شرایط انگلستان

هزینه زندگی در انگلستان

هزینه زندگی در انگلستان

یکی از موارد مهم قبل از مهاجرت میزان آگاهی شما از هزینه زندگی در انگلستان در سال 2020 است که در این نوشتار به بررسی جامع این موضوع پرداخته ایم. هزینه زندگی را می توان به چند بخش کلی تقسیم بندی نمود که از قبیل هزینه خرید و اجاره مسکن و انرژی، خورد و خوراک، هزینه های رفت و آمد و تهیه پوشاک و تفریحات و خرید مایحتاج و سایر موارد بنا به سلیقه و سبک زندگی اشخاص تقسیم نمود. البته وقتی شخصی به عنوان یک شهروند خارجی در این کشور قصد زندگی دارد، نوع اقامت شخص در برآورد صحیح هزینه ها نقش دارد.

  • میزان اجاره یک ملک در انگلستان ماهیانه چه مقدار هزینه خواهد داشت؟
  • هزینه زندگی ماهیانه یک فرد مجرد و یا خانواده در انگلستان چه مقدار می باشد؟

از این قبیل سوالات در ذهن خواننده ای که هدف زندگی در انگلستان را دارد بسیار است. شما برای پاسخ سوالتتان کافی است این نوشتار را تا انتها مطالعه نمائید. همچنین می توانید پس از مطالعه سوالات خود را در این زمینه و اخذ هر نوع ویزا به کشورهای درجه یک با مشاوران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در میان بگذارید. در ابتدا به مقدمه ای از مهاجرت به انگلستان و میزان هزینه ها پرداخته ایم.

مهاجرت به انگلستان

انگلستان میزبان تعداد زیادی از مهاجران می باشد و برخی از آن ها فقط برای مدت کوتاهی وارد کشور می شوند، در حالیکه برخی دیگر تصمیم می گیرند در این کشور زندگی کنند. عموم مهاجران زندگی در پایتخت انگلستان، یعنی شهر لندن را انتخاب می کنند. جایی که هزینه های زندگی بسیار بالایی به همراه دارد. اما لازم به ذکر است که بهترین فرصت های شغلی با بالاترین حقوق در این شهر قابل یافتن است. هزینه زندگی در انگلیس در مقایسه با سایر کشورها زیاد است. اگرچه در بسیاری موارد، حقوق بالاتر میتواند برای برخی از مهاجران سبک زندگی راحتی ایجاد کند. اکثر مهاجرانی که قصد ورود به انگلستان را دارند در جستجوی شغل و فرصتی برای گسترش تحصیلات هستند. به طور کلی، مهاجران با سطح تحصیلات خوب علیرغم هزینه های نسبتاً زیاد برای مسکن، حمل و نقل عمومی و قبض خدمات می تواند از کیفیت زندگی بالاتری برخوردار باشد.

در این مقاله به جزئیات هزینه در سال 2020 هم پرداخته خواهد شد.

در طول تاریخ انگلیس کارگران اتحادیه اروپا، مهاجران و نیروی کار خارجی را با وجود کیفیت زندگی بهتر در این کشور جذب کرده است. هزینه زندگی در لندن بسیار زیاد است؛ اما در مقایسه با سایر شهرهای بزرگ دنیا، پایتخت انگلیس یک شهر بسیار مقرون به صرفه برای زندگی است. اولین و مهمترین دغدغه متقاضیان برای زندگی کردن در کشور انگلستان و پرداخت هزینه زندگی در انگلستان، اجاره یک آپارتمان می باشد. به عنوان یکی از بزرگترین شهرهای جهان، هزینه اجاره یا خرید یک آپارتمان خوب در لندن از سایر نقاط دنیا بیشتر می باشد.

اقامت و هزینه زندگی در انگلستان در سال 2020

میانگین هزینه های اجاره مسکن در مرکز شهر در کشور انگلستان از 1.000 الی 1.600£ (پوند) می باشد. یک آپارتمان در محله های حومه شهر به طور متوسط با ​​اجاره ماهانه 1.175£ (پوند) همراه می باشد. در کل، هزینه ماهیانه اجاره آپارتمان های مجهز در مرکز شهر بین 1.200 تا 2.200£ (پوند) متغیر است، در حالی که در حومه شهر هزینه اجاره آپارتمان از 900 الی 1.500£ (پوند) می باشد. متقاضیان باید در نظر داشته باشند که اجاره مسکن و آپارتمان های مجهز تر و بزرگ تر در مرکز شهر می تواند به 3.100£ (پوند) برسد.

به عنوان مثال، اجاره یک آپارتمان 3 خوابه واقع در مرکز شهر، به طور متوسط ​​3.094£ (پوند) برای شما هزینه خواهد داشت. اگر برای یافتن آپارتمان مناسب بیشتر تحقیق کنید، می توانید چنین آپارتمانی را پیدا کنید که اجاره ماهانه آن بین 2.200 و 4.500£ (پوند) باشد. در خارج از مرکز، می توانید چنین آپارتمانی را با قیمتی بین 1.500 تا 2.700£ (پوند) (به طور متوسط ​​2.035£ (پوند) پیدا کنید.

هزینه خدمات در انگلستان

زندگی در کشور انگلستان در صورتی با هزینه های کم همراه خواهد بود که متقاضیان و مهاجران خارجی بتوانند با داشتن شرایط مورد نیاز به صورت مشترک با یک فرد دیگر در یک آپارتمان زندگی کنند. اجاره یک آپارتمان هزینه های دیگری مانند هزینه های قبض و خدمات شهری را به همراه دارد. به طور متوسط ​​برای یک آپارتمان معمولی متقاضیان و مهاجران باید هر ماه 14.541£ (پوند) برای برق، سیستم های گرمایشی و سرمایشی، آب و زباله پرداخت کنند. به یاد داشته باشید که هزینه های خدمات و امکانات مسکن به مساحت خانه بستگی دارد. چنانچه به طور مشترک در یک خانه کمی بزرگتر زندگی کنید طبیعتا از هزینه های خدمات خود در این کشور که آنچنان ارزان هم نیست کاسته اید.

هزینه حمل و نقل در انگلستان

سفر با اتومبیل در شهرهای مختلف کشور انگلستان اغلب نسبتاً کند است و این امر باعث می شود حمل و نقل عمومی به یک انتخاب هوشمندانه تبدیل شود. شبکه حمل و نقل عمومی در شهرهای بزرگ انگلستان گسترده می باشد؛ اما بلیط های شبکه حمل و نقل عمومی می توانند گران باشند.

به طور کلی، هزینه های حمل و نقل در انگلستان به صورت زیر می باشند:

حمل و نقل و وسایل نقلیه انگلیس هزینه متوسط به £ (پوند)
یک لیتر بنزین 1.19
بلیط ماهانه اتوبوس 132
بلیط تک سفره اتوبوس 2.50
تعرفه تاکسی تا 8 کیلومتر 19
تویوتا کرولا جدید 18.700
گلف فولکس واگن جدید 18.000

شما به عنوان یک خارجی برای رانندگی در انگلستان نیاز به گواهینامه رانندگی بین المللی دارید. البته برخی افراد ترجیح می دهند نیز راننده داشته باشند و یا ماشین اجاره نمایند. در اکثر موسسات اجاره اتومبیل شخص برای اجاره یک خودرو نیاز به سن حداقل 23 سال دارد.

این نکته را باید در نظر داشت که اگر شما شهروند آمریکایی باشید نیازی به اخذ گواهینامه بین المللی برای رانندگی در انگلستان ندارید.

می توان برای رفت و آمد با حمل و نقل عمومی بخصوص اتوبوس و متروها هزینه کرایه خود را بصورت نقدی هم پرداخت نمائید. البته می توان برای کم کردن هزینه ها از بلیط های رفت و آمد سالیانه نیز استفاده نمود. این بلیط ها از سوی مراکز دولتی، شهرداری و دفاتر خصوصی قابل درخواست است.

مراقبت بهداشتی و هزینه زندگی در انگلستان

مراقبت بهداشتی و هزینه زندگی در انگلستان

بریتانیا دارای سیستم بهداشتی می باشد که به عنوان یکی از بهترین های جهان شناخته می شود. در صورتی که مهاجران و متقاضیان مقیم کشور انگلستان باشند، مراقبت های بهداشتی و درمان در انگستان رایگان می باشد. با این حال، به عنوان مهاجر، اگر ترجیح می دهید می توانید به تسهیلات خصوصی مراجعه کنید. داشتن بیمه درمانی خصوصی می تواند به این معنی باشد که شما سریعتر از آنچه ممکن است از طریق سیستم عمومی به خدمات دسترسی پیدا کنید.

هزینه های مراقبت های درمانی در انگلستان به صورت زیر می باشد:

خدمات بهداشتی و درمانی متوسط هزینه به £ (پوند)
پزشک خانواده 68
داروی سرما خوردگی (6 روز) 4
نسخه آنتی بیوتیکی 8

افرادی از قبیل کودکان 15 سال و کمتر از سن و 16 تا 18 که بصورت تمام وقت در مدرسه در حال تحصیل هستند و همچنین افراد 60 ساله یا بالاتر، افراد کم درآمد، زنان باردار و کسانی که در 12 ماه گذشته به دنیا آمده اند و مبتلایان به سرطان از پرداخت هزینه و ارائه نسخه برای تهیه دارو معاف هستند.

هزینه زندگی در انگلستان برای خانوار

لندن به عنوان پایتخت انگلیس و قطب مالی جهانی، یکی از گران ترین مکان های زندگی در کره زمین است. به ویژه اجاره مسکن هزینه های کلی زندگی در انگلستان را بالا می برد. اما هزینه ها روز به روز نیز بیشتر می شوند و متقاضیان برای اقامت در این کشور باید توان مالی کافی داشته باشند. مهاجران برای زندگی ارزان تر می توانند شهر دیگری مانند گلاسکو، کاردیف، منچستر یا بیرمنگام را انتخاب کنند این شهرها نیز به عنوان شهرهای دانشجویی برای تحصیل در انگلستان نیز ارزان می باشند. زندگی در یک شهر یا روستا کوچکتر معمولاً با هزینه های بسیار کمتری نسبت به شهر های بزرگ همراه خواهد بود.

در این بخش قصد داریم تا هزینه های زندگی در 2 شهر لندن و منچستر را مقایسه کنیم:

هزینه های زندگی در انگلستان (بجز مسکن) لندن به £ (پوند) منچستر به £ (پوند)
فرد مجرد (1 ماه) 760 600
فرد مجرد (1 سال) 900 700
دانشجو (1 ماه) 550 450
خانواده 4 نفره (1 ماه) 2.720 2.100
خانواده 4 نفره (1 سال) 32.600 25.300

معمولا هزینه زندگی در شهرهای بزرگ به نسبت بیشتر از هزینه زندگی در شهرهای کوچک تر است. البته هزینه زندگی در حومه شهر به نسبت مرکز شهرها نیز ارزانتر است. برای تهیه مسکن نیز می توانید به صورت آنلاین زمانی که در کشور خودتان هستید این اقدام را انجام دهید.

هزینه مواد غذایی و خوراک در انگلیس

هزینه زندگی در لندن به مدیریت هزینه های موارد غذایی و خوراک نیز بستگی دارد. به طور متوسط هزینه ​​یک وعده غذایی در یک رستوران ارزان قیمت 15£ (پوند) می باشد. به یاد داشته باشید که در صورتی که متقاضیان و ساکنین کشور انگلستان در خانه به پخت و پز مشغول شوند و غذا های خانگی درست کنند، می توانند هزینه های غذای خود را به صورت چشم گیری کاهش دهند.

از برجسته ترین هزینه های موارد غذایی در انگلستان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

اقلام هزینه متوسط به £ (پوند)
نان 500 گرم 1.09
آب 1.5 لیتر 0.94
شیر 1 لیتر 0.92
تخم مرغ 12 عدد 2.12
پنیر محلی 1 کیلوگرم 6.41
گوشت گاو 1 کیلوگرم 8.64
سینه مرغ 1 کیلوگرم 6.85
برنج سفید 1 کیلوگرم 1.63
سیب زمینی 1 کیلوگرم 1.21
سیب 1 کیلوگرم 2.01
موز 1 کیلوگرم 1.07

معمولا هزینه تهیه وعده های غذایی در کشورهای انگلستان و آمریکا نزدیک به هم هستند. اگر شما بخواهید یک وعده غذایی را در یک رستوران در جای خوب شهر و یک جای متوسط تهیه کنید تقریبا هزینه ای حدود 50 تا 150$ (دلار) برای یک وعده غذایی کامل بایستی در ظر بگیرید.

میانگین هزینه ها در شهرهای انگلستان

همچنین میانگین هزینه های غذا در شهرهای مختلف متغیر و به شرح زیر می باشند:

  • لندن: 265£ (پوند)
  • منچستر: 240£ (پوند)
  • لیورپول: 205£ (پوند)
  • ادینبورگ: 255£ (پوند)
  • گلاسکو: 225£ (پوند)

به طور کلی می توان گفت برآورد میزان هزینه زندگی بستگی به سبک زندگی شما دارد. بهتر است اگر شما عزیزان به دنبال کسب اطلاعات درباره قوانین انگلستان در زمینه های مهاجرتی، زندگی، اقامت، تابعیت، تجارت، سرمایه گذاری، ازدواج و یا تحصیل در انگلستان هستید، با مشاورین ما همین حالا تماس بگیرید و یا با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *