مهاجرت تحصیلی مالت

اقامت بعد از تحصیل در مالتا

اقامت بعد از تحصیل در کشور مالتا

اقامت بعد از تحصیل در مالتا یکی از مهم ترین خواسته های افرادی است که در این کشور تحصیل می کنند. زمانی که شما یک کشور را برای تحصیل انتخاب می کنید باید دو هدف مهم را در ذهن خود پرورش دهید. نکته اول آن است که شما از تحصیل در آن کشور بعنوان یک سکوی پرتاب استفاده کنید یا آن که هدف شما از تحصیل در آن کشور، کسب اقامت دائم آن کشور باشد. ما در موسسه سفیران سروش سعادت این مقاله را با موضوع اقامت بعد از تحصیل در مالتا تنظیم کرده ایم تا در صورت تمایل به ادامه زندگی در مالتا از شرایط آن آگاه شوید.

تحصیل  در مالتا

افرادی که دارای یک مدرک تحصیلی معتبر در یک مقطع هستند، می توانند برای تحصیل در مقاطع بالاتر در کشور مالتا تحصیل کنند. مالتا از نظر اقتصادی کشور قدرتمندی نیست و از همین روست که هزینه های تحصیل در این کشور نسبت به بسیاری از کشور های جهان بسیار کمتر است. به طور کلی می توان گفت که هزینه های تحصیل در این کشور در حدود 7500 تا 24000 یورو در سال است اگرچه این مقدار در رابطه با هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی کمی بیش تر است.

اقامت بعد از تحصیل در مالتا

ویزای تحصیلی کشور مالتا

دانشجویانی که از خارج از کشور مالتا برای تحصیل وارد این کشور می شوند، نیاز دارند تا ویزای تحصیلی این کشور را بدست آورند. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی کشور مالتا عبارتند از؛

 • پاسپورت معتبر
 • یک قطعه عکس
 • یک فرم امضا شده درخواست ویزا
 • گواهی معتبر اخذ پذیرش از طرف دانشگاه
 • گواهی پرداخت شهریه دانشگاه
 • گواهی مربوط به محل اقامت
 • گواهی تمکن مالی
 • از برخی از افراد، برخی از گواهی های دیگر را نیز خواهند خواست.

هزینه تحصیل و زندگی در مالتا

یکی از مسائلی که باید به آن توجه داشته باشید، هزینه های زندگی شما در کشور مالتا است. هزینه زندگی شما بستگی بسیار زیادی به سبک زندگی شما دارد. شما می توانید یک آپارتمان کرایه کنید که قیمتی حدود 700یورو در بر خواهد داشت یا آنکه می توانید در یک اتاق خوابگاه زندگی کنیدکه در این صورت باید هزینه ای حدود 250 یورویی پرداخت کنید. درحقیقت به صورت تقریبی می توانیم اعلام کنیم که هزینه های ماهیانه زندگی شما در کشور مالتا در حدود 700 یورو یا کمتر است. ما به صورت کامل در مقاله «هزینه تحصیل و زندگی در مالتا» در این رابطه توضیحاتی را ارائه کرده ایم.

کاهش هزینه های زندگی دانشجویی در مالتا

برای اینکه بتوانید هزینه های زندگی دانشجویی خود در کشور مالتا را کاهش دهید دو راه پیش رو خواهید داشت. این دو راه عبارتند از، بورسیه های دانشجویی و کار دانشجویی. در صورتی که بورسیه های دانشجویی را استفاده کنید بخش قابل توجهی از هزینه های تحصیلی شما کاهش پیدا خواهد کرد.

همچنین در صورتی که بتوانید درطول تحصیل خود یک کار دانشجویی بیابید می توانید از طریق درآمد خود بخشی از هزینه های زندگی خود را پرداخت کرده و همچنین شانس خود را برای اقامت بعد از تحصیل در مالتا افزایش دهید. شما می توانید مقاله «شرایط کار ضمن تحصیل در مالتا» که به همت مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تنظیم شده است را نیز مطالعه فرمایید.

اقامت در مالتا

شما برای این که بتوانید در کشور مالتا بمانید، نیاز به یک دلیل قانع کننده دارید. در صورتی که شما برای تحصیل به کشور مالتا سفر می کنید، می توانید از طریق ویزای تحصیلی خود در کشور مالتا اقامت داشته باشید. اما مسئله اصلی ما در این مقاله اقامت بعد از تحصیل در مالتا است.

راه های اقامت در مالتا

شما برای اینکه بتوانید در کشور مالتا اقامت داشته باشید نیاز به دلایل مشخصی دارید. مهم ترین دلایلی که به کمک آن می توانید اقامت بعد از تحصیل در مالتا را بدست آورید عبارتند از؛

 • ادامه تحصیل در مالتا
 • ازدواج در مالتا
 • کار در مالتا
 • سرمایه گذاری در مالتا
 • کارآفرینی در مالتا

ادامه تحصیل در مالتا

شما برای اینکه بتوانید اقامت بعد از تحصیل در مالتا را بدست آورید می توانید در مقطع بعدی تحصیلی در کشور مالتا به تحصیل خود ادامه دهید. با مطالعه مقاله «معرفی دانشگاه های مالتا» می توانید اطلاعات بیش تری در این زمینه بدست آورید.

ازدواج در مالتا

یکی دیگر از روش هایی که به کمک آن می توانید اقامت بعد از تحصیل در مالتا را بدست آورید، ازدواج در کشور مالتا است. در صورتی که با یکی از شهرواندان رسمی این کشور ازدواج کنید، می توانید به صورت موقت در این کشور اقامت داشته باشید. در صورتی که ازدواج شما 5 سال به طول بیانجامد و شما مدارک لازم را داشته باشید می توانید اقامت خود را دائمی کنید.

کار در مالتا

در صورتی که شما از رزومه تحصیلی خوبی برخوردار باشید می توانید پس از پایان تحصیل خود در کشور مالتا، یک شغل مناسب برای خود بیابید. در این صورت شما نیاز خواهید داشت تا ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری در این کشور تغییر دهید. در این صورت نیاز به اجازه کار در این کشور نیز خواهید داشت. در صورتی که بتوانید ویزای کاری خود را برای یک دوره 5 ساله تمدید کنید، قادر خواهید بود تا اجازه کار دائم در این کشور را بدست آورید.

سرمایه گذاری و کارآفرینی در مالتا

سرمایه گذاری در بسیاری از کشور های جهان به عنوان یکی از بهترین روش های مهاجرتی شناخته می شود و از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است. در این صورت شما می توانید با ورود یک سرمایه مشخص در کشور مالتا، ویزای سرمایه گذاری این کشور را نیز بدست آورید. ما در مقاله «سرمایه گذاری در مالتا» توضیحات کافی در این رابطه را ارائه کرده ایم. کار آفرینی در مالتا نیز یکی از روش هایی است که دولت این کشور برای افرادی که دارای قدرت ایجاد شغل هستند قرار داده است تا در این کشور اقامت داشته باشند.

کلام پایانی

اگر چه تحصیل در کشور مالتا از کیفیت خوبی برخوردار نیست اما ما در این مقاله به صورت کامل توضیح داده ایم که چگونه امکان اقامت بعد از تحصیل در مالتا را می توانید در اختیار بگیرد. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از این طریق، آمادگی دائم خود برای همیاری شما در زمینه مهاجرت را اعلام می دارند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *