مهاجرت تحصیلی مالت

مهاجرت تحصیلی به مالتا

مهاجرت تحصیلی به مالتا

شرایط مهاجرت تحصیلی به مالتا از جمله روش های مهاجرت و گرفتن اقامت این کشور تحصیل در دانشگاه های این کشور می باشد. کشور مالتا دارای دانشگاه ها و کالج های زبان بسیاری ست. پس از تحصیل در مالتا فرد گزینه های بسیاری برای گرفتن اقامت در مالتا دارد. همچنین چندی از کشورهای خوب اروپایی مانند انگلستان با تاسیس شعبه هایی در کشورهایی نظیر مالتا فرصت ویژه ای را برای افراد جهت مهاجرت تحصیلی به مالتا ایجاد کرده است هزینه تحصیل در انگلستان بسیار بالاست. فرد می تواند نسبت به تعدیل هزینه ها با تحصیل در مالتا بکوشد. ممکن است سوالات بسیاری در زمینه تحصیل در مالتا برای افراد وجود داشته باشد.

سوالاتی چون:

  • چه دانشگاه هایی در مالتا برای تحصیل وجود دارد؟
  • شرایط تحصیل در کشور مالتا و گرفتن پذیرش در آنها به چه صورت است؟
  • هزینه زندگی و تحصیل در کشور مالتا به چه صورت است؟

در صورتی که علاقه مند به داشتن اطلاعات در مورد مهاجرت تحصیلی به مالتا هستید در ادامه این مقاله همراه ما باشید. همچنین برای گرفتن اطلاعات بیشتری در مورد این کشور می توانید با مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

آشنایی با سابقه تاریخی مهاجرت تحصیلی به مالتا

کشور مالتا به دلیل آنکه در گذشته مستعمره انگلستان بوده سیستم آموزشی بسیار مشابهی به این کشور دارد. در واقع می توان گفت دلیل تاسیس دانشگاه انگلیسی در این کشور نیز همین است. البته توجه داشت که امکان گرفتن انتقالی در برخی رشته ها به کشور انگلستان امکان پذیر نمی باشد.

از دیگر مزیت های تحصیل در کشور مالتا انگلیسی بودن زبان این کشور است. اکثر افراد به این زبان مسلط بوده که امکان برقراری ارتباط را بسیار آسان نموده است. دانشجویان می توانند پس از اتمام دوره تحصیلی خود در این کشور به کار مشغول شوند. همچنین می توانند بعد از 12 سال تابعیت این کشور را دریافت نمایند. البته گفتنی ست کشور مالتا بیش از دانشگاه ها به دلیل کالج های زبان متنوع و قدرتمند مورد اقبال قرار می گیرد. شرایط اعزام دانشجو به مالتا در مقایسه با سایر کشورها از تفاوت ناچیزی برخوردار می باشد که در مقاله مشخص شده به طور کامل شرح داده شده است.

شرایط مهاجرت تحصیلی به مالتا

تحصیل در این کشور از سن 5 سالگی در دبستان آغاز شده و تا سن 48 سالگی ادامه دارد. دانش آموزان پس از اخذ مدرک دیپلم خود می توانند متناسب با رشته تحصیلی خود در دبیرستان برای ورود به دانشگاه اقدام نمایند. کشور مالتا دارای چند دانشگاه است. البته تنها دانشگاه ملی مالتا دارای اعتبار خوبی در جهان است. تعدادی از دانشگاه های مالتا در زمینه توریسم فعالیت دارند و افرادی که مایل هستند در زمینه های گردشگری فعالیت داشته باشند می توانند از فرصت ارائه شده در این دانشگاه ها بهره مند گردند. برای تحصیل در هر مقطع تحصیلی مدرک زبان مناسب همان مدرک مورد نیاز است.

در جدول زیر نمره زبان هر مقطع ذکر شده است:

مقطع تحصيلی سطح زبان مورد نیاز (آیلتس)
کارشناسی 6
کارشناسی ارشد 6.5
دکتری 7

مقاطع تحصیلی کشور مالتا

تحصیل در تمامی مقاطع در دانشگاه های این کشور امکان پذیر است. داوطلبان می توانند دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را در این کشور بگذرانند. طول دوره های تحصیلی در مالتا متفاوت است:

دوره طول دوره
کارشناسی 4 سال
کارشناسی ارشد 2 سال
دکتری 4 تا 5 سال
فاندیشن 1 سال

لازمه ورود به تمامی دانشگاه ها داشتن مدرک دیپلم است. در صورت تقاضا برای رشته های پزشکی باید به مدت یک سال دوره پیش دانشگاهی یا به عبارتی فاندیشن که شامل دروس پیش نیاز این رشته می باشد را بگذراند. بورسیه تحصیلی اصولا به دانشجویان با رزومه بالا و در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تعلق می گیرد که هزینه تحصیل را برای دانشجو کاملا رایگان می باشد. هزینه تحصیل نسبت به هر مقطع تحصیلی و رشته دارای تفاوت می باشد. اما در مجموع می توان گفت که تحصیل در این کشور بسیار باصرفه تر از دیگر کشورهای اروپایی مانند کشور انگلستان است.

چندی از این کالج ها به این شرح اند:

  • Ta Oneira
  • Alpha School of English
  • ACE English Malta
  • BELS
  • Easy School of Language
  • Maltalingua School of English

میزان هزینه های مهاجرت تحصیلی به مالتا

جهت مهاجرت تحصیلی به مالتا بیان این نکته لازم به ذکر می باشد که میزان هزینه های زندگی در این کشور یکی از موارد مهم مهاجرت می باشد که باید در نظر گرفته شود. هزینه های زندگی تقریبا در حدود 750€ (یورو) در هر ماه برای دانشجویان می باشد. هزینه تحصیل در دانشگاه های مالتا با توجه به نوع دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت است. هزینه تحصیل البته با توجه به ملیت فرد ممکن است متفاوت باشد. هزینه تحصیل در برخی رشته ها برای افراد با ملیت غیر اروپایی متفاوت از ملیت های اروپایی یا مالتی ست.

رشته هایی چون هنر، تجارت و زیر رشته های پزشکی هزینه بالاتری نسبت به بقیه رشته های تحصیلی دارند. به طور کلی شهریه های تحصیل در مالتا در سال 2022 به میزان 4000€ الی 9000€ (یورو) در سال است. البته همانطور که عرض شد هزینه تحصیل در هر رشته متفاوت از رشته دیگر است.

از این رو اطلاع از میزان هزینه زندگی در این کشور در نمودار زیر شرح داده شده است:

توزیع هزینه زندگی در مالتا

معتبرترین دانشگاه های کشور مالتا

از جمله دانشگاه معتبر این کشور می توان به دانشگاه مالت که بزرگترین دانشگاه این کشور است اشاره نمود که هر ساله پذیرای تعداد زیادی دانشجوی خارجی از نقاط مختلف دنیا می باشد . دانشگاه انگلیا راسکین یکی از شعب دانشگاه های کشور انگلستان در کشور مالتا می باشد که تمام رشته های تحصیلی را از سال 1992 ارائه می دهد.

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت تحصیلی به مالتا با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس گرفته و تمام اطلاعات موردنیاز را کسب نمایید . مشاوران ما می توانند به صورت تلفنی و حضوری پاسخگوی سوالات شما در تمام امور مربوط به مهاجرت و کسب حق اقامت کشور های اروپایی را به دست آورید. برخی از ویژگی های دانشگاه مالتا عبارتند از:

ویژگی های دانشگاه مالتا

میزان هزینه تحصیل و زندگی در مالتا

میزان هزینه زندگی در مالتا با توجه به این که این کشور به صورت جزیره ای می باشد. این کشور به ازای هر ماه به میزان 1075€ (یورو) می باشد.

برخی از هزینه های تحصیلی در این کشور به طور تقریبی عبارتند از:

لیست هزینه ها مبلغ به یورو به صورت سالی
گرفتن محل اقامت خصوصی €500
مواد غذایی و خورد و خوراک €250
خرید کتاب و لوازم تحریر €70
حمل و نقل €40

ناگفته نماند که این هزینه ها مانند سایر کشور ها با توجه به نحوه زندگی هر فرد متغیر می باشد. میزان هزینه تحصیل و زندگی در مالتا به ازای هر سال تحصیلی به میزان 4000€ الی 5000€ (یورو) می باشد. با توجه به نوع رشته و مقطع تحصیلی در این کشور و همچنین دانشگاه محل تحصیل در مالتا دارای تفاوت می باشد.

زبان دوره تحصیلی کشور مالتا

اکثریت دوره های تحصیلی در مالت به زبان انگلیسی برگزار می شود. فقط تعداد محدودی از رشته ها به زبان بومی مالتی می باشد. البته یکی دیگر از راه های تحصیل در مالتا اقدام در خصوص تحصیل در دوره های زبان انگلیسی می باشد. مهاجرت از طریق تحصیل در دوره های زبان انگلیسی درکشور مالت با توسعه زبان آموزی و آماده شدن برای ورود به کشورهای انگلیسی زبان می تواند یک گزینه طلائی در خصوص مهاجرت برای متقاضیان مهاجرت به مالت از طریق تحصیل محسوب شود.

مدت زمان دوره های زبان در مالت به میزان یک سال است که نظام آموزشی مالت با درنظر گرفتن نداشتن مدرک IELTS این شرایط را برای متقاضی به وجود می آورد که شروع مهاجرت خود را با دوره های زبان آغاز نماید. دوره های زبان در مالت جزء یکی از گزینه های مهاجرت برای متقاضیان تحصیل می باشد. این گزینه توانسته برای متقاضیان تحصیل در کشورهای آمریکا، کانادا، استرالیا، انگلستان جایگاه ویژه ای ایجاد کند.

با توجه به پایان رساندن مقاله مهاجرت تحصیلی به مالتا در صورتی که شما هم علاقه مند به تحصیل نمودن در میان این کشور می باشید این فرصت را دارید تا با تماس گرفتن با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت وهم چنین مراجعه نمودن به سایر لینک ها (سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مالتا) یا (مهاجرت به مالتا از طریق تولد) به اطلاعات کاملی دست یابید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.