مهاجرت تحصیلی مالت

تحصیل پزشکی در مالتا

تحصیل پزشکی در مالتا

تحصیل پزشکی در مالتا در سال 2023 تقاضا نسبتا زیادی دارد. افراد متقاضی بایستی از شرایط اخذ پذیرش، شهریه و غیره اطلاعات جامعی داشته باشند. تحصیل در این کشور به عنوان کشوری عضو اتحادیه اروپا موقعیت های کاری بسیاری را در کشورهای اروپایی پیش روی افراد می گذارد. علاوه بر این افراد می ‌توانند پس از تحصیل پزشکی در این کشور به کار در آن بپردازند. البته با توجه به جزئیات گرفتن پذیرش و اقدام برای ویزای این کشور بهتر است افراد با اطلاعات کامل اقدام به انتخاب این گزینه نمایند. در این مقاله تلاش شده است به تعدادی از سوالات پیش روی افراد پاسخ داده شود:

 • چه مدارکی برای گرفتن پذیرش پزشکی در کشور مالتا مورد نیاز است؟
 • آیا می توان در حین تحصیل پزشکی در مالتا مشغول به کار شد؟
 • هزینه های تحصیل پزشکی در مالتا به چه صورت می باشد؟

بر همین اساس موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تاکید بر مطالعه این مقاله دارد. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

اینفوگرافی تحصیل پزشکی در مالتا

تحصیل پزشکی در مالتا در سال 2023

تحصیل پزشکی در این کشور به طور قطع از جمله اهداف شمار زیادی از دانشجویان خواستار تحصیل در اروپاست. زیرا آن ها می‌توانند با بهترین شرایط و امکانات در دانشگاه های این کشور مشغول تحصیل شوند. اغلب کشورهای اروپایی شرایط دشواری برای تحصیل پزشکی دارند. مهارت بالا در تکلم به زبان آن کشور از جمله پیش شرط ها است. این کشور با امکان تحصیل به زبان انگلیسی امکان تحصیل آسان پزشکی را فراهم کرده است. لذا تحصیل پزشکی در آن نیز به زبان انگلیسی میسر خواهد بود. تحصیل به زبان انگلیسی اخذ پذیرش را برای متقاضیان تحصیلی آسان تر می کند. دانشجویان نیز موظف اند تا شایستگی خود را به اثبات رسانند.

از دیگر مزایای این کشور به نسبت دیگر کشورها بحث هزینه تحصیل می باشد. هزینه تحصیل پزشکی در این کشور تقریبا پایین می ‌باشد. همچنین هزینه زندگی در مالتا به نسبت اغلب کشورهای اروپایی برای دانشجویان مناسب است. تمامی این موارد تحصیل پزشکی در مالتا را به یکی از گزینه های مناسب جهت انتخاب مبدل می کند.

7 دلیل تحصیل پزشکی در این کشور بدین شرح است:

 • شهرت پزشکی
 • تحصیل به زبان انگلیسی
 • کشوری متنوع
 • مقرون به صرفه
 • جاذبه های گردشگری زیاد
 • آب و هوای شگفت انگیز
 • اخذ مدرک معتبر از دانشگاه های کشور انگلیسی زبان

دوره ‌های پزشکی در مالتا

مدت زمان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در این کشور با توجه به نوع رشته و مقطع تحصیلی متغیر است. دوره های تحصیلی ارائه شده از سوی دانشگاه های این کشور به قرار ذیل است:

دوره تحصیلیمدت زمان
پزشکی عمومی4 الی 6 سال
رشته دندانپزشکی5 الی 6 سال
دوره های تخصصی پزشکی3 الی 6 سال

شرایط ورود به رشته پزشکی در مالتا

سیستم آموزشی کشور مالتا همانند سیستم آموزشی بریتانیا می باشد. از این رو دروسی که در کشور مالتا برای دانشجویان پزشکی ارائه می گردد با دروس کشور انگلستان یکسان می باشد. متقاضیان جویای تحصیل پزشکی در کشور مالتا ابتدا بایستی دوره های foundation را بگذرانند. دوره های foundation در خصوص رشته های پزشکی در کشور مالتا یک ساله است و در طول است یک سال دانشجویان برای تحصیل در رشته پزشکی آماده می شوند. در این دوره دروس پایه پزشکی و همچنین زبان انگلیسی آموزش داده می شود. همچنین در دوره foundation مهارت های تئوری و تجربی در بیمارستان ها و کلینیک ها به متقاضیان آموزش داده خواهد شد. پس از اتمام این دوره، دانشجویان تحصیل خود را در رشته پزشکی شروع می کنند.

دانشگاه های برتر پزشکی در این کشور عبارتند از:

 • دانشگاه مالتا
 • دانشگاه کوئین مری

بررسی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالتا

دانشگاه انگلیا راسکین جزوء دانشگاه های رشته های پزشکی این کشور است. این دانشگاه در سال 1992 میلادی به تاسیس رسیده است. این دانشگاه در سطح بین المللی دارای اعتبار می باشد. از جمله شرایط پذیرش در این دانشگاه، ارائه مدرک زبان انگلیسی و تسلط کافی به این زبان است. بنابراین رقابت بسیار زیادی در بین دانشجویان خارجی جهت پذیرش در این دانشگاه وجود دارد. متقاضضیان می توانند با بررسی تعداد دانشجویان خارجی در مالتا، از محبوبیت تحصیل در این کشور آگاه شوند.

نسبت تعداد دانشجویان خارجی در این کشور به شرح زیر می باشد:

نسبت تعداد دانشجویان خارجی به داخلی در مالتا

تحصیل پزشکی در مالتا به زبان انگلیسی

زبان رسمی کشور ماتا انگلیسی می باشد. از این رو متقاضیان می توانند در تمامی دوره های تحصیلی در این کشور از مزایای تحصیل به انگلیسی بهره مند شوند. متقاضیان تحصیل پزشکی در مالتا می توانند به پشتوانه تحصیل به زبان انگلیسی یکی از مهمترین پیش نیازهای تحصیل در کشورهای اروپایی را برطرف نمایند. از آن جا که تحصیل در این کشور و زبان رسمی آن انگلیسی می باشد، متقاضیان نیز برای کار پس از تحصیل، می توانند با خیالی آسوده اقدام نمایند.

متقاضیان تحصیل در مالتا می توانند به طور کلی از مزایای تحصیل به زبان انگلیسی بهره مند شوند. برخی از این مزایا عبارتند از:

 • عدم نیاز به فراگیری زبان های کم کاربرد
 • سهولت در تفهیم مطالب
 • سهولت در روابط عمومی و کار پس از تحصیل

تحصیل پزشکی در مالتا به زبان انگلیسی

شرایط تحصیل پزشکی در مالتا

یکی از بهترین و معتبرترین دانشگاه هایی که در کشور مالتا قرار دارد، دانشگاه مالتا است. این دانشگاه مختص متقاضیان تحصیل پزشکی در مالتا می باشد. داوطلبان تحصیل در این رشته باید مدرک دیپلم متوسطه 12 ساله خود را در دست داشته باشند. این گونه می توانند مجاز به اخذ پذیرش تحصیلی در رشته پزشکی شوند. دروس تحصیلی در دانشگاه های مالتا به صورت انگلیسی تدریس می‌گردد. از این رو امکان تحصیل به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. در همین راستا ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره 6.5 ضروری تلقی می گردد.

تحصیل پزشکی در مالتا بدون مدرک زبان

به طور کلی تحصیل به زبان انگلیسی در مالتا میسر می باشد. متقاضیان می توانند برای تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی از طریق ارائه مدرک زبان توانایی خود را صابت نمایند. اما متقاضیانی که دارای مدرک زبان نمی باشند بایستی برای افزایش شانس خود در پذیرش، در آزمون پزشکی موفق باشند. به طور کلی شاخص های اخذ پذیرش از دانشگاه های مالتا بدین شرح می باشند.

شاخص های اخذ پذیرش از دانشگاه های مالتا

آزمون پزشکی مالتا

لازم است بدانید اگر دانشجوی متقاضی پزشکی در مالتا هستید، بایستی برای قبولی در آزمون پزشکی مطالعه نماید. در صورتی که بتوانید نمره قبولی کسب کنید، مجاز به ورود به دانشگاه و پذیرش خواهید شد. پس از این که در رشته پزشکی به دانشگاه راه یافتید، باید دوره علوم پایه به مدت 2 سال را سپری نمایید. پس از گذشت دوره 2 ساله علوم پایه مجاز به تحصیل و گذراندن دروس مربوط به رشته پزشکی هستید.

بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی شامل دوره های تحصیل پزشکی در مالتا نیز می گردد. بنابراین دانشجویان با دریافت این بورسیه ها می توانند به سهولت از پس هزینه های زندگی و تحصیلی خود برآیند.

هزینه تحصیل پزشکی در مالتا در سال 2023

همان طور که گفته شد زبان تحصیلی در این کشور به زبان انگلیسی است. از این رو متقاضیان زیادی در زمینه تحصیل پزشکی در مالتا وجود دارند. مدت زمان تحصیل در رشته های پزشکی به مدت 6 سال طول می کشد که بایستی توسط دانشجو پشت سر گذاشته شود. مدت زمانی که طول می کشد تا دانشجو در رشته دندانپزشکی فارغ التحصیل شود نیز بین 5 الی 6 سال به طول می انجامد.

لازم به ذکر است که دوره های تخصصی که در دانشگاه های این کشور به دانشجویان ارائه می گردد مدت زمان 3 الی 6 سال را در بر می گیرد. هزینه های تحصیلی در رشته های پزشکی تقریبا مبلغی معادل 35000€ (یورو) به طور سالیانه دریافت می ‌گردد.

تحصیل پزشکی در مالتا در دانشگاه Maltese

دانشگاه Maltese در لیست دانشگاه های معتبر و سطح بالای کشور مالتا قرار دارد. این دانشگاه رشته های پزشکی و دندانپزشکی، جراحی و سایر زیر شاخه های پزشکی را به دانشجویان ارائه می دهد. علاوه بر این رشته ها دارای رشته های تحصیلی به شرح ذیل نیز می باشد:

 • اقتصاد
 • هنر
 • مدیریت
 • مهندسی
 • حسابداری
 • فناوری اطلاعات
 • حقوق
 • رسانه
 • علوم پایه
 • الهیات

دانشگاه مالتا اقدام به برگزاری دوره های علوم پایه نیز می کند. این دوره مختص دانشجویانی است که تحصیلات پزشکی خود را در خارج از کشور مالتا و اتحادیه اروپا به پایان رسانده اند. هدف از برگزاری این دوره ها تسلط و آمادگی کافی دانشجویان در رشته های پزشکی مقاطع بالاتر و اخذ تخصص پزشکی است. اطلاعات تکمیلی را از کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اخذ نمایید. میزان شهریه این دانشگاه ذیلا بررسی شده است:

شهریه دانشگاه Maltese

تحصیل پزشکی در مالتا در مدرسه عالی پزشکی بارتز

مدرسه عالی پزشکی بارتز از جمله مدارسی است که در کشور بریتالیا وجود دارد و برنامه پزشکی MBBS را به زبان انگلیسی و در کشور مالتا برگزار و در اختیار دانشجویان قرار می دهد. این برنامه به صورت 5 ساله در مالت برگزار می گردد. مدارک پزشکی دانشجویانی که این دوره ها را پشت سر می گذارند از سوی دانشگاه QUEEN MARY BARTS لندن به دانشجویان اعطاء می‌شود.

مدرک 5 ساله این دانشگاه در مالت جایگزین مهیج برای استاندارد MBBS مستقر در لندن است. افراد همچنین پزشکان محلی که توسط دانشکده آموزش دیده می‌شوند به زبان انگلیسی تحصیل می کنند. برنامه درسی این دانشگاه تحت تأثیر آخرین تحقیقات چیده شده است. از میز آزمایشگاه گرفته تا داروهای جدید و مسائل مربوط به بهداشت عمومی کار و علم دانشجویان را به هم متصل می‌کند. فرد تجربه عملی را از طریق دلبستگی به کارهای عمومی محلی ایجاد خواهد کرد. همچنین وی سال های سوم تا پنجم را در مراکز مراقبت های اولیه و متوسطه در مالت و گُزو می‌گذراند.

دانشکده های برتر تحصیل پزشکی در مالتا

دانشگاه ملی مالتا شامل یک دانشکده پزشکی است که دارای 2 بخش اصلی است:

 • بخش دندانپزشکی و جراحی دهان و دهان (faculty of dental surgery)
 • بخش پزشکی و جراحی (faculty of medicine and surgery)

رشته های تحصیلی که در بخش دندانپزشکی و جراحی دهان و دندان به دانشجویان ارائه می گردد شامل رشته های ذیل است:

 • Degree in Dental Surgery) MDS courses)
 • BSc. (Hons) in Dental Technology
 • BSc. (Hons) in Dental Hygiene
 • Master Degree by Research
 • Master Degree in Orthodontics.This is a clinical degree offered in conjunction with King’s College London
 • Doctoral Degree

در جدول زیر تعدادی از تخصص های قابل تحصیل به همراه رشته های زیر مجموعه در این کشور ذکر شده است:

رتبه جهانینام دانشگاه
870University of Malta
8325Malta College of Arts Science & Technology
14347Institute of Tourism Malta
28112European Institute of Education

دانشکده های برتر تحصیل پزشکی در مالتا

شرایط دوره ‌های تخصص در مالتا

دانشجویانی می توانند پس از اتمام تحصیل پزشکی برای گذراندن دوره تخصص نیز اقدام کنند، می توانند دوره ‌های تخصص را در سایر دانشگاه ‌های اتحادیه اروپا از جمله انگلیس نیز بگذرانند. در این کشور تخصص های پزشکی بسیاری برای ادامه تحصیل وجود دارد. از جمله تخصص سالمندان و بزرگسالان که هر کدام از این تخصص ها زیر مجموعه هایی نیز دارند.

تعدادی از این موارد در جدول زیر ذکر شده است:

آیتمشرح
بزرگسالانقلب و عروق
پوستی و سرطان شناسی
دیابت و غدد درون ریز
دستگاه گوارش
پزشکی عمومی (داخلی)
سالمندان
کهنسالانبیماری های عفونی
نفرولوژی (طب کلیوی)
عصب شناسی
انکولوژی و رادیوتراپی
داروهای تنفسی
روماتولوژی

طول دوره های پزشکی مالتا

طول دوره های پزشکی در این کشور متاسب با برنامه تحصیلی متغیر است که بدین شرح است:

 • پزشکی عمومی 4 سال (تحصیلات تکمیلی) 6 سال
 • دامپزشکی 6 سال
 • دندانپزشکی 5 الی 6 سال
 • داروسازی 5 الی 6 سال
 • پرستاری 3 الی 4 سال
 • فیزیوتراپی 3 الی 4 سال
 • تحصیل پزشکی 3 الی 6 سال

ویزای تحصیلی مالتا 2023

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تحصیلی در مالتا برای دانشجویان متقاضی تحصیل پزشکی در این کشور به شرح زیر است:

 • پاسپورت فرد متقاضی
 • ارائه کلیه مدارک تحصیلی از جمله دیپلم و پیش دانشگاهی به صورت ترجمه شده و همراه با ریز نمرات
 • ارائه گواهی سلامت
 • نامه تمکن مالی با هدف پرداخت هزینه های تحصیلی و زندگی در مالتا
 • گواهی عدم سابقه کیفری و سوء پیشینه
 • ارائه نامه پذیرش از سوی دانشگاه مورد نظر

درآمد پزشکان در مالتا

در نمودار زیر شاهد رشد درآمد پزشکان در مالت می باشید:

رشد درآمد پزشکان در مالت

میزان سوابق کاری ارتباط مستقیمی با درآمد در این کشور دارد که بدین شرح است:

سوابق کاری میانگین درصد موثر
2 الی 5 سال32%+
5 الی 10 سال36%+
10 الی 15 سال21%+
15 الی 20 سال14%+
بیش از 20 سال9%+

شرایط سنی تحصیل پزشکی در مالت

برای تحصیل پزشکی بهتر است سن دانشجو بالاتر از 23 سال نباشد. در این صورت مجاز به شرکت در آزمون ورودی است. وی می تواند پس از کسب نمره قبولی مورد نظر می تواند به ادامه تحصیل بپردازد. همچنین کالج زبان در مالتا وجود دارند که دانشجو می تواند ابتدا در دوره های زبان شرکت کند. در نهایت پس از اخذ مدرک زبان نسبت به شرکت در آزمون ورودی دانشگاه اقدامات لازم را انجام دهد.

برای دریافت راهنمایی تکمیلی و مشاوره های تخصصی با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط بگیرید. کارشناسان ما جهت پاسخ به سوالات شما در زمینه های مهاجرت به اروپا، دریافت اقامت و همچنین تحصیل پزشکی در مالتا آمادگی دارند. تماس از طریق مراجعه حضوری به دفتر موسسه و یا ارتباط تلفنی رایگان می باشد.

سوالات پرتکرار در باب تحصیل پزشکی در مالتا

در این بخش مفتخر به پاسخگویی سوالات پرتکرار در باب تحصیل پزشکی در مالتا می باشیم:

 • طول دوره های پزشکی در کشور مالتا چقدر است؟ پزشکی عمومی دارای یک دوره علوم پایه 4 ساله است. 2 سال دوره کارورزی آن است که مدت دوره کلی آن به صورت 6 ساله است و این برای رشته دامپزشکی هم صادق است. پرستاری و فیزیوتراپی یک دوره 3 الی 4 ساله است، رشته داروسازی 5 الی 6 سال به طول می انجامد.
 • رشته های تخصصی پزشکی در مالتا برای دانشجویان کدام اند؟ تخصص هایی که می توان در آن ها تحصیل کرد شامل این رشته ها است: قلب و عروق/ پوستی و سرطان شناسی/ دیابت و غدد درون ریز/ دستگاه گوارش/ داخلی/ سالمندان/ بیماری های عفونی/ نفرولوژی/ عصب شناسی
 • شرایط عمومی تحصیل در رشته پزشکی در مالتا به چه صورت است؟ داوطلبان تحصیل در این رشته باید مدرک دیپلم متوسطه 12 ساله خود را به دانشگاه ارائه بدهند و چون امکان تحصیل به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین الملل وجود دارد ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره 6.5 الزامی است.
 • هزینه های تحصیل در رشته های پزشکی در مالتا به صورت میانگین چقدر است؟ هزینه تحصیل به در رشته های پزشکی به صورت سالیانه تقریبا مبلغی معادل 35000€ (یورو) است.
3.7/5 - (6 امتیاز)

6 دیدگاه برای “تحصیل پزشکی در مالتا

 1. یاسمن میرزایی گفت:

  سلام وقتتون بخیر برای تحصیل پزشکی در مالتا مدرک دولینگو قبول هست؟

  1. صادقی گفت:

   سلام خدمت شما در خصوص اگاهی از مدرک پزشکی مورد قبول با شماره 02191003232 تماس بگیرید.

 2. سپیده گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  امکانش هست در مورد هزینه های زندگی در این کشور هم توضیح دهید؟ و اینکه چند سال باید بگذره تا بتونم اقامت دائم این کشور بگیرم؟
  ممنون از شما

  1. صادقی گفت:

   سلام و عرض ادب. هزینه زندگی در مالتا بسته به سبک زندگی هر شخص متغیر و به میزان 800 الی 1000 یورو در ماه است. برای بررسی بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید.

 3. تبسم گفت:

  سلام ببخشید به زبان انگلیسیه؟ میشه خوند

  1. صادقی گفت:

   سلام و عرض ادب. بله امکان تحصیل به زبان انگلیسی هست. برای بررسی شرایط با شماره 02191003232 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *