مهاجرت تحصیلی نیوزلند

اقامت پس از تحصیل در نیوزلند

اقامت پس از تحصیل در کشور نیوزلند

یکی از راه های مهاجرت به کشور نیوزلند تحصیل در دانشگاه های این کشور می باشد. کسب اقامت پس از تحصیل در نیوزلند هدف بسیاری از دانشجویان می باشد. معمولا دانشجویان قصد دارند بعد از تحصیل در این کشور به کار برسند و اقامت دائم نیوزلند را به دست آورند. در مقاله پیش رو که توسط تیم تخصصی مشاوران ما تنظیم شده به بررسی چگونگی اقامت پس از تحصیل در نیوزلند در سال 2019 می پردازیم. امید است خوانندگان عزیز از این طریق با کسب آگاهی و اطلاعات کامل برای مهاجرت خود اقدام کنند.

تحصیل در نیوزلند

امروزه بسیاری از افراد در سراسر دنیا علاقه دارند به کشور هایی با شرایط عالی مهاجرت کنند و در دانشگاه های معتبر ادامه تحصیل دهند. کشور نیوزلند به علت رواج زبان انگلیسی در آن بسیار مورد تقاضای افراد است. زیرا بسیاری از دروس در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی تدریس می شوند. شهریه دانشگاه ها در این کشور نسبت به بسیاری از کشورها مقرون به صرفه است. به دلیل وجود فرصت های شغلی در این کشور دانشجویان می توانند بعد از فارغ التحصیل شدن در این کشور مشغول به کار شوند. بعد از گذشت مدتی از زمان اشتغال به کار، افراد با رعایت قوانین می توانند اقامت دائم این کشور را به دست آورند.

حدودا در سال 70 هزار دانشجو از کشور های مختلفی به این کشور مهاجرت می کنند و 70 درصد از این تعداد دانشجویانی از کشور های آسیایی می باشند. همچنین این کشور از ورود دانشجویان خارجی به این کشور استقبال می کند. چون با ورود دانشجوی خارجی به این کشور گردش مالی افزایش می یابد و وضعیت مالی کشور در شرایط خوبی قرار خواهد گرفت.

اقامت پس از تحصیل در نیوزلند

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در نیوزلند

اگر شما به فکر اقامت پس از تحصیل در نیوزلند هستید، باید ویزا های مربوطه را اخذ نمایید. افرادی که در این کشور تحصیل کرده اند می توانند بعد از پایان تحصیلات در کارهای مرتبط با رشته تحصیلی مشغول به کار شوند. بر اساس نوع تحصیل افراد می توانند به مدت 4 سال در این کشور اقامت داشته باشند و کار کنند. متقاضیان برای اخذ اقامت پس از تحصیل در نیوزلند از طرق ذیل می توانند اقامت کنند:

 • اخذ ویزای کاری بعد از فارغ التحصیل شدن: افراد با دریافت این ویزا تا 1 سال فرصت دارند در کار مرتبط با رشته تحصیلی خود استخدام شوند. در طول این یک سال متقاضیان می توانند در هر کاری مشغول به کار شوند تا هزینه های زندگی خود را تقبل کنند.
 • ویزای کاری پس از پایان تحصیلات ( با کمک کارفرما ): متقاضیان با اخذ این ویزا می توانند به مدت حداقل دو سال در کاری مهارت و تخصص کسب نمایند، اگر کارفرما بخواهد متقاضی تجربه بیشتری کسب کند ویزای فرد به مدت یک سال دیگر تمدید خواهد شد. این ویزا برای یک کارفرما و یک کار مشخص صادر خواهد شد.

ویزای کاری و اخذ اقامت پس از تحصیل در نیوزلند

اخذ ویزای کاری کشور نیوزلند امتیاز بندی است. اگر فردی در کارهای تخصصی که در آن کار کمبود نیرو وجود دارد، مهارت داشته باشد شانس دریافت ویزای کاری برای او بیشتر است.

ویزای کاری نیوزلند در 80 نوع مختلف صادر می گردد. برای صدور این ویزا شرایط فرد از جمله سن، مدرک تحصیلی و سابقه کار مرتبط با مدرک تحصیلی اش باید بررسی شود. به هر یک از مولفه های فوق امتیازی تعلق می گیرد. برای اخذ ویزای کار نیوزلند حداقل 100 امتیاز نیاز است. علاوه بر این فرد باید دارای شرایط ذیل باشد تا بتواند ویزایش را دریافت کند:

 • ارائه مدارک تحصیلی ترجمه شده شخص متقاضی
 • ارائه مدارکی که نشان دهنده مهارت فرد در زمینه کاری او باشد
 • ارائه مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6.5
 • 2 قطعه عکس
 • ارائه اصل پاسپورت(با حداقل 3 ماه اعتبار) و کپی آن
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه که نشان دهد فرد در 10 سال اخیر زندگی اش مرتکب هیچ جرم و جنایتی در کشورش نشده است

به هر حال و در هر شرایطی که فرد بخواهد ویزای کار در کشور نیوزلند را دریافت نماید باید تست های سلامت و ارزیابی شخصیتی را انجام دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این حوزه حتما مقاله شرایط اخذ ویزای کار نیوزلند را مطالعه بفرمایید.

نکاتی در رابطه با ویزای کاری در نیوزلند

افراد پس از دریافت ویزای کاری می توانند در شغل مورد علاقه خود مشغول به کار شوند و برای هر کارفرمایی کار کنند. متقاضیان تنها یکبار می توانند درخواست خود را برای دریافت این ویزا ارائه دهند. فردی که بخواهد دوباره درخواست صدور ویزا را ارسال نماید باید به مدت حداقل 30 هفته مشغول به تحصیل شده و سطح تحصیلات خود را افزایش دهد. افراد اجازه ندارند با این نوع از ویزا درخواستی برای همسر یا فرزندان خود ارائه دهند. همسر و فرزندان فرد می توانند با توجه به نسبتشان با متقاضی درخواست خود را برای دریافت ویزا ارائه دهند.

اخذ پذیرش از دانشگاه های نیوزلند

متقاضیان باید با توجه به رشته تحصیلی شان به سایت دپارتمان های آموزشی مراجعه کنند. در این راستا فرد باید موضوعات تحقیقاتی و اعضای هیئت علمی مورد نظرش را بررسی کند. سپس موضوع تحقیق خود را انتخاب نماید. بعد از آن می تواند با هیئت علمی تماس برقرار کرده و مطمئن شود که امکان پذیرش در دانشگاه برای او وجود دارد. مدارک لازم برای اخذ پذیرش به شرح زیر می باشد:

 • ارائه رزومه و مدارک تحصیلی
 • ارائه مدارک شناسایی
 • ارائه پروپوزال با توجه به موضوع تحقیقی که انتخاب شده است
 • متقاضی باید نام هیئت علمی که راهنمای فرد نیز هستند را ذکر نماید

شهریه دانشگاه های کشور نیوزلند

در این کشور 8 دانشگاه اصلی وجود دارد. شهریه های هر دانشگاه با توجه به رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی متقاضی متفاوت است. دانشجویان خارجی شهریه های بیشتری نسبت به دانشجویان دیگر پرداخت می کنند. دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در مقطع دکتری دارند از پرداخت شهریه معاف می شوند. طبق تصمیم دولت نیوزلند شهریه یک سال تحصیلی از سال 2018 دریافت نمی شود. همچنین این کشور قصد دارد از سال 2024 شهریه 3 سال تحصیلی را دریافت نکند. در جدول ذیل اطلاعات کلی ای در رابطه با شهریه تحصیل در رشته های مختلف ارائه می شود:

رشته تحصیلی هزینه بهNZD(دلار نیوزلند)
پزشکی 7.500.000
 مهندسی 25.000
علوم پایه 20.000

خوابگاه های دانشجویی

دانشجویان می توانند در طول تحصیل در خوابگاه های دانشجویی اقامت داشته باشند. اقامت در این خوابگاه ها هفته ای تقریبا 200 دلار نیوزلند هزینه دارد. برای اقامت در خانه های اشتراکی دانشجویان باید هفته ای 120 دلار بپردازند. همچنین دانشجویان می توانند خانه مستقل اجاره کنند که حدودا هفته ای 180 دلار نیوزلند هزینه دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در حوزه ادامه تحصیل در کشور نیوزلند، حتما مقاله تحصیل در نیوزلند را مطالعه بفرمایید.

دانشجویان در این کشور قانونا به مدت 20 ساعت در هفته حق کار دارند. میزان دستمزد دریافتی ماهیانه افراد نیز حدودا 1500 NZD(دلار نیوزلند) می باشد. در این مقاله سعی شد نکاتی در رابطه با اقامت پس از تحصیل در نیوزلند در اختیار متقاضیان قرار داده شود. توصیه می شود قبل از اقدام برای مهاجرت حتما با کارشناسان مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید. مشورت نمایید، در موسسه سفیران سروش سعادت مشاوره های رایگان برای متقاضیان در نظر گرفته شد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *