مهاجرت تحصیلی نیوزلند

تحصیل در نیوزلند

تحصیل در نیوزلند

امروزه تحصیل در نیوزلند جزء یکی از گزینه های برتر در خصوص تحصیل به زبان انگلیسی می باشد. نیوزلند یا همان زلاندنو در به وجود آوردن صلح جهانی، امنیت بین المللی در رتبه بالایی قرار دارد. این کشور درصدر یکی از خوش منظره ترین کشورهای جهانف صنعت گردگری قوی شناخته شده است. مردمان این کشور در موارد اطلاعات زیستی، خوشحالی، ثبات اقتصادی توانسته اند امتیاز بالایی را به خود اختصاص دهند. این در حالی می باشد که نیوزلند در باب توانایی مالی و قدرت سیاسی از امتیاز کمی برخوردار می باشد. امروزه ادامه تحصیلات عالی یکی از پهن های مثبت در باب مهاجرت و اخذ اقامت دائم و تابعیت می باشد که تواسنته از جذابیت بالایی میان متقاضیان باشد. طبق آمار و ارقام ارائه شده در سایت های معتبر جهانی نیوزلاند در رتبه 13 درصدر جهان در خصوص کشورهای مورد مهاجرت می باشد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از جمله موسسات معتبر حقوقی می باشد که با ارائه خدماتی در باب مشاوره مهاجرت و عقد قرارداد در خصوص تمام امور مهاجرتی خدماتی گسترده در پروسه های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری در اختیار متقاضیان قرار دهد.

 

سیستم آموزشی کشور نیوزلند

  • تحصیلات پیش دانشگاهی در نیوزلند

تحصیلات ابتدایی در نیوزلند از سنین 6 سالگی شروع می شود که به مدت زمان 8 سال طول می انجامد. با به اتمام رسیدن تحصیلات دوره ابتدایی، تحصیلات دبیرستان آغاز می گردد که به مدت 5 سال طول می کشد که در مجموع 13 سال تحصیلات می باشد که تحصیلات در سال 11 تخصصی می شود. در پایان سال 13 سه نوع مدرک تحصیلی دبیرستانی صادر می گردد که هر کدام به ترتیب برای واردشدن به یک مراکز آموزشی عالی همانند کالج ها، دانشگاه ها و پلی تکنیک ها معتبر می باشد. در زلاندنو نظام آموزشی نوین آموزشی تحت عنوان NQF جایگزین نظام قبلی شده است که در این نظام دانش آموزان در سال یازدهم نظام آموزشی را سپری می کنند که فقط دیپلم دبیرستان دریافت می نمایند. در نظام آموزشی NQF تمامی دوره های پیش دانشگاهی، دانشگاهی و تحصیلات تکمیلی را مورد پوشش قرار می دهد که از این باب تحصیلات به نظام آموزشی واحدی تبدیل می گردد.

  • تحصیلات دانشگاهی در نیوزلند

تحصیلات دانشگاهی در نیوزلند شامل دو نوع تحصیلات می گردد که تحت عنوان دوره های Certificate  و   Degree  شناخته شده می باشد.

  • تحصیلات Certificate در نیوزلند

تحصیل در این مقاطع در نیوزلند پس از سپری کردن 5 ساله نیمه وقت انجام پذیر می باشد که افراد پس از پایان تحصیلات می توانند به سمت تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری بروند و بتواند اقامت خود را این راه کسب نمایند.

  • تحصیلات Degree در نیوزلند

تحصیل در نیوزلند در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری انجام پذیر می باشد که به تشریح هر کدام از این دوره ها می پردازیم.

  • دوره های کارشناسی در نیوزلند 3 الی 6 ساله پس از پایان دیپلم دبیرستانی می باشد که مدت زمان دوره اصلی بسته به نوع رشته تحصیلی متغیر می باشد. در نیوزلند طیف گسترده ای از رشته های وجود دارد که در اکثر رشته های علوم پایه، مهندسی 3 الی 4 ساله است. در رشته های معماری، دندانپزشکی، دامپزشکی 5 ساله و رشته های شاخه پزشکی 6 ساله می باشد.

یکی دیگر از دوره هایی که توانسته از اهمیت برخوردار باشد دوره های Post Gradute Diploma می باشد که شرط وارد شدن در این دوره ها سپری کردن دوره های قبل در نیوزلند می باشد.

  • دوره های کارشناسی ارشد Master می باشد که در این دوره امتحان ورودی گرفته نمی شود و متقاضیان می توانند با نمرات دوره های کارشناسی پذیرش نهایی را از نیوزلند بگیرند. مدت زمان دوره های کارشناسی ارشد با توجه به دوره های کارشناسی می باشد که بدین صورت می باشد که 2 سال پس از سپری کردن دوره 3 ساله کارشناسی و یک سال تحصیل پس از دوره چهارساله است.
  • دوره های دکتری در نیوزلند صرفا دوره های پژوهشی می باشد که به مدت 3 الی 6 سال طول میکشد. در انتهای دوره متقاضیان می بایست از پایان نامه خود به صورت شفاهی و در مواردی به صورت کتبی دفاع نمایند.

 

بورسیه تحصیلی در نیوزلند

بورسیه تحصیل در نیوزلند به صورت منطقه ای می باشد که در کشورهای خاص اقیانوس آرام مهیا می باشد. در حال حاضر بورس پیشرفته نیوزلند در مناطق امریکای جنوبی، افریقا، نپال و تعداد محدودی از شهرهای چین مهیا می باشد. بورس مشترک المنافع از دیگر بورس های ارائه شده نیوزلند می باشد که در مناطق اقیانوسیه، آسیا و….. انجام پذیر می باشد. در باب پروسه های بورس های تحصیلی می توان به موردی نظیر استاد راهنما، مدرک IELTS، رتبه دانشگاه فارغ التحصیلی و…. حائز اهمیت می باشد که متقاضیان تحصیل در نیوزلند می بایست با رعایت این موراد به سمت بورس های تحصیلی بروند.

 

هزینه تحصیل در نیوزلند

یکی از اصلی ترین پارامترهایی که در خصوص مهاجرت می بایست مدنظر قرار داد میزان هزینه های تحصیلی می باشد که همان طور که می دانید نیوزلند از آن دسته کشورهایی می باشد از نظام آموزشی رایگان برخوردار نمی باشد و از هزینه های تحصیلی به مقدار 17000 الی 30000 دلار نیوزلند برخوردار می باشد که این میزان هزینه ها در رشته های مختلف متغیر می باشد. اگر بخواهیم در خصوص تحصیل و نیوزلند و هزینه های کمتری کشوری را مورد بررسی قرار دهیم می توان به کشور برتر مهاجرتی نظیر کانادا اشاره کرده که علاوه بر اینکه از هزینه های پائین تری نسبت به نیوزلند برخوردار می باشد از نظام برتر آموزشی و شرایط فوق العاده ای در خصوص تحصیل متقاضیان ملل دیگر برخوردار باشد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از جمله موسسات برتر حقوقی در باب مهاجرت و اخذ تابعیت و اقامت می باشد که مفتخر می باشد شما عزیزان را در این زمینه طرق مهاجرتی راهنمایی نماید.

 

هزینه زندگی در نیوزلند

هزینه زندگی در نیوزلند برای متقاضیان تحصیل در نیوزلند به مقدار قابل توجهی بالا می باشد. که علاوه بر شهریه دانشگاه و هزینه های بیمه دانش جویان بین المللی می بایست به میزان 20.000 الی 25.000 دلار نیوزلند در یک سال هزینه زندگی پرداخت نمایند که البته این میزان هزینه ها در سال 2012 در دو شهرستان اوکلند و کلینتون ارزان تر از شهرهای دیگری می باشد.

 

امید بر این است که با به اتمام رسیدن این مقاله توانسته باشیم اطلاعاتی در باب تحصیل در نیوزلند در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بر خود می بالیم که با بیش ترین میزان اخذ روادید در سال توانسته ایم این برتری را به خود در باب مهاجرت اختصاص دهیم.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *