مهاجرت به کشور نیوزلند

اقامت نیوزلند

نیوزلند جزیره ای است در جنوب غربی اقیانوس آرام که خود از چندین جزیره کوچک تشکیل شده است. هم اکنون افراد زیادی علاقمند به اخذ اقامت نیوزلند می­باشند.افراد با مشاوره با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می­توانند در جزئیات چگونگی اخذ اقامت نیوزلند قرار بگیرند.

نیوزلند نیز همانند کشور استرالیا با دیگر کشورها مرز خاکی ندارد و نزدیکترین همسایه این کشور استرالیا می­باشد که دریای تاسمان این دو کشور را از یکدیگر جذا می­سازد.نیوزلند کشوری با امنیت بسیار بالا است و طبق آمار بین المللی که میزان خشونت را در کشورها بررسی می­نماید این کشور پس از ایسلند و دانمارک و اتریش دارای کمترین خشونت در کشور می­باشد. مردم این کشور از امکانات رفاهی بسیاری مناسبی برخوردار هستند و بحران مالی در نیوزلند نسبت به دیگر کشورها بسیار کمتر است.

از همین رو فرصت های کاری بسیار مناسبی برای افرادی که دارای تخصص ها و مهارت های حرفه ای هستند وجود دارد.با توجه به شرایط بسیار مناسب زندگی در کشور نیوزلند افراد زیادی از طرق مختلف تصمیم به مهاجرت به نیوزلند را دارند. افراد از راههایی همچون مهاجرت از طریق تحصیل- مهاجرت از طریق سرمایه گذاری- مهاجرت از طریق ازدواج- مهاجرت از طریق کار و برخی دیگر از راهها به این کشور زیبا سفر می­نمایند. ناگفته نماند این کشور از مناظر طبیعی بسیار زیبایی برخوردار است و همین امر باعث شده است توریستان زیادی هر سال به این کشور سفر نمایند.

مهاجرت به نیوزلند از طریق تحصیل

سیستم آموزشی در کشور نیوزلند بسیار با کیفیت می­باشد. نظام آموزشی این کشور به سه سطح تقسیم می­گردد. بطوریکه سطح اول نظام آموزشی این کشور مختص کودکان می­باشد که می­توانند ازهمان آغاز تولد تا سن 5 سالگی این دوره را سپری نمایند. البته حضور در این دوره اجباری نمی­باشد و کودکان می­توانند در این دوره بصورت رایگان آموزش ببینند.

سطح دوم مربوط به آموزش های اجباری است. در این دوره دانش­آموزان از سن 6 تا 16 سالگی می­بایست به تحصیل بپردازند. تحصیل در دوره های ابتدایی و متوسطه در مدارس دولتی نیوزلند برای شهروندان این کشور و افرادی که اقامت دائم این کشور را اخذ نموده اند بصورت رایگان می­باشد.  سطح سوم نظام آموزشی نیوزلند مربوط به تحصیل دانش آموزان در دوره دبیرستان و یا تحصیل در مراکز فنی و حرفه ای این کشور می­باشد.

دانش آموزان پس از اتمام تحصیلاتشان در مدارس نیوزلند می­توانند جهت ورود به دانشگاههای این کشور اقدام نمایند. دانشگاههای این کشور از جمله دانشگاههای برتر در جهان محسوب می­شوند بطوریکه تمام دانشگاههای این کشور هم تراز با دانشگاههای کشور انگلستان و استرالیا می­باشد. دانشگاههای نیوزلند تمامی مقاطع تحصیلی را به دانشجویان ارائه می­نماید. دانشجویان در مقطع کارشناسی به مدت 4 سال و در  مقطع کارشناسی ارشد به مدت 2-3 سال و در مقطع دکترا به مدت 3-6 سال می­ایست به تحصیل بپردازند.

مهاجرت به نیوزلند از طریق تولد

هم اکنون اعطای تابعیت در کشور نیوزلند بر اصل خون می­باشد. بدین معنا که دولت نیوزلند تنها به نوزادانی که یکی از والدین آنها تابعیت نیوزلند را داشته باشد تابعیت این کشور را اعطا می­نماید. البته قبل از ژانویه 2006 سیسم اعطای تابعیت در نیوزلند بر اصل خاک بود و بدون در نظر گرفتن تابعیت والدین هر نوزادی که در خاک این کشور متولد می­گردید تابعیت نیوزلندی اعطا می­شد.هم اکنون نیز دولت نیوزلند به افرادی که تا قبل از تاریخ فوق بدنیا آمده باشند اعطای تابعیت را بر اصل خاک و کسانیکه بعد از ژانویه 2006 بدنیا آمده باشند اعطای تابعیت بر اصل خون را در نظر می­گیرد.

مهاجرت به نیوزلند از طریق ازدواج

طبق قوانین ازدواج در نیوزلند افراد خارجی که با اتباع نیوزلندی ازدواج می­کنند می­توانند ابتدا اقامت نیوزلند و پس از آن تابعیت این کشور را اخذ نمایند.

البته ازدواج در نیوزلند دارای شرایطی می­باشد. از جمله شرایط ازدواج در این کشور عبارتند از:

 • طرفین بالای 18 سال باشند.
 • زوجین حداقل به مدت یک سال زندگی مشترک بصورت واقعی داشته باشند.
 • تبعه­ی خارجی باید به زبان انگلیسی مسلط باشد.

ما به افرادی که قصد ازدواج با اتباع نیوزلندی را دارند پیشنهاد می­نمائیم با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نموده و از مشاوره های آنان بهره­مند گردند.

اقامت نیوزلند

از دیگر راه های مهاجرت به نیوزلند که افراد می­توانند اقامت این کشور را اخذ نمایند پناهندگی است. اگرچه پناهندگی راهی مناسب برای اخذ اقامت کشور نیوزلند نمی­باشد، اما برخی از افراد بدلایلی همچون فقر، جنگ و ناامنی به این کشور مهاجرت نموده و درخواست پناهندگی به این کشور را می­نمایند.

کشور نیوزلند از جمله کشورهای عضو کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل می­باشد. این کشور سالانه با درخواست پناهندگی بسیاری از افراد موافقت نموده و به آنان اقامت نیوزلند را اعطا می­نماید. اکثر پناهجویان از طریق راههای قاچاقی به این کشور مراجعت می­نمایند. اما پیشنهاد م اینست با وجود راههای قانونی مهاجرت به نیوزلند افراد از مهاجرت قاچاقی به کشور نیوزلند خودداری نمایند.

مهاجرت به نیوزلند از طریق کاری چگونه است؟

همانطور که بیان نمودیم شرایط و فرصت های کاری در کشور نیوزلند بسیار مناسب است. صدور ویزای کاری نیوزلند براساس سیستم امتیازدهی است. افراد برای اخذ این ویزا می­بایست حداقل 100 امتیاز از مجموع 140 امتیاز را کسب نمایند تا دولت نیوزلند ویزای کاری این کشور را برای وی صادر نماید. شرایط عمومی برای اخذ ویزای کاری نیوزلند عبارتست از:

 • فرد می­بایست بین 20 الی 50 سال سن داشته باشد.
 • برخورداری از سلامت جسمانی
 • ارائه گواهی عدم سوسابقه کیفری
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره5

افرادی که موفق به اخذ ویزای کاری نیوزلند می­گردند ولی از مهارت زبان انگلیسی برخوردار نیستند می­بایست پس از ورود به این کشور دوره های زبان انگلیسی را سپری نمایند.

دانشجویان بین المللی که جهت ادامه تحصیل کشور نیوزلند را انتخاب نموده اند، پس از اتمام تحصیلات خود می­توانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری این کشور تبدیل نموده و به انجام کار در این کشور بپردازد. دانشجویان با انجام کار در این کشور می­توانند اقامت نیوزلند و پس از گذشت مدتی تابعیت کشور نیوزلند را دریافت نمایند.

دولت نیوزلند دو نوع ویزای کاری برای دانشجویان بین المللی پس از تحصیل در این کشور ایجاد نموده است:

 • اول ویزای کار نیوزلند که دانشجویان با اخذ آن می­توانند به مدت 1 سال به جستجوی شغل مورد نظر خود در این کشور بپردازند.
 • دوم ویزای کار نیوزلند که دانشجویان با دریافت این نوع ویزا می­توانند به مدت 2 سال اقامت نیوزلند را اخذ و به انجام کار در این کشور بپردازند.

اخذ اقامت نیوزلند از طریق کارآفرینی چگونه است؟

افراد زیادی با ایجاد کسب و کار و کارآفرینی در نیوزلند به این کشور مهاجرت نموده و پس از مدتی می­توانند اقامت دائم وپس از آن تابعیت این کشور را بدست آورد. از جمله شرایط کارآفرینی در نیوزلند اینست که فرد باید از تمکن مالی کافی برای ایجاد کسب و کار وسرمایه گذاری در نیوزلند برخوردار باشد. همچنین فرد باید ایده و یا طرحی اقتصادی را به دولت نیوزلند پیشنهاد دهد، پس از بررسی و ارزیابی طرح اقتصادی فرد توسط دولت نیوزلند به فرد اجازه ایجاد کسب و کار و یا کارافرینی داده خواهد شد.

در صورتیکه کسب و کار افراد در کشور نیوزلند باعث رشد اقتصادی در این کشور گردد و به در طی چندین سال فعالیت موفق عمل نماید؛ دولت نیوزلند تابعیت این کشور را به وی اعطا خواهد نمود. ناگفته نماند حداقل سرمایه افراد برای کارآفرینی و ایجاد کسب و کار در این کشور 100 هزار دلار نیوزلندی می­باشد. افراد با سوالات بسیاری در زمینه اقامت نیوزلند روبرو خواهند شد از جمله:

 • آسانترین راه برای اخذ اقامت کشور نیوزلند و تابعیت این کشور کدام است؟
 • آیا افراد با اخذ اقامت این کشور از تمامی تسهیلات شهروندی نیوزلند برخوردار خواهد شد؟
 • آیا با کارآفرینی در کشور نیوزلند می­توان تابعیت برای تمامی اعضای خانواده نیز کسب نمود؟

کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره پاسخگو و راهنمای عزیزان در این زمینه می­باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *