مهاجرت تحصیلی مالت

تحصیل در کشور مالتا

تحصیل در کشور مالتا

تحصیل در کشور مالتا هر ساله متقاضیان بسیاری را به سمت خود می کشاند. این کشور در جنوب اروپا قرار گرفته و از لحاظ تکنولوژی، علمی و تحقیقاتی شرایط مناسبی دارد. مالتا یکی از کشورهای امن اروپا محسوب می گردد و همین موضوع بر شمار متقاضیان افزوده است. چراکه هر فرد بین المللی جهت مهاجرت به کشورهای خارجی از طرق مختلف، به دنبال کشورهای امن، دارای آرامش و پیشرفته است که مالتا از این قاعده مستثنی نمی باشد. اگر در راستای تحصیل در کشور مالتا نیازمند اطلاعات و مطالب بیشتری هستید، ضمن این که مقاله پیش روی خود را مطالعه می نمایید، نسبت به دریافت مشاوره از وکلا و مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نیز اقدامات لازم را به عمل آورید.

تحصیل در کشور مالتا در مقطع کارشناسی

ادامه تحصیل در کشور مالتا در مقطع لیسانس به صورت 4 ساله انجام می گیرد و دانشجویان متقاضی برای پذیرفته شدن در دانشگاه های این کشور باید مدرک زبان انگلیسی آیلتس نمره 6 را داشته باشند. چنانچه دانشجوی متقاضی مدرک زبان نداشته باشد، باید در دوره های آموزش و یادگیری زبان که به صورت یک ساله می باشد، شرکت نموده و پس از کسب مدرک مورد نظر جهت پذیرش و ورود به دانشگاه های این کشور اقدام نماید.

داوطلبان باید گواهینامه تحصیلی دیپلم متوسطه و پیش دانشگاهی را برای پذیرش تحصیلی در این مقطع اخذ کرده باشند. شایسته است دانشجویان فاقد مدرک زبان، دوره زبان خود را در کشور مبدا بگذرانند و سپس اقدامات مهاجرتی خود را انجام دهند. زیرا علاوه بر این که شهریه دوره های زبان در مالتا بالا است، وقت و زمان بیشتری را در بر خواهد گرفت. از این رو به جهت صرفه جویی در وقت و هزینه، بهتر است در کشور مبدا مدرک زبان بگیرید.

تحصیل در کشور مالتا در مقطع کارشناسی ارشد

مدت زمانی که طول می کشد تا دانشجو در راستای تحصیل در کشور مالتا در مقطع کارشناسی ارشد تحصیلات خود را به پایان برساند، بین 1 الی 2 سال می باشد. گذراندن دروس تخصصی و مهارتی در این مقطع از مزایای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در مالتا است. چراکه دانشجویان فارغ التحصیل در این مقطع، با داشتن مهارت های کافی که حین تحصیل به دست آورده اند، به طور کامل آمادگی ورود به بازار کسب و کار در مالتا را خواهند داشت.

اگر دانشجو قصد بالا بردن جایگاه شغلی و تحصیلی خود را داشته باشد، این امکان را دارد که به بازار کار ورود پیدا نکرده و تحصیلات خود را در مقاطع بالاتر ادامه داده و به درجات و جایگاه تحصیلی و شغلی بهتری برسد. ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره حداقل 6.5 یا مدرک تافل معادل آن از الزامات ورود به دانشگاه های این کشور در مقطع کارشناسی ارشد محسوب می گردد. از دیگر مدارکی که در این خصوص لازم است، ارائه مدرک لیسانس در رشته مرتبط می باشد.

تحصیل در کشور مالتا در مقطع دکترا

برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا در کشور مالتا نیاز به پشت سر گذاشتن 3 الی 5 سال تحصیلی می باشد. رشته تحصیلی و پشتکاری که دانشجو در مسیر تحصیلی خود به کار می گیرد، در کاهش یا افزایش مدت زمان تحصیل او موثر است. انتخاب موضوع برای پایان نامه تحصیلی، شرط تحصیل در کشور مالتا در این مقطع به شمار می رود. در نهایت پس از پایان تحصیلات خود باید از در حضور هیات علمی دانشگاه از پایان نامه خود دفاعیه به عمل آورد. در صورت تایید هیات علمی و موافقت آنها، مدرک PHD یا دکترا برای دانشجوی فارغ التحصیل صادر می گردد. ارائه مدرک کارشناسی ارشد و مدرک زبان آیلتس با نمره های حداقل 6.5 یا 7 از موارد ضروری در پذیرش در دانشگاه های این کشور می باشد.

تحصیل در کشور مالتا در مقطع دکترا

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالتا

از شرایط مهمی که برای تحصیل در کشور مالتا در رشته های پزشکی و دندانپزشکی وجود دارد، این است که فرد داوطلب ابتدا باید در دوره 2 ساله که به مطالعه دروس تخصصی پایه اختصاص دارد، شرکت نموده و پس از به پایان رساندن این دوره، جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی و گرایش های مربوطه وارد دانشگاه شود. از دیگر شرایط لازم در این خصوص ارائه مدرک زبان است و در صورتی که دانشجو مدرک مورد نظر را نداشته باشد، باید وارد کالج مالتا شده و دوره زبان را بگذراند که برای مدت 1 سال می باشد.

پس از آن مجاز به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالتا خواهد بود. آیلتس نمره حداقل 6 و داشتن دیپلم 12 ساله متوسطه برای ورود به رشته های پزشکی و دندانپزشکی ضروری است. دانشجویان متقاضی این رشته ها باید بین 5 الی 6 سال زمان بگذارند. دوره های آموزشی و کارآموزی، 2 دوره مهم و اساسی در تحصیل پزشکی محسوب می گردد.

بورسیه های تحصیل در کشور مالتا

دولت مالتا در تحصیل و اعزام دانشجو به مالتا بورسیه های تحصیلی متعددی را در نظر گرفته است که هر یک از آنها شرایط خاص خود را دارا هستند. برخی از این بورسیه ها مختص تامین بخشی از هزینه ها و مخارج تحصیلی می باشند اما برخی دیگر ضمن این که هزینه ها و شهریه تحصیلی را تحت پوشش قرار می دهد، هزینه زندگی در این کشور را نیز برای دانشجو فراهم می آورد. یکی از فاکتورهایی که در امر دریافت بورسیه تحصیلی حائز اهمیت می باشد، نظر استاد سوپروایزر است.

در واقع هر چقدر رزومه تحصیلی شخص متقاضی قوی تر باشد شانس این که در راستای تحصیل در کشور مالتا، بورسیه تحصیلی به او تعلق گیرد، بسیار بالا خواهد بود. فاکتورهایی مانند سوابق علمی و پژوهشی مطابق با استانداردهای بین المللی، معدل بالا در مقاطع قبلی و همچنین چاپ و نشر مقالات در سطح بین المللی (ISI) جهت دریافت بورسیه تحصیلی بسیار با اهمیت است.

ویزای تحصیلی مالتا

قطعا مطلع هستید که جهت تحصیل در کشور مالتا، باید ویزای دانشجویی داشته باشید. در غیر این صورت حق ورود به دانشگاه های این کشور را نخواهید داشت. مدارکی در زیر نام برده شده اند، باید تهیه و به سفارت مالتا تسلیم گردد:

  • پاسپورت متقاضی با اعتبار کافی
  • فرم مربوط به تقاضای ویزای دانشجویی مالتا که تکمیل گردیده است.
  • نامه ای که از دانشگاه انتخابی در مالتا جهت پذیرش تحصیلی اخذ شده است.
  • مدارک هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی
  • ارائه نامه تمکن یا توانایی مالی
  • متقاضی نبایستی دارای سوء پیشینه یا سابقه کیفری و جنایی باشد.
  • ارائه گواهینامه سلامت پزشکی از لحاظ روحی و جسمانی
  • ارائه بیمه مسافرتی
  • ارائه کلیه مدارک تحصیلی دیپلم به بالا
  • ارائه فیش واریزی مربوط به هزینه های تقاضای ویزای دانشجویی

ممکن است در هنگام دریافت ویزا، مدارک دیگری نیز خواسته شود. در این صورت می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نموده و راهنمایی های بیشتری به دست آورید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *