مهاجرت تحصیلی مالت

تحصیل در کشور مالتا

تحصیل در کشور مالتا

تحصیل در مالتا 2022 به عنوان یک سکوی پرتاب برای متقاضیانی که تمایل به تحصیل به زبان انگلیسی و یادگیری زبان را دارند، محسوب می گردد. كشور مالتا در سال های اخير توجه بسیاری از دانشجویان خارجی را به خود جلب کرده است. زبان رسمی مالتا، انگلیسی است. این کشور مجمع الجزایری عضو حوزه شنگن می باشد. براي افرادي كه ابهامات مختلفی در مورد شرايط مالتا براي تحصيل دارند مطالعه اين مقاله خالي از لطف نيست. در اين مقاله سعي شده است به بسیاری از سوالات پاسخ داده شود. سوالاتی مانند:

 • گرفتن پذيرش تحصيلي در مالتا نياز به چه شرایطی دارد؟
 • چگونه مي توان با استفاده از گرفتن پذيرش تحصيلي در مالتا به گرفتن اقامت در اين كشور دست يافت؟
 • برای تامین هزینه های تحصیل در مالتا آیا امکان کار وجود دارد؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با ارائه این مقاله، پاسخگوی سوالات شماست. در این رشته مقالات سعی شده است با ایجاد دایره المعارف مهاجرت در راهنمایی بیشتر متقاضیان کمک شود. امید است با مطالعه کامل به شناختی درست از تحصیل در کشور مالتا برسید. همچنین می توانید جهت دریافت جزئیات بیشتر، با کارشناسان و مشاوران موسسه تماس بگیرید.

ساختار تحصیل در کشور مالتا

ساختار آموزش در کشور مالتا بر اساس آموزش و پرورش در بریتانیا بنا شده است. سیستم آموزشی در این کشور برای رده سنی 4 الی 16 سال رایگان است. بیشترین مدارس در این کشور به صورت دولتی و مختلط می باشند. تحصیل در مدارس این کشور معمولا از ماه های سپتامبر (September) تا ژوئن (June) می باشد. آغاز سن تحصیل در این از 3 الی 4 سالگی است. پس از آن دوره ابتدایی آغاز می گردد که طول این دوره از 5 سالگی الی 10 سالگی ادامه دارد. پس از پایان این دوره، دانش آموزان در سنین 11 تا 16 سالگی وارد مقطع راهنمایی می شوند.

بررسی ساختار تحصیلی برای متقاضیان دارای اهمیت می باشد. چرا که یکی از مسائلدارای اهمیت برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی شیوه آموزش و نظام آموزشی می باشد. بررسی نظام آموزشی تاثیر مستقیمی بر برنامه تحصیلی متقاضیان دارد. متقاضیان می توانند برای بررسی نظام آموزشی این کشور به صورت دقیق و شرایط تحصیل در آن با دانشجویان دیگر مکاتبه کنند.

هزینه تحصیل در مالتا در سال 2022

شهریه های تحصیلی با اوجه به رشته انتخابی و مقطع تحصیلی متغیر می باشد. در مجموع می توان گفت که شهریه های تحصیل در مالتا در سال 2022 به میزان 4000€ الی 9000€ (یورو) در سال می باشد. از دیگر مواردی که توانسته در میزان شهریه تاثیرگذار باشد، ملیت دانشجویان می باشد. شهریه برای دانشجویان خارجی که در دوره های هنر با تجارت مشغول به تحصیل هستند به میزان 1080€ (یورو) در مقطع کارشناسی و 1360€ (یورو) در رشته های علوم شغلی است. شایان ذکر است که این دوره ها برای شهروندان مالت و اتحادیه اروپا به صورت رایگان می باشد.

تحصیل در مالتا در مقاطع مختلف 2022

تحصیل در مالتا برای مقطع کارشناسی همانند اغلب کشورها 4 سال طول می‌ کشد. در این زمینه ارائه مدرک زبان ضروری است. اگر مدرک زبان ندارید، بایستی در دوره 1 ساله یادگیری زبان شرکت نموده و سپس وارد دانشگاه شوید. تحصیل کارشناسی ارشد در مالتا برای 1 الی 2 سال زمان نیاز دارد. تحصیل در این مقطع نیازمند ارائه مدرک زبان آیلتس یا مدرک زبان تافل که معادل آن است، می باشد. گواهینامه تحصیلی لیسانس مرتبط با رشته درخواستی، از جمله مدارک اصلی جهت تحصیل در مقطع فوق لیسانس به شمار می رود. مدارک هنگام درخواست پذیرش تحصیلی باید به دانشگاه ارائه گردد. جهت صرفه جویی در هزینه ها و تسریع در روند اخذ پذیرش و جلوگیری از اتلاف وقت، پیش از مهاجرت، مدرک زبان خود را اخذ نمایید.

تحصیل در مقطع دکترا (PHD) نیز بین 3 الی 5 سال به طول خواهد انجامید. انتخاب موضوع مناسب برای ارائه پایان نامه و دفاع از آن از الزامات تحصیل در مقطع دکترا است. ارائه مدرک فوق لیسانس و گواهینامه زبان آیلتس با حداقل نمره 6.5 یا 7 از الزاماتی است که بایستی دانشجو دارا باشد. با این شرایط می تواند نامه پذیرش تحصیلی دریافت نماید.

در جدول زیر سطح زبان مورد نیاز هر مقطع به صورت خلاصه بیان شده است:

مقطع تحصيلی سطح زبان مورد نیاز (آیلتس)
کارشناسی 6
کارشناسی ارشد 6.5
دکتری 7

تحصیل در کشور مالتا در مقطع کارشناسی

ادامه تحصیل در کشور مالتا در مقطع لیسانس به صورت 4 ساله انجام می گیرد. دانشجویان متقاضی برای پذیرفته شدن در دانشگاه های این کشور باید مدرک زبان انگلیسی آیلتس نمره 6 را داشته باشند. چنانچه دانشجوی متقاضی مدرک زبان نداشته باشد، باید در دوره های آموزش و یادگیری زبان که به صورت 1 ساله می باشد، شرکت نموده و پس از کسب مدرک مورد نظر جهت پذیرش و ورود به دانشگاه های این کشور اقدام نماید.

داوطلبان باید گواهینامه تحصیلی دیپلم متوسطه و پیش دانشگاهی را برای پذیرش تحصیلی در این مقطع اخذ کرده باشند. شایسته است دانشجویان فاقد مدرک زبان، دوره زبان خود را در کشور مبدا بگذرانند و سپس اقدامات مهاجرتی خود را انجام دهند. زیرا علاوه بر این که شهریه دوره های زبان در مالتا بالا است، وقت و زمان بیشتری را در بر خواهد گرفت. از این رو به جهت صرفه جویی در وقت و هزینه، بهتر است در کشور مبدا مدرک زبان بگیرید.

تحصیل در کشور مالتا در مقطع کارشناسی ارشد

مدت زمانی که طول می کشد تا دانشجو در راستای تحصیل در کشور مالتا در مقطع کارشناسی ارشد تحصیلات خود را به پایان برساند، بین 1 الی 2 سال می باشد. گذراندن دروس تخصصی و مهارتی در این مقطع از مزایای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در مالتا است. چراکه دانشجویان فارغ التحصیل در این مقطع، با داشتن مهارت های کافی که حین تحصیل به دست آورده اند، به طور کامل آمادگی ورود به بازار کسب و کار در مالتا را خواهند داشت. البته این مسئله به میزان نرخ بیکاری در این کشور بستگی دارد. نرخ بیکاری در کشور مالتا بدین شرح می باشد:

نرخ بیکاری در کشور مالت

اگر دانشجو قصد بالا بردن جایگاه شغلی و تحصیلی خود را داشته باشد، این امکان را دارد که به بازار کار ورود پیدا نکند. فرد باید تحصیلات خود را در مقاطع بالاتر ادامه داده و به درجات و جایگاه تحصیلی و شغلی بهتری برسد. ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره حداقل 6.5 یا مدرک تافل معادل آن از الزامات تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد محسوب می گردد.

تحصیل در کشور مالتا در مقطع دکترا

برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا در کشور مالتا نیاز به پشت سر گذاشتن 3 الی 5 سال تحصیلی می باشد. رشته تحصیلی و پشتکاری که دانشجو در مسیر تحصیلی خود به کار می گیرد، در کاهش یا افزایش مدت زمان تحصیل او موثر است. انتخاب موضوع برای پایان نامه تحصیلی، شرط تحصیل در کشور مالتا در این مقطع به شمار می رود.

در نهایت پس از پایان تحصیلات خود باید از در حضور هیات علمی دانشگاه از پایان نامه خود دفاعیه به عمل آورد. در صورت تایید هیات علمی و موافقت آنها، مدرک PHD یا دکترا برای دانشجوی فارغ التحصیل صادر می گردد. ارائه مدرک کارشناسی ارشد و مدرک زبان آیلتس با نمره های حداقل 6.5 یا 7 از موارد ضروری در پذیرش در دانشگاه های این کشور می باشد.

تحصیل در کشور مالتا در مقطع دکترا

مزایای تحصیل دکترا در مالتا

تحصیل دکترا در کشور مالتا یکی از موقعیت های تحصیلی مطلوب به شمار می آید. دانشجویان متعددی خواهان تحصیل دکترا در این کشور می باشند که تمام آن ها موفق به اخذ پذیرش نمی شوند. اما پتانسیل بالایی برای رشد و تحصیل در این کشور وجود دارد. دانشجویان می توانند به پشتوانه مزایای متعدد تحصیل دکترا در این کشور به جایگاه مطلوبی دست یابند. برخی از این مزایا عبارتند از:

 • کار ضمن تحصیل با درآمد مطلوب
 • امکان کار پس از تحصیل
 • بهره مندی از امتیازات علمی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالتا

از شرایط مهمی که برای تحصیل در کشور مالتا در رشته های پزشکی و دندانپزشکی وجود دارد، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فرد داوطلب ابتدا باید در دوره 2 ساله که به مطالعه دروس تخصصی پایه اختصاص دارد، شرکت نماید.
 • پس از به پایان رساندن این دوره، جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی و گرایش های مربوطه پذیرش بگیرد.
 • از دیگر شرایط لازم در این خصوص ارائه مدرک زبان (آیلتس 6) است.
 • در صورت نداشتن مدرک زبان، دوره یک ساله مدرک زبان را در کالج بگذراند.
 • پس از آن مجاز به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالتا خواهد بود.
 • داشتن دیپلم 12 ساله متوسطه برای ورود به رشته های پزشکی و دندانپزشکی ضروری است.
 • دانشجویان متقاضی این رشته ها باید بین 5 الی 6 سال زمان بگذارند.
 • دوره های آموزشی و کارآموزی، 2 دوره مهم و اساسی در تحصیل پزشکی محسوب می گردد.

مزایای تحصیل در مالتا

تحصیل در کشور مالتا می تواند مزایای متعددی را به متقاضیان ارائه کند. تحصیل در مالتا به عنوان یکی از گزینه های مطلوب تحصیل در اروپا شناخته کمی شود. از این رو متقاضیان قادر اند تا با استفاده از مزایای تحصیل در مالتا برای برای به دست آوردن آینده ای مطلوب استفاده نمایند. شایان ذکر است که مزایای تحصیل در هر کشوری، جاذبه های اصلی برای دانشجویان می باشند. برخی از مزایای مهم برای تحصیل در مالتا عبارتند از:

مزایای مهم برای تحصیل در مالتا

کالج زبان انگلیسی در مالتا

یکی از دوره های پرطرفدار تحصیل در کالج زبان انگلیسی در مالتا است. تحصیل کالج زبان انگلیسی در مالتا اصولا برای کسانی که مایلند زبان بیاموزند سپس وارد دانشگاه های مالتا یا اروپا شوند گزینه خوبی به شمار می آید. از سویی باتوجه به صنعت گردشگری قوی، زبان آموزان خیلی زود در محیط پیشرفت می کنند. در مالتا کالج های زبان انگلیسی بسیاری وجود دارد. هرکالج دوره های مختلفی برای سنین مختلف و در مدت زمان های گوناگون برگزار می نماید.

در جدول زیر تعدادی از کالج زبان انگلیسی در مالتا معرفی شده اند:

سن پذیرش شهر تعداد درس نام کالج
18 الی 30 Gozo 20 درس در هفته Ta Oneira
6 الی 30 St. Pauls Bay 20 درس در هفته Alpha School of English
12 الی 30 St. Julians 30 درس در هفته ACE English Malta
10 الی 23 St. Pauls Bay 20 درس در هفته BELS
11 الی 35 Valletta 30 درس در هفته Easy School of Language
8 الی 35 St.Julians-International House 30 درس در هفته English school in St. Julia
8 الی 35 St. Julians 30 درس در هفته Maltalingua School of English
10 الی 30  Gzira 25 درس در هفته NSTS Malta
8 الی 50 Sliema 30 درس در هفته am Language Studio

افراد از ملیت های مختلفی در این کلاس ها حضور دارند. اغلب زبان آموزان از فرانسه، آلمان و ایتالیا هستند. شهریه دوره های زبان در این کشور به میزان 6000€ الی 9000€ (یورو) در سال است. تحصیل در کلج های انگلیسی زبان مالتا به دلیل تعامل با ملیت های مختلف، فرصت بسیار خوبی بشمار می رود. چرا که داشتن دوستان از کشورهای مختلف می تواند تاثیر مثبتی بر آینده متقاضیان گذارد.

هزینه زندگی در مالتا

میانگین هزینه های زندگی در مالتا با توجه به جزیره ای بودن این کشور نسبتا بالا می باشد. میزان هزینه ها به مقدار 900€ الی 1075€ (یورو) به صورت ماهانه است. میانگین هزینه های زندگی در این کشور مطابق با آخرین آمار در سال 2022 به شرح زیر است:

 • اجاره یک آپارتمان: 700€ (یورو) در ماه
 • اقامت در خانه محلی: 450€ (یورو) در ماه
 • اقامت در خوابگاه دانشجویی: 250€ (یورو) در ماه
 • حمل و نقل: 40€ (یورو) در ماه
 • خوراک: 200€ (یورو) در ماه

كار حین تحصيل در مالتا

دانشجویانی که از دانشگاه های مالتا فارغ التحصیل می شوند حق کار در مالتا دارند. در واقع این امکان فراهم است که در رشته تحصیلی خود به کار در مالتا مشغول شوند. این افراد می توانند در نهایت به اقامت این کشور دست یابند. آنان از این طریق مستقیما می ‌توانند با تبدیل ویزا در کشور مالتا بمانند. همچنین می توان از طریق وب سايت‌ هاي كاريابي اقدام به جست و جوي كار در مالتا کرد. با توجه به صنعت قوی توریسم در کشور مالتا دانشجویان می توانند در مشاغل ساده مربوط به خدمات گردشگری مشغول شوند. ساعات مجاز کار دانشجويان با توجه به مقطع تحصیلی متغیر و به شرح زیر است:

مقطع تحصیلی مجوز کاری در هفته
کارشناسی 10
کارشناسی ارشد 20
دکتری 30

بورسیه های تحصیل در کشور مالتا

دولت مالتا در تحصیل و اعزام دانشجو به مالتا بورسیه های تحصیلی متعددی را در نظر گرفته است. هر یک از آنها شرایط خاص خود را دارا هستند. برخی از این بورسیه ها مختص تامین بخشی از هزینه ها و مخارج تحصیلی می باشند. اما برخی دیگر ضمن پوشش هزینه ها و شهریه تحصیلی، هزینه زندگی در این کشور را نیز برای دانشجو تسهیل می نماید.

از فاکتورهایی که در امر دریافت بورسیه تحصیلی حائز اهمیت می باشد، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نظر استاد سوپروایزر
 • رزومه تحصیلی قوی فرد
 • سوابق علمی پژوهشی
 • موضوعات تخصصی مطالعاتی
 • معدل بالا
 • چاپ و نشر مقالات در سطح بین المللی(ISI)

ویزای تحصیلی مالتا

قطعا مطلع هستید که جهت تحصیل در کشور مالتا، باید ویزای دانشجویی داشته باشید. در غیر این صورت حق ورود به دانشگاه های این کشور را نخواهید داشت. مدارکی در زیر نام برده شده اند، باید تهیه و به سفارت مالتا تسلیم گردد:

 • پاسپورت متقاضی با اعتبار کافی
 • فرم مربوط به تقاضای ویزای دانشجویی مالتا که تکمیل گردیده است.
 • نامه ای که از دانشگاه انتخابی در مالتا جهت پذیرش تحصیلی اخذ شده است.
 • مدارک هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی
 • ارائه نامه تمکن یا توانایی مالی
 • متقاضی نبایستی دارای سوء پیشینه یا سابقه کیفری و جنایی باشد.
 • ارائه گواهینامه سلامت پزشکی از لحاظ روحی و جسمانی
 • ارائه بیمه مسافرتی
 • ارائه کلیه مدارک تحصیلی دیپلم به بالا
 • ارائه فیش واریزی مربوط به هزینه های تقاضای ویزای دانشجویی

ممکن است در هنگام دریافت ویزا، مدارک دیگری نیز خواسته شود. در این صورت می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نموده و راهنمایی های بیشتری به دست آورید.

سوالات پرتکرار در خصوص تحصیل در کشور مالتا

در این بخش مفتخر به پاسخگویی سوالات پرتکرار در خصوص تحصیل در کشور مالتا می باشیم:

 • چرا تحصیل در کشور مالتا پرطرفدار می باشد؟ این کشور با وسعت کمی دارد، ولی از نظر آموزشی از سطح بالایی برخوردار بوده و همچنین یکی از مزایای تحصیلی که این شرکت دارد، امکان تحصیل به زبان انگلیسی است.
 • هزینه های تحصیل در کشور مالتا چقدر است؟ هزینه های تحصیل در کشور مالتا پایین است. به طور مثال دوره های زبان در این کشور با هزینه 3000€ تا 4000€ (یورو) انجام می شود. و یا برای دانشگاه از 4000€ تا 6000€ (یورو) هزینه خواهد داشت.
 • مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کشور مالتا کدام است؟ مدارک لازم به منظور اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی مالتا عبارتست از: آخرین مدرک تحصیلی/ مدرک زبان/ گذرنامه/ گواهی سلامت/ تایید مدارک از سفارت
 • آیا می توان در کشور مالتا بورسیه هم اخذ کرد؟ دانشگاه های این کشور به دلیل حمایت هایی که از دانشجویان می کند، جهت رفاه حال آن ها در مقاطع مختلف به دانشجویان خود بورسیه اعطاء می کند.
Rate this post

2 دیدگاه برای “تحصیل در کشور مالتا

 1. نوید گفت:

  با سلام
  آیا با داشتن 44 سال سن میتوان برای دوره زبان انگلیسی در مالتا اقدام کرد؟ با تشکر

  1. صادقی گفت:

   سلام و عرض ادب. امکان اقدام با شرایط سنی شما وجود ندارد. در خصوص بررسی سایر طرق مهاجرتی با شماره 02191003232 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *