مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » نیوزلند » اقامت پس از تحصیل در نیوزلند

اقامت پس از تحصیل در نیوزلندیکی از راه های مهاجرت به کشور نیوزلند تحصیل در دانشگاه های این کشور می باشد، معمولا دانشجویان قصد دارند بعد از فارغ التحصیل شدن اقامت پس از تحصیل در نیوزلند را تجربه کرده و اقامت دائم این کشور را به دست آورند. حال به بررسی چگونگی اقامت پس از تحصیل در نیوزلند در سال 2019 می پردازیم.

موسسه سفیران سروش سعادت قصد دارد در این مقاله در باب اقامت پس از تحصیل در نیوزلند اطلاعاتی را در اختیار متقاضیان قرار دهد. تا متقاضیان با آگاهی و اطلاعات کامل به این کشور مهاجرت نمایند.

تحصیل در نیوزلند

امروزه بسیاری از افراد در سراسر دنیا علاقه دارند به کشور هایی با شرایط عالی مهاجرت کرده و در دانشگاه های معتبر ادامه تحصیل دهند، کشور نیوزلند یکی از کشور هایی است که به دلیل اینکه دروس در دانشگاه های آن به زبان انگلیسی تدریس می شود و زبان دوم مردم این کشور انگلیسی است، افراد علاقه دارند به این کشور مهاجرت کرده و به ادامه تحصیل بپردازند.

شهریه دانشگاه ها در این کشور نسبت به بیشتر کشورها مقرون به صرفه می باشد. به دلیل وجود فرصت های شغلی در این کشور دانشجویان می توانند بعد از فارغ التحصیل شدن در این کشور مشغول به کار شوند. و بعد از گذشت مدتی و با رعایت قوانین افراد می توانند اقامت دائم این کشور را به دست آورند.

حدودا در سال 70 هزار دانشجو از کشور های مختلفی به این کشور مهاجرت می کنند و 70 درصد از این تعداد دانشجویانی از کشور های آسیایی می باشند. همچنین این کشور از ورود دانشجویان خارجی به این کشور استقبال می کند زیرا با پرداخت هزینه ها وضعیت مالی کشور در شرایط خوبی قرار خواهد گرفت.

اقامت پس از تحصیل در نیوزلند

اقامت پس از تحصیل در نیوزلند

اگر شما به فکر اقامت پس از تحصیل در نیوزلند هستید، باید ویزا های مربوطه را اخذ نمایید. افرادی که در این کشور تحصیل کرده اند می توانند بعد از پایان تحصیلات در کارهای مرتبط با رشته تحصیلی مشغول به کار شوند. بر اساس نوع تحصیل افراد می توانند به مدت 4 سال در این کشور اقامت داشته باشند و کار کنند و ممکن است بعد گذشت این مدت اقامت این کشور را به دست آورند.

متقاضیان باید برای اقامت پس از تحصیل در نیوزلند و جهت کار کردن در این کشور ویزا دریافت نمایند، برای کسب ویزا می توانید از طریق یکی از راه های زیر اقدام نمایید:

  • اخذ ویزای کاری بعد از فارغ التحصیل شدن ( باز ): متقاضیان با دریافت این ویزا تا 1 سال فرصت دارند در کار مرتبط با رشته تحصیلی خود استخدام شوند. در طول این یک سال متقاضیان می توانند در هر کاری مشغول به کار شوند تا بتوانند هزینه های زندگی خود را بپردازند.
  • ویزا کاری پس از پایان تحصیلات ( با کمک کارفرما ): متقاضیان با اخذ این ویزا می توانند به مدت حداقل دو سال در کاری مهارت و تخصص کسب نمایند، اگر کارفرما بخواهد متقاضی تجربه بیشتری کسب کند ویز فرد به مدت یک سال دیگر تمدید خواهد شد. این ویزا برای یک کارفرما و یک کار مشخص صادر خواهد شد.

درخواست ویزا کاری

اگر فردی در کارهای تخصصی که در آن کار کمبود نیرو وجود دارد، مهارت داشته باشد شانس دریافت ویزای کاری برای او بیشتر خواهد شد. به هر حال و در هر شرایطی که فرد بخواهد ویزای کار در کشور نیوزلند را دریافت نماید باید تست های سلامت و ارزیابی شخصیتی را انجام دهد.

برای مطالعه بیشتر در رابطه با ویزای کار می توانید به سایت سفیران سروش سعادت مراجعه کرده و مقاله ( شرایط اخذ ویزای کار نیوزلند ) را مطالعه نمایید.

نکاتی در رابطه با ویزای کاری در نیوزلند

افراد پس از دریافت ویزای کاری می توانند در شغل مورد علاقه خود مشغول به کار شوند و برای هر کارفرمایی کار کنند. متقاضیان تنها یکبار می توانند درخواست خود را برای دریافت این ویزا ارائه دهند. افرادی که بخواهد دوباره درخواست صدور ویزا را ارسال نمایند باید به مدت حداقل 30 هفته مشغول به تحصیل شده و سطح تحصیلات خود را افزایش دهند.

افراد اجازه ندارند با این نوع از ویزا درخواستی برای همسر یا فرزندان خود ارائه دهند. همسر و فرزندان فرد می توانند با توجه به نسبتشان با متقاضی درخواست خود را برای دریافت ویزا ارائه دهند.

اخذ پذیرش از دانشگاه های نیوزلند

متقاضیان باید به سایت دپارتمان های آموزشی با توجه به رشته تحصیلیشان مراجعه کرده، موضوعات تحقیقاتی و اعضا هیئت علمی را بررسی نمایید. سپس موضوع تحقیق خود را انتخاب نمایید. بعد از آن می توانید با هیئت علمی تماس برقرار کرده و مطوئن شوید که در دانشگاه ظرفیتی برای پذیرش شما وجود دارد یا خیر.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش به شرح زیر می باشد:

  • ارائه رزومه؛
  • ارائه مدارک شناسایی؛
  • ارائه پروپوزال با توجه به موضوع تحقیقی که انتخاب شده است؛
  • متقاضی باید نام هیئت علمی که راهنمای فرد نیز هستند را ذکر نماید؛
  • ارائه مدارک تحصیلی.

شهریه دانشگاه های کشور نیوزلند

در این کشور هشت دانشگاه اصلی وجود دارد. شهریه های هر دانشگاه با توجه به رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی متقاضی تفاوت خواهد داشت. دانشجویان خارجی و بین المللی شهریه های بیشتری نسبت به دانشجویان دیگر پرداخت می کنند. دانشجویان خارجی که قصد تحصیل در مقطع دکترا دارند از پرداخت شهریه معاف می شوند.

طبق تصمیم دولت کشور نیوزلند شهریه یک سال تحصیلی از سال 2018 دریافت نمی شود همچنین این کشور قصد دارد از سال 2024 شهریه 3 سال تحصیلی را دریافت نکند.

  • شهریه در نظر گرفته شده برای رشته های علوم اجتماعی و هنر در مقطع لیسانس مبلغ 20 هزار دلار نیوزلند می باشد که معادل 10499 یورو می باشد؛
  • شهریه رشته های مهندسی و علوم مبلغ 25 هزار دلار نیوزلند می باشد که معادل 13124 یورو است؛
  • شهریه پرداختی برای رشته های پزشکی و دندان پزشکی مبلغ 75 هزار دلار نیوزلند است که معادل 39372 یورو می باشد.

خوابگاه های دانشجویی

دانشجویان می توانند در طول تصحصیل در سالن های اقامتی دانشجویان اقامت داشته باشند و در هفته تقریبا 200 دلار نیوزلند بپردازند، برای اقامت در خانه های اشتراکی دانشجویان باید هفته ای 120 دلار نیوزلند بپردازند. همچنین دانشجویان می توانند خانه اجاره کنند که باید حدودا هفته ای 180 دلار نیوزلند بپردازند.

در این مقاله سعی شد نکاتی در رابطه با اقامت پس از تحصیل در نیوزلند در اختیار متقاضیان قرار داده شود. پیشنهاد می شود قبل از اقدام برای مهاجرت با کارشناسان و مشاوران مهاجرتی مشورت نمایید، در موسسه سفیران سروش سعادت مشاوره های رایگان برای متقاضیان در نظر گرفته شده.

شما می توانید پس از دریافت پاسخ سوالات خود از کارشناسان و وکلا اقدامات لازم را برای مهاجرت به نیوزلند و تحصیل در دانشگاه های نیوزلند انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *