مهاجرت به کشور نیوزلند

اقامت نیوزلند

اقامت نیوزلند

اقامت نیوزلند بدون تردید در سال 2022 نیز به مانند سال های گذشته متقاضیان بسیار زیادی دارد چراکه در نهایت به اخذ پاسپورت منجر خواهد شد. افراد با مشاوره با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می ­توانند در جزئیات چگونگی اخذ اقامت نیوزلند قرار بگیرند.

نیوزلند نیز همانند کشور استرالیا با دیگر کشورها مرز خاکی ندارد و نزدیکترین همسایه این کشور استرالیا می ­باشد که دریای تاسمان این 2 کشور را از یک دیگر جذا می ­سازد. نیوزلند کشوری با امنیت بسیار بالا است و طبق آمار بین المللی که میزان خشونت را در کشورها بررسی می ­نماید این کشور پس از ایسلند و دانمارک و اتریش دارای کمترین خشونت در کشور می باشد. مردم این کشور از امکانات رفاهی بسیاری مناسبی برخوردار هستند و بحران مالی در نیوزلند نسبت به دیگر کشورها بسیار کمتر است.

اینفوگرافی اقامت نیوزلنذ

طرق مهاجرت و اقامت نیوزلند

فرصت های کاری بسیار مناسبی برای افرادی که دارای تخصص ها و مهارت های حرفه ای هستند در کشور نیوزلند وجود دارد. با توجه به شرایط بسیار مناسب زندگی در کشور نیوزلند افراد زیادی از طرق مختلف تصمیم به مهاجرت به نیوزلند را دارند. افراد از راه هایی هم چون راه های زیر به این کشور زیبا سفر می ­نمایند. متقاضیان می توانند پس از بررسی طرق مهاجرت به این کشور، روش مناسب خود را انتخاب نمایند. بایستی توجه داشت که روش مهاجرتی متقاضی اثر مستقیمی بر زندگی و حقوق شهروندی او در نیوزلند خواهد داشت.

ناگفته نماند این کشور از مناظر طبیعی بسیار زیبایی برخوردار است و همین امر باعث شده است توریستان زیادی هر سال به این کشور سفر نمایند.

 • مهاجرت از طریق تحصیل
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت از طریق کار

کیفیت زندگی در نیوزلند نیز بسیار بالا است و در نمودار زیر می توان شاخص های مهم زندگی در 2 شهر بزرگ این کشور را مشاهده کرد.

شاخص های مهم زندگی در 2 شهر نیوزلند

بهترین روش اخذ اقامت نیوزلند

تمامی طرق مهاجرت به نیوزلند به متقاضیان امکان بهره مندی از مزایای متعددی را می دهد. اما روشی که بهترین مزایا را به متقاضیان ارائه دهد در این میان مخاطبان بسیاری خواهد داشت. متقاضیان بسته به نیاز خود و مقصد مورد نظر، اقدام به انتخاب روش مهاجرتی می نمایند. از این رو خواسته های متقاضیان و ویژگی های کشور مقصد تعیین کننده مناسب ترین روش برای مهاجرت هر فرد است. برای مثال مهاجرت به نیوزلند برای کار در این کشور، ویژگی های زیر را از نیوزلند انتظار دارد.

ویژگی های اخذ اقامت نیوزلند

اقامت نیوزلند از طریق تحصیل

سیستم آموزشی در کشور نیوزلند بسیار با کیفیت می ­باشد. نظام آموزشی این کشور به 3 سطح تقسیم می ­گردد:

سطوح مختلف تحصیلی توضیحات
سطح اول مختص کودکان است از همان آغاز تولد تا سن 5 سالگی که البته حضور در این دوره رایگان است و البته اجباری نیست.
سطح دوم در این دوره دانش­ آموزان از سن 6 تا 16 سالگی باید به تحصیل اجباری بپردازند. تحصیل در دوره های ابتدایی و متوسطه در مدارس دولتی نیوزلند برای شهروندان این کشور و افرادی که اقامت دائم این کشور را اخذ نموده اند رایگان است.­
سطح سوم تحصیل دانش آموزان در دوره دبیرستان و یا تحصیل در مراکز فنی و حرفه ای این کشور می­ باشد.

دانش آموزان پس از اتمام تحصیلات در مدارس نیوزلند می ­توانند جهت ورود به دانشگاه های این کشور اقدام نمایند. دانشگاه های این کشور از جمله دانشگاه های برتر در جهان محسوب می ­شوند. به طوری که تمام دانشگاه های این کشور هم تراز با دانشگاه های کشور انگلستان و استرالیا می ­باشد.

دانشگاه های نیوزلند تمامی مقاطع تحصیلی را به دانشجویان ارائه می ­نماید. دانشجویان در مقاطع مختلف به شرح مدت های زیر­ بایستی به تحصیل بپردازند:

مقاطع تحصیلی مدت تحصیل
مقطع کارشناسی 4 سال
مقطع کارشناسی ارشد 2 الی 3 سال
مقطع دکتری 3 الی 6 سال

اقامت نیوزلند از طریق تولد

هم اکنون اعطای تابعیت در کشور نیوزلند بر اصل خون می ­باشد. بدین معنا که دولت نیوزلند تنها به نوزادانی که یکی از والدین آنها تابعیت نیوزلند را داشته باشند، تابعیت این کشور را اعطا می ­نماید. البته قبل از ژانویه 2006 سیسم اعطای تابعیت در نیوزلند بر اصل خاک بود و بدون در نظر گرفتن تابعیت والدین هر نوزادی که در خاک این کشور متولد می ­گردید تابعیت نیوزلندی اعطا می­ شد. هم اکنون نیز دولت نیوزلند به افرادی که تا قبل از تاریخ فوق به دنیا آمده باشند اعطای تابعیت را بر اصل خاک و کسانی که بعد از ژانویه 2006 به دنیا آمده باشند، اعطای تابعیت بر اصل خون را در نظر می­ گیرد.

اقامت نیوزلند از طریق ازدواج

طبق قوانین ازدواج در نیوزلند افراد خارجی که با اتباع نیوزلندی ازدواج می­ کنند، می ­توانند ابتدا اقامت نیوزلند و پس از آن تابعیت این کشور را اخذ نمایند. البته ازدواج در نیوزلند دارای شرایطی می ­باشد. از جمله شرایط ازدواج در این کشور عبارتند از:

 • طرفین بالای 18 سال باشند.
 • زوجین حداقل به مدت یک سال زندگی مشترک به صورت واقعی داشته باشند.
 • تبعه­ خارجی باید به زبان انگلیسی مسلط باشد.

ما به افرادی که قصد ازدواج با اتباع نیوزلندی را دارند پیشنهاد می ­نمائیم با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نموده و از مشاوره های آنان بهره­ مند گردند.

اقامت نیوزلند از طریق پناهندگی

از دیگر راه های مهاجرت به نیوزلند که افراد می ­توانند اقامت این کشور را اخذ نمایند پناهندگی است. اگرچه پناهندگی راهی مناسب برای اخذ اقامت کشور نیوزلند نمی ­باشد، اما برخی از افراد به دلایلی هم چون دلایل زیر به این کشور مهاجرت نموده و درخواست پناهندگی به این کشور را می­ نمایند:

 • فقر
 • جنگ
 • ناامنی

کشور نیوزلند از جمله کشورهای عضو کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل می ­باشد. این کشور سالانه با درخواست پناهندگی بسیاری از افراد موافقت نموده و به آنان اقامت نیوزلند را اعطا می­ نماید. اکثر پناهجویان از طریق راه های قاچاقی به این کشور مراجعت می­ نمایند. اما پیشنهاد ما این است با وجود راه های قانونی مهاجرت به نیوزلند افراد از مهاجرت قاچاقی به کشور نیوزلند خودداری نمایند.

اخذ اقامت نیوزلند از طریق کار

اخذ اقامت نیوزلند از طریق کار

همان طور که بیان نمودیم شرایط و فرصت های کاری در کشور نیوزلند بسیار مناسب است. صدور ویزای کاری نیوزلند براساس سیستم امتیازدهی است. افراد برای اخذ این ویزا می­ باید حداقل 100 امتیاز از مجموع 140 امتیاز را کسب نمایند تا دولت نیوزلند ویزای کاری این کشور را برای وی صادر نماید.

شرایط عمومی برای اخذ ویزای کاری نیوزلند عبارتست از:

 • سن بین 20 الی 50 سال
 • برخورداری از سلامت جسمانی
 • ارائه گواهی عدم سوسابقه کیفری
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره 5

افرادی که موفق به اخذ ویزای کاری نیوزلند می ­گردند ولی از مهارت زبان انگلیسی برخوردار نیستند، ­بایستی پس از ورود به این کشور دوره های زبان انگلیسی را سپری نمایند.

مزایای کار در نیوزلند

کار در کشور نیوزلند می تواند به متقاضیان امکان بهره مندی از مزایای متعددی را بدهد. از این رو متقاضیان زیادی برای کار در این کشور اقدام می نمایند. مزایای کار در کشور نیوزلند می توانند زیرساخت های مطلوبی برای اخذ اقامت دائم در این کشور باشند. برخی از مزایای کار در این کشور عبارتند از:

 • حقوق ماهیانه مطلوب
 • ساعات کاری مطلوب
 • بهره مندی از رفاه اجتماعی
 • بهره مندی از مزایای بیمه و حساب های بانکی

تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری نیوزلند

دانشجویان بین المللی که جهت ادامه تحصیل کشور نیوزلند را انتخاب نموده اند، پس از اتمام تحصیلات خود می ­توانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری این کشور تبدیل نموده و به انجام کار در این کشور بپردازد. دانشجویان با انجام کار در این کشور می­ توانند اقامت نیوزلند و پس از گذشت مدتی تابعیت کشور نیوزلند را دریافت نمایند.

دولت نیوزلند 2 نوع ویزای کاری برای دانشجویان بین المللی پس از تحصیل در این کشور ایجاد نموده است:

انواع ویزای کار برای دانشجویان توضیحات
نوع اول می­ توانند به مدت 1 سال به جستجوی شغل مورد نظر خود در این کشور بپردازند.
نوع دوم می ­توانند به مدت 2 سال اقامت نیوزلند را اخذ و به انجام کار در این کشور بپردازند.

اخذ اقامت نیوزلند از طریق کارآفرینی

افراد زیادی با ایجاد کسب و کار و کارآفرینی در نیوزلند به این کشور مهاجرت نموده و پس از مدتی می­ توانند اقامت دائم و پس از آن تابعیت این کشور را به دست آورند. از جمله شرایط کارآفرینی در نیوزلند این است که:

 • برخورداری فرد از تمکن مالی کافی برای ایجاد کسب و کار وسرمایه گذاری در نیوزلند
 • پیشنهاد ایده و یا طرحی اقتصادی به دولت نیوزلند از طرف سرمایه گذار
 •  اجازه ایجاد کسب و کار و یا کارافرینی از طرف دولت نیوزلند پس از بررسی و ارزیابی طرح اقتصادی فرد
 • اعطای تابعیت از طرف دولت نیوزلند به کارآفرین در صورتی که کسب و کار او در کشور نیوزلند باعث رشد اقتصادی در این کشور گردد و در طی چندین سال فعالیت موفق عمل نماید.
 • حداقل سرمایه افراد برای کارآفرینی و ایجاد کسب و کار در این کشور NZD100000 (دلار نیوزلند)

افراد با سوالات بسیاری در زمینه اقامت نیوزلند روبرو خواهند شد، از جمله:

 • آسانترین راه برای اخذ اقامت کشور نیوزلند و تابعیت این کشور کدام است؟
 • آیا افراد با اخذ اقامت این کشور از تمامی تسهیلات شهروندی نیوزلند برخوردار خواهد شد؟
 • آیا با کارآفرینی در کشور نیوزلند می ­توان تابعیت برای تمامی اعضای خانواده نیز کسب نمود؟

کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره پاسخگو و راهنمای عزیزان در این زمینه می­ باشد.

سوالات پرتکرار در باب اقامت در نیوزلند

در این بخش مفتخر به پاسخگویی سوالات پرتکرار در باب اقامت در نیوزلند می باشیم:

 • اخذ اقامت در نیوزلند از چه روش هایی امکان پذیز است؟ راه های مختلفی نیز برای اخذ اقامت این کشور از جمله کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج و تولد وجود دارد که هر کدام در نوع خود ارزشمند است و هر کدام قابلیت تبدیل شدن به اقامت دائم و در نهایت اخذ پاسپورت را دارند.
 • اقامت تحصیلی در نیوزلند چگونه به دست می آید؟ برای اخذ اقامت موقت بلند مدت از طریق تحصیل به یک پذیرش معتبر از دانشگاه های برتر نیوزلند در مقاطع مختلف تحصیلی نیاز است. این نوع اقامت پس از تحصیل و رسیدن به کار تمام وقت تبدیل خواهد شد.
 • اقامت کاری در نیوزلند چه شرایطی دارد؟ برای کار در نیوزلند لازم است تا فرد پیشنهاد شغلی از کارفرمایی در نیوزلند داشته باشد تا بتواند در سیستم امتیازبندی ویزای کار نیوزلند وارد شود که در این مرحله علاوه بر پیشنهاد کای باید از سن، مدرک تحصیلی، سابقه کار مرتبط نیز امتیازات معقول به دست آورد. با 5 سال کار در کشور نیوزلند و رعایت قوانین می توانند اقامت دائم این کشور را نیز به دست آورند.
 • اقامت از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی در نیوزلند چگونه به دست می آید؟ کارآفرینی یکی از راه های مطمئن برای اخذ اقامت دائم است. برای دریافت ویزای کارآفرینی لازم است تا فرد طرح پیشنهادی سودآوری داشته باشد که برای اجرای آن نیز بتواند حداقل سرمایه اولیه NZD100000 (دلار نیوزلند) را ارائه دهد.
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *