شرایط آنتیگوا و باربودا

هزینه زندگی در آنتیگوا و باربودا

هزینه زندگی در آنتیگوا و باربودا

برای افرادی که تمایل به زندگی در اقلیم گرم و مرطوب را دارند، هزینه زندگی در آنتیگوا و باربودا می تواند پیش از مهاجرت قابل توجه متقاضیان باشد. آنتیگوا و باربودا کشوری جزیره ایی در آنتیل های کوچک است و در مجمع الجزایر هند غربی و بخشی از جزایر لیوارد و در شرق دریای کارائیب جای دارد. مساحت آن 442 کیلومتر مربع و پایتخت آن شهر سنت جانز است. این کشور از 3 جزیره آنتیگوا، باربودا و ریداندا تشکیل شده است.

عمده فعالیت های اقتصادی این کشور مبتنی بر گردشگری است که به دلیل پلاژهای زیبا، کازینوهای متعدد، بنا های تاریخی مربوط به قرن 18 و نیز کلیسای جامع بسیار زیبا به سبک گوتیک و بسیاری دیگر از منابع دیدنی در کنار بالا بودن سطح فرهنگی زمینه ساز جلب گردشگران و بالا رفتن درآمد های ارزی این کشور است. در این مقاله که توسط مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت گرد آوری شده است به بررسی وضعیت اقتصادی و هزینه های زندگی در این کشور پرداخته خواهد شد.

  • بررسی اقتصاد آنتیگوا و باربودا
  • بررسی تاریخ اقتصاد آنتیگوا و باربودا
  • هزینه های زندگی در آنتیوا و باربودا

بررسی اقتصاد آنتیگوا و باربودا

به صورت کلی بیشتر درآمد ارزی و اقتصاد این کشور به واسطه صنعت گردشگری بوده و زندگی افراد این کشور بر حول این محور می چرخد. سایر روش های درآمد زایی در این کشور مبتنی بر کشت نیشکر و تولید شکر بوده و افزون بر آن تولید و فراوری غذاهای دریایی و نیز تولید نفت نیز بر اقتصاد این منطقه اثر گذار است.

واحد پول این کشور دلار کارائیب بوده و واحد جزئی آن سینت نام دارد و نیز این کشور جزو کشورهای مشترک المنافع است. پایتخت این کشور سنت جانز است و به دلیل وجود جاذبه های طبیعی و هم چنین وجود ساختمان های زیبا و دیدنی از مهم ترین علل تاثیر گذار بر اقتصاد این کشور است. این کشور در حدود 314 سال مستعمره بریتانیا بوده است و در حدود 41 سال است که از اعلام استقلال این کشور می گذرد که وره کورن وال برد پس از اینکه نخست وزیر آن شد یکی از مسببین استقلال این کشور است.

بررسی هزینه های زندگی در آنتیگوا و باربودا

با توجه به بالا رفتن درامد روزانه و سطح رفاه مردم این کشور از طریق روش های توریستی، فرهنگ و هنر، در آمدهای نفتی و غیره سطح رفاه نیز افزایش می یابد. در واقع می توان گفت گردشگری بیش از نیمی از تولید ناخالص داخلی را به طور مستقیم و یا غیر مستقیم تحت الشعاع قرار می دهد. البته طی سال های اخیر با وجود طوفان های شدید در سال 1995 به بافت و زیر ساخت های گردشگری این کشور آسیب های جدی وارد گردید که به سبب آن نرخ گردشگری این کشور نیز به شدت کاهش یافت. البته آنتیگوا پس از این حادثه به جهت کاهش آسیب پذیری خود در برابر بلایای طبیعی، اقتصاد خود را متنوع نمود.

همچنین پس از آن، در سال 1999 و در پی تحریم های مالی ایالت متحده و نیز انگلستان به شدت آسیب دید که علت آن دولت تلاش هایی مبتنی بر برآورده کردن خواسته های بین المللی به جهت برداشتن این تحریم ها نمود. تولید محصولات کشاورزی جزیره عمدتا به بازار داخلی هدایت می شود. این بخش با محدودیت آب و نیروی کار مواجه شده که نشان دهنده افزایش دستمزدهای بالاتر در جهانگردی و ساخت و ساز است. به طور کلی می توان گفت هزینه زندگی در آنتیگوا و باربودا مناسب است اما در مقایسه با هزینه زندگی در آلمان و یا سایر کشور های اروپایی بسته به نوع خرید و زندگی ممکن است بالاتر باشد.

بررسی هزینه های زندگی در آنتیگوا و باربودا

هزینه اقلام غذایی در آنتیگوا و باربودا

برای آشنایی علاقمندان به حوزه کارائیب و مقایسه آن با شرایط و هزینه زندگی در انگلیس و یا سایر کشورها در ادامه هزینه های زندگی از جمله خریدهای روزمره، اجاره و خرید ملک و مسکن و به طور کلیه هزینه های زندگی در آنتیگوا و باربودا بررسی خواهد شد:

مواد غذایی مقدار قیمت به دلار
شیر 1 لیتر 50.5$
نان سفید تازه 500 گرم 6.75$
برنج 1 کیلوگرم 5.08$
تخم مرغ 12 عدد 10.25$
آب بطری 5/1 لیتری 4.1$
سیب زمینی 1 کیلوگرم 14.02$
پیاز 1 کیلوگرم 61.4$
فیله مرغ 1 کیلوگرم 21.3$
سیب 1 کیلوگرم 33.07$

در ادامه نیز به بررسی هزینه های مسکن و اجاره خانه های موجود در این کشور بررسی می گردد:

موقعیت آپارتمان تعداد اتاق خواب قیمت به دلار
آپارتمان مرکز شهر 1 خوابه 270000$
آپارتمان خارج از مرکز 1 خوابه 200000$
آپارتمان مرکز شهر 3 خوابه 500000$
آپارتمان خارج از مرکز 3 خوابه 325000$

در نمودار زیر به صورت کلی درصد هزینه های موجود در این کشور محاسبه میگردد:

جدول توزیع هزینه ها بر حسب درصد در آنتیگوا و باربودابه طور کلی زندگی در این کشور برای افرادی که تمایل به داشتن یک زندگی آرام و رویایی در جزایر کارائیب به همراه هیجانات قابل دستیابی از ورزش های آبی و بازدید از زیبایی های این کشور را دارند، یک پیشنهاد فوق العاده است. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی سوالات افراد علاقمند به آشنایی بیشتر با این جزیره را دارند، خواهیم بود.

سوالات متداول در باب هزینه زندگی در آنتیگوا و باربودا

در این بخش مفتخر به پاسخگویی سوالات متداول در باب هزینه زندگی در آنتیگوا و باربودا می باشیم:

  •  اقتصاد آنتیگوا و باربودا چگونه است؟ به صورت کلی بیشتر درآمد ارزی و اقتصاد این کشور به واسطه صنعت گردشگری بوده و زندگی افراد این کشور بر حول این محور می چرخد. سایر روش های درآمد زایی در این کشور مبتنی بر کشت نیشکر و تولید شکر بوده و افزون بر آن تولید و فراوری غذاهای دریایی و نیز تولید نفت نیز بر اقتصاد این منطقه اثر گذار است.
  • هزینه های زندگی در آنتیگوا و باربودا در سال 2023 چقدر است؟ با توجه به بالا رفتن درامد روزانه و سطح رفاه مردم این کشور از طریق روش های توریستی، فرهنگ و هنر، در آمدهای نفتی و غیره سطح رفاه نیز افزایش می یابد. در واقع می توان گفت گردشگری بیش از نیمی از تولید ناخالص داخلی را به طور مستقیم و یا غیر مستقیم تحت الشعاع قرار می دهد. البته طی سال های اخیر با وجود طوفان های شدید در سال 1995 به بافت و زیر ساخت های گردشگری این کشور آسیب های جدی وارد گردید که به سبب آن نرخ گردشگری این کشور نیز به شدت کاهش یافت. البته آنتیگوا پس از این حادثه به جهت کاهش آسیب پذیری خود در برابر بلایای طبیعی، اقتصاد خود را متنوع نمود.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *