مهاجرت تحصیلی مالت

معرفی دانشگاه های مالتا

تحصیل در دانشگاه های مالتا

یکی از راه های قانونی مهاجرت به کشور مالتا در سال 2019 تحصیل در این کشور می باشد، متقاضیان برای تحصیل در این کشور باید راجع به شرایط تحصیل و دانشگاه های این کشور آگاهی داشته باشند. هدف از نگارش این مقاله معرفی دانشگاه های مالتا می باشد.

هر ساله دانشگاه های سراسر کشور با در نظر گرفتن پارامتر های مشخصی مثل: آموزش، تبادل اطلاعات و تحقیقات مورد ارزیابی قرار گرفته و رتبه بندی می شوند. موسسه سفیران سروش سعادت قصد دارد طبق این ارزیابی ها به معرفی دانشگاه های مالتا بپردازد تا متقاضیان بتوانند بهترین دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. کشور مالتا در منطقه شنگن قرار دارد پس متقاضیان بعد از دریافت اقامت دائم می توانند برای تحصیل به کشور های عضو اتحادیه اروپا رفته و مشغول به تحصیل شوند. علاوه بر این هزینه های دانشگاه برای افرادی که اقامت این کشور ها را دارند کمتر می باشد.

دانشگاه مالتا

دانشگاه مالتا جزء یکی از دانشگاه های بین المللی می باشد. که پذیرا دانشجویان از هشتاد کشور در سراسر دنیا می باشد. دانشجویان این دانشگاه می توانند به صورت پاره وقت و تمام وقت در تمامی مقاطع تحصیلی به ادامه تحصیل مشغول شوند. دانشگاه اصلی در شهر امسیدا تاسیس شده و سایر واحد ها در شهر گزو و شهر والتا تاسیس شده اند.

واحدی که در شهر والتا در سال 1592 تاسیس شده است و  قدیمی ترین شعبه این دانشگاه می باشد. در حال حاضر در این واحد دوره های کوتاه مدت، سمینار و کنفرانس و مدرسه تابستانی برگزار می شود. همچنین امکان تحصیل به صورت مشترک با سایر دانشگاه ها در مقطع تحصیلی فوق لیسانس وجود دارد. متقاضیان تحصیل در مقطع فوق لیسانس باید به مدت یک سال و سه ترم مشغول به تحصیل باشند. رشته های تحصیلی در این دانشگاه به شرح زیر می باشد:

 • تحصیل در رشته دکترا داروسازی
 • تحصیل در رشته پرستاری
 • تحصیل در رشته محیط زیست
 • تحصیل در رشته های مرتبط با پزشکی

دانشگاه انگلیا راسکین

در رابطه با معرفی دانشگاه های مالتا می توان به معرفی انگلیا راسکین پرداخت. این دانشگاه در سال 1992 توانست جایزه برترین دانشگاه را در کشور مالتا کسب نماید. در این دانشگاه حدودا 31 هزار نفر مشغول به تحصیل می باشند، دانشگاه انگلیا راسکین جزء یکی از بزرگترین دانشگاه های شرق انگلستان می باشد. دروس تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد که در کشور انگلستان به رسمیت شناخته شده در این دانشگاه تدریس می شود. این دانشگاه دارای قرار دادهای بسیار زیادی با موسسات معتبر در سراسر دنیا می باشد.

تحصیل در دوره های زبان School of Commerce

متقاضیانی که قصد تحصیل در دانشگاه های حوزه شنگن را دارند بهتر است یک دوره زبان انگلیسی برای آمادگی بیشتر بگذرانند. هزینه دوره های آموزش به شرح زیر می باشد:

 • هزینه دوره های آموزشی هشت ماهه 3 هزار یورو می باشد
 • هزینه دوره های آموزشی 12 ماهه 4 هزار یورو است

این امکان برای متقاضیان وجود دارد که بعد از پایان دوره های زبان در مقاطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکتری در دانشگاه های مالتا و انگلستان مشغول به تحصیل شوند. همچنین افراد می توانند پذیرش خود را از سایر دانشگاه های اروپایی نیز دریافت نمایند. پیشنهاد موسسه مهاجرتی سفیران سروش سعادت این است که قبل از اقدام برای اخذ پذیرش از دانشگاه ها با مشاوران و وکلا متخصص در این حوزه مشورت نمایند و سپس اقدامات لازم را انجام دهند.

دانشگاه MALTA college of arts ,science and technology

در رابطه با معرفی دانشگاه های مالتا به معرفی دانشگاه MALTA می پردازیم، در سال 2001 تاسیس شد این دانشگاه شش شعبه دیگر در کشور مالتا دارد، در این دانشگاه 185 رشته تحصیلی به صورت تمام وقت در حال تدریس می باشد همچنین سیصد رشته تحصیلی به صورت نیمه وقت تدریس می شود. در تمامی مقاطع تحصیلی مهارت های لازم به دانشجویان ارائه داده می شود.

سه برنامه آموزشی در این دانشگاه برای دانشجویان در نظر گرفته شده است. که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد:

دوره Foundation college

در این دوره بهتربن برنامه های آموزشی و تکنیک های آموزشی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است و دانشجویان برای ورود به دانشکده های فنی آماده می شوند.

دوره Technical college

در این دانشگاه دوره های آموزشی که برگزار می شود در رابطه با صنعت می باشند. در دانشگاه برای دانشجویان دوره های کار آموزی نیز در نظر گرفته شده است. و دانشجویان علاوه بر تدریس دروس کارهای عملی نیز انجام میدهند.

دوره university college

این دوره نیز دروس در رابطه با صنعت آموزش داده می شود. در این دوره نیز دانشجویان علاوه بر تحصیل کار های عملی نیز در کارگاه های در نظر گرفته شده انجام میدهند. و بعد از فارغ التحصیل شدن افراد برای کار آماده شده اند و می توانند وارد بازار کار شوند.

رشته های تحصیلی در دانشگاه  MALTA college

در این دانشگاه رشته های تحصیلی مختلفی تدریس می شود که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

 • رشته آموزشی مدیریت حیوان ها و دامپزشکی
 • رشته مهندسی پزشکی
 • رشته تحصیلی کارشناسی بهداشت
 • رشته تحصیلی مدیریت و مراقبت های بهداشتی و اجتماعی
 • رشته تحصیلی مهندسی الکترونیک
 • رشته تحصیلی مهندسی کنترل
 • رشته تحصیلی مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید
 • رشته تحصیلی مهندسی مکانیک گرایش کارخانه
 • رشته تحصیلی مهندسی ساختمان
 • رشته تحصیلی تکنولوژی شیمیایی
 • رشته تحصیلی سیستم و شبکه کامپیوتر
 • رشته تحصیلی مهندسی ساخت و ساز
 • رشته تحصیلی مهندسی عمران
 • رشته تحصیلی مهندسی ارتباطات
 • رشته تحصیلی مهندسی محیط زیست
 • رشته تحصیلی مهندسی دریایی
 • رشته تحصیلی عکاسی
 • رشته تحصیلی طراحی تولیدات

دانشگاه Middlesex

در رابطه با معرفی دانشگاه های مالتا به معرفی دانشگاه Middlesex می پردازیم. این دانشگاه جزء دانشگاه های معتبر می باشد. تدریس دروس در این دانشگاه در حوزه رشته های IT  و بیزینس می باشد. در سال 2013 دانشجویان این دانشگاه نتایج بسیار درخشانی در حوزه های مختلف کسب کرده اند. رشته های تحصیلی در این دانشگاه به شرح زیر می باشد:

مدیریت اطلاعات کسب و کار: این رشته به صورت پاره وقت و نیمه وقت ارائه می شود دانشجویان با تحصیل در این رشته می توانند در آینده در شغل های مدیریت، کیفیت، مدیریت و IT مشغول به کار شوند. رشته تحصیلی امنیت شبکه: دانشجویان برای تحصیل در این رشته باید مدرک زبان IELTS 6.5  را ارائه دهند. همچنین باید سه سال در کار مرتبط با رشته تحصیلی کار کرده باشند.

رشته تحصیلی شبکه های کامپیوتری

رشته تحصیلی علوم کامپیوتر: با تحصیل در این رشته متقاضی در رشته های هوش مصنوعی، نرم افزار های مهندسی، پایگاه داده و … آموزش می بیند. در این مقاله سعی شد به معرفی دانشگاه های مالتا پرداخته شود، اگر همچنان سوالاتی در رابطه با دانشگاه های این کشور دارید می توانید با موسسه سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و اطلاعات کاملی را در رابطه با دانشگاه های مالتا به دست آورید. برای مطالعه بیشتر می توانید مقالات ویزای تحصیلی در مالتا و   اقامت پس از تحصیل در مالتا را مطالعه نمایید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *