مهاجرت تحصیلی مالت

تحصیل و اعزام دانشجو به کشور مالتا

تحصیل و اعزام دانشجو به کشور مالتا

آشنایی با شرایط اعزام دانشجو به کشور مالتا براساس آخرین قوانین سال 2020 شاید برای بسیاری مورد سوال باشد. این کشور می توان پلی باشد تا افراد بتوانند خود را به اروپا برسانند. کشور مالتا در قاره ی اروپا واقع شده که سازمان آموزش و پرورش فوق العاده این کشور که از تحت نظر بولونیا است قابل مقایسه با سازمان آموزش و پرورش بریتانیا می باشد. این کشور به دلیل داشتن مخارج کم آموزش، داشتن دانشگاه ها و کالج های انگلیسی زبان مقصد بسیاری از دانشجویان بین المللی می‌باشد. ممکن است برای متقاضیان تحصیل در مالتا سوالات بسیاری وجود داشته باشد.

به طور مثال:

 • اعزام دانشجو به مالتا از طریق چه روش هایی ممکن است؟
 • هزینه تحصیل در مالتا به چه صورت است؟
 • آیا دانشجو در حین تحصیل در مالتا حق کار دارد؟

و دیگر سوال هایی که هریک ممکن است پاسخی طولانی داشته باشد. در این گفتار تلاش شده است به تعداد کثیری از ابهامات پاسخ داده شود.مشاورین موسسه مهاجرتی سفیران سروش سعادت می توانند پاسخگوی سوالات شما باشند.

اعزام دانشجو به مالتا و آشنایی با این کشور

پیش از ورود به بحث اعزام دانشجو به مالتا بهتر است شناخت اولیه ای نسبت به این کشور حاصل شود. شناخت بهتر یک کشور کمک بسیاری جهت انتخاب و مقایسه این گزینه به عنوان گزینه‌ای مطلوب دارد. پایتخت مالتا والتا نام دارد. این کشور از چند جزیره کوچک تشکیل شده است. مالتا در بخش جنوبی قاره ی اروپا و همچنین در بخش میانی مدیترانه قرار گرفته است. اماکن توریستی و گردشگری فوق العاده ای در مالتا وجود دارد که باعث جذب گردشگران بسیاری به این کشور شده است.

مانند:

 •  رستوران های بی مانند
 • مهمانسراها و هتل های لوکس
 • سواحل خاص

مالتا در یک نگاه

این جاذبه ها باعث توسعه صنعت گردشگری در مالتا شده است. شرایط جوی این کشور به دلیل منطقه جغرافیایی آن مدیترانه‌ای است. زبان های انگلیسی و مالتی از زبان‌های اصلی مالتا می‌باشند. واحد پول این کشور همچون حوزه اتحادیه اروپا یورو است. زابار و فگورا از شهرهای اصلی این کشور اروپایی محسوب می شوند. هزینه زندگی در کشور مالتا به عنوان یک جزیره بالاست. این کشور مقصد بسیاری از افراد متمول اروپاست.

دلایل دانشجوهای بین المللی برای اعزام دانشجو به مالتا

مالتا یکی از ایمن ترین کشورها در جهان است. این کشور گزینه مناسبی جهت تحصیل و اعزام دانشجو به حساب می آید. امکان تحصیل در دوره های زبان انگلیسی مالتا هم وجود دارد. با تحصیل و گرفتن نمره ی 6 در آزمون تافل می توان هم در دانشگاه های این کشور و هم در دیگر کشورهای اروپایی به تحصیل پرداخت. داشتن مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل در این کشور ضروری است.

 • دانشگاه مالتا یکی از قدیمی ترین و معتبر ترین موسسه های آموزشی در سطح جهان است.
 • مالتا مکانی عالی برای دانشجویانی است که مسلط به زبان انگلیسی هستند.
 • آب و هوا و فرهنگ این کشور فوق العاده است.
 • مالتا مکانی عالی برای فعالیت های خارج از منزل است.

نقش آموزش و پرورش در اعزام دانشجو به مالتا

آموزش و پرورش کشور مالتا که دارای کیفیت بالایی می باشد. موسسه ها، دانشگاه ها و کالج های بسیاری در مالتا وجود دارند. بخش آموزش به دو قسمت خصوصی و دولتی تقسیم می شوند. باید بدانید که تنها یک دانشگاه دولتی در مالتا وجود دارد. برای تحصیل در این موسسات باید هجده سال کامل باشید.

طول مقاطع تحصیلی در مالتا در جدول زیر عنوان شده است:

دوره تحصیلی طول دوره
کارشناسی  4 سال
کارشناسی ارشد 2 سال
دکتری 4 سال
دوره‌های زیرمجموعه پزشکی 5-7 سال

با داشتن نمرات عالی در دانشگاه و کسب معدل قابل قبول و پذیرفته شدن در امتحان ورودی این دانشگاه ها شما اجازه ی ادامه تحصیل در آن ها را می گیرید. همچنین شما باید زبان انگلیسی را کاملا بلد باشید. گرفتن ویزای تحصیلی مالتا برای تحصیل و اعزام دانشجو به مالتا ضروری می باشد.

موارد لازم برای گرفتن پذیرش و ویزای تحصیلی مالتا

برای گرفتن پذیرش و ویزای تحصیلی مالتا به مدارک بسیاری نیاز است. افراد متقاضی براساس آخرین قوانین مهاجرتی 2020 بهتر است به تمامی جزییات دقت کنند.چرا که در اغلب موارد ریجکتی ویزا و ردی پذیرش به دلیل کاستی در مدارک اتفاق می‌افتد.

در لیست زیر تعدادی از این مدارک ذکر شده است:

 • برگه تکمیل شده درخواست
 • رسید پرداخت مخارج درخواست
 • مدارک تمکن مالی
 • ترجمه ریزنمرات و مدارک پیشین تحصیلی
 • حداقل نمره آیلتس ۶٫۵مدارک ویزای تحصیل و اعزام دانشجو به مالتا
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • پاسپورت معتبر
 • دو قطعه عکس پاسپورتی
 • گواهی تمکن مالی برای پوشش شهریه تحصیل و هزینه زندگی در مالتا
 • نامه پذیرش از یکی از موسسات عالی مالتا
 • گواهی رزرو خوابگاه یا اجاره مسکن
 • گواهی بیمه درمانی برای دوره اقامت در مالتا

دانشگاه های معتبر برای اعزام دانشجو به مالتا

دانشگاه مالتا یکی از با کیفیت ترین دانشگاه های دولتی این کشور می باشد. این دانشگاه در سال 1592 ساخته شده است. این دانشگاه تحت نظر طرح بولونیا است. تقریبا۱۱،۵۰۰دانشجو شامل بیش از ۶۰۰ خارجی از ۷۱ کشور جهان، در مقاطع تمام وقت و مقاطع نیمه وقت در این دانشگاه درس می خوانند. این دانشگاه به دلیل داشتن دانشکده های مختلف مقصد بسیاری از دانشجویان بین المللی می باشد.

دانشکده علوم و فناوری و هنر مالتا در سال ۲۰۰۱ ساخته و ثبت شد. این دانشگاه یک دانشکده آموزش فنی و حرفه ای در مالتاست. این دانشگاه دارای ۱۸۰ مقطع تمام وقت و ۳۰۰ مقطع نیمه وقت تا دوره فوق لیسانس می باشد. رشته های مرتبط با توریسم در دانشکده توریسم و گردشگری قابل مطالعه اند. باتوجه به صنعت گردشگری مالتا این رشته ها با کیفیت بالایی تدریس می شوند.

اعتبار تعدادی از این دانشگاه ها در جدول زیر بررسی شده است:

نام دانشگاه اعتبار دانشگاه در مالتا اعتبار دانشگاه در جهان
دانشگاه مالتا 1 870
دانشگاه هنر و تکنولوژی مالتا 2 8325
انتستیتو توریسم مالتا 3 14347
انستیتو تحصیلی اروپایی 4 28112

اعزام دانشجو به مالتا و کار ضمن تحصیل

 دانشجویان خارجی در مالتا می توانند درکنار درس کار کنند. این دانشجویان باید گواهی کار ضمن تحصیل در مالتا را از رئیس کمپانی مورد نظر دریافت کنند. این افراد می توانند 10 الی 20 ساعت در هفته حق کار داشته باشند. البته می توان به ازای این میزان کار به طور هفتگی پانصد یورو درآمد کسب کرد. دانشجویان می توانند این پول را صرف مخارج مختلف زندگی در مالتا نمایند.

کشور مالتا آماده ی جذب شهروندان خارجی از کشور های مختلف می‌باشد. این کشور از قدرت اقتصادی بالا و صنعت توریسم پررونقی برخوردار است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اعزام دانشجو به مالتا می توانید از خدمات مشاوره استفاده نمایید. مشاوران موسسه مهاجرتی سفیران سروش سعادت با تجربه بالا پاسخگوی تمام ابهامات شما در زمینه اعزام دانشجو به مالتا خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *