مهاجرت کاری مالت

کار در مالتا

شرایط کار در مالتا به چه صورت می باشد؟ در چه حد درباره این کشور اطلاعات دارید؟ آیا وضعیت اقتصادی مطلوبی در کشور مالتا وجود دارد؟ مالتا کشور بسیار زیبایی می باشد و علاوه بر این راه های مهاجرت مختلفی به این کشور وجود دارد که افراد با توجه به نیاز های خود یکی از این روش ها برای سفر به این کشور خوش آب و هوا و دارای شرایط جوی بسیار عالی را انتخاب می کنند.

یکی از روش های خوب برای رفتن به کشور مالت سفر به این کشور از راه کاری و گرفتن گواهی سکونت در این کشور می باشد. راه های زیادی برای سفر به کشور های مختلف برای انجام کار های متفاوت وجود دار و ممکن است که این راه ها در بسیاری از کشور مشابه باشند. یکی از رایج ترین راه های رفتن به کشور های مختلف، “مهاجرت برای کار” می باشد. برای کسب اطلاعات درباره ی موضوع کار در مالتا و چگونگی آن با ما همراه باشید.

این بخش برای شرح شرایط کاری و طرز سفر به مالتا جهت کار و گرفتن ویزای آن اختصاص داده شده است. برای کسب اطلاعات لازم در مورد موضوع هایی مانند نیروی کار، شرایط تجاری و بازرگانی، دریافت ویزای کار مالتا و  پیدا کردن شغل مناسب در این کشور ما را همراهی کنید.

شرایط تجاری و بازرگانی مالتا

مالتا که پایتخت آن والتا نام دارد از چند جزیره کوچک که در بخش جنوبی قاره ی اروپا و همچنین در بخش میانی مدیترانه قرار گرفته است. این کشور بخشی از کشور ایتالیا بود. اماکن توریستی و گردشگری فوق العاده مانند رستوران، مهمان خانه، سواحل و موارد بسیار دیگری باعث جذب گردشگران و مسافران زیادی به این کشور شده و این امر باعث توسعه صنعت گردشگری در مالتا شده است. فعالیت هایی مثل ماهی گیری، صنایع دست ساز، توریسم و کشاورزی در این کشور رواج چشمگیری دارند. با داشتن ویزای مالتا می توانید به کشور هایی که عضو شنگن هستند به راحتی سفر کنید چون کشور مالتا نیز از اعضای شنگن می باشد. همچنین مالتا در بین لیست سی و دو کشور برتر دنیا در زمینه بازرگانی و تجاری توسعه یافته قرار گرفته است.

جغرافیای مالتا

مالتا دارای موقعیت جغرافیایی فوق العاده و نیروی کار مولد و همچنین منابع عظیم سنگ آهک می باشد. شرایط بازرگانی این کشور به حمل و نقل خارجی، تولیدات منسوجات و متریال برق و توریسم بستگی دارد. صنعت سینما نیز در کشور مالتا در حال رشد و توسعه یافتن می باشد و تاثیر فوق العاده ای در شرایط بازرگانی و تجاری این کشور ایجاد کرده است.

در حال حاضر دولت مالتا سرمایه گذاری بزرگ، بسیار خوب و چشمگیری در زمینه ی تدریس، دانشگاه ها و آموزش و پرورش انجام داده است. دولت مالتا از شهروندان خود عوارض ملک نمی گیرد و این امر باعث رونق بازار املاک و مسکن مخصوصا در اطراف بندر این کشور شده است. دو بانک بازرگانی معروف و  بزرگ مالتا هستند که تاریخ تاسیس آن ها به قرن نوزدهم بر می گردد. Bank of Valletta و HSBC Bank Malta مهاجر هایی که از کشور های دیگر با مالتا سفر می کنند می توانند در شغل هایی که به توریسم و رستوران ها مربوط می شود مشغول به کار شوند.

گرفتن ویزای کار کشور مالتا

مهاجرانی که که شهروند هیچکدام از کشور های حوزه اتحادیه اروپا نیستند قادر اند برای گرفتن گواهی سکونت این کشور از راه یک کمپانی، رئیس و یک صاحب کار شناخته شده و با اعتبار کافی درخواست کار در شغل مورد نظر خود را داشته باشند و گواهی کاری این کشور را از این راه دریافت کنند.

در مراحل گرفتن ویزای کاری مالتا، نخست لازم است رئیسی معتبر در این کشور برای شغل درنظر گرفته شده اطلاعیه بدهد و اگر هیچ کدام از شهروندان حوزه اتحادیه اروپا و مالتا به دنبال کار در این شغل نبودند، درخواست کننده خارجی می تواند این شغل را به عهده بگیرد. مهاجران برای شروع کار باید برگه های مرتبط با گرفتن ویزای مالتا را پر کنند و تحویل کارگذار یا وکیل سفارت و جایگزین او بدهند تا با در نظر گرفتن مقررات و قانون های خاص پرونده شان بررسی شود. بعد از این بررسی، پرونده متقاضیان به “سازمان مالیات کشور مالتا” برای رسیدگی و ثبت ارسال می شود.

سپس اگر پرونده مورد نظر قبول شده باشد، فرد درخواست کننده باید تعهد نامه ای جهت پرداخت پنج هزار یورو در اولین ماه ورود به مالتا برای عوارض اولین سال را امضا کند. در صورت بروز هر گونه مشکل و دلیلی که باعث شود فرد درخواست کننده به کشور مالتا نرود، دو سوم این پول به او برگردانده می شود.

درآمدهای کشور مالتا

بعد از این که فرد درخواست کننده هزینه را پرداخت کرد، باید یک ماه صبر کند تا گواهی ورود و سکونت را دریافت کند و پس از رفتن به مالتا باید طی دوازده روز اول محل سکونت خود را مشخص کند. همچنین فرد درخواست کننده باید وضعیت مکان سکونتش را به قسمت “درآمدهای کشور مالتا” در پانزده روز اول کاری بطور رسمی آگاه کند. طبق مقررات تصویب و تایید شده کشور مالتا افراد درخواست کننده که از خارج به این کشور سفر می کنند باید خانه ای با قیمت 12 هزار یورو بخرند.

موارد لازم جهت اخذ گواهی کار کشور مالتا

  • پاسپورت با اعتبار
  • عکس پرسنلی
  • شناسنامه و کارت شناسایی ملی
  • پرونده سوابق کاری و تحصیلیcv از درخواست کننده
  • انگیزه نامه از سفر به کشور مالتا
  • کپی از مدارک تحصیلی حداقل لیسانس و بالاتر در صورت وجود
  • حداقل IELTS:5.5
  • مدارک مالکیت و کاری

قرارداد مورد تاییدکاری و گواهی پیشنهاد رسمی برای کار بین رئیس و درخواست کننده (در صورت وجود) و کپی آن مدارک مجوز استخدام کارمند خارج از اتحادیه اروپا برای رئیس و کپی از آن داشتن قدرت مالی برای ساکن شدن در مالتا و گرفتن نامه از بانک جهت اثبات این موضوع کشور مالتا آماده ی جذب شهروندان خارجی از کشور های مختلف می باشد. این کشور دارای قدرت اقتصادی و توریسمی بالایی برخوردار است و می توانید شغل مورد نظر خود را با ارائه مدارک لازم در این کشور پیدا کنید. مالتا یک کشور دیدنی و جذاب می باشد که از سفر به آن پشیمان نخواهید شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *