مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده » مهاجرت به مالتا

مهاجرت به مالتایکی دیگر از کشور های اروپایی که در منطقه شنگن می باشد مالتا نام دارد، این کشور از نظر اقتصادی پیشرفته می باشد. افرادی مهاجرت به مالتا را انتخاب می کنند بعد از دریافت اقامت این کشور می توانند به صورت آزادانه در منطقه شنگن در رفت و آمد باشند.

بر اساس آمار های صندوق بین المللی پول این کشور جزء سی و دو کشور برتر جهان در زمشنه اقتصادی می باشد. اقتصاد کشور مالتا وابسته به گردشگران خارجی، بازرگانی بین المللی، کارخانه کشتی سازی، تولیدات منسوجات و تولیدات لوازم الکترونیکی می باشد.

در مقاله پیش رو می خواهیم در رابطه با مهاجرت به مالتا در سال 2019 و قوانین این کشور برای مهاجرت اطلاعاتی را در اختیار متقاضیانی که قصد مهاجرت به مالتا دارند قرار می دهیم. موسسه مهاجرتی سفیران سروش سعادت با داشتن کارشناسان و وکلاء معتبر و خبره می تواند در کلیه امور مهاجرت و اخذ اقامت مشاوره های لازم را در اختیار متقاضیان قرار دهد.

کشور مالتا

کشور مالتا کشور کوچکی است در مرکز دریای مدیترانه و در جنوب قاره اروپا واقع شده است، کشور مالتا از مجموع جزیره های کوچک تشکیل شده است. پایتخت این کشور شهر والتا می باشد. کشور مالتا با کشور ایتالیا، کشور تونس و کشور لیبی هم مرز می باشد. بزرگترین شهر مالتا شهر بیرکیرکارا می باشد. شهر سلیمه به عنوان مرکز اقتصادی کشور مالتا می باشد.

مساحت کشور مالتا حدودا 316000 کیلومتر مربع می باشد و جمعیت ساکن در این کشور تقریبا 450000 نفر می باشد. این کشور از نظر جمعیت یکی از پرتراکم ترین جمعیت ها را در کشوری کوچک دارد. در این کشور مردم به دو زبان مالتی و انگلیسی به مکالمه می پردازند. بیشتر مردم در این کشور به زبان ایتالیایی نیز تسلط دارند.

این کشور در سال های اخیر اقدام به فروش جزایر خود کرده است که با این کار افراد زیادی برای گردش به این کشور سفر می کنند. بعد از سال 2003  که این کشور به عضویت اتحادیه اروپا در آمده است، واحد پول رایج در این کشور به یورو تغییر پیدا کرده است. بیشتر شهروندان این کشور پیرو دین کاتولیک می باشند.

دلایل مهاجرت به کشورهای مختلف

افراد به دلایل زیادی به کشور های مختلف در جهان مهجرت می کنند. از دلایل مهاجرت به کشور های دیگر می تواند به این موارد اشاره کرد که افراد به دنبال زندگی بهتر در شرایط منایب تر و با هزینه های مناسب تر هستند، همچنین برخی از متقاضیان به دنبال کار با شرایط مناسب و مطابق با مدرک تحصیلیشان می باشند.

برخی از افراد به دلیل فقر، جنگ و شرایط اقتصادی بسیار نامناسب در کشورشان به مهاجرت فکر می کنند، برخی از افراد به دلیل بلایای طبیعی در کشور شان و از دست دادن زندگی به سایر کشور ها مهاجرت می کنند.

دراین بین افرادی هستند که از راه غیر قانونی به سایر کشور ها و به دلایل مختلفی مثل: عضو بودن در گروه های مختلف، دلایل سیاسی، دلاسل اجتماعی و در خطر بودن جانشان و یا آزار و اذیت تصمیم می گیرند به صورت غیر قانونی به سایر کشور ها مهاجرت کنند و در آن کشور پناهنده شوند. که خطرات زیادی در این راه جان متقاضی را تهدید می کند.

ممکن است بعد از ورود به این کشور و درخواست پناهندگی درخواست فرد رد شده و از کشور اخراج شود، همچنین بسیاری از افراد که به این طریق مهاجرت می کنند جان خود را در بین راه از دست می دهند. موسسه سفیران سروش سعادت به متقاضیان پیشنهاد می کند ار طریق راه های قانونی مهاجرت به سایر کشورها را انتخاب کنند.

مزایای اخذ اقامت از مالتا چیست؟

افرادی که قصد مهاجرت به مالتا و اخذ اقامت از این کشور را دارند بهتر است از مزایا دریافت اقامت این کشور آگاه باشند.

 • افراد با مهاجرت به مالتا و اخذ اقامت این کشور می توانند بدون دریافت ویزا و به راحتی به کشور های عضو اتحادیه اروپا سفر کنند؛
 • افرادی که در مالتا زندگی می کنند زندگی با هزینه های مناسب و مطابق با استاندارد های بین المللی را تجربه می کنند؛
 • شهروندان این کشور مالیات کمتری نسبت به سایر کشور های اروپایی پرداخت می کنند؛
 • آب و هوای این کشور بسیار مناسب و مطلوب می باشد؛
 • بیشتر شهروندان در این کشور به زبان انگلیسی مسلط هستند به همین دلیل مهاجران به راحتی به مکالمه می پردازند؛
 • متقاضیان می توانند پس از گذشت چند سال و با رعایت قوانین اقامت دائم و پاسپورت این کشور را دریافت نمایند.

راه های مهاجرت به کشور مالتا

متقاضیانی که می خواهند مهاجرت به مالتا را تجربه کنند می توانند از طرق زیر به این کشور مهاجرت کرده و اقامت این کشور را دریافت نمایند.

 • مهاجرت به مالتا از طریق ازدواج؛
 • مهاجرت به کشور مالتا از طریق تحصیل؛
 • مهاجرت به کشور مالتا از طریق خرید ملک؛
 • مهاجرت به مالتا و اخذ اقامت از طریق کارآفرینی؛
 • مهاجرت به مالتا از طریق تولد فرزند؛
 • مهاجرت به مالتا از طریق سرمایه گذاری.

در ادامه به بررسی مختصر روش های مهاجرت به کشور مالتا می پردازیم.

مهاجرت به مالتا از طریق ازدواج

یکی از راه های مهاجرت به مالتا و اخذ اقامت از این کشور ازدواج با فردی با تابعیت کشور مالتا می باشد، افراد برای اینکه بتوانند از طریق ازدواج اقامت این کشور را دریافت نمایند باید پنج سال از ازدواجشان گذشته باشد و با ارائه مدارک لازم و تکمیل کردن فرم اقامت خود را دریافت نمایند.

متقاضیان باید حدودا دو هفته قبل از ازدواجشان گواهی اعلام ازدواجشان را به رجیستری ازدواج یا به کلیسا و کشیش که قصد دارند ازدواجشان در آنجا صورت گیرد ارائه دهند. همچنین متقاضیان باید پاسپورت، کارت شناسایی و سوگند نامه خود را ارائه دهند. متقاضیانی که در کشور مالتا حضور ندارند می توانند درخواست خود را به صورت آنلاین ارسال نمایند.

تحصیل در کشور مالتا

یکی دیگر از روش های مهاجرت به مالتا از طریق اخذ ویزای تحصیلی می باشد. این روش یکی از بهترین و امن ترین روش ها برای مهاجرت می باشد. دانشگاه های این کشور در سطح جهان معتبر می باشند هزینه تحصیل و زندگی در این کشور نسبت به سایر کشور های اروپایی ارزان می باشد. دروس در این کشور به زبان انگلیسی تدریس می شود.

مهاجرت به مالتا از طریق خرید ملک

افرادی که قصد مهاجرت به کشور مالتا از طریق خرید ملک را دارند باید قبل از اقدام بررسی های لازم را انجام دهند و سپس اقدامات لازم را انجام دهند. در کشورهایی که در منطقه شنگن هستند افراد نمی توانند از طریق خرید ملک اقامت کشور ها را به دست آورند، پس باید قبل از اقدام از طریق خرید ملک مطمئن شوید مهاجرت از این طریق قانونی می باشد.

نکته دیگری که باید به آن اشاره کرد این است که در تمامی روش های اخذ اقامت در کشور های اروپایی ابتدا به فرد ویزای یکساله داده می شود و فرد بعد از پنج سال و با تمدید ویزا می تواند اقامت دائم کشورهای اروپایی را به دست آورد. برای مطالعه بیشتر در رابطه با خرید ملک به مقاله ( خرید ملک در مالتا ) رجوع کنید.

مهاجرت به مالتا از طریق کارآفرینی

افرادی که قصد دارند از طریق کار آفرینی به مالتا مهاجرت کنند باید حداقل سن آن ها 18 سال باشد. افراد باید کاری انجام دهند که سود آور باشد و به نفع دولت کشور مالتا باشد، همچنین افرادی که قصد کار آفرینی دارند نباید مرتکب جرم و جنایتی شده باشند.

اگر قصد کار آفرینی در این کشور را دارید باید سرمایه اولیه به مبلغ 65000 یورو داشته باشید. همچنین فرد باید شرایط اولیه برای کار آفرینی در این کشور را داشته باشد.

مهاجرت به مالتا از طریق تولد فرزند

در این کشور تابعیت بر اساس سیستم خون به افراد اعطاء می شود. بدین صورت که اگر فردی از والدینی با تابعیت کشور مالتا متولد شود تابعیت این کشور را دریافت می نماید حتی اگر فرزند در خارج از خاک این کشور متولد شود. همچنین والدین می توانند برای فرزند خود پاسپورت این کشور را دریافت نمایند. متقاضیانی که قصد تولد فرزند در این کشور را دارند برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه مقاله ( تولد در مالتا ) را مطالعه نمایند.

مهاجرت به مالتا از طریق سرمایه گذاری

افرادی که قصد سرمایه گذاری در کشور مالتا را دارند باید سرمایه اولیه به مبلغ 250000 یورو داشته باشند. افراد باید به مدت پنج سال در این کشور سرمایه گذاری انجام دهند تا بتوانند اقامت دائم مالتا را دریافت نمایند. راه دیگر سرمایه گذاری در این کشور خرید ملک می باشد که باید ملک به مدت 5 سال اجاره داده شود تا بتواند اقامت دائم این کشور را دریافت نماید.

در این مقاله سعی شد به بررسی روش های مهاجرت به کشور مالتا به صورت مختصر پرداخته شود، اگر قصد مهاجرت به مالتا را دارید و تصمیم گیری برای انتخاب راه مهاجرت برای شما سخت می باشد می توانید طی تماس یا موسسه سفیران سروش سعادت اطلاعات کامل تری در این رابطه دریافت نمایید و با انتخاب بهترین راه با توجه به شرایط به این کشور مهاجرت نمایید.

مهاجرت به مالتا
به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *