مهاجرت تحصیلی نیوزلند

کار دانشجویی در نیوزلند

کار دانشجویی در نیوزلند

طبق قوانین نیوزلند کار دانشجویی در نیوزلند به صورت نیمه وقت در طول تحصیل برای دانشجویان مجاز است. نیوزلند از کشورهای .برتر تحصیلی در جهان است. همچنین کیفیت زندگی در این کشور بسیار بال است ولی هزینه زندگی نیز متناسب با آن گران است. به همین دلیل دانشجویان خارجی در حال تحصیل در این کشور به فکر کار ضمن تحصیل در نیوزلند هستند. به عنوان یک دانشجو در کشور نیوزلند می توانید کار دانشجویی در نیوزلند را به صورت نیمه وقت تجربه کنید. جهت دریافت اطلاعات دقیق تر در این مقاله همراه با ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت باشید.

تحصیل در کشور نیوزلند

نیوزیلند در جنوب غربی اقیانوس آرام، درست در جنوب استرالیا واقع شده است. این کشور بخشی از استرالیا نیست و هرگز نبوده است (بسیاری از مردم این را اشتباه می دانند)، اما از اواخر قرن 19 کشور مستقل بوده است. قبل از آن، این کشور در واقع بخشی از پادشاهی انگلستان در نظر گرفته می شد و تحت قوانین و صلاحیت پادشاهی بریتانیا بود. نیوزیلند در واقع تعدادی جزیره کوچکتر است که دارای 2 جزیره اصلی است:

  • جزیره شمالی که بومیان آن را Te Ika-a-Māui نیز می نامند.
  • و جزیره جنوبی که Te Waipounamu نیز نامیده می شود.

حتی اگر این کشور در سال 1853 تحت سلطنت تاج پادشاهی انگلستان قرار گرفت، این کشور از سال 1853 خود را اداره می کند. ملکه انگلیس هنوز رئیس دولت است و نماینده ای به عنوان فرماندار کل به نمایندگی از وی در کشور، اما دولت پارلمانی است. استاندار کل، در این مرحله، فقط یک نقش رسمی است، مگر اینکه دولت با موضوعاتی روبرو شود یا دچار آشفتگی شود. سپس او حق دارد وارد عمل شود و تصمیم بگیرد. سیستم آموزش در این کشور نیز تحت اثر بریتانیا است و مشابه این کشور است. نیوزلند به دلیل داشتن دانشگاه های مطرح امروز به یکی از کشورهای محبوب تبدیل شده است.

قوانین کار دانشجویی در نیوزلند

در ژانویه سال 2014، در قوانین نیوزلند یک بازبینی بسیار گسترده انجام شد. برای دانشجویان بین المللی دارای ویزا، کار دانشجویی بسیار آسان تر شده است که می توانند هنگام تحصیل کار کنند. در اینجا برخی از راه های تغییر این قوانین وجود دارد. دانشجویان تمام وقت مجاز به کار در هر دوره از تعطیلات دوره ای، حتی دوره های بین دو ترم (ژوئن تا جولای) بودند. آنها می توانند در طول آن تعطیلات نیز به صورت تمام وقت کار کنند، که به شما امکان می دهد در هنگام تحصیل در نیوزلند کمی درآمد بیشتری داشته باشید. افرادی که در دوره دکترا یا کارشناسی ارشد تحقیق مشغول به کار هستند مجاز به کار تمام وقت در هر نوع شغل هستند. به شرط داشتن ویزای تحصیلی واجد شرایط، برای این کار به هیچ مجوزی نیاز ندارید.

افرادی که زبان اصلی آنها انگلیسی است، مجاز به کار در نیوزلند هفته ای 20 ساعت در طول ترم خواهند بود. برای این کار نیازی به تغییر ویزای خود یا مجوز ویژه دیگری نیست. این فقط بخشی از ویزای شما است. کسانی که به عنوان زبان اصلی انگلیسی صحبت نمی کنند، برای بدست آوردن شغل در هنگام ویزا باید مراحل مختلف را طی کنند. همانطور که می بینید، کارهای زیادی وجود دارد که ممکن است مجبور شوید انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که در کشور خود قادر به کار هستید. اما مزایای آن قطعاً بیش از زمانی است که باید صرف کنید تا بتوانید کار کنید.

در شکل زیر به صورت کلی شرایط کار دانشجویی در نیوزلند نمایش داده شده است:

شرایط کار دانشجویی در نیوزلند

بررسی کار دانشجویی در نیوزلند

با تحصیل در نیوزلند در طول مدت ترم معمولا می توانید تا 20 ساعت در هفته و در تعطیلات تمام وقت کار کنید. اگر تمام وقت مطالعه می کنید می توانید تا 20 ساعت در هفته کار کنید لذا دوره شما حداقل 2 سال باید باشد یا شما در حال تحصیل برای مدرک تحصیلی باشید که به شما امتیاز می دهد تا درخواست ویزای اقامت دسته مهاجران ماهر را بدست آورید. اگر به عنوان بخشی از آموزش خود مجبور به گذراندن تجربه کاری هستید کار پاره وقت 20 ساعته در هفته است. اگر در حال تحصیل تمام وقت هستید، می توانید در موارد زیر تمام وقت کار کنید:

  • در از تعطیلات کریسمس و سال نو
  • در طول تعطیلات برنامه ریزی شده به عنوان مثال، بین ترم ها

دوره شما حداقل باید 1 سال تحصیلی و 120 واحد یا بیشتر به شما دهد، یا 2 ترم بیش از 8 ماه یا بیشتر باشد. اگر در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد با تحقیق یا دکترا هستید می توانید هر تعداد ساعت که دوست دارید کار کنید. اگر دوره شما 6 ماه یا بیشتر است هر هفته می توانید حداکثر 20 ساعت کار کنید به شرطی که:

  • مطالعه تمام وقت.
  • دلیل اصلی تحصیل شما بهبود زبان انگلیسی باشد.
  • گواهینامه بین المللی آزمون زبان انگلیسی (IELTS) با نمره کلی حداقل 5.0 داشته باشید.

اگر دوره شما 14 هفته یا بیشتر است اگر به زبان انگلیسی در دانشگاه یا یک موسسه معتبر با کیفیت بالا تحصیل می کنید، می توانید حداکثر 20 ساعت در هفته کار کنید. اگر دوره شما کمتر از 14 هفته است ممکن است بتوانید کار کنید به شرطی که:

  • با ویزای دانشجویی قبلی به زبان انگلیسی تحصیل کرده باشید.
  • دوره جدید شما از دوره قبلی دنبال شود.
  • با همان موسسه آموزشی باشد.

کارآموزی در نیوزلند

دانشجویان فنی و بازرگانی که می خواهند در طول تعطیلات خود با کار در صنعت و تجارت در نیوزیلند تجربه کسب کنند می توانند به انجمن بین المللی تبادل دانش آموزان برای تجربه فنی (IAESTE) مراجعه کنند که حدود 85 کشور عضو دارد. داشتن دانش انگلیسی ضروری است و متقاضیان باید در کالج یا دانشگاه ثبت نام کرده و در رشته های کشاورزی، معماری، مهندسی، علوم یا موضوعی مرتبط تحصیل کنند. قرارداد کارآموزی حرفه های زیادی را شامل می شود اما موقعیت شما باید در شغلی باشد که برای آن آموزش دیده اید. موقعیت ها معمولاً برای 1 سال اعطا می شوند و گاهی اوقات می توانند برای 6 ماه دیگر تمدید شوند. اطلاعات مربوط به برنامه کارآموز را می توان از اداره استخدام (یا موارد مشابه) در کشورهای شرکت کننده بدست آورد.

جوانانی که در حال تحصیل یا کار در بخش های کشاورزی، باغداری یا مدیریت هستند می توانند در یک برنامه تبادل که توسط انجمن بین المللی مبادله کشاورزی (IAEA) اجرا می شود شرکت کنند. این برنامه بین 6 تا 14 ماه سابقه کار در مزرعه ای در نیوزیلند را فراهم می کند. هزینه محاسبه می شود، اگرچه به شرکت کنندگان دستمزد پرداخت می شود و به آنها محل اقامت رایگان داده می شود. جهت کارآموزی نیاز به نامه از دانشگاه دارید.

انواع کار دانشجویی در نیوزلند

انواع کار دانشجویی در نیوزلند

دانشجویان بین المللی انواع کارهای نیمه وقت از کار در کافه و رستوران تا کار در کتابخانه را می توانند انجام دهند. مشاغلی که به احتمال زیاد پیدا خواهید کرد شامل موارد زیر است:

شغل شرح
دستیار فروش کار نیمه وقت در فروشگاه ها برای بسیاری از دانشجویان در دسترس است. دانشجویان به مشتریان در انتخاب محصولات و پرداخت از آنها کمک می کنند. بیشتر فروشگاه های نیوزیلند ساعت 6 عصر بسته می شوند، اما ممکن است مجبور باشید آخر هفته ها کار کنید.
کارگر فصلی کار فصلی در مزارع و باغ های انگور در حال برداشت و تهیه میوه و سبزیجات در کشور نیوزلند در دسترس است. کارگر فصلی به مهارت خاصی نیاز ندارد، لذا کاری راحت در تابستان است.
کار در سوپر مارکت سوپر مارکت ها گزینه دیگر کار دانشجویی در نیوزلند هستند و آنها اغلب دانشجویان را برای تعطیلات آخر هفته و عصرها استخدام می کنند. می توانید طیف وسیعی از کارها را از انبارداری گرفته تا کار در صندوق داری انجام دهید.
پیشخدمت هزاران دانشجو در صنعت توریسم کار می کنند و این برای دانشجویان بین المللی نیز کار خوبی است به خصوص اگر به زبان انگلیسی مسلط باشید.
دستیار آشپزخانه دستیار آشپزخانه ظرف ها را می شویند یا تهیه غذای ساده را انجام می دهند. آماده کار سخت باشید!
متصدی بار برای تبدیل شدن به متصدی بار باید 18 سال داشته باشید. بار معمولاً یک کار عصرانه است و ممکن است تا بعد از نیمه شب کار کنید.
کارگر مرکز تماس کار در مرکز تماس یکی دیگر از گزینه ها است اما به زبان انگلیسی خوبی نیاز دارد.

کار فصلی در نیوزلند

مشاغل موقت و فصلی که چند روز، چند هفته یا چند ماه طول می کشد در کل سال در نیوزیلند در دسترس است، به ویژه در تابستان و اوایل پاییز که بزرگترین کارفرمایان، صنعت گردشگری و کشاورزی، در شلوغ ترین کار خود هستند. اگر شهروند یا مهاجر نیوزیلند نیستید، مهم است که قبل از ورود خود مطمئن شوید که واجد شرایط کار در نیوزیلند هستید. اکثر ملیت ها به استثنای استرالیایی هایی که ممکن است تحت توافق نامه روابط اقتصادی نزدیکتر در نیوزیلند کار کنند مجاز به کار در نیوزیلند نیستند، حداقل بدون این که از مراحل اداری عبور کنند. برای جوانان از بسیاری از کشورها، از جمله کانادا، شیلی، فرانسه، آلمان و غیره برنامه های ویژه تعطیلات کار در دسترس است که تحت آنها مجددا حق اشتغال به کار فصلی و موقت را دارید.

دانشجویان بین المللی می توانند تحت برنامه کار در نیوزیلند که توسط شورای تبادل بین المللی آموزشی اجرا می شود تا 6 ماه در نیوزلند کار کنند. اگر به دنبال یک کار فصلی هستید، باید آماده باشید که با پشتکار باشید و با نیروی کار محلی غیر رسمی رقابت کنید. برای اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند و سایر کشورها می توانید از خدمات موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره مند شوید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *