 4. سایر (other)

 

برخی از مواردی که ذیل این چهار دسته قرار گرفته اند عبارتند از:

 • پیشنهاد کار از جانب یک کارفرمای نیوزلندی
 • ورود به نیوزلند و جستجوی کار
 • فرصت شغلی دانشجویان بین المللی بعد از فارغ التحصیلی
 • اشتغال اعضای خانواده فرد دارای اقامت بلند مدت
 • اجازه کار در ایام تعطیل برای برخی ملیت ها
 • اعطای اقامت نامحدود به نیروی کار ماهر و متخصص
 • و . . .

 

هر یک از این موارد، شرایط خاص خود را خواهند داشت و شما می توانید برای آگاهی از هر یک از آن ها با کارشناسان ما تماس بگیرید و از مشاوره آن ها بهره مند گردید.

ما در این مقاله صرفا به شرح مختصری از کار در نیوزلند بر اساس مهاجرت مبتنی بر نیروی کار ماهر و متخصص می پردازیم.

 

 

کار در نیوزلند بر اساس نیروی کار ماهر و متخصص skilled worker

کار در نیوزلند بر اساس طرح موسوم به گروه مهاجر ماهر (SMC) یا همان مهاجرت نیروی کار ماهر و متخصص شناخته شده ترین و مطمئن ترین راه بدین منظور است. دولت نیوزلند این طرح را اینچنین تعریف می کند : ” ما از افرادی که مهارت هایی دارند که به رشد اقتصادی نیوزلند کمک می کند دعوت می کنیم تا برای این ویزا درخواست بدهد. اما پیش از آن، نخست احتیاج داریم یک ابراز علاقه (EOI) برای ما بفرستید که دربرگیرنده ی شغل شما در نیوزلند، تجربه کاری تان و صلاحیت هایتان باشد. اگر ابراز علاقه تان (EOI) موفق شود، ما این فرصت را به شما خواهیم داد که درخواست کار و زندگی برای مدت نامحدود در نیوزلند بدهید.”

بر اساس این طرح، متقاضیانی که 1 سن زیر 55 سال داشته باشند، 2. از سلامت جسمی برخوردار باشند، 3.  دارای گواهی عدم سوء پیشینه باشند و 4. گواهی دانش زبان انگلیسی (آیلتس با نمره ی حداقل 6.5) داشته باشند، می توانند وارد یک سیستم رقابتی بر مبنای امتیاز دهی شوند.

این سیستم شامل دو مرحله است: در مرحله نخست که اصطلاحا ابراز علاقه (EOI) نام دارد، هیچ مدرکی از متقاضی خواسته نمی شود و صرفا شایستگی او برای ورود به نیوزلند بررسی می شود. هر متقاضی بر مبنای چند فاکتور : سن، تحصیلات، سابقه کار و غیره امتیازی را بدست می آورد. افرادی که حداقل امتیاز را که 100 امتیاز است بدست آورند، در این مرحله موفق شده و در لیست انتظار قرار می گیرند. در مرحله دوم، بر اساس نیاز بازار کار در نیوزلند، به ترتیب از بالاترین نمرات برای اخذ ویزای کار نیروی ماهر و متخصص دعوت می شود. آنانی که امتیاز 160 و بالاتر را بدست آورند، بطور اتوماتیک انتخاب می شوند و آنانی که امتیاز کمتری دارند می باید یک پیشنهاد کاری از یک کارفرمای نیوزلندی بدست آورند. در حال حاضر، فقط امتیاز های 160 و بالاتر انتخاب و دعوت می شوند.

کسانی که موفق به اخذ این ویزا و نهایتا اشتغال در نیوزلند می شوند، می توانند از امکان اقامت دائم در این کشور بهره مند شوند و پس از گذشت دو سال هم می توانند درخواست تابعیت آن کشور را بدهند.

همچنین دریافت کنندگان این ویزا می توانند همسر و فرزندان زیر 24 سال تحت تکفل خود را به همراه خویش ببرند و از تمامی مزایای شهروندی در آن کشور بهره مند گردند.

 

 

جمع بندی

کار در نیوزلند از بهترین راه های مهاجرت به کشور نیوزلند و برخورداری از مزایای زندگی در آن کشور است. برای اخذ ویزای کار در نیوزلند ، بهترین راه نیز ورود به طرح نیروی کار ماهر و متخصص  و اقدام از آن طریق است. چرا که در صورت موفقیت در آن طرح، می توان طی مطمئن ترین و کوتاه ترین زمان ممکن، به اقامت دائم نیوزلند رسید.

باید به یاد داشت که مقدم بر هر روشی، مهم این است که از طریق قانونی و مبتنی بر آگاهی کامل و زیر نظر متخصصان مهاجرت، اقدام به آن نمود.

 

 

Related Posts

10 دیدگاه برای “کار در نیوزلند

 1. diana گفت:

  با تشکر از سایت ومقاله های خوبتون،من یک تماس تلفنی از یک نماینده سفارت دریافت کردم که از من میخواست مدارک اضافی که در چک لیست ذکر نشده ارسال کنم. چرا من باید این مدارک را ارسال کنم و چرا هنگام ارسال درخواستم مطلع نشدم؟

 2. asal گفت:

  سپاس از اطلاعات مفیدتون .

 3. تبسم تهرانی گفت:

  سلام خدمت شما و ممنونم از اطلاعات عالیتون آیا همراه هم میتونه امتیازی روی پرونده نفر اصلی متقاضی کار در نیوزلند داشته باشد؟

 4. پدرِ پسرشجاع گفت:

  نیوزلند بهتره یا استرالیا؟

 5. صبا صابری گفت:

  سلام
  لطفا در مورد ویزای تحصیلی نیوزلند توضیح دهید.
  ممنون بابت مطالب به روزتون

 6. فدایی گفت:

  میزان نرخ بیکاری چجوریه

 7. امیر عباس گفت:

  بابت مطلب خوبتون تشکر میکنم می خواستم اگه امکانش وجود داره در مورد شرایط کاری در کشور استرلیا هم مطلب بزارید

 8. سیامک سروانی گفت:

  شنیدم پیدا کردن کار تو نیوزلند خیلی مشکله

 9. سعید گفت:

  بری رشته های مهندسی، کار تو استرالیا بهتره یا نیوزلند

 10. sohrab گفت:

  پزشکا ظاهرا کار سختی برای این پروسه ها دارند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *