مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده » سرمایه گذاری در نیوزلند

سرمایه گذاری در نیوزلندنیوزلند در نزدیکی کشور استرالیا است. این کشور از جمله بزرگترین کشورهای اقتصادی جهان است بطوریکه رتبه 53 را بعنوان بزرگترین اقتصاد ملی جهان  بخود اختصاص داده است. سرمایه گذاری در نیوزلند طرفداران زیادی دارد.

این کشور بزرگترین صادر کننده محصولات لبنی و گوشت قرمز به سایر کشورهای جهان می­باشد. از دیگر درآمدهای این کشور می­توان به صنعت گردشگری در نیوزلند اشاره نمود. همچنین این کشور در تولید پارچه و کالاهای چرمی، لاستیک و لوازم ساختمانی نیز رشد قابل توجهی دارد.

تمامی کسانیکه قصد سرمایه گذاری در نیوزلند را دارند می­توانند از تجربیات مفید کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره­مند گردند.

با اینهمه بیشترین درآمد کشور نیوزلند بر پایه کشاورزی و تولید محصولاتی همچون جو، گندم، تنباکو، سبزیجات و برخی دیگر از محصولات کشاورزی می­باشد.

سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در کشور نیوزلند باید ابتدا ویزای سرمایه گذاری این کشور را اخذ نمایند. ویزای سرمایه گذاری نیوزلند چهار نوع می­باشد.

ما در این مقاله به شرح انواع ویزای سرمایه گذاری نیوزلند خواهیم پرداخت. از علاقمندان به سرمایه گذاری در کشور نیوزلند دعوت می­نمائیم تا مطالب را به دقت مطالعه فرمایند.

انواع ویزای سرمایه گذاری نیوزلند

صدور ویزای سرمایه گذاری نیوزلند همانند ویزای کاری این کشور طبق سیستم امتیاز دهی می­باشد. سرمایه گذاران می­بایست حداقل امتیاز 120 را برای اخذ این ویزا اخذ نمایند.

یکی از امتیازات ویزای سرمایه گذاری نیوزلند اینست که سرمایه گذار می­تواند به همراه سایر اعضای خانواده خود به این کشور سفر نماید. می­توان گفت این اولین قدم برای رسیدن به اقامت دائم کشور نیوزلند است.

همانطور که بیان نمودیم ویزای سرمایه گذاری در نیوزلند بر چهار نوع است که عبارتند از:

 • ویزای سرمایه گذاری مهاجرتی
 • ویزای موقت بازنشستگی
 • ویزای کارآفرین
 • ویزای بلند مدت تجاری

ویزای سرمایه گذاری مهاجرتی نیوزلند

ویزای فوق به دو نوع Investor  و Investor plus  تقسیم می­گردد.

Investor

سرمایه گذارانی که قصد دریافت Investor  نیوزلند را دارند، می­بایست دارای یک و نیم ملیون دلار نیوزلند سرمایه اولیه و همچنین شرایط زیر باشند:

فرد می­بایست دارای حداقل یک ملیون دلار نیوزلند برای هزینه های زندگی و سکونت در نیوزلند باشد.

 • سرمایه گذار بایستی کمتر از 65 سال باشد.
 • سرمایه گذار باید دارای حداقل 3 سال سابقه کاری باشد.
 • دارای گواهی عدم سوسابقه کیفری باشد.
 • سرمایه گذار و اعضای خانواده باید دارای مهارت زبان انگلیسی حداقل در سطح آیلتس 3 باشند.

ناگفته نماند اعتبار این ویزا بمدت 4 سال است و سرمایه گذار می­بایست حداقل 146 روز در هر سال را در کشور نیوزلند حضور داشته باشد.

Investor plus

سرمایه گذاران برای اخذ ویزای Investor plus یا نوع دوم باید دارای حداقل 10 میلیون دلار نیوزلند سرمایه اولیه باشد. اگرچه میزان سرمایه اولیه این ویزا نسبت به ویزای نوع اول یا Investor  خیلی بیشتر است اما محدودیت های ویزای نوع اول از جمله محدودیت سنی- تمکن مالی برای زندگی در نیوزلند- برخورداری از مدرک زبان آیلتس برای سرمایه گذار و اعضای خانواده نمی­باشد.

اما سرمایه گذار باید دارای سایر شرایط عمومی برای اخذ این ویزا را دارا باشد. مدت اعتبار این ویزا 3 سال است و سرمایه گذار برای اخذ اقامت نیوزلند باید 44 روز در دو سال سال آخر را در این کشور حضور داشته باشد.

ویزای موقت بازنشستگی

سرمایه گذاران برای اخذ این ویزا باید دارای سرمایه اولیه 750 هزار دلار نیوزلند باشند. این ویزا نیز دارای محدودیت سنی حداکثر 66 سال می­باشد که این محدودیت سنی برای همسر سرمایه گذار نیز اعمال می­گردد.

علاوه بر شرایط فوق سرمایه گذار بایستی دارای شرایط زیر نیز باشد:

 • دارا بودن از تمکن مالی حداقل 500 هزار دلار نیوزلندی برای گذراندن زندگی در کشور نیوزلند
 • برخورداری از گواهی عدم سوسابقه کیفری
 • سرمایه گذار به هنگام درخواست این ویزا می­بایست دارای درآمدی به میزان 60 هزار دلار نیوزلند در سال باشد.

عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ویزای سرمایه گذاری در نیوزلند می­توانند با مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایند.

سرمایه گذاری در نیوزلند

با توجه به شرایط بسیار مناسب اقتصادی در کشور نیوزلند و ایجاد محیطی جذاب برای سرمایه گذاری، سرمایه گذاران بسیاری با اخذ یکی از انواع ویزای های سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت می­کنند.

سرمایه گذاران می­توانند ب همراه اعضای خانواده خود به این کشور سفر نموده و به ایجاد کسب و کار و خوداشتغالی بپردازند. علاوه بر تمامی موارد سرمایه گذار می­تواند پس از مدتی در صورتیکه در کسب و کار خود در کشور نیوزلند موفق عمل نموده باشد برای خود و سایر اعضای خانواده خود اقامت دائم این کشور را اخذ نماید.

ویزای کارآفرینی نیوزلند

افرادی که قصد ایجاد کسب وکار در کشور نیوزلند را دارند باید ویزای کارآفرینی این کشور را اخذ نمایند. این ویزا خود به دو دسته کارآفرین ساده – کارآفرین ویژه تقسیم می­گردد.

ویزای کارآفرین ساده چیست؟

افرادی که متقاضی اخذ ویزای کارآفرین ساده هستند باید در ابتدا دارای یک پیشنهاد و یا طرح اقتصادی که باشند که با اجرا نمودن طرح اقتصادی خود باعث سودآوری در کشور نیوزلند شوند.

میزان سرمایه اولیه برای اخذ این ویزا مشخص نیست و بستگی به طرح اقتصادی فرد دارد. ایندسته افراد می­بایست در دو سال اول فعالیت خود بصورت مستقل به خود اشتغالی بپردازند، اما پس از آن می­توانند با افراد دیگر بصورت شراکتی به فعالیت بپردازند.

این نوع ویزا دارای محدودیت سنی نمی­باشد و فرد باید دارای عدم سوسابقه کیفری و برخورداری از مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6 باشند.

ویزای کارآفرینی ویژه چگونه است؟

در این نوع ویزا فرد ملزم به داشتن طرح و یا ایده اقتصادی نمی­باشد، اما بایستی با ایجاد کسب و کاردر نیوزلند فرد به مدت 3 سال در شغل ایجاد شده بصورت تمام وقت مشغول به کار گردد.

افرادی که قصد مهاجرت به نیوزلند از طریق کارآفرینی در این کشور را دارند، برای اخذ ویزای کارآفرینی باید دارای شرایط زیر باشند:

 • دارای حداقل 500 هزار دلار نیوزلندی بعنوان سرمایه اولیه
 • برخورداری از مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 4
 • برخورداری از گواهی عدم سو سابقه کیفری

ویزای بلند مدت تجاری نیوزلند چگونه است؟

این ویزا مختص سرمایه گذارانی می­باشد که قصد خرید تشکیلات و ایجاد بیزینس در نیوزلند را دارند. اعتبار این ویزا ابتدا به مدت 9 ماه است و در صورت موفقیت فرد در کسب و کار خود در این کشور به مدت 3 سال دیگر تمدید خواهد گردید.

افراد با سوالاتی در زمینه سرمایه گذاری در نیوزلند روبرو می­شوند از قبیل:

آیا اعضای خانواده سرمایه گذار می­توانند در نیوزلند به ادامه تحصیل بپردازند؟

آیا تا زمان اخذ اقامت دائم نیوزلند سرمایه گذاران از مزایای حقوق شهروندی این کشور برخوردار نخواهند بود؟

آیا اعضای خانواده سرمایه گذار می­توانند بدون اخذ ویزای کاری نیوزلند به انجام کار در این کشور بپردازند؟

کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره پاسخگو و راهنمای تمامی سوالات عزیزان در زمینه سرمایه گذاری در نیوزلند می­باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *