مهاجرت سرمایه گذاری در نیوزلند

ثبت شرکت در نیوزلند

ثبت شرکت در نیوزلند

از جمله دلایل مهاجرت بسیری از افراد کسب و کار می‌باشد که یکی از گزینه ‌های مناسب جهت اقامت و تابعیت نیوزلند به دلیل شرایط مناسب ثبت شرکت در نیوزلند می‌باشد. یکی از راه های سهل جهت مهاجرت، ایجاد کسب وکار و ثبت شرکت شناخته می‌شود اما بدلیل اینکه ویزای این نوع از مهاجرت، جزء ویزای سرماسه گذاری قرار می‌گیرد، از راه‌‌‌‌‌‌‌‌‌های پر‌هزینه و ریسک پذیر است به همین جهت لازم است قبل از انجام آن با مشاوران و وکلای مؤسسات حقوقی شور نمائید.

شما عزاز جهت ثبت شرکت در نیوزلند می‌‌‌‌‌‌‌‌توانید از راهنمایی‌های وکیلان و کارشناسان ارشد مجرب مؤسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره‌‌‌مند شوید. حال توضیحاتی را جهت آگاهیتان عرضه می‌داریم.

درباره کشور نیوزلند

کشور نیوزلند از دو جزیره بزرگ و همچنین تعدادی جزیره کوچک شکل گرفته است که زبان مرسوم آن‌‌ها انگلیسی و مائوری می‌باشد. همچنین موقعیت جغرافیایی کشور نیوزلند یا زلاندنو در جنوب غربی اقیانوس آرام قرار دارد.

اقتصاد کشور نیوزلند

یکی از کشور‌‌‌‌‌‌‌هایی که دارای اقتصادی پیشرفته و پر‌‌‌‌‌‌‌رونق می‌‌‌‌‌‌‌‌باشد، همچنین در زمینه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی چون صادرات، کشاورزی و دامپروری بسیار توسعه یافته و توانگر است  نیوزلند است. محصولات لبنیاتی، گوشت و صنایعی چون صید نهنگ، فوک، تولید الوار، کتان و استخراج طلا نیز از جمله محصولات پر رونق و مناسب جهت ایجاد کسب وکار و ثبت شرکت در نیوزلند می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌باشد.

شروع ثبت شرکت نیوزلند

برای شروع انجام کسب وکار، برپایه آمار به دست آمده در سال 2016 از بانک تجارت جهانی، این کشور در بین کشور‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های جهان دارای مراحل ساده‌‌‌‌‌‌‌‌ای می‌باشد. و همچنین شما می‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید برای مراحل رزرو ثبت نام شرکت از پورتال‌‌‌‌‌‌‌‌‌های آنلاین دولتی که مدت چند ساعت انجام می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود استفاده نمائید .

انواع ثبت شرکت در  نیوزلند

  1. ثبت شرکت به روش تنها یک بازرگان یا تاجر )Sloe trader
  2. ثبت شرکت به صورت مشارکتی
  3.  ثبت شرکت با مسئولیت محدود در نیوزلند

اکنون در زیر به شرح خلاصه هر یک از این موارد فوق می‌پردازیم.

1. sole trader

برای ثبت شرکت در نیوزلند به این روش، متقاضی به عنوان یک بازرگان باید به صورت فردی و تنها اقدام به انجام کسب و کار کند، هر چند که این فرد می‌تواند از کشور ساکن در آن افرادی را استخدام کند، ولی تمام مسئولیت های مدیریتی و کنترل شرکت را باید خودش به عهده بگیرد و نیز حق تمام سود رادارا می باشد. همچنین او شخصاً موظف است که تمامی بدهی ها و مالیات های شرکت تجاری خود را بر عهده بگیرد.

2. ثبت شرکت با مسئولیت محدود در نیوزلند

یکی از بهترین راه های راه اندازی کسب و کار ثبت شرکت در نیوزلند با مسئولیت محدود می باشد. به این جهت، شرکت حقوقی به صورت مرسوم و شرعی می باشد که در این صورت سهامداران و صاحبان از یکدیگرجدا نیستند. هنگامی که شرکت رو به ورشکستگی است، هر یک از سهامداران به میزان سهام خود در شرکت ضرر و زیان می‌بینند.

به دلیل سلطه‌گری روابط، بین سرمایه گذاران، سهامداران، مدیران و مشتریان، ثبت شرکت در نیوزلند  با مسئولیت محدود از  موفق ترین نوع شرکت ها در نیوزلند می باشد. یکی از راه های آسان برای ثبت شرکت در نیوزلند، به صورت آنلاین است، که می شود تمامی مراحل را به صورت اداری انجام داد، که به این منظور شخص می‌تواند با پرداخت ۱۵۰ دلار این پروسه را انجام دهد.

 نکات ثبت شرکت در نیوزلند

الف) انتخاب محل ثبت شرکت

ابتدا جهت ثبت شرکت خود لازم است، محل مناسبی را برای آن انتخاب کنید. همچنین باید در نظر داشته باشید که هر منطقه‌ای دارای ضوابطی در امور فعالیت‌های تجاری می باشد، برای مثال یک شخص نمی تواند در مناطق مسکونی تعمیرگاه ماشین بزند..

معمولا برای ثبت شرکت به این روش و ضرورتی برای انجام کارهای اداری وجود ندارد. همچنین شرکت‌های حاضر در نیوزلند نخست به صورتsole truder درج می شوند، که به تدریج ارتقا می یابند، به همین دلیل به یکی از شرکت‌های متعهد تبدیل می شوند.

ثبت شرکت به صورت مشارکتی

برای افراد ماهر (پروفشنال (و صنایع کشاورزی رایج ترین راه ثبت شرکت به صورت مشارکتی می باشد. به علاوه هزینه ها و خدمات تجاری از طریق شراکت بسیار تاثیرگذار می‌باشد،به عنوان مثال، آغاز کار به همراه چندین فرد حرفه ای صورت می گیرد.

همچنین برای ثبت شرکت به این روش، پرداخت مالیات بر درآمد به صورت فردی می باشد. اما در جبران این کار، درآمد بین شرکا تقسیم می‌شود  که از این طریق شرکا مالیات بر سهم خود را پرداخت میکند. برای ثبت نام به صورت مشارکتی، که راه سهل و آسانی میباشد، امضاء تعهد نامه به صورت مشارکتی است.

ثبت شرکت به صورت مشارکتی برای افراد خارجی متداول نیست، زیرا مردم آنها می‌توانند از دیگر اقسام ثبت شرکت که قابل اطمینان و به صرفه تر است را انتخاب کنند. لیکن در سال‌های اخیر، ثبت شرکت به این صورت، تنها برای وکلا، پزشکان، حسابداران و دیگر مهارتها بوده است.

ب) افتتاح حساب بانکی برای ثبت شرکت

کار دیگری که باید برای ثبت شرکت خود انجام دهید، باز کردن حساب بانکی است، که این کشور اجازه این را به افراد داده که در بانکهای موجود در این کشور حساب خود را باز کنند. همچنین با باز کردن حساب بانکی، برای مقاصد تجاری، کشور را یاری نمایند. اکثر بانک‌ها در نیوزیلند این توانایی را دارا می باشند که کمک‌های شایانی به افراد جهت جابجایی پول از خارج کشور و دیگر خدمات مهاجران دارای تخصص داشته باشند.

ج) ثبت نام شرکت خود

بعد از انجام دادن تمامی مراحل فوق الذکر، برای به اتمام رساندن ثبت شرکت خود، باید شروع به نام گذاری و همچنین ثبت لوگو نمایید.

ثبت شرکت در نیوزلند در یک نگاه

  • استفاده از اینترنت برای اتمام فرم درخواست ثبت شرکت
  • عرضه طرح تجاری
  • تقاضا برای معین کردن نام و لوگوی مخصوص شرکت
  • مطلع ساختن آدرس محل شرکت به منظور فعالیت های عرضه شرکت
  • منصوب کردن سهامداران و مدیران شرکت
  • به دست آوردن هزینه اجرایی برای درج
  • تامین طرح های توجیهی اقتصادی

در انتها اگر کشور نیوزلند توافق کرد، ویزای سه ساله به فرد می‌دهد، به همین جهت فرد و تمامی افراد تیم اجرایی اش، باید فعالیت و کوشش های بسیاری برای بیزینس خود انجام دهند. ایضاًاگر در طی دوسال شرکت بتواند نتیجه مثبتی را از خود نشان دهد، باعث اقامت دائم برای شخص موسس می شود.

در پایان پیشنهاد ما به شما عزاز این است، قبل از هر عملی که می‌خواهید انجام دهید به دلیل اینکه ثبت شرکت در نیوزیلند دارای ریسک بسیار بالایی میباشد، در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، با کارشناسان ارشد مربوطه مشورت نمایید. همچنین شما می توانید در صورت امکان، از طریق روش‌های با هزینه کمتر مانند ویزای تحصیلی نیوزلند و یا ویزای کاری نیوزلند به این کشور بروید و کسب و کار خود را ایجاد نمایید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *