مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » نیوزلند » زندگی در نیوزلند

زندگی در نیوزلندنیوزلند کشوری در میان آبهای اقیانوس آرام است که از زیبائیهای بینظیری برخوردار است. این کشور از چندین جزیره کوچک و بزرگ تشکیل شده است و نزدیکترین همسایه به نیوزلند استرالیاست. زندگی در نیوزلند از کیفیت و استانداردهای بالایی برخوردار است و امروزه افراد زیادی قصد مهاجرت به این کشور را دارند. نیوزلند تنها دارای 4.5 میلیون جمعیت می­باشد و نرخ بیکاری در این کشور پایین و حدوداً 8 درصد تخمین زده شده است. دانشگاههای کشور نیوزلند از جمله دانشگاههای برجسته در جهان است و تدریس به زبان انگلیسی ارائه می­گردد. همین امر باعث شده است تا دانشجویان از نقاط مختلف به این کشور سفر نموده و به ادامه تحصیل بپردازند. مشاورین مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره همراه و راهنمای تمامی دانشجویان عزیز می­باشند.

هزینه های زندگی در کشور نیوزلند در مقایسه با استرالیا که در همسایگی این کشور واقع شده است، بسیار مناسب تر و ارزان تر است. اگرچه میزان حقوق و دستمزدی که دولت نیوزلند به کارکنان خود پرداخت می­نماید خیلی بالا نیست، اما افراد براحتی می­توانند تمامی هزینه های زندگی خود را تأمین نمایند. افراد زیادی از طریق ویزای کاری نیوزلند به این کشور مراجعت نموده و به انجام کار می­پردازند. در صورتیکه شغل و تخصص افراد از جمله مشاغل مورد نیاز نیوزلند باشد، افراد براحتی می­توانند شغل مورد نظر خود را در این کشور بیابند. از طرفی دانشجویان نیز می­توانند به هنگام تحصیل نیز شغل مورد نظر خود را یافته و به انجام کارهای دانشجویی در حین تحصیل بپردازند.

تاریخچه نیوزلند

نیوزلند کشوری است که در جنوب غربی اقیانوس آرام موقعیت دارد. اولین افرادی که در این کشور زندگی می­کردند اقوام پولینزی بودن. این افراد فرهنگ خود را که بنام مائوری می­باشد را در تمامی مناطق نیوزلند گسترش دادند. اما بسیاری از اروپائیان بر این عقیده هستند که نیوزلند در ابتدا توسط فردی بنام ابل تاسمان کشف گردید و پس از آن اروپائیان زیادی به این کشور مهاجرت نمودند و در سال 1769 پس از کشف خطوط ساحلی نیوزلند، اروپائیان در این کشور مستقر شدند و این باعث درگیری های بسیاری میان مائوریان (افراد محلی) با اروپائیان گردید.

سرانجام در سال 1840 طبق معاهده ویتانگی این کشور یکی از مستعمره های کشور انگلستان شناخته شد. بر اثر این معاهده بسیاری از شهروندان نیوزلندی که به دیگر کشورها مهاجرت نموده اند، بدلیل اخذ مالکیت محل سکونت خود دوباره به نیوزلند بازگشتند و باعث بوجود آمدن جنگ های بسیاری در طول سالهای 1845-1872 گردید. در حال حاضر نیز بحث های تاریخی بسیاری در این زمینه میان مذاکره کنندگان در دادگاه های این کشور بچشم می­خورد.

شرایط زندگی در نیوزلند

همانطور که بیان نمودیم نیوزلند کشوری کم جمعیت است و تقریباً دو سوم جمعیت این کشور را نجیب زادگان اروپایی تشکیل می­دهند که اکثراً در شهر آکلند نیوزلند مشغول به زندگی می­باشند. افراد محلی کشور نیوزلند یا همان اقوام مائوری در نقطا مختلف کشور نیوزلند سکونت دارند. سمبل کشور نیوزلند کیوی است که مربوط به فردی توانمند که توانایی جحل مسائل پیچیده را داشته می­باشد. مردم این کشور مردمی خونگرم و صمیمی هستند و زبان رسمی در این کشور انگلیسی می­باشد.

مخارج و هزینه زندگی در نیوزلند از جمله مسائل بسیار مهمی است که افراد قبل از مهاجرت به این کشور مورد توجه قرار می­دهند. همانطور که در مقدمه اشاره نمودیم هزینه زندگی در این کشور در مقایسه با کشور استرالیا بسیار مناسب تر است.

در مبحث کار نیز باید گفت نرخ بیکاری در این کشور پایین است و تقریباً 80 درصد افراد 15-65 سال در این کشور مشغول به کار هستند. حداکثر استاندارد ساعات کاری در روز 13 ساعت در این کشور در نظر گرفته شده است، اما بسیاری از کارفرمایان از کارمندان خود می­خواهند تا ساعت های بیشتری را به انجام کار بپردازند.دلیل اکثر مهاجرینی که به نیوزلند مهاجرت می­نمایند، کار و تحصیل می­باشد.  مهاجرانی که قصد انجام کار در نیوزلند را دارند می­توانند به یکی از موسسات کاریابی در نیوزلند مراجعه نموده و به جستجوی شغل مورد نظر خود بپردازند. آموزش در موسسات آموزشی این کشور با کیفیت است و مدارکی که توسط دانشگاههای کشور نیوزلند صادر می­گردد، در تمامی نقاط جهان به رسمیت شناخته شده اند.

اقتصاد کشور نیوزلند

بیشترین درآمد واقتصاد کشور نیوزلند بر پایه کشاورزی و دامپروری است. کشورهایی از جمله استرالیا- آمریکا- انگلستان و ژاپن بعنوان شرکای صادراتی کشور نیوزلند بشمار می­روند. این کشور مقصد صادرات کالا برای کشورهای آسیایی و چین محسوب می­گردد. کشور نیوزلند کشوری توریستی است و از جاذبه های بسیار زیبایی برخوردار می­باشد. موضوع توریست از اهمیت بالایی در این کشور برخوردار است و این صنعت نیز باعث کسب درآمدهای بالایی برای دولت نیوزلند گردیده است. اکثر توریستان سالانه به این کشور سفر می­نمایند و از تجربه زندگی در نیوزلند لذت می­برند.

 

وضعیت آب و هوای نیوزلند

جزیره های شمالی و جنوبی کشور نیوزلند از آب و هوای متفاوتی برخوردارند. اما بطور کلی آب و هوای این کشور بسیار معتدل است و مناطق و جزیره های شمالی در نیوزلند دارای آب و هوای گرمتری نسبت به جزایر جنوبی هستند. همچنین آب و هوا در ارتفاعات این کشور بسیار خنک و مطبوع است. در طول سال بادهایی بنام بادهای Nor Wester به جزایر جنوبی این کشور می­وزد که باعث باران های سنگینی به این مناطق می­شود. می­توان گفت افرادی که با اخذ ویزای توریستی نیوزلند به این کشور سفر می­نمایند، می­توانند آب و هوایی متفاوت و دل انگیز از زندگی در نیوزلند را تجربه نمایند.

گیاهان و جانوران در نیوزلند

این کشور پوشیده از گونه های متنوعی از گیاهان و جانوران می­باشد. حیوانان بومی و پرندگانی که در این کشور بچشم می­خورد در هیچ جای جهان یافت نمی­شود. پارک ها- مزارع- مسیرهای پیاده روی و امکانات دریایی- یخچال های طبیعی و کوههای نوک تیز در این کشور همگی از جاذبه های گردشگری در نیوزلند هستند که افراد زیادی را مجذوب خود نموده است.

پیروزی ها و موفقیت های کشور نیوزلند

کشور نیوزلند با جمعیت کم و وسعت کمی که دارد، موفقیت بسیاری را در طول تاریخ از آن خود نموده است. این کشور موفقیت های بسیاری را در مسابقات ورزشی همچون ورزش دو و میدانی- قایقرانی و دوچرخه سواری کسب نموده است. همچنین ادماند هیلاری اولین کوهنورید که قله اورست را فتح نمود از شهروندان نیوزلندی است. همچنین هکت اولین فرد پیشگام در ورزش پرش و همیلتون نیز در ورزش جت از افراد معروفی هستند که موفقیت های بسیاری را برای کشور نیوزلند رقم زده اند. در پایان کارشناسان و مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت علاقمند به پاسخگویی به سوالات عزیزان در زمینه های مختلف از جمله زندگی در نیوزلند می­باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *