مهاجرت تحصیلی نیوزلند

تحصیل در نیوزلند

تحصیل در نیوزلند

تحصیل در نیوزلند در سال 2022 فرصتی بی نظیر در خصوص برخورداری از یک سیستم آموزش عالی و تجربه یک زندگی به سبک نوین و عالی می باشد. نیوزلند یا زلاندنو جزو یکی از گزینه های برتر در خصوص تحصیل به زبان انگلیسی می باشد. این کشور در به وجود آوردن صلح جهانی، امنیت بین المللی در رتبه بالایی قرار دارد. این کشور در صدر یکی از خوش منظره ترین کشورهای جهان و صنعت گردشگری قوی شناخته شده است.

مردم این کشور در موارد اطلاعات زیستی، خوشحالی، ثبات اقتصادی توانسته اند امتیاز بالایی را به خود اختصاص دهند. این درحالی می باشد که نیوزلند در باب توانایی مالی و قدرت سیاسی از امتیاز کمی برخوردار است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، از جمله موسسات معتبر حقوقی می باشد که با ارائه خدماتی در باب مشاوره مهاجرت و عقد قرارداد در خصوص تمام امور مهاجرتی خدماتی گسترده در پروسه های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری در اختیار متقاضیان قرار دهد.

اینفوگرافی تحصیل در نیوزلند

مزایا تحصیل در نیوزلند

تحصیل در نیوزلند می تواند مزایای فراوانی را عاید متقاضیان نماید. مزایای تحصیلی در نیوزلند را می توان عوامل جذب دانشجویان نیز عنوان کرد. بررسی مزایای تحصیلی به متقاضیان در مقایسه تحصیل در نیوزلند و سایر کشور ها یاری می رساند.

برای ورود به نظام آموزشی نیوزلند دلایلی وجود دارد که عبارتند از:

 • وجود مردمانی با فرهنگ و مهمان دوست
 • استقبال شهروندان از خارجی ها
 • آب و هوای جذاب و متعادل
 • سیستم آموزشی شگفت انگیز
 • زندگی ماجراجویانه
 • وجود فرصت های شغلی متنوع

الزامات حین تحصیل در نیوزلند

تحصیل در کشور نیوزلند برای متقاضیان الزاماتی را در چهارچوب قانون اعمال می کند. به عبارتی متقاضیان برای ادامه تحصیل در این کشور ملزم به رعایت و لحاظ این قوانین می باشند. تحصیل در این کشور می تواند مزایای متعددی را به متقاضیان ارائه کند که در کنار آن الزامات رایج مسائل ساده ای هستند. برخی از الزامات حین تحصیل عبارتند از:

 • رعایت چهارچوب فرهنگی
 • رعایت چهارچوب قوانین
 • حفظ سطح تحصیلی
 • دارا بودن منابع مالی کافی

ساختار نظام آموزش ابتدایی در نیوزلند

در زلاندنو نظام آموزشی نوین، آموزشی تحت عنوان NQF جایگزین نظام قبلی شده است. در این نظام دانش آموزان در سال 11 نظام آموزشی را سپری می کنند که فقط دیپلم دبیرستان دریافت می نمایند. در نظام آموزشی NQF تمامی دوره های پیش دانشگاهی، دانشگاهی و تحصیلات تکمیلی را مورد پوشش قرار می دهد که از این باب تحصیلات به نظام آموزشی واحدی تبدیل می گردد.

ساختار تحصیل ابتدایی در نیوزلند از سنین 6 سالگی شروع می شود و به مدت زمان 8 سال طول می انجامد. با به اتمام رسیدن تحصیلات دوره ابتدایی، تحصیلات دبیرستان آغاز می گردد که به مدت 5 سال طول می کشد. در مجموع 13 سال تحصیلی پشت سر گذاشته می شود. تحصیلات در سال یازدهم تخصصی می شود. در پایان سال سیزدهم، 3 نوع مدرک تحصیلی دبیرستانی صادر می گردد. هر کدام به ترتیب برای وارد شدن به یک مراکز آموزشی عالی همانند کالج ها، دانشگاه ها و پلی تکنیک ها معتبر است.

مدارک آموزشی در نیوزلند

مهم ترین مدارک تحصیلی در نیوزلند که طبق قانون 2022، معتبر می باشند، به شرح زیر است:

 • تحصیلات دانشگاهی در نیوزلند: تحصیلات دانشگاهی در نیوزلند شامل 2 نوع دوره های Certificate و Degree شناخته شده می باشد.
 • تحصیلات Certificate در نیوزلند: تحصیل در این مقاطع پس از سپری کردن 5 ساله نیمه وقت انجام پذیر است که پس از پایان تحصیلات می توانند به سمت تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری نیوزلند بروند و اقامت خود را از این راه کسب نمایند.
 • تحصیلات Degree در نیوزلند: تحصیل کارشناسی ارشد، کارشناسی و دکتری انجام پذیر می باشد.

تحصیل کارشناسی در نیوزلند در سال 2022

تحصیل کارشناسی در نیوزلند هر ساله به دلیل برتری دانشگاه های این کشور تقاضا زیادی دارد. ددلاین تحصیل کارشناسی در نیوزلند در ماه های ژوئن (June) و جولای (July) است. طول دوره تحصیل کارشناسی در نیوزلند به مدت 3 الی 4 سال به طول می انجامد. متقاضیانی که تمایل به تحصیل کارشناسی در نیوزلند در سال 2020-2022 را دارند بایستی علاوه بر داشتن مدرک دیپلم دبیرستانی، مدرک آیلتس 6 را داشته باشند. طول دوره کارشناسی در نیوزلند 3 الی 6 ساله برای دندانپزشکی، دامپزشکی و رشته های شاخه پزشکی و در اکثر رشته های علوم پایه، مهندسی، معماری 3 الی 4 ساله است.

تحصیل کارشناسی ارشد در نیوزلند در سال 2022

تحصیل کارشناسی ارشد در نیوزلند 1 الی 2 سال به طول می انجامد. در این دوره امتحان ورودی گرفته نمی شود و متقاضیان می توانند با نمرات دوره کارشناسی پذیرش نهایی را از نیوزلند بگیرند. سالانه درخواست تحصیل کارشناسی ارشد نسبت به مقطع کارشناسی به دلیل کاهش هزینه ها و رویه سهل تر اخذ پذیرش، بیشتر است. متقاضیانی که تمایل به تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور را دارند، بایستی علاوه بر ارائه مدارک تحصیلی مدرک زبان آیلتس 6.5 را هم ارائه نمایند.

تحصیل دکترا در نیوزلند

تحصیل دکترا در نیوزلند 3 الی 6 سال به طول می انجامد. دانشجویان دوره دکتری هم همانند مقاطع دیگر مجوز کار حین تحصیل را داند. دوره دکتری صرفا دوره های پژوهشی است و در انتهای دوره متقاضیان باید از پایان نامه خود به صورت شفاهی و در مواردی به صورت کتبی دفاع نمایند.

8 دانشگاه برتر نیوزلند

در کشور نیوزلند دانشگاه های زیادی وجود دارد که اغلب دارای بهترین رتبه ها در سطح جهان هستند. در جدول زیر به معرفی دانشگاه برتر که دارای رتبه های جهانی سطح بالایی هستند می پردازیم که قطعا برای مهاجرانی که قصد تحصیل در این کشور را به خصوص در سال 2022 دارند، خالی از لطف نیست.

برترین دانشگاه های نیوزلند رتبه جهانی QS
دانشگاه اوکلند 81
دانشگاه اوتاگو 184
دانشگاه ویکتوریا ولینگتون 223
دانشگاه کانتربری 270
دانشگاه وایکاتو 375
دانشگاه Massey LogoMassey 272
دانشگاه لینکلن 387
دانشگاه صنعتی اوکلند 437

در نمودار زیر، تعداد دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه های فوق را به تصویر کشیده ایم:

تعداد دانشجویان در دانشگاه های برتر نیوزلند

بورسیه تحصیلی در نیوزلند

بورسیه تحصیل در نیوزلند به صورت منطقه ای است. در حال حاضر بورسیه پیشرفته نیوزلند در مناطق آمریکای جنوبی، آفریقا، نپال و تعداد محدودی از شهرهای چین مهیا می باشد. بورس مشترک المنافع از دیگر بورس های ارائه شده نیوزلند می باشد که در مناطق اقیانوسیه، آسیا و غیره انجام پذیر می باشد. در باب پروسه های بورسیه های تحصیلی می توان به موردی نظیر استاد راهنما، مدرک IELTS، رتبه دانشگاه فارغ التحصیلی و سایر حائز اهمیت می باشد که متقاضیان تحصیل در نیوزلند می باید با رعایت این موراد به سمت بورس های تحصیلی بروند.

بورسیه های تحصیلی در نیوزلند طبق قانون سال 2022 به تمامی مقاطع تحصیلی اعم از کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تعلق می گیرد. اما باید در نظر داشت اشخاصی از این بورسیه ها بهره مند می گردند که رزومه قوی تحصیلی و همچنان نمرات بالا ارائه دهند. پارامتر سن نیز در تعلق بورسیه تاثیر دارد.

بورسیه تحصیلی نیوزلند که برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته شده است به شرح زیر است:

 • بورسیه سالانه دانشگاه کانتربری در مقطع کارشناسی: NZD10000 الی NZD20000 (دلار نیوزلند)
 • بورسیه سالانه دانشگاه وایکاتو در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد: NZD10000 (دلار نیوزلند)
 • بورسیه سالانه دانشگاه اوتاگو و اوکلند: NZD10000 تا NZD15000 (دلار نیوزلند)
 • بورسیه سالانه دانشگاه اوتاگو و اوکلند در مقطع دکتری: NZD27000 (دلار نیوزلند)

هزینه تحصیل در نیوزلند در سال 2020-2021

هزینه تحصیل در نیوزلند در سال 2020-2022

یکی از اصلی ترین پارامترهایی که در خصوص مهاجرت باید مدنظر قرار داد، میزان هزینه تحصیل در نیوزلند می باشد که همان طور که می دانید نیوزلند از آن دسته کشورهایی می باشد از نظام آموزشی رایگان برخوردار نمی باشد و از هزینه های تحصیلی به مقدار 17000NZD الی 35000NZD (دلار نیوزلند) برخوردار می باشد. این میزان هزینه ها در رشته های مختلف متغیر می باشد.

میانگین هزینه تقریبی در مقاطع مختلف به شرح زیر است:

برنامه تحصیلی شهریه به دلار نیوزلند
کارشناسی NZD20500 الی NZD25000
دیپلم و کارشناسی ارشد NZD19000 الی NZD29000
MBA NZD31000 الی NZD50000
دکتری NZD6500 الی NZD9000

اگر بخواهیم در خصوص تحصیل با هزینه های کمتری کشوری را مورد بررسی قرار دهیم می توان به کشور برتر مهاجرتی نظیر کانادا اشاره کرد که علاوه بر این که از هزینه های پائین تری نسبت به نیوزلند برخوردار می باشد از نظام برتر آموزشی و شرایط فوق العاده ای در خصوص تحصیل متقاضیان ملل دیگر برخوردار باشد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از جمله موسسات برتر حقوقی در باب مهاجرت و اخذ تابعیت و اقامت می باشد که مفتخر می باشد شما عزیزان را در این زمینه طرق مهاجرتی راهنمایی نماید.

ویزای تحصیلی نیوزلند

دانشجوانی که تمایل به تحصیل در نیوزلند را دارند بایستی با توجه به قوانین این کشور در باب صدور مجوز ورود برای شهروندان خارجی اقدام نمایند. دانشجویان ایرانی برای تحصیل در این کشور نیاز به روادید تحصیلی دارند. در این بخش از مقاله به بررسی مدارک ویزای تحصیلی نیوزلند مطابق با قوانین 2022 می پردازیم:

 • پاسپورت یا گذرنامه
 • تکمیل فرم های ویزا
 • ارائه گواهی دال بر زبان انگلیسی
 • ارائه مدارک تحصیلی به همراه ریزنمرات
 • ارائه گواهی دال بر پوشش هزینه های زندگی در نیوزلند
 • اخذ پذیرش نهایی از دانشگاه*

*اخذ پذیرش نهایی از دانشگاه تنها با پرداخت شهریه تحصیلی به دانشگاه امکان پذیر است.

روند اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند

اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند به متقاضیان این امکان را می دهد تا در این کشور اقامت داشته و تحصیل نمایند. متقاضیان برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور بایستی پروسه ای را طی نمایند. اخذ ویزای تصحیلی با همکاری موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به سهولت صورت می پذیرد. پروسه اخذ ویزا گاها دارا موانع حقوقی می باشد. از این رو توصیه می شود تا با وکلای مجرم همکاری به عمل آید.

پروسه اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند ذیلا مورد بررسی قرار گرفته است:

پروسه ویزای تحصیلی نیوزلند

شرایط زندگی در نیوزلند در سال 2020-2022

هزینه زندگی در نیوزلند در سال 2020 به شرح زیر می باشد:

مواد غذایی هزینه ها به دلار نیوزلند
یک وعده غذا در رستوان معمولی NZD20.00
غذا برای 2 نفر در رستوران معمولی NZD85.00
McMeal در McDonalds NZD11.00
کاپوچینو NZD4.74
کوکا / پپسی (بطری 0.33 لیتر) NZD3.32
آب (0.33 لیتر بطری) NZD3.17
شیر، (1 لیتر) NZD9.72
یک قرص نان 500 گرمی NZD2.15
1 کیلو گرم برنج سفید NZD1.29
تخم مرغ 12 عدد NZD4.95
1 کیلوگرم پنیر محلی NZD4.32
1 کیلوگرم سینه مرغ NZD5.81
1 کیلوگرم گوشت گاو NZD7.70
1 کیلوگرم سیب زمینی NZD1.66

هزینه زندگی در نیوزلند برای متقاضیان تحصیل در نیوزلند به مقدار قابل توجهی بالا می باشد. که علاوه بر شهریه دانشگاه و هزینه های بیمه دانش جویان بین المللی می باید به میزان NZD20000 الی NZD25000 (دلار نیوزلند) در یک سال هزینه زندگی پرداخت نمایند که البته این میزان هزینه ها در سال 2012 در دو شهرستان اوکلند و کلینتون ارزان تر از شهرهای دیگری می باشد.

آشنایی با شهرهای مهم نیوزلند

گران ترین شهرهای نیوزلند عبارتند از:

 • اوکلند
 • ولینگتون
 • ملکه
 • کریستچرچ

ارزان ترین شهرهای این کشور نیز بدین صورت هستد:

 • وانگانوی
 • روتوروا
 • پالمرستون شمالی

امید بر این است که با به اتمام رسیدن این مقاله توانسته باشیم اطلاعاتی در باب تحصیل در نیوزلند در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بر خود می بالیم که با بیش ترین میزان اخذ روادید در سال توانسته ایم این برتری را به خود در باب مهاجرت اختصاص دهیم.

سوالات پرتکرار در باب تحصیل در نیوزلند

در این بخش مفتخر به پاسخگویی سوالات پرتکرار در باب تحصیل در نیوزلند می باشیم:

 • مزایای تحصیل در نیوزلند چیست؟ کشور نیوزلند بسیار مهاجرپذیر است و آب و هوای جذاب و متعادل آن باعث جذب بیشتر مهاجران شده است همچنین فرصت های شغلی متنوع باعث شده متقاضی های زیادی به مهاجرت به این کشور متمایل شوند.
 • شرایط ورود به دانشگاه های نیوزلند چیست؟ تمامی متقاضیانی که مشتاق به تحصیل در کشور نیوزلند هستند باید بعد از ارائه مدرک دیپلم 12 ساله دبیرستانی خود بتوانند حداقل آیلتس 6 را ارائه بدهند تا برای ورود به دانشگاه ها شانس داشته باشند.
 • طول دوره های تحصیلی کشور نیوزلند چندساله است؟ طول دوره کارشناسی در نیوزلند از 3 الی 6 سال با توجه به رشته متغییر است. برای رشته های دندانپزشکی، دامپزشکی و رشته های زیر شاخه پزشکی بین 5 تا 6 سال و در اکثر رشته های علوم پایه، مهندسی، معماری 3 الی 4 ساله است.
 • دانشگاه های برتر در کشور نیوزلند کدامند و رتبه آن ها چند است؟ دانشگاه اوکلند با رتبه بندی 83/ دانشگاه اوتاگو با رتبه بندی 176/ دانشگاه ویکتوریا ولینگتون با رتبه بندی 215
5/5 - (16 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *